» »

Blue Screen po zaustavitvi sistema

Blue Screen po zaustavitvi sistema

Grega_K ::

Pozdravljeni,

imam problem, ki se zgodi na približno vsakih 5 zaustavitvah sistema. Kot sem že v naslovu napisal se pokaže Blue Screen zaradi neznanega razloga. Nato, ko se računalnik ponovno zažene mi Windows Problem Reporting javi naslednje:

Podpis težave:
Ime težave: BlueScreen
Različica operacijskega sistema: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Področne nastavitve: 1060

Dodatne informacije o težavi:
BCCode: d1
BCP1: 00000000
BCP2: 00000002
BCP3: 00000000
BCP4: 821C005C
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Datoteke, v katerih je opisana težava:
C:\Windows\Minidump\082610-17986-01.dmp
C:\Users\moje_uporabniško_ime\AppData\Local\Temp\WER-22963-0.sysdata.xml

V spletu preberite izjavo o zasebnosti:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=...

Če v spletu izjava o zasebnost ni na voljo, preberite našo izjavo o zasebnosti brez povezave:
C:\Windows\system32\sl-SI\erofflps.txt

Niti sanja se mi ne, kaj bi lahko bil problem:P, zato vas prosim, da mi pomagate rešiti to težavo.:D
Lp

SomeOneNew ::

Tu imaš seznam napač:
STOP ERRORS

Če pogledaš za svojo (d1 oz. 0x000000D1: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL):
The system attempted to access pageable memory using a kernel process IRQL that was too high. The most typical cause is a bad device driver (one that uses improper addresses). It can also be caused by caused by faulty or mismatched RAM, or a damaged pagefile.


Najverjetneje ti en gonilnik povzroča težave.

Drugače pa poguglaj za "BCCode: d1". Dobiš kar nekaj zadetkov na to temo.

Grega_K ::

Na žalost nisem našel nič. Ko sem poguglal "BCCode: d1" sem naletel na to, da se je posameznikom kar sam ugašal sistem, meni pa se ta težava pojavi, ko se Windows zaustavi. Pa tudi ta težava ni bila na nobenem izmed forumov dokončno rešena, bila so le namigovanja na trdi disk, kar pa pri meni ne velja, saj je moj računalnik star 1 mesec.

Sem pa tudi preveril gonilnike in res je težava z enim in sicer High Definition Audio Device. Gonilnika za to napravo ne uspe namestiti niti Windowsu, če pa poskusim namestiti ročno pa tudi ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Cold1 ::

Microsoft pravi:
Stop 0x000000D1 (0x0000001c, 0x00000002, 0x00000000, 0xf75ba58e)
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (d1)
An attempt was made to access a pageable (or completely invalid) address at an interrupt request level (IRQL) that is too high. This is usually caused by drivers using improper addresses.
This problem occurs because of a race condition that occurs in the ACPI power management code. The race condition occurs when the BIOS for the computer contains multiple tables and at least two of the tables contain power resources. This causes the ACPI code to access nodes that are not initialized, which creates the race condition.
http://support.microsoft.com/kb/839876

Neka naprava ti ga občasno malo pobiksa, ali pa potrebuje manj hroščat gonilnik, posodobi torej gonilnike, če ne bo delovalo pa poišči napravo, ki povzroča težave in uveljavi garancijo.

Duhec ::

Najprej poizkusi v varnem zagonu, če se tudi tam pojavlja napaka ob zaustavitvi. Če se ne potem Start/Run/ in odtipkaj MSCONFIG
V zavihku Startup odstrani kljukice pred (sumljivimi) programi, shrani in restartaj komp. Če sedaj zaustavitev poteka normalno postopoma vključuj nazaj vrstice, toliko časa, da najdeš program (vrstico), ki dela težave. Lahko je zgolj kak gonilnik ali pa virus/spyware/malware.
Poročaj.

Grega_K ::

Po ~1,5 tedna sem ugotovil, kaj povzroča to težavo.
Moj PC sem imel od nakupa povezan na internet preko brezžičnega USB adapterja.
Če ta USB adapter odstranim pred zaustavitvijo sistema, se sistem normalno ugasne.

Z vašo pomočjo sem uspel ugotoviti, kaj povzroča to težavo. Hvala za pomoč!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
81098 (1011) adam1900
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132241 (1980) Duhec
»

Sesuvanje win2k - mrxsmb.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
332073 (1596) Bx
»

Nerazumno resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61299 (1180) MortalL
»

težave z MSI motherboart

Oddelek: Strojna oprema
392689 (2002) EZ2BHard

Več podobnih tem