» »

Prosim pomagajte starejšemu gospodu (potrebuje hladilnik)

Prosim pomagajte starejšemu gospodu (potrebuje hladilnik)

«
1
2

jalovec09 ::

Zgodba je precej zakomplicirana, ampak jaz sem njemu samo bližnji sosed, on nima kopalnice, hladilnik se mu je pokvaril in sedaj iz skrinje nosi zmrznjene plastenke v hladilnik, wc na ˝štrbunk˝se je pred 1 letom podru, tekoče pitne vode nima, hiša je stara 100 let, žalostno je, da nima tv-ja, še tisti radio iz l.90 komaj dela, ampak saj sem jaz tu in obračam se na vas, ker edino jaz mu lahko pomgam s pomočjo vas.

Nujno bi potreboval hladilnik za 1 osebo, delujoč, po možnosti tam do 120 cm višine, lahko tudi kak mini hladilnik, če ga kdo podari ga vzamem z veseljem za gospoda.

Sem iz okolice Ljubljane, bolj že na Gorenjski meji.

Hvala

jalovec09 ::

http://www.podarimo.si/podarim/c120100/...

je povečini že vse podarjeno

fosil ::

Sem pri selitvi tudi sam podaril par stvari prek podarimo.si in ti lahko povem da zares zanimivo stvari grejo, že čez 10 min potem ko oddaš oglas, tako da moreš imet kar srečo da ti uspe tam dobit.
Mogoče lahko probaš dat tam oglas pod potrebujem.

Vem da je za nekoga mogoče tudi to že nekaj denarja, ampak na bolhi dobiš hladilnik že od 30 eur naprej.
Tako je!

opeter ::

Ja, samo kako potem plačaš elektriko? Namreč stari hladilniki so sila potratni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

msjr ::

Kaj pa če naredimo akcijo: recimo tale.

Evo, prispevam 20EUR, še ~9 ljudi rabimo pa je.

opeter ::

Ta možnost obstaja. Tudi jaz sem pripavljen prispevati 20 EUR.
Samo kako bomo vedeli, da bo ta denar resnično porabljen za nakup hladilnika?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Tako da se vas nabere 10 in greste v štacuno (taka reč gre v osebni avto) in ga odpeljete stricu.

Fajn sobotni izlet bi bil. Pa dokumentirajte in objavite, da potem še kdo ponovi.

dolenc ::

Jst imam enga tamalega, če bi bil dovolj.
Taka varjanta

bajsibajsi ::

Jaz lahko tudi primaknem prispevek. Na ST je toliko folka, da sploh ni potrebe po taki visini prispevka, saj se nas lahko nabere za akcijo precej vec kot zgolj 10. Seveda ce je interes... Ce se odlocimo za pomoc, je OK magari ce kdo npr. prispeva samo 2 evra. Pa ce nas gre ene par s ST skupaj nabaviti v trgovino, lahko ponudim tudi prevoz do gospoda; od jutri popoldne naprej do konca tedna skoraj kadarkoli (ceprav nisem povsem preprican, ali gre tisti hladilnik v moj avto).

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Če bi bila kakšna stran ali kaj urejeno bi bilo dobro pa da bi se dokumentiralo, sam vem tudi za par takih primerkov ki živijo v zelo zelo slabih okoliščinah.

Sem pripravljen dati 10 ali 20EUR če gre v prave roke.

Edit: Tud kak TV, Radio in podobne stvari bi se hitro našle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jalovec09 ::

Ni treba novega, je dovolj že rabljen. Na TV nebi rad dal, ker bo cela štala, če pa bi prišlo na TV bi spet bil vik in krik iz vseh možnih koncev, zato bi res potreboval samo en hladilnik, ker se mi kr malo zaman zdi, da v letu 2011 nima delujočga hladilnika.

Mal se zamislimo, v kakšnih razmerah živi ON pa se ne počuti revnega.

Jaz imam svoje življenje, 1x/teden ga res obiščem, če je treba kaj cca 2km stran, po gozdu pa mogoče dobr kilometer.

Na CSD sem se tudi obrnil in bi lahko dobil hladilnik preko njih, ampak ta gospod je bolj tako zaprte narave.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

praviš, da si bolj na gorenjski meji, kje to? Medvode, Zbilje itd?

bajsibajsi ::

Torej, bomo sli v akcijo?!? Ali bo ostalo zgolj pri besedah...

jalovec09 ::

Rabi se rabljen delujoč hladilnik.

Ales ::

Tisti od uporabnika "dolenc" ni ok?

Sam bi bil takoj za akcijo kar se tiče prevoza in morebitnega prispevka, pa sem trenutno v tujini.

Looooooka ::

chip in al pa trr(pa pac vsak tle napise kok je nakazal...sestet nam bo pomojem s skupnimi mocmi uspelo).
Ce je gospod res v takih financnih tezavah je mogoce bolje najti manjsi/srednji hladilnik visjega razreda(kar se tice porabe).Rabljen mu zna sam kilovatne ure nabit in na koncu leta zvisati stroske :)

fosil ::

dolenc je izjavil:

Jst imam enga tamalega, če bi bil dovolj.
Taka varjanta

Ne vem a ste to vsi spregledali? Oziroma ta ni v redu? Ali v čem je problem?

Pa še eno opozorilo glede rabljenih hladilnikov.
Se zgodi, da če rabljen hladilnik nekaj časa stoji nedelujoč, da potem ne dela.
V tem primeru ga moraš za kakšen dan obrnit na glavo in potem spet dela. Neka finta s plini.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

kopriwa ::

Ajde, sicer bi bil rabljen hladilnik dovolj, ampak skupne akcije s prispevanjem denarja so mi v takih primerih bolj všeč. Hvala bogu še obstajajo ljudje, ki vidijo stisko ljudi, ki jih drugače noben ne opazi. Zato, če bo frnikola1 pripravljen posredovati v tem primeru, sem tudi jaz pripravljen darovati 10-20EUR za nov hladilnik, pod pogojem, da je zadeva izpeljana transparentno, oz. jasen dokaz, da denar ni bil porabljen za kaj drugega.

msjr ::

- msjr 20EUR
- opeter 20EUR
- bajsibajsi xEUR (prevoz)
- ;-) 10-20EUR
- ales ?EUR (prevoz)
- kopriwa 10-20EUR

Evo imamo že 60 - 80EUR, sigurno bo še kdo zraven. Po moje je najbolje da (potem, ko se najde dovolj ljudi) nam tisti, ki bo šel iskat (prevoz) pošlje številko svojega TRR na zasebna sporočila in mu nakažemo, oz. se dobimo en dan pri merkurju v BTC-ju in gremo skupaj s kešem zadevo iskat.

Kakšna fotka nakupa in akcije je seveda zaželjena ni pa nujna.

bajsibajsi ::

Jaz sem tudi za to, da gremo skupaj kupiti; saj bo zadeva tako res izpeljana transparentno. Seveda ce kdo ni v blizini LJ in bi zelel zgolj primakniti kak evro, bi bilo tudi OK.

Lahko bi npr. zbirali denar oz. interesente do konca tega tedna... in potem sli drugi teden en dan v akcijo.

Pa v kolikor bo interes in bomo zbirali za nov hladilnik, je zazeljen vsak prispevek. Tako da se ob 10-20 evrskih zneskih naj ne prestrasijo tisti, ki bi zeleli donirati zgolj kak evro ali dva.

errhec ::

Zakaj komplicirate?
Sprejmite ponujen hladilnik in mu za denar ki ga želite podariti,kupite še kaj kar nujno potrebuje.
dd

Pyr0Beast ::

Rabljenih hladilnikov je mnogo po kosovnih odpadih. Težje je najti le takega, ki mu niso ven vzeli bakra in aluminija, tam 70% pa je delujočih (kompresor lavfa čisto BP in tako kot se spodobi)

Ko se hladilnik premešča ga pustiš kakšno uro na miru, v pravilnem položaju, da se olje pretoči nazaj v kompresor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jalovec09 ::

Novga res ne rabi, ker je vse ostalo pred hladilnikom (madona prej mu je potrebno kak prenosni WC zrihtat, ker ga nima, tisti na štrbunk se je podru, je zanič), kopalnica je ni, niti banje, pojmam nimam kako se umiva, ....

Če ima kdo kakšen hladilnik, ki je delujeoč in ga bi podaril ga takoj vzamem, v zameno pa bom poslikal kuhinjo in pošljem, kot dokazilo, da je res dobil hladilnik.

Ni treba zbirat denar za novega, ker me bo ratalo sram mene in njega.

Bom poskusil preko bolhe poiskati kak hladilnik, mogoče bo kdo pripravljen namesto prodati podariti.

Za vse to pa bom tistemu poslal slike, da je hladilnik res na pravem naslovu.

jype ::

frnikola1> Bom poskusil preko bolhe poiskati kak hladilnik, mogoče bo kdo pripravljen namesto prodati podariti.

Halo, uporabnik dolenc ti je ponudil delujoč star hladilnik!

kuglvinkl ::

Dam 10 evrov zraven, povejte TRR.

jalovec09 ::

http://www.bolha.com/hladilniki-zamrzov...

http://www.bolha.com/hladilniki-zamrzov...

http://www.bolha.com/hladilniki-zamrzov...

jype je izjavil:

frnikola1> Bom poskusil preko bolhe poiskati kak hladilnik, mogoče bo kdo pripravljen namesto prodati podariti.

Halo, uporabnik dolenc ti je ponudil delujoč star hladilnik!


Za prodat, podarit.

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Ok frnikola1, ja, dej ti men povej, zakaj bi pa stari revni ljudje moral obvezno vzet slabe, stare stvari, ki se jih hočejo ljudje znebiti. Zakaj vidiš problem v nakupu enega hladilnika, z a+ energijskim razredom, ki mu ne bo delal še dodatnih stroškov z elektriko?

Si pa "pameten" s temi bolha oglasi, sam sebi v skledo pljuvaš.... Vsi hladilniki iz oglasa niso vredni 30EUR, še za na odpad niso več dobri (bi rekel da kar vsi še vsebujejo freon, ker so stari več kot 30 let). Sicer pa, kakor češ, moj znesek ostaja enak, ti pa se odloči, ne bom kot darovalec ukazoval, kaj naj se kupi, to je le moje mnenje.

jype ::

frnikola1> Za prodat, podarit.

Nič ne vidim, da bi ga želel prodajat, po moje ga z veseljem podari.

IceIceBaby ::

Dam zraven. Samo naj kdo napiše TRR.

Glasujem pa za nov, čim bolj varčen hladilnik. Jebeš tiste z starine na bolhi, nikoli ne veš koliko časa bo to še delalo.

kuglvinkl ::

Tut jest sem za novga. Qrc gleda rablenga.

Ajde, kot bo dal svoj TR?

Looooooka ::

Da ne bom vsak dan rabil teme gledat...ko se zmenite naj nekdo pove trr(privat msg).Hvala :)
Za rabljene hladilnike pa sploh ne vem ce je treba gledat po internetu.Jih na odpad(delujoce) vsak dan pripelje folk in zlozi enga zravn druzga.But again...ce so jih oni zavrgli in delujejo je problem verjetno v porabi elektrike.

kuglvinkl ::

OK, tisti, ki bo speljal, naj vsem, ki smo rekli, da damo keš zraven, pošlje ZS, v katrem bo naveden TRR.

jalovec09 ::

Sem z dolencem dogovorjen, tistim na bolhi pa sem poslal tole temo, če bi bili pripravljeni podarit hladilnik.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Upam da zadeva rata.

jalovec09 ::

Jest tud upam, da bo vse vredu, v petek grem k njemu, ponavai kr peš, ker je cesta prevozna samo s traktorjem, pa se bova zmenila, če bo res vzel hladilnik, saj veste, kakšni so starejši ljudje, trmasti, nočejo pomoči, čeprav mi je rekel, da ga bo vzel.
Satrega pa bom odpeljal.

genesiss ::

Lahko bi odprli temo, kjer bi zbirali za tiste ki jih nekako poznamo in vemo da res potrebujejo pomoč. Ko bi zbrali nek znesek bi se šlo v trgovino in kupilo ter odpeljajo direkt na dom, mogoce se malo poslikalo. Jaz bi mnogo raje doniral v ta namen, kot kaksnim vecjim organizacijam.

sss ::

Blazno pozitivno sem presenečen nad prikazano pripravljenostjo pomagati sočloveku. Respect.

Mercier ::

Če se rabi busanc za lukno skopat, lahko vskočim, v primeru da bi se odločili (in izpeljali) za bolj resno akcijo. Hladilnik se meni zdi tu manjši problem. Lahko pa prispevam kak evro, če boste ubrali to pot.

jalovec09 ::

Star gospod se je premislu, sploh noče vzet hladilnika, pa tud pralni stroj mu pušča, hočem mu pomagat, priskrbet vsaj nekaj, ampak odklanja pomoč.
Tako, da se ne bom več je*al, če mu tako ugaja pa naj živi, kot v letu 1900.

Tema se lahko zaklene.

opeter ::

Žalostno. Ampak ljudi ne moreš spremenit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::

Lahko jim pa na skrivaj pripelješ hladilnik pred vrata :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Mjah, takšnih ljudi se po raznih rovtah skriva še kar precej. Imam v žlahti dve sestre, ki živijo na eni takšni podrti kmetiji brez elektrike, voda je zunaj, WC na štrbunk, zakurijo si šele ko je zunaj že konkreten minus, čeprav je drv povsod dovolj. Elektrike nočejo, uporabljajo edino radio in žepno svetilko, pa še to bolj malo.

Pomoči sicer ne odklanjajo, ampak da bi se pa kaj razumnega z njimi zmenil pa tudi ni za pričakovat.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

inci ::

Mercier je izjavil:

Če se rabi busanc za lukno skopat, lahko vskočim, v primeru da bi se odločili (in izpeljali) za bolj resno akcijo. Hladilnik se meni zdi tu manjši problem. Lahko pa prispevam kak evro, če boste ubrali to pot.

se strinjam, z možem sva pripravljena tudi pomagat na ta način, da naredimo gospodu Wc.Tudi midva sva pripravljena dat kakšen €, da se gospodu pomaga. Pa dajmo se organizirat in postavimo en wc. Kot sem že na enem forumu odgovorila, častim pijačo, kruh in meso za žurko po opravljeni akciji. Dajmo skupaj stopit, rokave privihat, AKCIJA.

lonz ::

Človek noče sprejet miloščine. Ponos je kurba. Glede na to da nas je več, ki bi primaknili kak evro, se lahko kupi nov hladilnik in se mu ga proda za simbolično ceno, recimo 10 € al neki takega. Ni treba da ve koliko reč dejansko stane. S tem se mu omogoči izhod iz zagate glede prejemanja pomoči.
...arrrrrr, shiver me timbers...

;-) ::

Če on hoče tak živet nevem zakaj bi rinli vanj...najdite drugo "žrtev" oz. srečneža, ki pa bo vesel pomoči.

JoeHunter ::

Taki, ki zavračajo pomoč, taki jo tudi najbol potrebujejo. Taki, ki pa hodijo okol trkajo na vsa možna vrata in jamrajo kako jim gre hudo pa v večini blefirajo.

Ta ideja, ki jo je dal Lonz sploh ni slaba. Se ga malo naheca, da je stvar rabljena in je zato cena tak nizka.

Se pa rade volje pridružim akciji in darujem 20€

urosh ::

genesiss je izjavil:

Lahko bi odprli temo, kjer bi zbirali za tiste ki jih nekako poznamo in vemo da res potrebujejo pomoč. Ko bi zbrali nek znesek bi se šlo v trgovino in kupilo ter odpeljajo direkt na dom, mogoce se malo poslikalo. Jaz bi mnogo raje doniral v ta namen, kot kaksnim vecjim organizacijam.


se tudi jaz pridružujem in sem za varjanto kot je citirana. Za 10-20€ me nebo vrag vzel, če nas ne dovolj, pa lahko marsikaj dosežemo.

bajsibajsi ::

Ja ja... ampak ta tema ze deveti dan ostaja zgolj pri besedah.

lonz ::

Ja, verjetno zato ker se je treba stvari dogovorit, zbrat denar ipd..; ne morš tako stvar na vrat na nos.
...arrrrrr, shiver me timbers...

jalovec09 ::

Danes sem bil spet pri njemu in sem si pogledal ta wc na ˝štrbunk˝, ni več sploh varno hodit v njega, ker ni tak, kot pravjo ˝na štrbunk˝je zidan poleg majhnega hleva in 3/4 zasut z zemljo-peskom, ki pa se zemlja usuva v notranjost, jaz osebno se sredi poletja nebi upal it na tisti WC, ker je vse razmaknjeno in ni vrag, da bi te kakšna kača pičila, ko bi sral.

Se pa da z malo pomoči in krampom ter minimalnim vložkom nekako spravit v red, ampak noče tuje pomoči, pravi, da bi si sam zrihtal a nima časa, sam skrbi za ase.
In lahko rečem, da zna za sebe, kar dost poskrbet v primerjavi z drugimi starejšimi ljudmi le on nima nobenega, da bi mu finančno pomagal.

Hladilnik je preteklost, pravi, da bo večji problem s skrinjo, ker tja daje plastenke in le te v hladilnik. Skrinja deluje.

Tako je to, tisti, ki potrebujejo resno pomoč ne prosjo, ampak živijo naprej v HUDI REVŠČINI, tisti, ki pa prosjačjo imajo pa dovolj za solidno preživetje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851823 (1119) freesty
»

Kateri gospodinjski hladilnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12839187 (982) klekej
»

Neverjetna odzivnost na Podarimo.si

Oddelek: Loža
447971 (1431) Gagatronix

vrednost računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706443 (1873) gddr85
»

Slo Tech dobrodelna akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776450 (4563) moonjah

Več podobnih tem