» »

računalnik za arhitekta

računalnik za arhitekta

1
2
3

tony1 ::

SSD obvezno vzemi, navaden disk pa rabiš samo eden (lahko je tudi 500 ali pa 750 GB).

Če vzameš računalnik brez dobrega monitorja (obvezno naj bo IPS panel, ker imaš na TNju panelih hitro težave s sivimi črkami na sivem ozadju in bog ve kako bo izgledalo risanje načrtov) je to približno kot.... hm, avto brez gum.

__X__ ::

@primorska

Nekdo te pošteno lupi. Ker mi je ohišje poznano (INTERTECH), sem povprašal še jaz našega dobavitelja za ponudbo tvojih komponent in sem dobil ceno 939 EUR. V to ceno ni vštetih RAMov, ker jih na tvoji ponudbi ni navedenih. Vsekakor pa 2x4GB ne stane 300 EUR :)

primorska ::

hvala za opozorilo!!!!a mi lahko prosim posreduješ ponudbo...seveda če lahko bi kontaktirala kar tvojega dobavitelja. Hvala.

klinker ::

Ne vem no, samo si sploh vidla sestave ki ti jih je tu postal folk?

Evo copy paste moje....

Procesor Intel Core i7 2600 3.4GHZ 8M LGA1155 BOX 279,55 EUR
Matična plošča ASUS P8H67-M LE REV 3.0, LGA1155, IH67 B3 91,31 EUR
RAM Adata DDR3 2x4GB 1333MHz CL9 76,03 EUR
Grafična kartica nVidia Gainward GTS450, 512MB DDR5, 2xDVI 93,72 EUR
SSD disk 120GB 2.5" SATA3 MLC, OCZ Vertex 3 266,44 EUR
Trdi disk WD 2TB SATA2, 64/7200 -Green- (WD20EARS) 84,31 EUR
DVDRW SAMSUNG S223C/BEBE črn 18,94 EUR
Napajalnik COOLER MASTER SILENT PRO M500W RS500-AMBAD3 88,22 EUR
Ohišje Cooler Master Elite RC-430-KWN1 44,84 EUR
Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti 18,00 EUR
Microsoft Windows 7 Professional 64bit ANG DSP (FQC-00765) 140,28 EUR

Skupaj: 1201,64 EUR @ funtech.si

primorska ::

vidla vse. Tudi forwardirala ponudniku, ampak ti naredijo vse po svoje.

klinker ::

Ja v funtech.si vzami in bos dobila tocno to ;)

opeter ::

primorska je izjavil:

vidla vse. Tudi forwardirala ponudniku, ampak ti naredijo vse po svoje.


Saj Funtech prodaja tudi podjetjem ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bedak ::

tako je, pošlji recimo funtechu, dinokompu, sestavi.si ti bojo ziher dali skupaj točno to kar je napisano

jazbec ::

ali pa nakupi.net
to so edine sposobne specializirane pc trgovine pri nas:
-mlacom
-funtech
-dinokomp
-sestavi.si
-nakupi.net

bedak ::

se strinjam

IvoJan ::

Se strinjam z vsem razem mlacoma. Meni osebno je to odvratna trgovina.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

drugi jo hvalijo zato sem dodal
kar kupim v slo kupim al pr dinokomp, al pr sestavi.si al nakupi.net
največ pa preko nakupi.net-mi je najbližje pa vse zrihtajo

PNG ::

Na hitro pogledal cene po zgornjem seznamu in ima dinokomp najnižjo ceno za 2600k. Valda, to ni zdaj pravilo in ne pomeni da so najcenejši, samo so mi pa najbližji tako da ostajam kar pri njih ;p

tony1 ::

Priporočam Funtech...

energetik ::

Primorska, vzami konfiguracijo od Klinkerja ali podobno. Lahko vzameš tudi I5 namesto I7, ter 80GB SSD disk, za prihranek pa nabaviš boljši ekran. Ne vem sicer, ali ga že imaš, ampak pod 24" pri 1920x1200 jaz sploh ne bi gledal. Recimo nekaj takega, z IPS matriko. Drugi monitor je lahko tudi kakšen poceni 24", če imaš samo kakšne pripomočke/orodja gor.
Če že sprašuješ, potem lahko tudi upoštevaš kakšen dober nasvet. Če dobavitelj noče ponuditi zahtevane konfiguracije, ga pač zamenjaj.
P.S.: obup, kakšne ponudbe to pošiljajo dobavitelji.
TRDI DISK SEAGATE SATA III (nov standard)
Namesto da bi napisali 2x Barracuda 7200.12 in je vse jasno.

primorska ::

hvala za strokovne nasvete!!!
danes končno dobila ponudbo točno tako kot jo je sestavil klinker.(hvala!!!!!!) Čakam še monitor, miško in tipkovnico.

PROC.INTEL CORE I7 2600 1,00 KOS 273,75 12,00 20,0 240,90
Core™ i7 processor i7-2600
takt CPU jedra: 3,4 GHz / 3,8 GHz TURBO
takt grafike: 850 MHz / 1350 MHz TURBO
ležišče: LGA1155
število jeder: 4/8
poraba: 95 W
drugonivojski pomnilnik: 8 Mb
100888 PLOŠČA ASUS P8H67-M LE REV 3.0 1,00 KOS 92,04 12,00 20,0 81,00
OP ASUS, LGA1155, IH67 B3 (P8H67-M LE REV 3.0)
Vezni čip: Intel H67
mATX Plaforma:
- Intel Core i7/Core i5/Core i3
- ležišče LGA1155
Pomnilnik:
- 2 reže DDR3 - 1333/1066
- do 16GB
Razširitvene reže:
- 1xPCI-Ex16
- 1xPCI-Ex4,
- 2xPCI
Integrirane funkcije:
- integrirana VGA, 1x DVI, 1x -Sub, 1x HDMI
- 2 xSATA 6.0 Gb/s, 4 xSATA 3.0 Gb/s
- 2x USB 3.0, 12x USB, 1x GLAN
- osem-kanalni zvok, S/PDIF
SU3U1333C4G9-R POM.MOD.DIMM 4GB ADATA DDR3 1333MHz 2,00 KOS 40,00 12,00 20,0 70,40
Adata 4GB DDR3 1333MHz CL9 Supreme
HDDSSD0052 SSD OCZ VERTEX 2, 120GB, SATA2, 2.5" 1,00 KOS 173,75 12,00 20,0 152,90
SSD OCZ VERTEX 2, 120GB, SATA2, 2.5"
VGAXXX0493 GRAF. KARTICA GAINWARD GTS450 1,00 KOS 107,70 12,00 20,0 94,78
nVidia Gainward GTS450, 1024MB DDR5, VGA/DVI/HDMI
092066 OHIŠJE LC Pro-907B650 1,00 KOS 70,00 12,00 20,0 61,60
Ohišje ATX 650W (Pro-907B650)
Tip ohišja: ATX in mATX
Barva: črna, modra osvetlilev
Napajalnik: 650 W
Prostor za pogone:
- 5.25": 4 zunanja
- 3.5": 7 notranjih, 1 x zunanji
Ventilatorji:
- brez, maksimalno 2 x 80/90/120mm
Dimenzije (V-Š-D):
- 420 mm x 200 mm x 475 mm
DVDXXX03222 DVD/CDRW NEC AD-7263S-0B črn 1,00 KOS 20,00 12,00 20,0 17,60
DVD +/- RW NEC, SATA AD-7263S-0B črn

za 863,02 Eur

energetik ::

Lahko bi malo lepše tele ponudbe prilimala, brez vseh podrobnosti, samo z imenom komponente. Tole je totalno nepregledno.
1. Ne vem, jaz ne opazim tukaj zraven podatkovnega diska. Razen če imaš tako malo podatkov, da boš zadovoljna z 120GB SSDjem?
2. Plata s samo 2 režama za RAM? Kaj če boš želela dodati RAM v prihodnosti?
3. Ohišje brez ventilatorjev?

__X__ ::

en 500GB-1TB disk bi še kako bil potreben tukaj. Rež za pomnilnik ima načeloma dovolj, ker bo noter 2x4GB. Čez nekaj let nadgradi na 2x8GB.

globoko grlo ::

Heh, sam sicer ne razumem, a imaš možnost samo enega dobavitelja?
@energetik
ma 650W napajalc

@primorska
definitivno še en navadn disk
pa prištej še winse zravn

energetik ::

globoko grlo je izjavil:

@energetik
ma 650W napajalc
Mislš, da bo vent od napajalca zadosti zračil ohišje s I7 in GTS450?

globoko grlo ::

aja, sem prebral ohišje brez napajalca

se posipam s pepelom ;)

lona ::

Pozdravljeni! Zelo sem vesela, da sem našla to temo, ker v teh dneh kupujem računalnik za enake namene kot predhodnica in za približno enako vsoto denarcev.
Mi lahko prosim poveste, če so komponente, ki ste jih njej predlagali in jih je ona na koncu izbrala, po treh mesecih še enako aktualne ali priporočate kakšno drugačno kombinacijo.

Hvala!

klinker ::

A rabis samo kisto al vse komplet z monitorjem, itd?

Kista recimo da nekaj takega....

Maticna plosca: ASUS P8Z68-V - Intel Z68/DDR3/VGA/CFX&SLI/1155/ATX 156.00 €
Procesor: Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX 268.80 €
Procesorski hladilnik: Noctua NH-C12P (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366) 39.00 €
Ram: TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 66.00 €
Graficna kartica: MSI GeForce GTX 550 Ti 1GB Cycolne II OC 135.60 €
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSD 208.80 €
HDD: Samsung EcoGreen F4 2TB 32MB 87.60 €
DVD/RW: SATA Sony NEC AD-5260S 20.40 €
Napajalnik: Cougar A450 - 89% Efficiency - 450W - 80+ Bronze 59.90 €
Ohisje: Cooler Master Elite 370 49.20 €

Skupaj: 1091,30 € @ dinokomp.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

BlaY0 ::

Takole, čisto na kratko... vse kar sem prebral tukaj je BS. Kar arhitekt rabi je najboljši možen monitor, dobro miško/tipkovnico/tablico in računalnik s 3-letno return and replace garancijo. € 800 za monitor (s 5-letno NBD garancijo) ter € 700 za računalnik. Pri nas ni drugega vendorja kot sta HP ali Dell, ki bi bil sposoben nuditi zgoraj omenjeno.

Sprašujem vse tiste, ki ste ji sestavljali razne custom zverine... kdo ji bo menjal crknjene komponente in koliko časa bo to trajalo? Dobra garancija (kot sem napisal) je tukaj zlata vredna. Ne pozabit še dodatni zunanji disk za backup. Ostalo je v tej zgodbi "a waste of time and valuable resources".

klinker ::

Sory ma za uni denar ki stanejo te brand masine si kupi se eno custom za rezervo zraven. Menjat komponento traja prakticno nekaj minut, razen maticne ki bi znalo trajat ene pol urce ja.
Se pa strinjam glede monitorja in periferije.

BlaY0 ::

Torej ji boš ti to menjal?

Sorry, ampak če nisi računalničar in ti je kaj za biznis potem boš vzel brand. Ne govorim na pamet ampak iz iskušenj... 10 let sem si sam sestavljal mlinčke, zdaj mi pa že skoraj naslednjih 10 let ni več do tega.

bluefish ::

Kar arhitekt rabi je najboljši možen monitor, dobro miško/tipkovnico/tablico in računalnik s 3-letno return and replace garancijo. € 800 za monitor (s 5-letno NBD garancijo) ter € 700 za računalnik.
Niti ne. Sicer je veliko odvisno od dela, vendar za tistih nekaj izrisov tlorisov in preprostejše vizualizacije, ki jih zmore ArchiCAD, res ne potrebuješ nekega über monitorja.

BlaY0 ::

Folk se ne zaveda najbolje kaj pomeni dober servis (storitev), dokler jim prvič nekaj ne crkne in se biznis lepo ustavi za par dni, bog ne daj za cel teden.

Še enkrat, tukaj ne vlagaš v sam računalnik (kišto polno elektronike) ampak v celovito storitev. Podobno kot kasko pri službenem avtu.

tony1 ::

Vsekakor rabiš nekaj z IPS matriko (TN je za tako delo popolnoma brezveze).

Bi pa toplo priporočal 2 monitorja za 2x400 EUR, kot pa 1 za 800.

BlaY0 ::

Monitor, miška in tipkovnica so edini kos hardvera v katere se splača vlagat. Pa dober stol, če to lahko štejemo med hardver.

Nikakor dveh monitorjev! To je za programerje. Nabavi se 27 ali 32" monitor in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

globoko grlo ::

dva monitorja sta že fajn, ker na enem naš 2d, na enem pa 3d

drgač pa ne preveč blayota poslušat, ker očitno živi na drugem planetu :)

lona ::

Hvala za predloge... Kupujem pa vse, tudi monitor, miško in tipkovnico. Če kdo ve priporočiti kakšno fajn miško in tipkovnico, naj prosim pove.

Računalnik (kišto) nameravam sestaviti. Klinker hvala za seznam komponent! A to bi bilo po tvojem mnenju potem vse primerno? A bi kdo od ostalih mogoče kaj na seznamu spremenil? (za delo v AutoCad, 3dMax, sketchup, Ilustrator)

Zaenkrat bom uporabljala en monitor, trenutno pa ogledujem LCD 24" Dell U2410 ali pa LCD 27" Dell UltraSharp U2711, ker je dobra cena. Samo ne vem, kako bi se obneslo razmerje 16:9? A menite, da je za arhitekturno delo to 'no go'? Kaj pa U2410, a se vam zdi ok?

bedak ::

klinker ::

Jp. Kar se mene tice bi edino dal 16gb rama ce ti finance dopuscajo, ker frend...sicer v photoshopu komot skuri tudi 10gb od 12gb rama.

bluefish ::

Res je. Tudi v Maxu je dodatna količina RAM-a dobrodošla ob kakih večjih teksturah,...

dlicen ::

Za CAD ne rabiš blazne barvne pravilnosti, glavno, da je slika ostra. Razmerje 16:10 ali 16:9 pa je zakon za cad, ker imaš ob strani itak lahko zložene palete, dodatna okna, itd.
Jaz imam sicer HP LP2475w, ker se poleg s cadom ukvarjam tudi s fotografijo itd. in rabim IPS panel. Celo tako zadovoljen sem z njim, da bi rad še enega, vendar jih ne dobim več v prodaji pri nas, naslednik pa je že manj opremljen s priključki...;(

tony1 ::

lona je izjavil:

Zaenkrat bom uporabljala en monitor, trenutno pa ogledujem LCD 24" Dell U2410 ali pa LCD 27" Dell UltraSharp U2711, ker je dobra cena. Samo ne vem, kako bi se obneslo razmerje 16:9? A menite, da je za arhitekturno delo to 'no go'? Kaj pa U2410, a se vam zdi ok?


Ta dva monitorja sta super.

BlaY0 ::

U2711 FTW! Imam njegovega predhodnika s PVA matriko, tale ima pa še večjo resolucijo. Aja, za 27" rabiš mizo globine 80 cm oziroma 60 cm kotno varianto. Če imaš 60 cm raje vzemi 24". Aja pa vzemi 5-letni NBD "service", če ga dobiš. Še enkrat pa... v kišto se ne spkača preveč vlagat. Bolj se splača menjati povprečen stroj na dve leti kot "ibr" stroj na tri ali štiri.

klinker ::

Dobrih 1000€ za workstation s katerim sluzis "kruh" je zate "ibr" stroj?

Rešpetlin ::

Kaka so pa mnenja glede monitorjev, 16:10 vs. 16:9 za projektiranje, risanje, dizajn? Za te Delle vemo, da so preverjeno dobra roba, vendar catch je v izbiri optimalnega razmerja oz. velikosti :)

Namreč večkrat sem že slišal od ljudi iz foha, da pogrešajo kvalitetne 4:3 monitorje, ki se jih potem da kombinirati v dual način. Medtem je 16:9 marsikomu preširok oz. ne nudi zadostne višine.

Je utemeljena skrb, da bi bil 16:9 27-palčni monitor s 2560 x 1440 lahko tudi "preveč" oz. prevelik? Tudi ko gre za občasno rabo a la Office?

Kar se tiče grafičnih kartic: je smiselno posegati po Quadro? Ker bo ves ostali sistem tih oz. že kar neslišen, so kakšni posebni minusi glede pasivnih Quadro/zahtevnejših grafičnih karticah?

tony1 ::

Monitor je težko prevelik. Če imaš preveč delovne površine pa enostavno na njem odpri dve okni, eno ob drugem.

kuglvinkl ::

Madonca, če uporabljaš spešl SW, ki je GPU pospešen, potem valda veš, kolk se ti bo nakup dedicated HW splačal, ne? :)

IMO je 27 col 16:9 fail. Epic one.

Dons se še da dobit 4:3 monitorje: http://geizhals.at/?cat=monlcdc&xf=99_2...

BlaY0 ::

@klinker: Drugič te vprašam, ji boš ti zagotavljal NBD servis? Drugo vprašanje pa se glasi, koliko arhitektov že servisiraš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bluefish ::

Sama pravi, da bo kišto sestavila. Zdaj sicer odvisno, kaj s tem misli, vendar ji očitno menjava morebitno okvarjene komponente ne predstavlja težav.

BlaY0 ::

@kuglvinkl: Neumnost. Folk tukaj predlaga 2 monitorja 4:3. To je zame šele big fail za arhitekta/strojnika, razen če hoče imeti poleg CAD-a še M$ Lookout odprt.

BlaY0 ::

@bluefish: Ja, mogoče je pa naslednji arhitekt/strojnik ne bo, ko se bo malo zamislil nad tem kaj je pri tem poslu bistveno.

klinker ::

BlaY0 je izjavil:

@klinker: Drugič te vprašam, ji boš ti zagotavljal NBD servis? Drugo vprašanje pa se glasi, koliko arhitektov že servisiraš?


Si prav tezek s tem NBDjem. Ce bo placala ga lahko tudi...al je problem? Drugace pa arhitekta nobenega...lahko bi reku da imam na cez hardware 3eh photo editing in 4ih audio editing masin. S tem se sicer ne ukvarjam profesionalno ker so masine od znancev in ker sem jim vse jst dobavu, sestavu, itd...se zdaj vedno obrnejo name ko je treba kak check na masinah nardit al pa upgrade. Pa tako za info...vse so navite 24/7 v povprecju za 800mhz. Najstarejsa ima sedaj okoli 4 leta in na nobeni se se 1 stvar ni pokvarla, kar sicer se mene malo cudi. Kar je blo, je bil 1 od 4ih pred mescem dobavljenih 2TB Samsungov F4 fuc, ma smo zrihtali v enem dnevu, ceprav ni bla niti panika. Racunalniska roba ne crkuje kar tako, razen ce stalno kaj "sravfas" po kisti. Treba je poskrbet za kvalitetno sestavo, dobro hlajenje ter zadevo res dobro stestirat vsaj 48h in naceloma nima kaj crknit.

BlaY0 ::

Treba je poskrbet, to si dobro napisal. Zato pa sem te tudi vprašal, če boš ti za to skrbel. Če boš, povej še koliko računaš na uro, pa bomo potem skupaj potegnili in dobili končno ceno. Jaz dobro vem kako je, če imaš nekoga, ki ti to zastonj šraufa, se kar malo razvadiš. Drugače pa za info... ura nujnega posredovanja (če ne kličeš soseda ali kolega, ki se malo spozna) lahko pride tudi do € 100. Toliko o tem a se dober "warranty service" splača, koliko ti (ne)ceniš svojega dela in koliko tvoji kolegi, ki izkoriščajo tvoje usluge "profitirajo" oziroma dobivajo od tebe napačen signal o tem koliko so te storitve vrednee. Sem tudi sam že kaj naredil za kakega kolega in ko so mi hoteli plačati sem rekel, da če jim bom zaračunal po moji tarifi, jih bo na rit vrglo. Še danes mi vračajo z uslugami (tudi arhitekti).

klinker ::

Ne racunam na uro. Imam pa lepo zmenjeno z vsemi... 100€ za sestavo konfiguracije, narocilo, sestavo komponent in testiranje. 50€ za ciscenje in menjavo termalne paste (to delam pri vsaki kisti na 6 mescev), 20€ za kak upgrade ali menjavo komponent (za maticno 40€). Tako da zastonj lih ni ceprav se poznamo. Niso pa to niti nobena tako hudo specialna dela kot so recimo softwareski problemi...s tem se pa raje ne ukvarjam, razen z nalaganjem OSov.

BlaY0 ::

Evo vidiš! To nanese € 400 po mašini na 3 leta. To prišteješ komponentam, ki si jih "nametal skupaj" in dobiš ceno sistema, ki je enaka ali celo višja od brand "biznis" mašine s 3-letnim "planom".
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813421 (11682) JesusChrist
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383477 (2409) kamuee
»

Kakšen HW za CAD/3D

Oddelek: Kaj kupiti
294889 (4531) WarpedGone
»

nakup računalnika - ACAD

Oddelek: Kaj kupiti
413511 (2765) J-ronimo
»

Komponente računalnika - vaše mnenje -

Oddelek: Kaj kupiti
317870 (7472) jazbec

Več podobnih tem