» »

Mimovrste in cene ???

Mimovrste in cene ???

Nikonja ::

A se meni zdi da je Mimovrste ratal ena od dražjih trgovin za rač. opremo. Sam primerjal cene za par stvareh, Vertex2 60GB pri njima 155 eur ostale trgovine povprečno 125 eur, Mlacom celo 118 eur. Grafično sam gledal hd6850 pri njima 189 eur, okoli so okrog 170 eur, v nemčiji celo 135 eur.
Ne vem kaj im se dogaja, ampak se tudi sam ne spomnim kdaj sam zadnjič pri njih nekaj vzel, in sumim da bom sploh kaj pri teh cenah!

LP

Mipe ::

Z davkom ali brez?

Nikonja ::

vse so cene z davkom !
Priložim link spodaj i je đe 10 eur poštnine.

http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_...

subby ::

ja, pri mimovrste so že kar nekaj časa dovolj močni, da si lahko privoščijo visoke cene
isto gre za enaa pa mogoče še koga

Lonsarg ::

Kakor sem jaz gledal so postali kar dražji, kar se računalniških komponent tiče. Medtem ko razne ostale stvari (TV-ji and stuff) pa je še kar naprej ena najugodnejših cen v SLO. Pomoje gre bolj za to, da so zelo razširili ponudbo in ne osvežujejo cen, komponentam pa vemo padajo cene. Če pa oni pustijo ceno z katero je komponenta prišla na trg pa je jasno to čez pol leta zelo drago.

sss ::

Jah, tisti, ki se imamo za kolkar tolk osveščene nabavljamo tam, kjer je ceneje in vemo kje iskati.
Tujina je "blizu" in mnogo proizvajalcev nudi evropsko, če ne že worldwide garancijo.
Sem tudi posrednik za nakupe VSE tehnike sorodnikov, ki živijo v Ljubljani in njihovih družin. Vrjamem, da vas je takih še kar nekaj.

GrimReaper ::

Na splošno majo dost drago ja, ampak zdej ko sem kupoval napajalnik Corsair TX2 850W, sem ga dobil dost ugodno.
Mimovrste - 122,88EUR
EnaA - 122,88EUR
Zagrabi.si - 119,75EUR
Funtech - 118,16EUR

V Funtechu je 4EUR ceneje, ampak ker sem VIP in imam zastonj poštnino, se mi je vseeno splačal kupit v Mimovrste.

6850 je pa najceneje v Dinokomp ali Mlacom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

technolog ::

Zakaj hudiča je tujina tako zelo poceni? V mnogih primerih tudi 30% ceneje kot pri nas.

mtosev ::

Mogoče zato, ker imajo nižje davke in naročijo 10x več komadov kot ena trgovina v SLO???
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Setsuno ::

Ker je Slovenija glede cena tehnike zlo u ''K****''

technolog ::

Davek je 3% višji kot napr. v nemčiji, pa gotovo ne dobijo 20% količinskega popusta, da bi upravičili take razlike.

Mipe ::

Morda zato, ker imajo nižje transportne stroške? Pri nas moramo najemati ladje, medtem ko imajo Nemci svojo floto.

Ziga Dolhar ::

Moja praksa pri MV je, da jim pošljem link z njihovo in konkurenčno ponudbo. Ponavadi nato svojo ceno primerno prilagodijo :P.
https://dolhar.si/

technolog ::

Mipe je izjavil:

Morda zato, ker imajo nižje transportne stroške? Pri nas moramo najemati ladje, medtem ko imajo Nemci svojo floto.


Saj je samo par 10 kilometrov razlike... Pa ne mi rečt da če gre na ladjo tisoče fotoaparatov in je vsak dražji za 200€ da to upraviči toliko večje stroške...

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ziga Dolhar ::

Mipe je izjavil:

Morda zato, ker imajo nižje transportne stroške? Pri nas moramo najemati ladje, medtem ko imajo Nemci svojo floto.



1. Ladijski transport je izjemno poceni.
2. Praviloma se ne najema "ladij", ampak kontejnerje oz. transportne slote (kapacitete - kjer je merska enota zopet praviloma standardizirani kontejner).
3. Distributerji oz. uvozniki praviloma nimajo svojih ladij.
https://dolhar.si/

sss ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Moja praksa pri MV je, da jim pošljem link z njihovo in konkurenčno ponudbo. Ponavadi nato svojo ceno primerno prilagodijo :P.



Hm, to je pa zanimivo :)
Vidiš ceno na slovenski spletni trgovini in pošlješ link na mimovrste?

Ziga Dolhar ::

Jep.

Očitno se večkrat res izkaže, da imajo cene rahlo neažurirane.
https://dolhar.si/

Chupa ::

Za določene stvari se pa tudi izkaže, da je cena veliko ugodnejša kot drugje zaradi neažuriranja in artikel izgine iz ponudbe pol ure po oddaji naročila. Vsaj meni se je to dostikrat zgodilo.

GrimReaper ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Moja praksa pri MV je, da jim pošljem link z njihovo in konkurenčno ponudbo. Ponavadi nato svojo ceno primerno prilagodijo :P.

Tole pa težko verjamem, zdej če imajo neko grafično za 200€ in jim dam link kjer je 150€, jo bom dobil za 150€?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

St235 ::

Ni nujno, sploh če bo link iz tujine, leve firme. Če pa ima konkurenca artikel ceneje je pa v njihovem interesu,d a probajo bit konkurenčni. Nihče ti pa ne mroe jamčit, da ti bodo dejansko ponudili karkoli.

__X__ ::

Tole s pošiljanjem konkurenčnih cen, funkcionira pri dosti trgovinah in je najboljši način za pridobitev najugodnejše cene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14351215 (32037) PoStrah
»

Uveljavljanje garancije - stroški pošiljanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568192 (6363) galu
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368173605 (158435) zoot
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612795 (11332) jazbec
»

Nobelova nagrada za mir 2010

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3614531 (12991) kitaj

Več podobnih tem