» »

Netcat + shranjevanje slike

Netcat + shranjevanje slike

someone1 ::

Pozdravljeni.

Preko netcat-a želim shraniti preko GET metode sliko, vendar mi nikakor ne uspe :(
Ima kdo mogoče kak predlog/rešitev kako shraniti sliko na računalnik v slikovnem formatu (.png, .jpg, .jpeg, .gif, ...). Slika je lahko iz kjerkoli (google images search, itd.).

Lep pozdrav,
someone1.
HP Elitebook 8530p

misek ::

Zakaj pa z netcat-om? Uporabi wget program.

someone1 ::

misek je izjavil:

Zakaj pa z netcat-om? Uporabi wget program.


Saj če bi lahko uporabil kakšno alternativo bi jo že :) Z netcat-om pa zato, ker je to del naloge na faksu :)
HP Elitebook 8530p

misek ::

Recimo
echo -e "GET /media/images///large/Feb2011//60622102.jpg HTTP/1.1\r\nHost: image.24ur.com\r\nConnection: close\r\n\r\n" | nc -vv image.24ur.com 80 >maja_keuc.png

mihaelf3 ::

misek je izjavil:

Recimo
echo -e "GET /media/images///large/Feb2011//60622102.jpg HTTP/1.1\r\nHost: image.24ur.com\r\nConnection: close\r\n\r\n" | nc -vv image.24ur.com 80 >maja_keuc.png


Brez -vv si prihraniš tiste 'Total send' in 'Total received' na koncu, tako da moraš samo še HTTP header odstranit.

misek ::

Imaš prav. Ampak večji problem so HTTP headerji v datoteki s sliko. Jih je potrebno še odstraniti. Naslednja naloga :)

logout ::

Kaj manjka temule:
echo "GET /sn/img/11/066/634350868755801237_loeb02mx11c347.jpg" | nc cdn1.siol.net 80 > slika.jpg

L.p., Kloko

misek ::

kloko, narobe je to da sploh ne uporabiš veljavne HTTP zahteve. Tvoj primer sicer deluje ampak poskusi dobiti sliko iz mojega linka (24ur).

misek ::

Evo, še popravljena moja verzija, ki shrani samo sliko
echo -e "GET /media/images///large/Feb2011//60622102.jpg HTTP/1.1\r\nHost: image.24ur.com\r\nConnection: close\r\n\r\n" | nc image.24ur.com 80 | sed '1,/^\r$/d' >maja_keuc.png

someone1 ::

Uf, vidim da ste se kar razpisali :)

Hvala vsem za pomoč! ;)
HP Elitebook 8530p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: someone1 ()

someone1 ::

@misek, zanima me zakaj mi ta tvoja "verzija" ne deluje :/ Napiše mi "invalid port :: NO DATA".. kaj bi blo narobe? :|

Pa še to.. kako pa bi to verzijo od @misek napisal v vhodna_datoteka.txt datoteki kot: GET nekaj HTTP/1.1 , Host: nekastran
pa da bi pol v cmd-ju vpisal nc nekastran 80 < vhodna_datoteka.txt > izhod.jpg (.png)

Hvala in lep pozdrav,
someone1.
HP Elitebook 8530p

misek ::

Narediš datoteko vhodna_datoteka.txt s vsebino
GET /media/images///large/Feb2011//60622102.jpg HTTP/1.1
Host: image.24ur.com
Connection: close

in kličeš
nc image.24ur.com 80 < vhodna_datoteka.txt | sed '1,/^\r$/d' >maja_keuc.png

A lahko daš izpis iz konzole da vidimo zakaj ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

someone1 ::

@misek, ven mi vrže to napako
 http://file.si/files/32458_i95hd/nc.png

http://file.si/files/32458_i95hd/nc.png

HP Elitebook 8530p

logout ::

Zgornji ukazi so pisani za unix-like ukazno vrstico, za windows bo treba predelati.

L.p., Kloko

misek ::

Ja, za začetek odstrani znak za pipo in sed. Ampak potem boš v datoteki za sliko imel tudi HTTP response headerje.

mihaelf3 ::

Pipce majo tudi winsi. Namesto sed-a poskusi uporabit findstr. Žal nimam nobenih windowsov blizu, tako da bom probal na pamet...
nc image.24ur.com 80 < vhodna_datoteka.txt | findstr /r /v "^.*\r\n$" >maja_keuc.png


Verjetno se bo treba s tistim regexom malo poigrat :)

Sicer pa lahko sed za windows dobiš s kakim Cygwinom.

someone1 ::

Hvala vsem, uspelo! Na koncu sem le v headerju HTTP response pobrisal in je delovalo :)
HP Elitebook 8530p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: someone1 ()

misek ::

In? Je bila desetka? ;)

someone1 ::

Bila ja :) hvala vam za trud in pomoč! ;)
HP Elitebook 8530p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: someone1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos videa iz 24ur

Oddelek: Pomoč in nasveti
287168 (4185) ghost13xc
»

nf_conntrack in TIME_WAIT

Oddelek: Pomoč in nasveti
61001 (566) jedateruk
»

Nenavaden črv napada Linksysove usmerjevalnike

Oddelek: Novice / Varnost
226869 (3550) Daniel
»

kako film, ki se predvaja v brskalnuki prenesti na disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6717316 (10333) SLO_Matej
»

[C][linux] socket HTTP

Oddelek: Programiranje
101135 (1003) b

Več podobnih tem