» »

Neprevzem pošiljke z odkupnino

Neprevzem pošiljke z odkupnino

«
1
2

finpol1 ::

Pozdrav!

zanima, me kaj se zgodi, če kupec po bolhi naročenega blaga, le tega potem ne prevzame. Poslal sem pošiljko z odkupnino (manjši znesek) in plačal poštnino. Kupec se nikakor ne oglasi na dogovorjeno številko (pred nakupom pa se je ! ) poslano je bilo pred najmanj 10 dnevi

Hvala za odgovore, lp

LuGi ::

Dobil bos paket nazaj in plačal nekaj drobiza za prevzem :|

Pyr0Beast ::

Plačaš dvojno poštnino.
Če si odkupnino dal vmes, še toliko več. Cirka 10EUR+
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

finpol1 ::

Hvala za odgovor! a obstaja kaka cenejša varianta pri pošiljanju z odkupnino, poleg tiste, ko ti poštar prinese denar (in nekomu zaračuna pošta vsaj 2,5 eur+ca 2 eur provizije), tudi, če je samo en CD noter, ki je praktično peresno lahek ?

ve kdo?

Hvala za odgovore, lp

Pyr0Beast ::

Ne
Nakazilo vnaprej prek banke.

Ali pa keš v kuverti.

Vsekakor je nakazilo cenejše od odkupnine.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Silvo ::

Tukaj napiši kdo je ta oseba,
da v bodoče ljudje ne nasedajo
takim kupcem,ki se ne držijo dogovora.

lp
Silvo

Furbo ::

finpol1 je izjavil:

Hvala za odgovor! a obstaja kaka cenejša varianta pri pošiljanju z odkupnino, poleg tiste, ko ti poštar prinese denar (in nekomu zaračuna pošta vsaj 2,5 eur+ca 2 eur provizije), tudi, če je samo en CD noter, ki je praktično peresno lahek ?

ve kdo?

Hvala za odgovore, lp


Je ja, izpolniš položnico in jo daš zraven. Poštna nakaznica je pa draga kot pes. Primerjaj si zadeve na http://diler.si/postaslovenije.php
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gruntfürmich ::

tudi jst sem že doživel neprevzem in neoglašanje na telefon. katastrofa je to. najraje bi odšel na tisti naslov, vzel eno palco zraven in vse pretepel.
ali pa enkrat poslal neko pismo z odkupnino na ta naslov, notri pa sporočilo da je odkupnina za nastale stroške tega in tega dneva.

mene je 'nazaj pošiljanje' manjšega paketa prišlo cca 2 EUR. in ne cela vsota.

glede cenejše odkupnine pa je furbo zapisal. tisti keš ko ti ga poštar prinese je preklemansko drag. položnica za plačilo na trr pa je poceni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

gruntfürmich je izjavil:


glede cenejše odkupnine pa je furbo zapisal. tisti keš ko ti ga poštar prinese je preklemansko drag. položnica za plačilo na trr pa je poceni.


tudi v tem primeru dobiš denar ob prevzemu, in nič prej?

mislim, da bom od zdaj naprej prodajal samo še pri osebnem prevzemu, če sploh bom :S

kixs ::

Logicno... sej te ne sponzorira Posta. Dobis pa naceloma na osebni racun denar se isti dan, ko je bilo placano, ce je le prevzel/placal dovolj zgodaj.

lp

gruntfürmich ::

finpol1 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


glede cenejše odkupnine pa je furbo zapisal. tisti keš ko ti ga poštar prinese je preklemansko drag. položnica za plačilo na trr pa je poceni.


tudi v tem primeru dobiš denar ob prevzemu, in nič prej?

mislim, da bom od zdaj naprej prodajal samo še pri osebnem prevzemu, če sploh bom :S


da, tko kot je kixs napisal. vendar tiste položnice ne plača oseba na bančnem okencu, niti preko klika. plača jo poštarju ali na pošti, ko dvigne robo. in ti načeloma dobiš takoj ko knižijo transakcijo denar. recimo da najkasneje naslednji dan.

glede osebnega prevzema pa je tudi tko tko. tvoj krog se hitro zmanjša; drug konec slovenije nimaš pokrit itd. pa tudi ni veliko takih pacientov ki to naredijo. se pa najdejo, in ti zjebejo cel teden...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Furbo ::

Seveda obstaja tudi možnost, da kdo tega človeka na tak način zafrkava/blati. Torej naročiš nekaj preko bolhe na naslov nekega nesrečnika.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Blinder ::

Furbo je izjavil:

Seveda obstaja tudi možnost, da kdo tega človeka na tak način zafrkava/blati. Torej naročiš nekaj preko bolhe na naslov nekega nesrečnika.


To je tudi res. Tako da ne mi ne avtor teme ne moremo vedet, če je res tale tip tapravi krivec.
Ko se prodaja/kupuje preko pošte je treba upoštevat, da te vsako toliko nekdo nategne. Treba uzeti v račun.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

joze28 ::

Saj med položnico ter nakaznico je 20 centov razlike, samo denar pa dobiš na TRR

Furbo ::

Ta razlika je še precej večja pri večjih zneskih, do 100EUR si pošta vzame EUR, naprej pa 1%. Pri nakaznici gre to precej bolj strmo gor, res ti pa poštar stisne gotovino v roke, namesto na račun.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Yohan del Sud ::

Bi znal malo manj preko prsta svetovat, če bi vedel kaj je bilo v pošiljki in koliko je bila ocenjena ...
www.strancar.com

St235 ::

Vedno lahko tudi dvigneš telefon in pokličeš na stacionarno številko na danesm naslovu. Če ggre za kakega mulca, ki se zajebava zna pomagat. Ali pa pač naslednjič, ko boš v regiji pozvoniš na vratih in se na kavo povabiš.

bluefish ::

Eh, pred pošiljanjem naj kupec nakaže vsaj stroške poštnine in pakiranja, ostalo ob prevzemu. Najbolše pa seveda, če je celotna kupnina ali del te plačana vnaprej.

objavi_nateg ::

Ok zadeva ej sledeča

Model me kliče za een kalorifer ki ga imam objavljenega za XX eur, 2 dni zapravi da me zbaranta in se dogovoriva za XX eur + on krije pošnino. Po telefonu deluje ok tip, mal retardiran k je iz trbovlja pa govori kot en redneck pa sliš se da ma IQ pod 90, ampak drgač kr ok. Uglavnem ne prevzame, izgovarja se na vse načina, da mu listek ni bil dal v kaslc, pa mu rečem naj gre na pošto in mu pošljem sliko listka itd... vse ej reku da je naredu, ampak vsseen po 15 dneh dobim pošto nazaj. Plačat sem moral vse skupaj 12 eur poštnine....

Denis Zaleznina
Ribnik 17
1420 Trbovlje
070 355 145 oz 070355145


Tadrug model me tud kliče za eno težko stvar in baranta in me prepriča da mu jo pošljem, valda ne prevzame, se mi niti ne oglasi na telefon, potem pokličem iz druzga telefona in se takoj javi...

Severin Barba
Adamičeva 10
Ilirska Bistrica 6250

gruntfürmich ::

težki idioti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Magic1 ::

Ne kapiram kako lahko preko bolhe prodajate stvari za drobiž in to celo na plačilo pri prevzemu?!????? Sta samo dve pametni možnosti, pridi iskat (ali ti pripeljem ko grem mimo), ali nakaži in ti pošljem.
Magic

Furbo ::

Če so že po telefonu debilni.. potem samo € v naprej ali osebni prevzem. Eni to počnejo iz dolgčasa, drugi imajo psihične težave.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

Učijo se barantati, plačujejo pa ne za učne urice...

objavi_nateg ::

lol kaj sm našel:

Severin Barba: http://www.stop-neplacniki.si/shrzwbah/...

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Magic1 je izjavil:

Ne kapiram kako lahko preko bolhe prodajate stvari za drobiž in to celo na plačilo pri prevzemu?!????? Sta samo dve pametni možnosti, pridi iskat (ali ti pripeljem ko grem mimo), ali nakaži in ti pošljem.

V bistvu je samo ena možnost. Pridi iskat in denar na roke. Jaz recimo nikomur ne bi nakazal denarja vnaprej, saj potem lahko denar obdrži, robe pa ne pošlje. Tako kot kupci, so kreteni tudi prodajalci. Sem tudi že nekomu peljal zadevo na dogovorjeno mesto, pa ga hudiča ni bilo tam.

objavi_nateg ::

http://www.bolha.com/uporabnik/petrov47 evo ga DENIS ZALEZNINA NATEGUN

borisk ::

a ga gremo mal nategnit?

Mare2 ::

GupeM je izjavil:

Sem tudi že nekomu peljal zadevo na dogovorjeno mesto, pa ga hudiča ni bilo tam.


Se zgodi, ja. Nekateri radi nategujejo folk. :)

Na vseh področjih...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

objavi_nateg ::

Berem po forum in nisem edini, ki sta ga ta dva nategnila :D

FireSnake ::

Tudi mene.

Je dvoljeno objaviti naslov?

Mene je ena gospa klicala, da nujno rabi, ker bo darilo za moža.
tako sem se odpeljal na dežurno pošto. Ker je bilo za darilo, sem dodal še eno malenkost, češ, če že praznujejo.

A glej hudiča, sploh ni prevzela zadeve.

Sicer pa imam z uporabniki bolhe večinoma pozitivne izkušnje: oni meni tudi nakažejo, pa jaz tudi njim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mare2 ::

FireSnake je izjavil:

Tudi mene.

Je dvoljeno objaviti naslov?


Po mojem je, da ne bo netegnila še drugih. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Markus386 ::

Pa a ni to že star nateg?

OP prodaja kalorifer za (npr) 20eur. Nategun pokliče, bla bla, se zmeni za 15, OP pošlje.
Nategun da oglas za isto stvar za (npr.) 30eur ba bolho. Vmes paket čaka na pošti.

Če se kdo javi, da kupi za 30eur, nategun prevzame paket in proda naprej. Če ni zanimanja, pa mine tistih 15 dni, in gre paket nazaj k OP-u (skupaj s stroški).

Mare2 ::

FireSnake je izjavil:


Sicer pa imam z uporabniki bolhe večinoma pozitivne izkušnje: oni meni tudi nakažejo, pa jaz tudi njim.


Firesnake, tudi jaz imam z večino OK izkušnje. Za take, ki nategujejo, pa bi bilo dobro narediti nek seznam z naslovi. Pač, preden pošlješ po pošti, pogooglaš in glej ga zlomka. Jo vidiš nategunko in ji ne pošlješ. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FireSnake ::

OK, bom pogledal doma :D

Je pa zanimivo: sem najdu naslov enega nateguna tu gor na slo-tech, pa je dejansko kupil zadevo :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mare2 ::

FireSnake je izjavil:

OK, bom pogledal doma :D

Je pa zanimivo: sem najdu naslov enega nateguna tu gor na slo-tech, pa je dejansko kupil zadevo :))


Takemu bi bilo potrebno dati pohvalo. Sicer pa bi lahko na bolhi odprli nek forum, kjer bi se vpisovalo nategune. Če oni nočejo, bi se po mojem to lahko naredilo na slo-techu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MasterTade ::

Mene so na bolhi samo 1x nategnili pa je bilo dovolj, sprejemam le osebni prevzem, nakazilo preko paypal, če uporabnik ni preverjen pa sploh ni debate

Kebab11 ::

Objavljanje osebnih podatkov je prepovedano z ZVOP-2 in pravili Slo-Tech.
Obiščite mojo spletno stran

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

GupeM je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ne kapiram kako lahko preko bolhe prodajate stvari za drobiž in to celo na plačilo pri prevzemu?!????? Sta samo dve pametni možnosti, pridi iskat (ali ti pripeljem ko grem mimo), ali nakaži in ti pošljem.

V bistvu je samo ena možnost. Pridi iskat in denar na roke. Jaz recimo nikomur ne bi nakazal denarja vnaprej, saj potem lahko denar obdrži, robe pa ne pošlje. Tako kot kupci, so kreteni tudi prodajalci. Sem tudi že nekomu peljal zadevo na dogovorjeno mesto, pa ga hudiča ni bilo tam.

Včeraj sm kupil en laptop preko bolhe. Sm mu nakazal poštnino vnaprej , zdej pa sm dobil paket!
Niso vsi nateguni.

Mare2 ::

shintaro je izjavil:


Včeraj sm kupil en laptop preko bolhe. Sm mu nakazal poštnino vnaprej , zdej pa sm dobil paket!
Niso vsi nateguni.


Meni je tudi prejšni teden eden kar v kuverti po navadni pošti poslal denar, jaz pa njemu priporočeno izdelek, in je bilo vse OK. Se strinjam s tvojo navedbo, da niso vsi nateguni. :)

shadeX ::

Dovolj je da je en na deset komadov.

GupeM ::

shintaro je izjavil:

GupeM je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ne kapiram kako lahko preko bolhe prodajate stvari za drobiž in to celo na plačilo pri prevzemu?!????? Sta samo dve pametni možnosti, pridi iskat (ali ti pripeljem ko grem mimo), ali nakaži in ti pošljem.

V bistvu je samo ena možnost. Pridi iskat in denar na roke. Jaz recimo nikomur ne bi nakazal denarja vnaprej, saj potem lahko denar obdrži, robe pa ne pošlje. Tako kot kupci, so kreteni tudi prodajalci. Sem tudi že nekomu peljal zadevo na dogovorjeno mesto, pa ga hudiča ni bilo tam.

Včeraj sm kupil en laptop preko bolhe. Sm mu nakazal poštnino vnaprej , zdej pa sm dobil paket!
Niso vsi nateguni.

Če ti robe ne bi dobil, bi pa imeli tukaj temo z naslovom: "NATEG NA BOLHI!!!" Oh, wait... že obstaja in ima kar precej postov.

Enostavno nobenemu ne zaupam, če ga ne poznam osebno. Dokler te ne bo kdo nategnil, boš mogoče zaupal, ko se ti to zgodi enkrat, pa tega ne boš več delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Company ::

Je še ena druga skrajnost: kupec hoče na vsak način kupnino poslati po pošti, nikakor pri osebnem prevzemu :), ker "ne verjame poslovanju z gotovino". Do posla seveda ni prišlo.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

Dovolj je da je en na deset komadov.


Shadex, kako to preprečiti?

shadeX ::

Kupiš osebno in zadevo sprobaš. V 95% primerih si se že zaščitil pred tem da:

- Ne bi dobil izdelka
- Bi dobil drugačen izdelek kot je bilo zmenjeno
- Ne bi dobil pokvarjen izdelek


Ostalih 5% štejem napake, ki so jih je prodajalec zamolčal in se pokažejo šele ob daljši rabi izdelka. Če je izdelek nov, zapakiran potem pa sploh ni debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mare2 ::

Včasih se zgodi, da je kupec iz Prekmurja, prodajalec pa iz Črnomlja. :)

GupeM ::

A jebiga. Greš pač na izlet v Črnomelj, ali kupiš drugje.

Tudi jaz sem pripravljen nekomu prodati, če je on prej pripravljen nakazati denar. Ker sem pošten in bom zadevo sigurno poslal. Nisem pa pripravljen kupiti, če moram jaz nekomu prej nakazati denar, ker je veliko nepoštenih in ne vem, ali bom zadevo res dobil ali ne.

shmandi ::

Drugim ne zaupaš, oni pa naj tebi??

shadeX ::

Saj ne zahteva, da mu drugi zaupajo. On ve, da bo zadevo poslal, če mu je kdo pripravljen plačati vnaprej.

Sicer lahko tudi tukaj prodajalec reskira, da se po poti kaj zgodi (razbije paket, izgubi,..) in kupec dobi uničen izdelek. Prodajalec itak ve, da je poslal brezhiben izdelek, kupec pa verjame, da ga je prodajalec nategnil.

Mare2 ::

Ko govorimo o nezaupanju. Seveda, izkušnje so take kot so.

Možen scenarij je tudi da ob osebnem prevzemu nekdo zblefira in reče, da izdelek deluje, v resnici pa ne.

GupeM ::

shmandi je izjavil:

Drugim ne zaupaš, oni pa naj tebi??

Drugim ne zaupam, drugi pa mi lahko, ni pa jim treba. Še vedno lahko pridejo po izdelek osebno, če ne želijo vnaprej nakazati. Seveda je v primeru osebnega prevzema možen tudi preizkus, če se le da. Če bi prodajal recimo dinamit, osebni preizkus pač ni možen. Če pa prodajam disk, pa ga brez problema priklopimo na SATA to USB adapter, pa poženemo S.M.A.R.T test, test hitrosti, ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214312 (7561) matobeli
»

Neprevzem poštne pošiljke

Oddelek: Loža
4910740 (5869) objavi_nateg
»

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

Oddelek: Loža
387819 (5460) amacar
»

Prodajanje na bolhi - zakaj samo osebni prevzem?

Oddelek: Loža
385835 (3383) solatko
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4311982 (8248) GTX970

Več podobnih tem