» »

Eduroam na Samsungovi Omnii 7

Eduroam na Samsungovi Omnii 7

SLO_Matej ::

Pozdravljeni!

V šoli imamo omrežje Eduroam. Imam uporabniško ime in geslo, torej dostop do brezžičnega omrežja. Na prenosniku je bilo treba prenesti aplikacijo SeureW2, se mi zdi. Za Windows Phone 7 te aplikacije še ni, kakor sem seznanjen. Ko sem na telefonu vpisal uporabniško ime in geslo, se ni mogel povezati v omrežje.

Je komu že uspelo? Se sploh da?

LP

_Dormage_ ::

Še vedno nič ?
:(

lopov ::

Če se da ali ne ne vem, ker nimam telefona z androidom.
Drugače pa si na telefon prenesi certifikat za ustrezno ustanovo in ga dodaj med certifikate.

Nato narediš novo povezavo, za šifriranje izbereš "WPA with EAP", EAP tip = TTLS, EAP method = EAP PAP, vneseš ustrezno uporabniško ime in geslo in to je to.

PS: certifikat dobiš če z arnes-a preneseš eduroam klient v ZIP obliki ali pa s 7zip razpakiraš EXE file. V mapci je kar nekaj zadev, načeloma potrebuješ le za svojo ustanovo. Imena so kriptična, tko da najboljš dodat kar vse.

PPS: & google FFS!!! -----> http://www.student-info.net/index.php/f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

SLO_Matej ::

Ja sej Omnia 7 nima Androida, ampak Windows Phone 7.

Je v tem primeru enako tole s certifikati?

lopov ::

A ... sorry. Se posipam s pepelom :)

Certifikat rabiš, kle piše da se da: http://www.wireless.bris.ac.uk/eduroam/...

Pol pa najdi nastavitve za mrežo, glej isto kot sem že prej napisal.

SLO_Matej ::

Ok, sem namestil certifikat. Kje pa narediš novo povezavo v WP7? Pod Wi-Fi Settings nisem našel nič. Ali moram ves ta postopek storiti v šoli, kjer bo omrežje na voljo? Kje pa potem izbrišem ta certifikat, če mi ne bo prišel nič prav?

RazzorX ::

o These instructions will only work if you have a Bristol username - If you are from a different eduroam organisation, you will need to refer to your home organisation for the correct instructions - click for more information.


Kater del tega vam na tistem linku ni jasen?

lopov ::

SLO_Matej je izjavil:

Ok, sem namestil certifikat. Kje pa narediš novo povezavo v WP7? Pod Wi-Fi Settings nisem našel nič. Ali moram ves ta postopek storiti v šoli, kjer bo omrežje na voljo? Kje pa potem izbrišem ta certifikat, če mi ne bo prišel nič prav?


Si pogledal moj zadnji link? Na napačnem koncu iščeš :)
Pol pa poglej še onega student-info, maš notri kar nekaj povezav na rešitve.

Certifikate pusti, nč ne škodi če maš kakšnega več. Odstraniš ga tako kot na desktop računalu, z IE.

SLO_Matej ::

Seveda sem pogledal. Samo doma ne morem izbrati Eduroam omrežja, ker ne boš verjel, ga nimam. :)
Bom jutri v šoli probal in sporočim.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Ni letelo na omrežje, pač pa kje ustvariš povezavo ;)

Morda bi pol napisal kkšen vodič? Kolikor sem videl za WP ni nič pametnega in na enem mestu.

WarMaker ::

SLO_Matej: Čakamo feedback, če ti je uspelo usposobiti Eduroam na WP7 :)).

SLO_Matej ::

lopov je izjavil:

A ... sorry. Se posipam s pepelom :)

Certifikat rabiš, kle piše da se da: http://www.wireless.bris.ac.uk/eduroam/...

Pol pa najdi nastavitve za mrežo, glej isto kot sem že prej napisal.

Evo, se javljam s sole z Omnio. Sem namestil certifikat po teh navodih, vendar povezava vseeno ne uspe. :(

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Če grem(va) po korakih:

- z IE si namestil certifikat ustrezne institucije
- nato si izbral settings --> wlan --> WiFi=ON

Nekje se nahaja spisek WiFi povezav -- najdi, če eduroam ne obstaja kreiraj (SSID = eduroam) nato pa v naprednih nastavitvah uredi sledeče (& seveda ustrezno zamenjaj podatke, tkole je pri meni):

security		= WPA with EAP
EAP type		= TTLS
EAP method		= EAP PAP
username		= uporabnik@campus.fa.uni-lj.si 
anonymous user	= anonymous@campus.fa.uni-lj.si 
password		= geslo


Dokler nisem "zapolnil" anonimne prijave mi ni delalo.

Srečno!

PS: nimam androida ali WP, pač pa N900 z Maemo 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Bor H ::

Pri WP7 ne moreš "abstraktno" ustvarit povezave. Sem poskušal na Trophyu s certifikati (naložil sem jih ene 5, od fakultete do univerze..) in edino kar sem dosegel je, da se zacikla pri povezavi, da v neskončnost se avtentificira. Takrat sicer lahko z long pressom prideš do nastavitev ampak imaš možnost nastavitev raznih IPjev ala proxy, nič pa glede same avtentifikacije. Osebno upam da bo delovalo po prihodu prvega resnega patcha.

_Dormage_ ::

Avtentikacija je uspešna, tako piše v server logu.
Povezave pa kljub temu ne vzpostavi. Dvomim, da bodo certifikati pomagali.

element ::

Windows Phone 7 trenutno še ne podpira 802.1X TTLS/PAP avtentikacije. Zato tudi povezava na Eduroam ne bo delovala. Žal. Čakamo na MS, da doda podporo. Glede na to, da v WM6.5 podpora je, upanje ostaja.

Yoni ::

Jah, enim pa pa dela. Tako, da očitno je ena druga finta....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

lopov ::

Ja, skoraj zagotovo uporabljajo "mschap".

Eduroam je sicer en sam, način avtentikacije se pa razlikuje od ustanove do ustanove. Menda tudi v Sloveniji nimamo poenoteno.

WarMaker ::

Hm, torej problem lahko rešimo na enostaven način. Gremo do sistemskega administratorja in mu na lep način razložimo (zagrozimo), da mora menjat način avtentikacije :D...

Yoni ::

lopov je izjavil:

način avtentikacije se pa razlikuje od ustanove do ustanove. Menda tudi v Sloveniji nimamo poenoteno.


Tole.

Trinitron ::

Zanima me, kako je sedaj z eduroam na Windows Phone. Je mango kaj spremenil, se da povezat? V kratkem imam namen sprobat na FRI, pa me zanima, če se sploh splača trudit.

_Dormage_ ::

Izven slovenije sporočajo, da deluje po nekaterih univerzah.
Vsekakor pa moraš sprejet certifikat prek brskalnika. In potem upat, da dela.
Meni z vsemi možnimi nastavitvami ni uspelo porihtat.
Če ti kej uspe poročaj :)

RazzorX ::

_Dormage_ je izjavil:

Izven slovenije sporočajo, da deluje po nekaterih univerzah.
Vsekakor pa moraš sprejet certifikat prek brskalnika. In potem upat, da dela.
Meni z vsemi možnimi nastavitvami ni uspelo porihtat.
Če ti kej uspe poročaj :)


Citat iz slovenske eduroam strani:

Nekateri mobilni telefoni s podporo brezžičnih omrežij ne podpirajo tuneliranega protokola za overjanje PAP. Na Arnesu smo testirali naslednje naprave, za katere se je izkazalo, da ne podpirajo tuneliranega protokola za overjanje PAP:

NOKIA E61 (verzija 2.0618.06.05) - januar 2007
Sony Ericsson P990i (verzija R9EA001) - januar 2007
NOKIA E65 (verzija 1.0633.18.01) - junij 2007
NOKIA N95 (verzija 11.0.026 RM-159 in verzija 12.0.013 RM-159) - julij 2007
NOKIA E90 (verzija 07.24.0.3 RA-6 E90 04 in verzija 07.40.1.2 RA-6 E90 26) - januar 2008
NOKIA E71-1 (16) (verzija 100.07.76, 08-06-2008 RM-347) - september 2008
Samsung Omnia 7 (verzija 7.07008.0 FW: 2424.10.11.1) - junij 2011

Torej ne bo nič, dokler ne pride kak firmware upgrade, ki bo to odpravil.

Trinitron ::

Ah šment :| Jah, bomo čakali, kaj pa nam drugega ostane. Morda kakšna peticija na MS :P Ali pa na uni-lj, naj porihtajo en splošno sprejet standard...

_Dormage_ ::

Ok končno pojasnilo.
A je res tuneliranje sposobnost naprave al programja?
A to pomeni, da WP7 podpira Eduroam medtem ko omrežna na Omniji ne?

RazzorX ::

_Dormage_, pomeni točno to. Ko (ČE) pride firmware update za mrežno na Omnii, naj bi zadeva delovala.

crystal ::

a update sploh kdaj pride, al se bolj splača zadevo prodat?

_Dormage_ ::

Po updejtu OS-a ni nič boljše.
Sklepam, da samsung ne namerava podpirat Omnie 7.
Prodat in nokio kupit :D

Bor H ::

Lih tolk casa bojo updejti k na ostalih.

SLO_Matej ::

Bor H je izjavil:

Lih tolk casa bojo updejti k na ostalih.

Že, vendar se mi zdi, da sta mislila izdajo novejšega firmwira, ki bi podpiral Eduroam in njegove protokole ...

Bor H ::

Če bo MS to podrpu pol bomo dobil, Samsung, Htc in ostali pa tega jasno sami ne bodo počel.

lopov ::

Nokia ni nič boljša kar se tiče podpore eduroam -- govorim o obstoječih WP7 modelih (Lumia), na določenih symbian modelih (celo) deluje.

_Dormage_ ::

Ne vem, če ima MS dosti veze z tem.
Tezava je kot prej omenjeno v sami omrezni kartici in firmwareju, ki ne podpira tuneliranja.
OS baje ima vse kar potrebuje za povezavo vendar samsungov firmware ne.
Glede na starost telefona lahko sklepamo, da firmware updejta ne bo ?

lopov :: danes, 14:35:50citiraj
#
Nokia ni nič boljša kar se tiče podpore eduroam -- govorim o obstoječih WP7 modelih (Lumia), na določenih symbian modelih (celo) deluje.


A na nokijah tudi ne dela eduroam?

lopov ::

Problem je v "protokolu" -- nekateri slovenski faksi uporabljajo MSCHAP in tem dela, tisti z EAP PAP (kot ljubljanska arhitektura) pa bolj komplicirajo.

In tu se zaplete, ker telefoni ne podpirajo tega protokola. Nokia je bila pri tem že v preteklosti "čudna" in je tudi na hi-end telefonih s posodobitvami fw zelo selektivno vklapljala.

Ne glede na proizvajalca, model telefona in vrsto sw -- če v nastavitvah ni možnosti EAP PAP, eduroam ne bo delal in če ne dela že v začetku dvomim, da sploh kdaj bo. Lahko se pojavi neuraden popravek kot se je zgodilo za N900, drugih primerov pa ne poznam.

Bor H ::

_Dormage_ je izjavil:

Ne vem, če ima MS dosti veze z tem.
Tezava je kot prej omenjeno v sami omrezni kartici in firmwareju, ki ne podpira tuneliranja.
OS baje ima vse kar potrebuje za povezavo vendar samsungov firmware ne.
Glede na starost telefona lahko sklepamo, da firmware updejta ne bo ?


Tudi na HTCju ne dela in MS ima vso vezo kle, kot sem slišal tudi na WM6.5 zadeva ni delala out of the box.

SLO_Matej ::

Windows Phone pač ne podpira EAP TTLS PAP; http://answers.microsoft.com/en-us/winp...

_Dormage_ ::

MSCHAP mam omogočen in kljub temu ne dela.
Nekaj časa še človek upa, da niso tolko prizadeti, da ne znajo nardit WIFI capable OS.
Po tolkem času pade vse v vodo. Preveč je takih malenkosti, da bi bil uporaben.

Bor H ::

Hudič je ker eni naši faksi uporabljajo eksotične protokole ki še na PCjih delajo probleme.

crystal ::

ja komplicirajo na veliko, sami pa nimajo niti certifikata za ucilnico


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213678 (7836) ramiz?!
»

Eduroam in Symbian

Oddelek: Mobilne tehnologije
112084 (1542) SLO_Matej
»

nov telefon, novi problemi. [omrežje EDUROAM]

Oddelek: Pomoč in nasveti
264494 (4021) lopov
»

Priklop na Eduroam s Symbian telefonom

Oddelek: Omrežja in internet
184644 (2872) Kralj5
»

Nokia E52 in wireless

Oddelek: Mobilne tehnologije
271619 (1340) atomc

Več podobnih tem