» »

Večfunkcijska naprava HP in fax

Večfunkcijska naprava HP in fax

Nextor ::

Imam problem z večfunkcijsko napravo HP Officejet 6500 Wireless All-in-One Printer, namreč, ko dobim fax mi namesto, da bi sprintalo fax, zvoni telefon, ki je priklopljen na izhodni port na faxu za telefon! Fax sem nastavil s pomočjo čarovnika in na koncu, ko mi je sprintalo poročilo je bilo vse uspešno razen neuspešno je bilo za znak centrale za katerega pa na SiOL-u pravijo, da ni potreben oz., da bi fax moral vseeno delovat!

Fax je priklopljen direktno iz siolovega modema!

Še moram kaj posebnega nastavit na hp-ju?

Lepo prosim za odgovore!

Lp!

mr Vragec ::

Po mojem razmišljanju je kriv siol, naj lepo oni popravijo.
Izkušnje imam pri njih, da vedno govorijo da pri njih je vse OK in vse štima a porihtano pa nimajo nič

lp

para! ::

Če dvigneš telefon slišiš faks signal? Kaj, če izključiš telefon iz faksa, se potem sprinta faks? Kaj pravijo navodila za faks v primeru uporabe porta za telefon (kakšne posebne nastavitve,...)?

Sicer pa, ali uporabljaš VoIP ali kako maš to vezano direktno na modem?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Nextor ::

Pred modem je samo tisti spliter (DSL, Phone, Line), če telefon izklopim je isto sranje, fax ne pride in tudi v navodilih ne piše nič posebnega! Bom jutri še preveril, če se sliši faks signal, ker mi je že bed gnjavit frendom naj mi pošljejo faks! Fax je priklopljen direktno v modem od siola, zdaj če je to VoIP ali ne nimam pojma! Se, da to kje preverit na siolovi servisni strani?

Obstaja kakšen free servis, ki omogočal prejemanje in pošiljanje faxa, samo tolko, da lahko zadevo stestiram, pa da ne bi bilo predrago?

Duhec ::

Preberi navodila za tisti siolov modem (model?) kako se priklaplja analogne fax/telefon naprave, če kaj piše okoli tega.

Na linku imaš spodaj rubriko Problems sending & receiving a fax in preberi vse točke glede Fax-a.

Preveri najprej, če telefon sploh dela. Pokliči sebe na gsm. Če ne dela, potem preveri vse linije, kablažo ...
Če telefon dela potem poizkusi nekomu poslat fax in poizkusi fax diagnostic test.
Preveri, če je Auto Answer feature vklopljen.Solution two.

Preveri, če imaš vklopljeno nekje "Fax to PC" funkcijo, ki sprejme fax direktno v PC in se ne tiska direktno na tiskalnik (če ni papirja ta funkcija sploh ne dela). Tako imaš prejete fakse nekje na disku in jih ročno printneš po želji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach VOIP - je ali ni?

Oddelek: Omrežja in internet
175013 (4465) Goodwill
»

PSTN/FAX vmesnik

Oddelek: Omrežja in internet
71758 (1607) Mr.B
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637508 (6436) shock
»

Koliko bi bili pripravljeni plačat za softwaresko centralo, ki zna ...

Oddelek: Omrežja in internet
421737 (1124) Gandalfar
»

FAX in PC ?! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
51019 (948) cekr

Več podobnih tem