» »

Ubuntu - touchpad nedeluje

Ubuntu - touchpad nedeluje

schwinchn ::

Lp,
Pred kratkim sem kupil rabljen Acer Aspire One ZG5 (imel nalozene WinXP).
Odločil sem se da jih zamenjam za ubuntu. Najprej nalozim ubuntu netbook remix 10.10.,
in opazil da mi touchpad nedeluje (dela samo miška pred usbja). Malo pregooglam in vidim
da najstabilnejša verzija naj bi bila 10.04. in jo naložim, vendar problem z touchpadom še
vedno ostaja. Pregledal sem google vendar nisem našel konkretnega odgovora. Na linuxim
sem dokaj nov, tako da sem brez idej kaj narediti. Prosim za pomoč
In ja sem probal Fn + F7 (touchpad On/Off) ;)
Lp, Marko

Tarzan ::

Si pogledal, če se ti nahaja gonilnik med zaprtimi rešitvami? Pod System->Administration greš na Additional drivers in malo pogledaš, kaj ti najde. Zadevo ti sproži tudi sistem sam po relativno kratkem času, ko imaš kako napravo na novo vklopljeno ali vgrajeno.

Icematxyz ::

In ja sem probal Fn + F7 (touchpad On/Off) ;)


Kaj pa Fn + F8?

Če bo delovalo se zahvali tem.

;)

schwinchn ::

haha, se je bl zmotu tale fante je mislu 7ko napisat,
Fn+F8 je nažalost mute on/off :(

Icematxyz ::

Lahko daš torej kakšen lepilni trak čez touchpad ali pa kakšen Ubuntu logo čez njega nalepiš. Lahko pa poskusiš to. Vpiši v terminal ta dva ukaza (terminal najdeš pod Programi -> Pripomočki -> Terminal ali če pritisneš kombinacijo tipk ALT+CTRL+T).

gconftool --type bool --set /desktop/gnome/peripherals/touchpad/touchpad_enabled true

gconftool-2 --type string --set /apps/gnome_settings_daemon/keybindings/touchpad ""


Ponovno zaženi računalnik in preveri novo stanje na tem področju. S tem ukazom povrneš na privzeto stanje, v primeru da to ne odpravi težave, oziroma pred posodobitvijo na novejšo različico Ubuntu. Touchpad bi pa načeloma moral delovati že po vnešenem prvem ukazu!

gconftool-2 --type string --set /apps/gnome_settings_daemon/keybindings/touchpad XF86TouchpadToggle

schwinchn ::

Icematxyz ti si car, se oproscam za pozen odgovor. Šele zdaj sem se tega lotil in bi se ti rad zahvalu za čas, pa vse. Mi deluje, koncno je normalen. Najlepsa hvala! ;)

Icematxyz ::

No samo da dela in da ni potrebe po lepilnem traku! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191544 (1261) nsa_ag3nt
»

disable/delete_drivers touchpad laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
19892 (695) Alen T 1978
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433762 (24791) MrStein
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981168898 (141545) Icematxyz
»

HP Compaq 2510p touchpad problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8717 (680) Duhec

Več podobnih tem