» »

Prihaja prvi popravek za Windows Phone 7

Prihaja prvi popravek za Windows Phone 7

Ars Technica - Microsoft je na Mobile World Congress napovedal, da bodo težko pričakovani popravek oz. nadgradnjo za Windows Phone 7, ki bo v svež Microsoftov mobilni operacijski sistem prinesla npr. podporo kopiranju besedila, poleg znatnih pohitritev pri nalaganju aplikacij, uporabniki prejeli v marcu. To še vedno drži, a vseeno to ne bo prvi popravek za Windows Phone 7. Že v kratkem naj bi vsi uporabniki prejeli možnost namestitve manjšega popravka, ki pa ga bo žal treba namestiti z mobilnim telefonom priključenim na osebni računalnik.

To bo mogoče izvesti s programsko opremo Zune na računalnikih z operacijskim sistemom Windows oz. z Windows Phone 7 Connector na OS X. Telefon bo z opozorilom sam opozoril uporabnike na izid novega popravka, ki se bo prenesel prek računalnika. Drug način je seveda prenos kar prek zraka in namestitev brez priklopa na računalnik, kar se npr. pričakuje za večino drugih nadgradenj, a ne bo mogoč v tem primeru. Trenutni februarski popravek je namreč pravzaprav popravek sistema za nameščanje popravkov in bo tako sploh omogočil namestitev večjega paketa nadgradenj, ki jih pričakujemo v marcu, poleg seveda kasnejših nadgradenj, ki bodo npr. prinesle večopravilnost. Pri Microsoftu so obenem pripravili spletno stran, na kateri bodo oznanjali nove nadgradnje in napisali, katere novosti prinašajo.

25 komentarjev

Perza ::

Šlo skozi bp, edinole backup traja kar precej časa. Če koga zanima, ta update ne vpliva na chevron unlock :)

Kee ::

Jaz nisem dobil nobenega obvestila na aparat, kot so napovedali, Zune je pa imel že Update opcijo. 15 minut trajalo vse skupaj.

noraguta ::

eh prej bodo winsi na telefonih kot tole soliden os, še dan danes ua slovenijo nimajo niti tržnega modela,.... klinc jih gleda. tehnološko pa update še zmer ni preboj , velik enih besed sam agilni so pa kot krava med porodom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mikrohard ::

A Android pa ima tržni model za Slovenijo? Pa je/bo baje velika uspešnica. Je pa to tudi iz mojega vidika največja pomanjkljivost obeh OS-ov.

noraguta ::

Mikrohard je izjavil:

A Android pa ima tržni model za Slovenijo? Pa je/bo baje velika uspešnica. Je pa to tudi iz mojega vidika največja pomanjkljivost obeh OS-ov.

briga me android , ms je prisoten na tržišču, ma exchange , etc.. lohk bi dal vn korporativen telefon , tako je pa sam ena v seriji igrač. jest čem podatke upravljat iz strežnika in tu je RIM še zmeri car. MS pa ne vem kaj muti , majo veliko prednost pa , z enostavnimi stvarmi komplicirajo do nafte.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

alesrosina ::

noraguta je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

A Android pa ima tržni model za Slovenijo? Pa je/bo baje velika uspešnica. Je pa to tudi iz mojega vidika največja pomanjkljivost obeh OS-ov.

briga me android , ms je prisoten na tržišču, ma exchange , etc.. lohk bi dal vn korporativen telefon , tako je pa sam ena v seriji igrač. jest čem podatke upravljat iz strežnika in tu je RIM še zmeri car. MS pa ne vem kaj muti , majo veliko prednost pa , z enostavnimi stvarmi komplicirajo do nafte.


Hm, pa si ze imel WP7 telefon v rokah? Namrec povezava na exchange deluje super, sharepoint & office integracija pa tudi. Tako da je poskrbljeno za korporativne ljudi. Sicer pa - tudi v korporaciji vcasih pase zaigrat kako igrico :)

Tilen ::

noraguta je izjavil:

eh prej bodo winsi na telefonih kot tole soliden os, še dan danes ua slovenijo nimajo niti tržnega modela,.... klinc jih gleda. tehnološko pa update še zmer ni preboj , velik enih besed sam agilni so pa kot krava med porodom.



Apple pa ima?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Heh, zdejle zjutrej, preden sem prisel do racunalnika obiscem Slo-Tech z mojo Omnio 7, pa tole vidim.:P

No, jaz sem si v Zunu nastavil, da mi posodablja Omnio brezzicno, v kolikor sta v istem omrezju. Sem vceraj zvecer opazil, da se je zaganal in nekaj preverjal na telefonu, ki je bil cisto drugje. Je bilo to to? Ali bom za popravek vseeno moral uporabiti USB kabel?

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Tisto je sinhronizacija zarazne slike in glasbo, za update bolj kot ne ne bo delovalo. Meni je tudi včeraj BP šlo skos, sam najprej more končat s sinhronizacijo drugače se buni. Dokaj logično sicer.
Če so govorice pravilne je update nared že od januarja ampak more MS čakat mobilne operaterje in firme da požegnajo. Očitno jim bo mogu špagco skrajšat, ker drugače bomo na koncu čakal po par mescev, bo še huj k android.

dronyx ::

Ali je to hot fix, ali service pack?

Bor H ::

Mogoče bi lahko jemal kot service pack ampak recimo update.
Tole danes je pa hotfix.

matejdro ::

alesrosina je izjavil:

noraguta je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

A Android pa ima tržni model za Slovenijo? Pa je/bo baje velika uspešnica. Je pa to tudi iz mojega vidika največja pomanjkljivost obeh OS-ov.

briga me android , ms je prisoten na tržišču, ma exchange , etc.. lohk bi dal vn korporativen telefon , tako je pa sam ena v seriji igrač. jest čem podatke upravljat iz strežnika in tu je RIM še zmeri car. MS pa ne vem kaj muti , majo veliko prednost pa , z enostavnimi stvarmi komplicirajo do nafte.


Hm, pa si ze imel WP7 telefon v rokah? Namrec povezava na exchange deluje super, sharepoint & office integracija pa tudi. Tako da je poskrbljeno za korporativne ljudi. Sicer pa - tudi v korporaciji vcasih pase zaigrat kako igrico :)


Če nimaš sharepointa je office bolj ali manj neuporaben na WP7. Edini način, da dobiš dokumente razen sharepointa je, da si jih pošlješ na mail z priloženimi dokumenti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Keyser Soze ::

Tilen je izjavil:

noraguta je izjavil:

eh prej bodo winsi na telefonih kot tole soliden os, še dan danes ua slovenijo nimajo niti tržnega modela,.... klinc jih gleda. tehnološko pa update še zmer ni preboj , velik enih besed sam agilni so pa kot krava med porodom.



Apple pa ima?

A sploh kdo ima?

Tistle je en čuden argument proti "solidnemu os-u".

WP7 je sorazmeroma mlad OS. Ne pozabit tega. Pravi test bo prišel šele po kakšnem letu. Takrat pa lahko začnemo udrihat čez, da je švoh OS in da je za ne kurc ponudba vse skupaj. Zaenkrat, skupaj z napovedanimi posodobitvami, mu kar OK kaže.
OM, F, G!

sgdjkdlsugi4 ::

noraguta je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

A Android pa ima tržni model za Slovenijo? Pa je/bo baje velika uspešnica. Je pa to tudi iz mojega vidika največja pomanjkljivost obeh OS-ov.

briga me android , ms je prisoten na tržišču, ma exchange , etc.. lohk bi dal vn korporativen telefon , tako je pa sam ena v seriji igrač. jest čem podatke upravljat iz strežnika in tu je RIM še zmeri car. MS pa ne vem kaj muti , majo veliko prednost pa , z enostavnimi stvarmi komplicirajo do nafte.


RIM = corporate use, ostali so bolj ali manj naravnani na potrosnika. Kurc, potrosnik je bolj dovzeten za nove zadeve in mu cekini letijo iz zepov.

SLO_Matej ::

Danes novica in tudi že posodobitev (sploh ne spominja na Android). :) Mi je Omnia ravno prej javila An update is available, ko sem jo odklenil. Se ne da brezžično posodobiti, priklopiš na računalnik, počakaš da se Zune zažene in pove, da lahko posodobiš svoj telefon. Postopek traja okoli 10 min, najdlje backup. Jaz nisem doživel nobenih zapletov in vse funkcionira.

Še ena zanimivost: Samsungova aplikacija Now, ki skrbi med drugim tudi za napoived vremena, tisti dan, ko sem telefon kupil (to soboto), še ni imel pojma o tem kraju, kjer sem, ko sem si ga želel nastaviti. Tako da sem bil primoran izbrati Ljubljano. Drugi dan v Marketplacu vidim posodobitev za to aplikacijo in potem je poznal ne le to večje mesto, ki je tukaj in bi si ga želel nastaviti, ampak tudi to vas, kjer točno živim. :D

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Tudi pri meni je update potekal brez težav, sedaj pa čakamo na NoDo. :)

noraguta ::

Hm, pa si ze imel WP7 telefon v rokah? Namrec povezava na exchange deluje super, sharepoint & office integracija pa tudi. Tako da je poskrbljeno za korporativne ljudi. Sicer pa - tudi v korporaciji vcasih pase zaigrat kako igrico :)
govorim o profilih , inštalaciji programja , varnostnih nastavitvah etc... kar omogoča AD v enem solidno urejenem podjetju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RejZoR ::

Največji problem je, da za večino podjetij Slovenija niti ne obstaja, za tiste, ki pa celo vejo zanjo pa jo strpajo pod Eastern Europe, torej med poljake, slovake in ukrajince. Ne da bi imel karkoli proti tem narodom ampak večina robe namenjene za vzhodni trg je krš, podpora pa neobstoječa oz je zadaj nek indijec/poljak, ki komaj razume angleško. Sem imel first hand izkušnje z Acerjem in Samsungom. In pri obeh je katastrofalna podpora. Ko pa sem vprašal folk v nemčiji in UK, ni problema, vse se reši hitro preko uradne podpore.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Elysium ::

matejdro je izjavil:

alesrosina je izjavil:

noraguta je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

A Android pa ima tržni model za Slovenijo? Pa je/bo baje velika uspešnica. Je pa to tudi iz mojega vidika največja pomanjkljivost obeh OS-ov.

briga me android , ms je prisoten na tržišču, ma exchange , etc.. lohk bi dal vn korporativen telefon , tako je pa sam ena v seriji igrač. jest čem podatke upravljat iz strežnika in tu je RIM še zmeri car. MS pa ne vem kaj muti , majo veliko prednost pa , z enostavnimi stvarmi komplicirajo do nafte.


Hm, pa si ze imel WP7 telefon v rokah? Namrec povezava na exchange deluje super, sharepoint & office integracija pa tudi. Tako da je poskrbljeno za korporativne ljudi. Sicer pa - tudi v korporaciji vcasih pase zaigrat kako igrico :)


Če nimaš sharepointa je office bolj ali manj neuporaben na WP7. Edini način, da dobiš dokumente razen sharepointa je, da si jih pošlješ na mail z priloženimi dokumenti.

Aja? Si mogoce že slišal za Office Live? Jaz vse svoje dokumente sihnhroniziram tam čez in se ne pritožujem.

Bor H ::

BTW, lastniki Omnie 7 pazljivo, baje zna zabrickat telefon, čeprov se še ne ve kaj je razlog.

Trinitron ::

Bor H je izjavil:

BTW, lastniki Omnie 7 pazljivo, baje zna zabrickat telefon, čeprov se še ne ve kaj je razlog.


Ni res, da lahko telefon "zabricka". So pa ponekod težave s tem, da se update noče namestiti. http://wmpoweruser.com/samsung-windows-...

"Fortunately it does not result in bricked phones"

PrimozR ::

Keyser Soze je izjavil:

WP7 je sorazmeroma mlad OS. Ne pozabit tega. Pravi test bo prišel šele po kakšnem letu. Takrat pa lahko začnemo udrihat čez, da je švoh OS in da je za ne kurc ponudba vse skupaj. Zaenkrat, skupaj z napovedanimi posodobitvami, mu kar OK kaže.

QFT, v preteklem letu se je Android precej izboljšal, ampak vseeno lahko v precej primerih udrihamo po njem, kar je zdaj končno fer. 1.x so bili bolj tako-tako.

Bor H ::

Orly? Na wpcentral pa to piše:
For those who have a "bricked" device i.e. it won't boot at all and cannot be hard-reset, you are advised to contact your carrier--reportedly AT&T is being cooperative in this regard and covering the phone under warranty.

noraguta ::

stvar izgleda , čedalje večji fiasco.
http://www.engadget.com/2011/03/07/micr...

Aja? Si mogoce že slišal za Office Live? Jaz vse svoje dokumente sihnhroniziram tam čez in se ne pritožujem.


office live pač ni neka korporativna rešitev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bor H ::

In prebereš do konca in vidiš da noben ubistvu nč ne ve. Nisi pa kopiral novice, da bo IE9 pred Mangotom na voljo verjetno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft napovedal široko podporo Lumiam za Windows 10

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3310908 (8046) Malajlo
»

Za Symbian še vedno načrtovani popravki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5313219 (11057) pleomax
»

Potrjene spremembe v prvi nadgradnji Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
447309 (6042) Bor H
»

Desetina nadgradenj Windows Phone 7 neuspešnih

Oddelek: Novice / Windows Mobile
135818 (4868) deyco5
»

Kopiranje v Windows Phone 7 v marcu?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
113399 (2859) Bor H

Več podobnih tem