» »

frekvenca

frekvenca

DrSergioDJ ::

ok, eno vprasanje. Mam durona in ce ga hocem navit na 1ghz, mi to uspe le z 10*100. sem probal tudi z 9*111 pa je bil zlooooooooo nestabilen. Pol sm probu se z 8*125, pa mi je dejansko crknu za ene dve urci ( sploh se ni przgau, pa sm ga cist odpru, pa nanovo prefarbu ). Pa me zanima zakaj se ni zbudu na 8*125. rami so 128mb pc133 cas3.
...

Stripy ::

Odvisno katero platko imas. Ce je kaksna s KT133, potem ima probleme pri FSB nad 110MHz. Bo potrebna kaksna z KT133A.

DrSergioDJ ::

ja, KT7 je ja. jah, kva čem, bo pa pr 10*100 laufal :D
...

OZZY ::

Lahko pa ti sploh ne bo ratal, ker ni pač iz potrebne (dobre) serije duron. Jaz svojga d700 alhko spravm le na 8.5x104 fsb. Mogoče bo s peltom šlo viši.

DrSergioDJ ::

ma, sej rata mi pridt na 1Ghz, sam tko k sm napisu, le z 10*100 al pa 9*111. k me je sam zanimal, zakva noče delat na 8*125 ( k takrat je crknu do konca >:D )
...

Dax ::

Pa dejte mal prebrat ostale poste... Ene par dni nazaj sem to nek na TEMLE forumu prebral.

Duroni ne delajo radi na frekvencah nad 100Mhz (zunanje, da se razume). Najlažje se jih da tako navijati s spreminjanjem množilnika hitrosti. OK?

Space Surfer ::

Hej OZZY:Kaj je to pelt? Predvidevam, da neka varianta hlajenja, ker praviš, da bo šlo z peltom više...:|Thnx!

OZZY ::

Spejs Surfer: Pelt je okrajšano za peltiljer ali TEC(termoelektrični element). POd članki imaš v arhivu opisano vodno hlajenje, ki ga je napisal Gabriel Popovič in maš razloženo njegovo delovanje in kaj lahko z njim dosežeš.

kuntek ::

Sem pa tudi že nekje čital, da so Duroni laufali na 133 in več MHz FSB-ja.

hatch ::

Folk nima pojma.. Duroni ne delajo radi na vec kot 100MHz FSB? Dej bodi raje tiho, ce ne ves o cem govoris...

Dejstvo je da bi duroni komot delali tudi na 5x200MHz... problem so pa maticne plosce... stare KT133(katero imas ocitno ti) delajo le nekje do 110MHz FSB.. nove KT133A delajo nekje do 145MHz FSB.

Torej nakratko.. problem je plata, ne procesor.

DrSergioDJ ::

ok, thanx za info :D
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor?

Oddelek: Strojna oprema
8767 (689) asPeteR
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245645 (4130) msmiha
»

Ali je potrebno novo plato

Oddelek: Strojna oprema
71076 (969) VASkO
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241681 (1459) SaTaNIsT
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231706 (1462) VASkO

Več podobnih tem