» »

Kdo bi/bo vodil slovensko "vstajo"?

Kdo bi/bo vodil slovensko "vstajo"?

tomi66 ::

Itaq, nase lahko na prste prestejes,
samo katerkoli narod pac nima moznosti,
to je globalizem, ce bo pa svet prevec vstal, bodo pa iz podmornic malo poizkusili, saj ne rabijo veliko vojakov, da zradirajo ljudstvo.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

tista moja izjava je bolj pravokacija kot karkoli drugega...

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Pimoz ::

in slovenci? pred parlamentom še vedno prazno?

Pimoz ::

se nameravam udejstvovati na tem področju. vsaka pomoč dobrodošla. (na pm ali na mail primoz.korosec[at]gmail.com
Najprej k izbiri imena. Za pravično Slovenijo? drugi predlogi?

program je v pisanju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Tear_DR0P ::

drugi predlogi?

s kekcem naprej
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

tomi66 ::

Take kot si ti bi rabili, Pimoz, poglej stranko HUMANA
SLOVENIJA, v podpisu, imamo dosti isto mislecih, kot ti.
Pridruzi se na Facebook-u, pri teh stvareh ne gre nic na hitro, temvec zelo pocasi, toda ce bi bili vsi slozni, bi lahko kaj premaknili na bolje, konec koncev mi placujemo oblast, ki bi morala biti za nase dobro, ne pa za teror!!!!
lp
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

SomethingEls ::

tomi66 je izjavil:

Take kot si ti bi rabili, Pimoz, poglej stranko HUMANA
SLOVENIJA, v podpisu, imamo dosti isto mislecih, kot ti.
Pridruzi se na Facebook-u, pri teh stvareh ne gre nic na hitro, temvec zelo pocasi, toda ce bi bili vsi slozni, bi lahko kaj premaknili na bolje, konec koncev mi placujemo oblast, ki bi morala biti za nase dobro, ne pa za teror!!!!
lp


God help us! :))

Pimoz ::

stranka humana je:
1. stranka? nočem nobene stranke. sem za prepoved strank. vlada bi morala biti sestavljena iz ljudi ki so strokovno usposobljeni na področju ki ga bodo zastopali. in tej ljudje so izbrani preko razpisa in morajo dokazati da so vredni te funkcije.
parlament pa naj bo sestavljen iz ljudi, ki so predlagani s strani posameznih občin (ti ljudje so glas ljudstva zato ne potrebujejo posebnih znanj. zahtevana je minimalna izobrazba ter starost (od 21 let pa do upokojitve tako kot ostali ;))).
se pravi dvostopenjski volilni sistem (pravi izraz?). prvo se na lokalni ravni izvoli ljudi ki so pripravljeni kandidirati. nato se na državni ravni izvoli 90 (hmmm toliko?) kandidatov izmed prejšnih, ki bodo sestavljali parlament. (mimo grede: če se pojavi kakršenkoli utemeljen sum kaznivega dejanja kateregakoli izmed članov vlade ali parlamenta je ta odstranjen in ga nadomesti naslednji iz liste; pravica do ponovne izvolitve se mu odvzame dokler ni opran suma. ponovno lahko pride v parlament samo s ponovno izvolitvijo in ne predčasno)
2. sicer sem po veri katolik vendar naj cerkev ostane tam kjer je. in to pomeni izven kakršnih koli državnih funkcij. povrhu vsega naj se prihodek cerkve obdavči... dost je tega sranja...

tomi66 ::

Ne, to je stranka ljudstva!
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

3. sam ne poskušam biti vodja česar koli. dajem samo predloge-če jih bodo ljudje sprejeli bom vesel ker sem naredil nekaj dobrega in ne pričakujem čisto ničesar v zameno (i'm just an ordinary dude trying to make a difference). slovenija potrebuje glas ljudstva, ki bo dal slovencem neko hrbtenico, da bomo znali povedati kdo smo. zato mi tudi ideja o kokršnem koli vodji slovenske vstaje ni všeč.

tomi66 ::

To sovpada z organizatorjem te stranke, Miran Sic,
je rekel, nismo materialna stranka, temvec stranka ljudstva in nekje se mora ljudstvo zbrati in zorganizirati in to bi lahko bila ta stranka.
In ti si res istomislec, kot Miran.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

oh joj...
4. večinski volilni sistem? in niste strankarsko opredeljeni? samo še bolj hočete poglabljat slovenske razprtije od 2. sv. v. naprej? kaj misliš da se bo zgodilo če se uveljavi? slovenci se bodo razdelili na dve strani in spet bomo pri barvah in straneh.
sam pa predlagam sistem brez strankarske opredelitve in brez grupiranja. tak sistem omogoča vsakemu poslancu zagovarjanje mnenj skupnosti iz katere prihaja (občine) in pravično samostojno glasovanje. samostojno v smilu da mora braniti svoje volivce seveda :) predstavljajte si parlament kot skupnost odvetnikov. vsak mora zagovarjati ljudi ki jih zastopa. vsak član parlamenta mora tudi prisostvavati na občinskih sejah, da potem v parlamentu ve kaj govorit. on je predstavnik ljudstva in za to je plačan!

tomi66 ::

Prevec komplicirano, vera ima idealen recept, samo je skoruptirana(ne cerkev, sama vera, 10 zapovedi in mnogo vec).
Sam ne mores kaj dosti narediti in jaz ti povem, nimas boljse variante, kot je ta stranka, nekje moras zaceti.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

ja nekje moraš začeti. začel bom sam-če bodo ljudje videli kaj dobrega v mojih predlogih bodo z mano. drugače pa bom tiho sedel v kot in nadaljeval s svojim življenjem kot sem do sedaj. nemorem se strinjati z vašim programov na žalost.
povrhu vsega ni prekomplicirano. treba je zadeve razmejit in omejit. treba je vspostaviti pravo demokracijo in rešitev vidim v hierarhični lestvici. in vse gre od levela 1 pa do zadnjega. to potem res predstavlja glas ljudstva. namreč če grem sedaj na volitve in je moja opcija izvoljena nimam potem več kaj za predlagati niti ne morem na nič z mojim glasom vplivati. se pravi: z mojim glasom so prišli do korita in tam molzejo in sami določajo pravila kakor sedaj. ampak HEJ jaz sem še vedno tu. če sem te izvolil hočem da SKRBIŠ zame!

drugače pa krščanske vrednote so čisto nič drugega kot normalni med vsemi ljudmi sprejeti moralni standardi v tem času in prostoru. razen prvih treh zapovedi. ki jih pa ne potrebujemo ker o tem ljudje odločajo sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

SomethingEls ::

tomi66 je izjavil:

Ne, to je stranka ljudstva!
lp


Kar pomeni kaj točno? Kdo je to "ljudsto"?

Pimoz ::

sskj:
ljúdstvo -a s (ȗ) 1. skupnost pripadnikov določene države
stránka -e ž (ȃ) 1. v nekaterih državah organizirana skupina ljudi, ki se zavzema za uresničenje svojega političnega programa

kontradiktorno?

tomi66 ::

Ta stranka pravi, da temlji na ljudstvu, po principu ringa, da ce bi se ljudstvo zedinilo okoli teh dejstev, potem ne rabis premozne stranke. Po svoje vem, itaq ne mores konkurirati globalistom, ker je to 100%, da imajo vse v oblasti, ne samo Slovenije(ta je najcenejsa), vse vlade sveta.
Tako, da ce bi ljudstvo hotelo nekoruptirano oblast, bi dejansko moralo volit prav tako nematerialno stranko, kar je pa tezko, ko mediji toliko zavajajo. Scasoma, ko bodo stvari bolj zrele, bo sla demokracija itaq bolj na web, da bodo ljudje vec "per law" oblikovali.
Ce pogledas, zakaj oblast, vcasih je bila potrebna, da je povezovala ljudi(zupan), ker ni bilo komunikacij, danes pa to nadomesti web, tako, da so zdaj oblasti samo se paraziti, ki se oklepajo funkcij sesanja, samo ti ne bodo kar takoj dali, "easy money is sweet" izgleda.

Torej idealno bi bilo, da bi ljudje oblikovali zakone kar sami, "per law elections through web" in temu je ta stranka se najblizje, preko Facebook forumov bi se zedinili
kaj je prav in tako oblikovali zakone.
To je torej najblizji nacin ljudstvo-oblast.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

internet je medij in kot takega ga je možno zlorabljati in ni verodostojen vir takih vrst informacij.

tomi66 ::

Kje ti vidis problem, je samo 1% moznosti zlorabe in se to je ze reseno z digitalnim podpisom, zavladala bi morala, zenske in otroci bi izglasovali, da se ministrstvo za obrambo ukine.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

Pimoz ::

otroci izglasovali? saj se šališ kajne?
povrhu vsega sem proti ukinitvi vojske sem pa za njeno zmanjšanje (ker vojska ne bi smelo biti največje slovensko podjetje). biti vojak je poklic in pustimo tistim ki se čutijo poklicane da svoje poslanstvo izpolnijo. povrhu vsega je vojsko kot tako mogoče uporabiti na tisoč in en način za dobre stvari. poleg očitnega dejstva-za obrambo slovenskega obstoja, avtonomnosti, edinosti in naših stališč.

Pyr0Beast ::

Ne vem zakaj se nekateri čutite dolžne, da plačujemo vojakom službe, ker oni tako želijo.

Vojsko ukinit. Pri nas. Nato pa zadevo sfurati še v druge države, kjer se pokaže letni prihranek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pimoz ::

vojaki bi morali opravljati družbeno koristna dela. potem bi bila vojska utemeljena.

Pyr0Beast ::

To lahko delajo tudi cestarji. Imajo pač drugačen naziv.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pimoz ::

hm kdo bi pa branil samostojnost, neodvisnost, svobodo in ozemeljsko celovitost Slovenije? pa četudi gre za pasivna dejanja?

tomi66 ::

Pyr0Beast, sam ves koliko ZDA nameni za te stvari in itaq je vse brez veze, ker lahko z nuki brisejo in digital warfare, bi lahko kar roboti opravili posel.

Samo ne rabis, v novi resoluciji, expand nature 2 universe, lahko apliciras 100 Giga ali vec ljudi, no limits.

Da bi SV nas branila pred cim, je smesno, ce ne bi bilo rezije, bi nas ze Srbija zbrisala.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

Pimoz ::

pri Sloveniji ne gre za aktivno obrambo. tudi nikoli ni šlo. Slovenci smo zaradi svoje maloštevilčnosti sposobni samo gverile, ki jo obenem tudi povezana z ljudstvom. skupek obojega je odlično orožje za boj proti kakršni koli okupacijski sili. povrhu vsega je radiranje ljudi z atomskimi bombami povsem nerazumsko saj je tisto področje nato neuporabno. da bi pa nekdo poskušal izvesti genocid nad slovenci si pa ne predstavljam. tudi ne zastopamo tako močnih mnenj v mednarodni politiki da bi nas bilo potrebno zradirati

gre se predvsem za moralno obrambo. in s humanitarnega vidika tudi pomoč ljudem. ob naravnih katastrovah boš poklical koga? civilno zaščito, ki nikoli ni delovala? kjer ljudje sedijo na stolčkih in nič ne naredijo tudi takrat ko jih potrebuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

tomi66 ::

Ne naredijo niti za 10% kolikor so placani, in asociacija vojske je slaba(kill, death itd.)
lp
www.hempaq.wordpress.com

Gandalfar ::

vir?

tomi66 ::

To je od "oka", pomoje se manj kot za 5%, sem rekel z rezervo.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

če misliš navajati taka dejstva najprej definiraj za kaj so plačani?
asociacija? primerjava: velikokrat ko srečam kakšno/ga administratorko/ja mi pove da smo računalničarji naduteži in da sploh nočemo nič pomagati. povrhu vsega vse kar počnemo je da sedimo v pisarni brskamo po internetu, delamo za popoldansko prodajo našega znanja in da ko se nas rabi nas ni nikjer oz. se zelo težko primajemo iz našega brloga.
smo zaradi tega računalničarji slabi in se nas ne potrebuje? smo vsi takšni?

vojska je vedno bila del naše družbe in tako naj tudi ostane. tudi prioritete naj se ne spreminjajo pač pa spremne dejavnosti, ki bi jih vojska lahko počela pa jih zdaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Buggy ::

Revolucija v Sloveniji je nemogoca in to je fakt.

Rabimo zunanjega sovraznika, da se lahko spravimo skupaj pa se to zgolj za mali tisti trenutek...ce sploh

Vrednote V SLO so ze zdavnaj pocrkale, kot zabe na frekventni prometnici...vecina se ima pa se vedno za svetune, ki to niso.

Nekoga z moralnimi naceli na celo postavit pa bo (TITO like)!!! Spet par pezdetom dat tolct kamen na Goli otok...hrvati se pomoje ne bodo branil zastojn delovne sile..scis

Govna...pa fajn bi bilo potrebo nekoga jebat..odgovornost v Sloveniji je zal ze tako redka, kot vrdnote na desnem bloku.

Kaksi punti?!..ovce niso sposobne nic narest...razen razbijanja in huliganstva, razsodnost je tam nekje v slepem crevu!

tomi66 ::

Pimoz, placani so da trenirajo, da kurijo drzavni denar,
to je stran vrzen denar, kolikor rabiz civilne zascite, je en dan na mesec in takrat raje poklices tako sluzbo, placas za en dan in je.
Vojska ti pa kuri denar cel cas.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

Odsek iz programa :) (saj nevem če vas zanima, pa vendarle bom objavil)
Slovenija se je osamosvojila leta 1991 in v teh dvajsetih letih postala država, ki ima svoje prebivalce, svojo ustavo, svoje zakone, svoje tri veje oblasti, svoje politike in svoje vzpone in padce.
V Sloveniji je napočil čas, ko se mora slovenski narod postaviti zase in začeti z vso odgovornostjo voditi to državo. Slovenci se moramo prebuditi, naglas povedati svoje mnenje in se znebiti tistih, ki nam škodujejo. Nato potrebujemo močne izobražene ljudi, ki bodo vodili državo z glasom in odločnostjo ljudstva.
Vsak narod mora biti ponosen na svoje voditelje. Voditelj pa mora biti ponižen svojemu narodu in ne obratno.
Zakoni morajo služiti narodu za boljši jutri in ne proti njemu. Sodstvo mora delovati pravično in v skladu z narodovim blagrom.
Iz vsake napake mora narod ustvariti preteklost in znanje za gradnjo uspehov prihodnosti.
Slovenci, naredimo iz te države ponos in blagor naše in vseh prihodnjih generacij. Ustvarimo državo, ki si bo zaslužila ime. Slovenija!

Mipe ::

Predlagam, da prešaltamo na absolutni despotizem. En človek bo več naredil za Slovenijo kot malo morje politikov.

gruntfürmich ::

Pimoz je izjavil:

stranka humana je:
1. stranka? nočem nobene stranke. sem za prepoved strank. vlada bi morala biti sestavljena iz ljudi ki so strokovno usposobljeni na področju ki ga bodo zastopali. in tej ljudje so izbrani preko razpisa in morajo dokazati da so vredni te funkcije.
parlament pa naj bo sestavljen iz ljudi, ki so predlagani s strani posameznih občin (ti ljudje so glas ljudstva zato ne potrebujejo posebnih znanj. zahtevana je minimalna izobrazba...


a ni tole malo skregano z logiko? poleg tega je slednje dober recept za vnovičen polom.
zadnjič ti polagam na srce: hlapci ne morejo vladati. prav tako neumni ljudje. zadnjih 20 let se to dogaja, pa vidiš kam nas je pripeljalo...

Pyr0Beast je izjavil:

Ne vem zakaj se nekateri čutite dolžne, da plačujemo vojakom službe, ker oni tako želijo.
Vojsko ukinit. Pri nas. Nato pa zadevo sfurati še v druge države, kjer se pokaže letni prihranek.


narod se je opredelil ZA nato. čeprav sem tudi jst bil proti, je potrebno glas ljudstva spoštovati...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pimoz je izjavil:

Odsek iz programa :) (saj nevem če vas zanima, pa vendarle bom objavil)
Slovenija se je osamosvojila leta 1991 in v teh dvajsetih letih postala država, ki ima svoje prebivalce, svojo ustavo, svoje zakone, svoje tri veje oblasti, svoje politike in svoje vzpone in padce.
V Sloveniji je napočil čas, ko se mora slovenski narod postaviti zase in začeti z vso odgovornostjo voditi to državo. Slovenci se moramo prebuditi, naglas povedati svoje mnenje in se znebiti tistih, ki nam škodujejo. Nato potrebujemo močne izobražene ljudi, ki bodo vodili državo z glasom in odločnostjo ljudstva.
Vsak narod mora biti ponosen na svoje voditelje. Voditelj pa mora biti ponižen svojemu narodu in ne obratno.
Zakoni morajo služiti narodu za boljši jutri in ne proti njemu. Sodstvo mora delovati pravično in v skladu z narodovim blagrom.
Iz vsake napake mora narod ustvariti preteklost in znanje za gradnjo uspehov prihodnosti.
Slovenci, naredimo iz te države ponos in blagor naše in vseh prihodnjih generacij. Ustvarimo državo, ki si bo zaslužila ime. Slovenija!
Tipično nakladanje, ki je delno zapisano ali omenjeno v praktično vseh programih strank, ko se borijo za stolčke v parlamentu.
Na tem forumu se je že nekajkrat pojavila ideja po ustanovitvi nove stranke, gibanja ali duge oblike združevanja. Žal pa konkretnih ciljev ni bil zmožen povedati nihče. Če pa že, se je šlo za ukrepe oz. ideje, ki so se osredotočale na točno določeno demografsko ali interesno skupino ljudi, ki po možnosti predstavlja kak promil vseh prebivalcev države.

Pimoz ::

@gruntfürmich: na eni strani govorim o vladi, katere člani morajo biti usposobljeni ljudje in na drugi strani o parlamentu, ki predstavlja glas ljudstva in katerega člani ne potrebujejo biti posebno strokovno podkovani (pač pa splošno izobraženi)
Govorim o sistemu kjer se vlada ne sestavi iz parlamenta vendar gre za povsem ločena organa države.

@blueFish: konkretni cilji so v pisanju in jih boš lahko skritiziral. samo nekaj časa mi še daj.

Valvoline ::

Tista stranka k bo v svojem programu imela prioriteto reduciranja javnega sektorja na polovico vnaprej ma moj glas. Pa magar predsednik stranke bil sami Hitler. Drugače sploh ne grem na volitvah,tko k nisem do sedaj.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

To so do sedaj še vedno vsi obljubljali. Nihče do sedaj pa ni tega resnično v obsegu, ki bi predstavljal resno spremembo. Že zato ne moreš voliti nikogar od teh, ki so trenutno "na sceni". Žal.

Sicer pa je opazno zmanjšanje uspelo Virantu med 2007 in 2008 (cca. 500 manj zaposlenih) in sedaj Krebsovi (cca. 300 manj, kot jih je bilo na začetku njenega mandata).

Sicer pa je po uradnih podatkih trenutno zaposlenih v javni upravi 33.769 oseb, kar je približno toliko, kolikor jih je bilo zaposlenih na koncu virantovega zmanjševanja. Med tema dvema rezultatoma pa se je v prejšnjem in tem mandatu številka na letni ravno samo višala. Torej so vse vlade kot celote JU optimizirale bolj na papirju in ne ravno v dejanjih.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

BlueRunner, ali kje obstajajo primerjave pro/capita. Koliko imamo javnih služb (ne samo uprave) pro/capita, koliko pa drugi. Sem brskal enkrat pa nič pametnega našel. Sumim pa, da take študije morajo obstajati.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

gruntfürmich ::

Pimoz je izjavil:

@gruntfürmich: na eni strani govorim o vladi, katere člani morajo biti usposobljeni ljudje in na drugi strani o parlamentu, ki predstavlja glas ljudstva in katerega člani ne potrebujejo biti posebno strokovno podkovani (pač pa splošno izobraženi)
Govorim o sistemu kjer se vlada ne sestavi iz parlamenta vendar gre za povsem ločena organa države.


ok. kul. vendar vseeno ostajam mišljenja, da povprečno in podpovprečno inteligentni ljudje nimajo kaj iskati na funkcijah glede vodenja države. pa če se 100% ljudi odloči za njih...

glede zmanjšanja javne uprave pa jih po mojem tudi tepe prepoved prisilne upokojitve. ker kolikor mi je znano, se človek SAM odloči, če bo šel v pokoj ali ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

donfilipo ::

Da se navežem na gornji svoj post, da bo enostavneje.

Če imajo kje toliko politikov pro/capita kot pri nas, pa jim gre dobro...in nimajo nafte in islama, grem peš tja. Na štop.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

tomi66 ::

Tista stranka k bo v svojem programu imela prioriteto reduciranja javnega sektorja na polovico vnaprej ma moj glas. Pa magar predsednik stranke bil sami Hitler. Drugače sploh ne grem na volitvah,tko k nisem do sedaj.


Jaz bi kar ukinil upravo, pa naj ljudje oblikujejo svet prek mreze. Seveda racunam na prehodno obdobje -> primo predaja, ampak, da ves za kaj se gre, oblast je povezovala ljudi, zdaj imamo web. Problem je malo, ker bi potem ljudje prevec za racunalniki preziveli, ampak pricakujem interface, kaksno celado z vgrajenim displayem in zvocno komunikacijo.
No pred tem je blizje recimo kaka ljudska stranka, kot je tale HUMANA in ljudje so online preko Facebooka in sami oblikujejo moralno politiko, v bistvu se najboljsa varianta, se bolje kot www demokracija(ljudje sami oblikujejo politiko)ker bi bilo malo kaoticno, prevelik "coalition".
lp
www.hempaq.wordpress.com

bluefish ::

Stik z realnim svetom ne škodi. Malce manj travce, pa več možgančkov.

tomi66 ::

Jaz sem cisto realen, vem, da je to utopicno, toda izvedljivo in ce bi bila oblast moralna, bi vozila stvari v tej smeri.
lp
www.hempaq.wordpress.com

Pimoz ::

Pimoz ::

1. Slovenska vstaja na kateri slovenski narod zahteva odstop vseh političnih vodij in njihovo predajo preiskovalnim organom.
2. Takojšnje začasno imenovanje ljudi na najbolj pomembne politične funkcije. Te ljudi naj slovensko ljudstvo izvoli na najbolj preprost način in sicer izmed tistih, ki so za te funkcije usposobljeni in so jih pripravljeni opravljati. Ti ljudje se obvezujejo nadaljnjega izpolnjevanja tega dokumenta in ne smejo biti pripadniki političnih strank. Funkcije so sledeče:
o Začasni minister za notranje zadeve, ki obenem postane začasni predsednik vlade in ima kot tak največjo odgovornost pri izvrševanju tega dokumenta. Postane tudi vodja vseh ministrstev razen ministrstva za zunanje zadeve.
o Začasni minister za zunanje zadeve, ki obenem postane začasni predsednik republike in ima kot tak vso odgovornost zastopanja zunanjih interesov republike.
o Začasni generalni državni tožilec, ki mora poskrbeti za pravično in takojšno izvršitev vseh sodb, ki se nanašajo na zločine proti slovenskemu ljudstvu
3. Izstop Republike Slovenije iz zveze NATO in Evropske Unije.
4. Poglobljene preiskave vseh političnih vodij. Preiskovalni organi morajo svojo pozornost usmeriti tudi na vse ljudi, ki so bili kadarkoli povezani z aferami, ali se jih sumi posedovanja nezakonito pridobljenega kapitala, ali pa so s strani ljudstva obtoženi zločinov proti njemu. Te ljudi naj se pridrži dokler niso oprani suma ali jim je dokazana krivda. Kazen naj izreče ljudstvo.
5. Ljudstvo izvoli novo vlado izmed kandidatov, ki so se prijavili na posamezen položaj v vladi. Kandidate se pred tem pošlje skozi oceno strokovnosti, čemur mora ustrezati njihova izobrazba in dosedanja prizadevanja.
6. Ljudstvo izmed sebe izvoli nove poslance katerih minimalna starostna meja je 21 let in maksimalna v višini trenutne starostne omejitve za upokojitev.

komentarji?

donfilipo ::

Ni treba mene kot precej anarhičnega človeka jemati preveč resno, a v temle komentarju bom skušal biti resen.

Politik ni poklic, ki bi imel formalno usposobljenost in izobrazbo. Le ljudje in tudi elita, ga morajo imeti radi, ali vsaj prenašati. Tu je ves kompromis. Na kratko, politik skuša skleniti pakt med dobrobitjo ljudstva, ki ga je izvolilo in kapitalisti in finančnimi lobiji, ki ga uporabljajo za svoje dobičke in seveda, često tudi na različne načine nagradijo.

Postaviti ekipo čez noč na novo, ne gre optimalno. Namreč politikov in wannabe politikov (razen svetlih izjem, kot so komentatorji in novinarji:), ne poznamo. Že teh ne, ki so v neprestani borbi na terenu do korita. Kaj šele potencialnih usposobljenih. Revolucija je lahko samo odraz skrajne nezadovoljnosti, do nje nam pa še malce manjka. Skrajna nezadovoljnost bi tudi pomenila, da je pakt ali kompromis med interesi slojev povsem padel v vodo, in pogajanja se na silo lahko znova začno.

Da osebno politikov ne poznam, sem ugotovil, ko sem gledal tale prispevek (po nekaj iskanja zaradi Elvisa:) na spletni strani Zares-a.

http://www.zares.si/novo-jutro-na-jutro...

Našel sem Pavla Gantarja /do sedaj se mi je zdel formalen flancač z neprijetno govorno napako/, Samuela Žbogarja /o katerem sploh nisem imel mišljenja/ in v pogovoru z zvezdami, ki so mi že tako pri srcu (Žižek in Milharčič:) odkril: 'Pa madona saj to so čisto v redu in bistri razgledani fantje, kaj za vraga si gledal! Zares:))

Pa sem začel nekako razmišljati, ali je dobro, da je nekdo tako razdrobil nekdanjo levico, da je ne niti poznam ne več, ali sem toliko len, da pač ne gledam politikov 3 ure intenzivno na dan in iz njihovih šablonskih sporočil, skušam razvozljati ljudi v njih. Vsekakor tale okrogla miza, me je verjetno po zaslugi zvezde kot je Žižek, razsvetlila v pozitivnem pogledu in dobil sem 2 mm upanja več za levico pa tudi osebnega. Nije nešto, je pa.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mipe ::

Pimoz, problem je v tem, da je 99% vseh vidnih oseb tako ali drugače povezanih, zato če bi jih začasno izvolili na visoke položaje, se ne bi nič spremenilo - takoj bi začela padati polena pod noge. Pa še na koncu je vse odvisno od popularnosti te in one osebe; tudi še tako sposobnega človeka ne spraviš na položaj, ki ga hitro napolni popularna oseba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj Turčija nima kaj delati v EU? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9718014 (15072) Heavy
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150291 (46604) Invictus
»

Demonstracije - kako do "Naše republike" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
506422 (5256) Oldi

Več podobnih tem