» »

Osnovna plošča + Ram

Osnovna plošča + Ram

simnov ::

Imam ploščo Asus P5B http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=Y... in rame Corsair 2x2GB 5.5.5.12 in 2x2GB 4.4.4.12.In Zazna mi samo 3GB ne vem zakaj , ko pc ugasnem ga prižgem se bios resetira zaradi nekega overclockanja. Ki ga sploh ni.Kaj naj nastavim v biosu , da bo normalno delovalo.Seveda je drugače vse brezhibno.

logit ::

Morda neumno vprašanje samo vseeno: ali imaš 32bitne windowse?

MIHAc27 ::

Ni neumno vprašanje.

borki ::

Memory Remap Feature - Enabled

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borki ()

MIHAc27 ::

To pomaga samo če ima 64bitne. Pri 32bitnih čez 3.5Gb ne bo kazalo.

simnov ::

No tole sem seveda vklopil toliko se spoznam.In zdaj imam 4x1gb na 800mhz skratka nič navito vse tako kot mora biti.Ko pa pc dam iz elektrike.In ko spet prižgem mi napiše overclocking failed.In moram vse na novo nastavit.Seveda je jumper za reset biosa tudi tako kot mora biti baterija je tuki dobra.

logit je izjavil:

Morda neumno vprašanje samo vseeno: ali imaš 32bitne windowse?


:) tako amaterski pa spet nisem.Saj naj bi sestavljal, popravljal pc-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

Duhec ::

1.Naredi Clear Cmosa tako, da izpuliš 220V kabel, vklopiš komp (da se razelektri), odstraniš baterijo, prestaviš jumper za Clear Cmosa, kratko skleneš za nekaj 10 sek. + in - kontakta podnožja baterije, prestaviš jumper nazaj, baterijo nazaj, 220V kabel nazaj in vklop.
F2 ali Del za Cmos nastavitve biosa in izberi tiste Default nastavitve, shrani in test, če ti še zajamra kaj o overclockanju
Če ti še potem pa še tole:

2.Izklopi napajanje, stisni tipko za vklop (,da se razelektri vse skup), odstrani vse spomine iz slotov, vklopi napajanje in mašino, ignorijaj piske, izklopi napajanje, stisni tipko za vklop (da se razelektri vse skup), vstavi spomine nazaj, vklopi napajanje in komp.

Če ti še jamra o overclockanju potem preizkusi z drugim napajalnikom.

simnov ::

Saj vsakič ko izklopim pc ga tudi iz 220V izklopim. (podaljšek z gumbom (pc, monitor zvočniki))z jumperjem sem že poskušal.Bom pa še baterijo poskusil odstranit.Glede + in - skupaj kaj naj bi se s tem naredilo.

Duhec ::

Poizkusi še točko 2.
Če odstraniš baterijo je navadno dovolj, samo vem iz izkušenj, da za nekatere plate (Cmos čip) to ni dovolj, saj napetost drži še morebitni kondenzator, ki je na tej liniji. Zato se nekateri Cleari Cmosov izvršijo prej, drugi pa časovno (precej) kasneje.
Kratka sklenitev + in - kontakta ( obvezno prej izštekan 220V kabel!!!) pa razelektri še tisto majhno napetost, ki ostane na teh morebitnih kondenzatorjih na sami liniji do Cmos čipa. Zihr je zihr. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

simnov ::

A veš kaj Duhec sem dal ven baterijo nič in zdaj sem tale + - poskusi iz zdaj res deluje vse brez problema.THX.

Duhec ::

Super!
Škoda le, da nisi prej preizkusil točko 2, če bi tudi ta postopek palil.
Mogoče boš pa še imel kdaj priliko.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč za ugotavljanje napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
7801 (586) MIHAc27
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272099 (1704) amacar
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203828 (3377) fr4nc
»

Baterija PCja in zagon compa

Oddelek: Strojna oprema
6555 (534) Duhec
»

CMOS cheksum error Defaults loaded

Oddelek: Strojna oprema
141546 (1339) Duhec

Več podobnih tem