» »

Pomoč pri sestavlljanju novega računalnika

Pomoč pri sestavlljanju novega računalnika

sashka ::

Pozdravljeni,

potrebujem pomoč pri sestavljanju vseh komponent za nov desktop. Imam nekaj zamisli in zanima me vaše mnenje. Iščem računalnik v cenovnem razredu do 600€.

matična: Gigabyte H55M-S2
procesor: Intel Core i5 650 (3,2 GHz)
pomnilnik: 2x Patriot DDR3 2GB (1333 MHz)
grafična: nVidia GeForce GT430 1 GB
trdi disk: HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)
napajalnik: ???
ohišje: ???

mr1two ::

Dobro bi bilo, če bi povedala za kaj točno računalnik potrebuješ, ker če gre tudi za igre, potem bi bilo bolje naložiti v grafično kartico. Napajalnik bi moral biti dovolj nekaj takega Chieftec500W, ohišje pa vsaj glede na trenutne komponente nekaj po okusu, odvisno kaj želiš 1 ali 2 ali 3(napajalnik dajo ven) ... izbira je velika :)

sashka ::

Hvala za odgovor! :)

Računalnik bo v bistvu v prvi vrsti namenjen grafičnemu oblikovanju oziroma bolj video in audio produkciji (na tem mestu sem ugotovila, da bi blo treba boljšo matično ploščo - mogoče Asus P7h55-M SI ali Gigabyte GA-H67MA-UD2H ? ). Rada bi tudi, da igre delujejo normalno, tako da predvidevam, da bi morala potem imeti tudi boljšo grafično (Gigabyte ATI 5770HD (GV-R577UD-1GD)) ?

klinker ::

Priporocam da dodas se teh 90EUR in si kupi to....

Gigabyte GA-P67A-UD3 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX 136.80 EUR
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 218.40 EUR
Kingston ValueRAM 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 90.00 EUR
ASUS GeForce GTX 460 768MB DirectCU TOP 140.40 EUR
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 58.80 EUR
Ohisje z napajalnikom Rasurbo BC-13 550W 49.20 EUR

Skupaj: 693,60EUR pri dinokomp.si

TOP ::

klinker zelo dobra sestava,sam bi dodal da ne potrebuje proca 2500K če se ne bo navijalo.

klinker ::

Za 18EUR razlike ki je med K in ne K pa res nima smisla sparat. In navijanje prej al slej pride vedno prav...sploh ce je tako "easy" in ucinkovito kot na Sandy Bridge ;)

sashka ::

klinker tvoja sestava mi je všeč :) me pa zanima, če je nujno potrebno imet 8 GB ram-a? in kolko vem 32-bit windowsi ne prikazujejo več kot 4gb al kak točno je to? to da ne prikazujejo me sicer ne moti, vendar me pa zanima ali lahko pride do kakršnih koli drugih težav oz ali vseeno deluje tako kot mora?

klinker ::

8GB rama ni nuja sploh...je pa ob teh cenah ki so danes skoda vzet samo 4GB in glede na uporabo kiste ki si jo navedla ti bo se prav prisu prej al slej. Lahko vzames 2x2GB istega rama ki je 50EUR. Samo kaj na taki masini ti mislis furat 32bit sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

NejcSSD ::

Tako kot je dejal klinker, raje vzemi 8gb in pa naložiš x64 windowse

x45 ::

sashka je izjavil:

Pozdravljeni,

potrebujem pomoč pri sestavljanju vseh komponent za nov desktop. Imam nekaj zamisli in zanima me vaše mnenje. Iščem računalnik v cenovnem razredu do 600€.

matična: Gigabyte H55M-S2
procesor: Intel Core i5 650 (3,2 GHz)
pomnilnik: 2x Patriot DDR3 2GB (1333 MHz)
grafična: nVidia GeForce GT430 1 GB
trdi disk: HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)
napajalnik: ???
ohišje: ???


platforma je v odhodu in imaš 2 jedra.
lahko jih dobiš 6 za enako ceno. Veliko bolje

torej amd x6 1055 cca 160 eur
in plošča AM3 npr asus solidna za ceno 90eur.
grafiko pa lahko malo boljšo npr 6850 Hd ali vsaj NV 450.

najboljši nakup ta hip.

klinker ::

dej x45 ne bluzi spet!

x45 ::

itak da je naboljši nakup x6 , s to grafično kot sem podal.

svetetko ::

Hahahaha :))
Kako je lahko boljši nakup, če ga pa Sandy Bridge zmelje v prafaktorje :D
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

sashka ::

Ok, 8 GB it is. :)

Drugače pa imam z amdji slabe izkušnje. Pomoje se moja karma ujema z intelom (sploh po teh analizah). :)

TeraTM ::

klinker je izjavil:

Priporocam da dodas se teh 90EUR in si kupi to....

Gigabyte GA-P67A-UD3 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX 136.80 EUR
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 218.40 EUR
Kingston ValueRAM 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 90.00 EUR
ASUS GeForce GTX 460 768MB DirectCU TOP 140.40 EUR
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 58.80 EUR
Ohisje z napajalnikom Rasurbo BC-13 550W 49.20 EUR

Skupaj: 693,60EUR pri dinokomp.si


Odlična sestava

Računalnik bo v bistvu v prvi vrsti namenjen grafičnemu oblikovanju oziroma bolj video in audio produkciji


Torej na prvem mestu je moč procesorja in ram, itd.... Ram igra vlogo tukaj. Dandanes ni težko zapolniti 4GB rama. Odvisno od vrste zahtevnosti grafičnega dela. Imam sam ta Samsung F3 in si upam trditi da je eden izmed najhitrejših diskov (vrtečih diskov) do sedaj. Grafična ki jo je Klinker podal je odlična, saj tukaj grafična ne igra neke veze (če je budget 600 EUR). Namreč imam I7 2600K ki je navit in grafično GTX 470. Pri pretvarjanju ene vrste videov v drugo mi čisto nič ne pohitri CUDA pomoč pri grafični. Kljub temu da ti programi podpirajo CUDA... Pozna se pohitritev v Sony Vegas, tudi rendiranju v 3DS Max, Maya.

Tako da ti tudi jaz priporočam sandy bridge 2500K in ga naviješ. Če ne znaš je OK, vprašaš tukaj na forumu in ti bodo lastniki le teh procesorjev svetovali. Ne boš potrebovala novega hladilnika, saj se da iz njih kar nekaj 100+ Mhz iztržit in bo še vedno v varni temperaturi glede na privzeti hladilnik. Navijanje je precej lažje proti prejšnimi. Res pa da boš morala počakati do kakšnega aprila če boš hotela imeti ta procesor. (odpravljanje napake na matičnih ploščah, ponovni release aprila mislim da)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

mg42 ::

Vsekakor razmisli o SSD za Sistem/programsko opremo. Lahko doprinese več kot oh in sploh cpu in vga ...
Sicer vidim, da si si zadala omejitev 600EUR, no izpljuni še nekaj več EUR ... ;)

st0jko ::

Ni potrebe. Hiter disk ala samsung F3 je čist zadovoljivo danes, sploh če imaš dovolj rama.
keks?

sashka ::

Hja, neko realno cenovno omejitev je treba met. Zdaj je poskočla na 700EUR. :) Sicer pa sem za ta denar zadovoljna z opcijami, ki so mi na voljo. :)

Skrbi me edino res to pregrevanje, ker sem na večih mestih že brala in zasledila kar nekaj opozoril. To pomeni, da moram računat še na kaki dodatni ventilator ali kaj podobnega?
Kar se tiče grafične kartice, sicer je pomembna pri obdelavi fotk in tega, ampak je ta predlagana geforce več kot dovolj.

klinker ::

mg42 je izjavil:

Vsekakor razmisli o SSD za Sistem/programsko opremo. Lahko doprinese več kot oh in sploh cpu in vga ...
Sicer vidim, da si si zadala omejitev 600EUR, no izpljuni še nekaj več EUR ... ;)


SSD za video/photo obdelavo mora bit vsaj 240GB ker 120 GB zapolnes takoj in pri teh cenah je se vedno strosek ogromen za kapacitete nad 120GB.

sashka je izjavil:

Hja, neko realno cenovno omejitev je treba met. Zdaj je poskočla na 700EUR. :) Sicer pa sem za ta denar zadovoljna z opcijami, ki so mi na voljo. :)

Skrbi me edino res to pregrevanje, ker sem na večih mestih že brala in zasledila kar nekaj opozoril. To pomeni, da moram računat še na kaki dodatni ventilator ali kaj podobnega?
Kar se tiče grafične kartice, sicer je pomembna pri obdelavi fotk in tega, ampak je ta predlagana geforce več kot dovolj.


Pregrevanja ne bo, razen ce ga ne mislis navijat na neke 4,5Ghz ipd...pol pa se ze splaca zakakim Mugen2 al pa kako Noctuo pogledat. Priporocam pa da se s tem kasneje ukvarjas ce bos opazla da ti primanjkuje performance, kar pa dvomim ker so tej CPUji precej zmogljivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klinker ::

TeraTM je izjavil:

Res pa da boš morala počakati do kakšnega aprila če boš hotela imeti ta procesor. (odpravljanje napake na matičnih ploščah, ponovni release aprila mislim da)


Ce se ne motim se plate prodajajo normalno, jih bojo pa kasneje menjali za novejse revizije kot mi je znano.

PNG ::

sashka je izjavil:

Hja, neko realno cenovno omejitev je treba met. Zdaj je poskočla na 700EUR. :) Sicer pa sem za ta denar zadovoljna z opcijami, ki so mi na voljo. :)

Skrbi me edino res to pregrevanje, ker sem na večih mestih že brala in zasledila kar nekaj opozoril. To pomeni, da moram računat še na kaki dodatni ventilator ali kaj podobnega?
Kar se tiče grafične kartice, sicer je pomembna pri obdelavi fotk in tega, ampak je ta predlagana geforce več kot dovolj.


Zgornja sestava za slabih 700€ pri dinotu je res bomba...sploh si nisem mislil, da lahko za tako "majhen" denar že dobiš tako dober sistem. Mogoče bi lahko računala poleg še kak ventilator ali dva, ker je ohišje res precej budget pa mogoče kakšna Noctua ne bi škodila za CPU. Ravno sem zasledil (sem že spraševal v forumu hlajenje o tem) novo noctuo, ki je tudi cenovno zelo ugodna - C12, ki stane 42€ (spet, pri dinotu lol). Če je za kaj ne vem, ker je še nisem testiral, samo sem nad mojo noctuo C14 absolutno navdušen! Dodatni ventilatorji za ohišje pa so tak po 5€ oziroma 4.50, ma (spet dino) neko znižanje coolink, to podjetje pa je hčerinsko podjetje Noctue, tako da slabi venti to niso...

PC-Freak ::

Ravno sem zasledil (sem že spraševal v forumu hlajenje o tem) novo noctuo, ki je tudi cenovno zelo ugodna - C12, ki stane 42EUR


To ni ravno nov model - je pa vsekakor več, kot preveč poceni za tako dober cooler!

PNG ::

Aja, novo je pri dinotu, tam sem jo tudi zasledil...saj je vseeno, D14 je že dobro leto dni star pa je še vedno top cooler :)

sashka ::

Zaenkrat sem se odločla, da navijanje ne bo potrebno tak, da se bom tudi s hlajenjem in ventilatorji kasneje ubadala.

Danes sem dala to isto sestavo za primerjavo cen na comshop - 200EUR dražje bi me prišlo. :O

onitam ::

svetetko je izjavil:

Hahahaha :))
Kako je lahko boljši nakup, če ga pa Sandy Bridge zmelje v prafaktorje :D
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Še den od tistih, ki gleda na benchamrke. Primerjaj procesorja v realnosti. Se ti za 5 fps ali 5% hitrejše delovanje splača dat 60€ več, ki jahko investiraš v 40% boljšo grafično? X6 ima vsaj 6 jeder, ki bodo v prihodnosti bolj koristila kot 4 jedra. Pa SB še ima težave z SATA krmilniki na matični plošči (sicer se nekaj tu premika).

Če gledaš računalnik za danes in nisi denarno omejen priporočam vsekakor SB. Sicer pa X6 ali pa če se počaka na Bulldozer. Od tu naprej pa se odpira spet novo poglavje...

NejcSSD ::

Kaj mečete tiste je*ene Sata krmilnike v obraz Intlu?? Zgleda da se ne najde drugih slabosti.

PNG ::

^--- tole, itak vržeš na SATA 3 kontroler pa je to to...stvar rešena.

klinker ::

onitam je izjavil:

svetetko je izjavil:

Hahahaha :))
Kako je lahko boljši nakup, če ga pa Sandy Bridge zmelje v prafaktorje :D
http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Še den od tistih, ki gleda na benchamrke. Primerjaj procesorja v realnosti. Se ti za 5 fps ali 5% hitrejše delovanje splača dat 60€ več, ki jahko investiraš v 40% boljšo grafično? X6 ima vsaj 6 jeder, ki bodo v prihodnosti bolj koristila kot 4 jedra. Pa SB še ima težave z SATA krmilniki na matični plošči (sicer se nekaj tu premika).

Če gledaš računalnik za danes in nisi denarno omejen priporočam vsekakor SB. Sicer pa X6 ali pa če se počaka na Bulldozer. Od tu naprej pa se odpira spet novo poglavje...


Ce bi bla stvar samo za igrice nabijat bi se slo, za njeno primarno uporabo pa je SB to to.

svetetko ::

Nikakor ne gledam le na benchmarke. Tudi sam bi kupil tisto, kar bi mi cenovno bolje ustrezalo, ter največ ponujalo za svoj denar. Odgovarjal sem na zelo ''tehtno'' mnenje x45, da je x6 boljši nakup. V tem primeru žal ni.
PS: v nemčiji je razlika med procesorjema 40 evrov, če pa vzame i5 2500 (ne bo navijala), je pa le ta 25 evrov. Misli, da v tem primeru x6 gladko popuši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sandy bridge (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Strojna oprema
908197849 (146867) fr4nc
»

Nov računalnik - 800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
272949 (2240) Janac
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214170 (13019) Sharky
»

amd ali intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579379 (8766) rokos
»

Intel i5 760 ali Intel i5 2500K

Oddelek: Kaj kupiti
245260 (4382) D3m

Več podobnih tem