» »

Problem z modemom

Problem z modemom

Marjan ::

Imam nek modem, ki je baje zelo kvaliteten, naj bi podpiral tudi v.92 standard itd.

Gre se za 3Com USR 56k DF GWPCI, 0766, PN: 3CP803598A-oem.

Vendar se mi s tem modemom ne uspe povezati na net z večjo hitrostjo kot 21.6 kb/s. Ponavadi se poveže še z bistveno manj -> 16.8 kb/s ali celo 7.2 kb/s.

To pa je seveda neuporabno.
Instalirajo ga WinXP sami, sem probal pa tudi od 3com driverje in je isto.

Imate kak predlog kako usposobit modem?

Please, help... :O

gumby ::

odklopi vse telefone in podobne stvari z linije, samo modem naj bo gor - mogoče je to problem

Klemenn ::

probi kaki drugi modem..lahko da je tudi linija tako švoh...drgač pa tu če podpira v 92 naši operaterji tega ne bodo nikoli ponujali:\

Marjan ::

Hvala za nasvet t.g, vendar ne pomaga.

Eto, tuki sem naredil test, kako počasna je povezava: obupno počasno!

Jebediah: Saj ravno v tem je fora, ker nek drugi prastar ISA modem se mi pa vedno poveže s 33.6 kb/s -na isti liniji!

???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Klemenn ::

najbrž moraš kje kaki jumper na modemu premaknt..neki tazga bo..će ne pa to kakemu serviserju nesi če maš še pod garancijo:\

Marjan ::

jumperjev ni, garancije ni :D
:|

AngelOfDeath ::

Daj malo se poigraj z nastavitvami pa z driverji tud :)

gumby ::

probaj prestaviti modem v drugi slot - mogoče je kakšen IRQ konflikt...

Marjan ::

IRQ konfliktov ni.

Driverje sem tri različne probal in je pri vseh enako.

Ali je možno, da je 5 let star ISA modem boljši od novega PCI 56k ?

=======
Tisti ISA se mi poveže s 33.6 kb/s, KKS test pa pokaže 29.2 kb/s (dokaz)

ali3n ::

Je možno:D ; meni je delal US Robotics (letnik 94, takrat še ne 3COM) kot puška. Še danes veseljo melje baude v računalniku ene punce. Ko sem menjal za Connexant 56K - se mi je ta povezoval le z 42 - 50 kb. Je pa še vseeno bolje kot tvoj.
PS: ta Conexant se prodaja (zdej mam ADSL)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

morphling1 ::

Stari ISA modemi so bili hardwerski in seveda boljši ter tudi dražji sploh če je bil 56k
Ta 3com pci, je sicer čisto soliden modem je pa softwerski oz. uporablja procesorsko moč. Men se je tudi povezal z nižjo hitrostjo kot ISA USR (ko sem imel še isa slot na plati) ampak še vedno se mi je pa povezal s 41kbps , rekel bi da je ta modem bolj občutljiv na slabo linijo , ker pri kolegu s katerim sva zamenjala modeme se je tudi povezoval s tam okrog 28kbps, ker je imel več zadev priklopljeno na linijo. Jaz imam sam imel samo eno razdelitev in mi je delal dosti bolje.
Driverjev ne rabiš v xp-jih so dobri.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

V-i-p ::

Marjan, kot sem ti že po telefonu rekel, je taisti modem pri meni, isto v win xp z priloženimi driverji delal odlično. Ravno tega so mi priporočili, ker je baje zelo dober za slabe linije. Torej, če je pri meni delal bp in odlično (resno, ga ni nesla nobena PCI motorola ali externa Elsa) je treba iskati problem drugje. Jaz bi stavil na to, da je tvoja številka priključena na PCM (pomeni, da lahko na eno linijo priključijo več uporabnikov, če je omrežje prezasedeno). V tem primeru so hitrosti podobne kot jih ti navajaš. Pa grmemo od besed k dejanjem: da boš preveril, če ni morda z modemom kaj narobe (pa sigurno ni, to ti prisežem, dela bp) naredi dva preprosta testa:
- če imaš možnost, probaj nesti modem prijatelju, pri katerem veš zagotovo da dosega višje hitrosti. Če bo tam delal normalno, je problem v tvoji liniji, če ne, nekaj ni vredu z modemom (v to, kot rečeno, ne verjamem)
- druga varijanta pa je, da narediš tole: izposodi si voltmeter in izmeri napetost v tvojem priključku (v tistem priključku ki je v zidu - iz njega imaš napeljano linijo v telefon in računalnik). Povej mi rezultat in ti bom zagotovo povedal ali si ali nisi priključen na PCM. Upaj da nisi, ker če si, ti lahko pomaga samo bog/veze/ali nakup ISDN-a da boš dosegel boljše hitrosti...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MadMax ::

Marjan:
Instrument v roke, pa zmeri napetost v vticnici (telefonski).
50V->direktna linija
30V->PCM (vzrok za probleme-tezaci na prijavo napak)

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Marjan ::

Ok, hvala za informacije. Bom sprobal kar ste mi svetovali.

Marjan ::

Napetost v tel. vtičnici = 53 V

Tako, da ni problem v tem...

!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Marjan ::

Helloouuu V-i-p javi se ...

?

Bluechriss ::

Telefoniraj na telekom in se pozanimaj za obrazec, ki ga moraš izpolniti, da ti telefonsko linijo preklopijo na fizični vod.Meni je to rešilo problem. Prej 14.400, zdaj pa 48.000.
Stvar je brezplačna.

Marjan ::

V-i-p, zakaj se mi ne javiš ?

V-i-p ::

Ah, saj ti pravim, da nesi modem k prijatelju in testiraj še v njegovi mašini. Skoraj gotovo je nekaj narobe z tvojo linijo, če ti povem, da je pri meni od vseh modemov delal še najbolje. Zatorej, pojdi k frendu/ci in testiraj, potem bova bolje vedela kje iskati problem za slabe hitrosti, rajt?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Marjan ::

V-i-p

Ali mi lahko prosim pojasniš zakaj se mi ne javljaš? Na telefonske klice, na SMSe, na e-maile.

Jaz ne bi rad tukaj urejal teh zadev, ki jih morava urediti. Vendar, če ti tako hočeš, pa tudi prav.

Torej, sporoči mi kdaj in kako se zmeniva glede nazaj-pošiljanja RAMa in modema, kakor sva se zmenila na zečetku ob menjavi.

V-i-p ::

Madona, zdaj si pa že rahlo tečen, no ;((. Pa vseeno...

Ali mi lahko prosim pojasniš zakaj se mi ne javljaš? Na telefonske klice, na SMSe, na e-maile.


Da bi v zadnjem času od tebe dobil kakšen mail, še nisem slišal. SMS sem dobil, bil je samo eden. Klical si me pa v zadnjem času samo 3x. Če misliš, da sem se rodil samo zato, da bom čakal na tvojo pošto/klic/SMS si se zmotil. Pač nisem dvignil, ni mi treba razlagat, pa vseeno. Svojo Nokio 6310i imam v zadnjem času tudi za internet, GPRS in takrat ne dvigujem klicev, ker se mi potem prekine IR povezava. Zadovoljen?

Jaz ne bi rad tukaj urejal teh zadev, ki jih morava urediti. Vendar, če ti tako hočeš, pa tudi prav.


Mene ne moti, imam čisto mirno vest. Vendar, ko bo šla tema predaleč, jo bom zaklenil. Tukaj si prosil za pomoč in od vseh tvojih postov je polovica (govorim na pamet) v stilu, hellouuuuu, javi se, halo, itd,... Se ti ne zdi, da drugih bralcev to po vsej verjetnosti ne zanima kaj dosti?

Torej, sporoči mi kdaj in kako se zmeniva glede nazaj-pošiljanja RAMa in modema, kakor sva se zmenila na zečetku ob menjavi.


Hmm, a ti si kar določil, da bova menjala nazaj, zato ker tebi nekaj ne paše? Heh, wrong prijatelj. Jaz sem ti že na začetku lepo povedal, da če ti MODEM NE BO VŠEČ lahko menjava nazaj. To sem ti pa rekel zato, ker sva menjala brez odkupnine, eden drugemu in sem ti hotel s tem povedati, da boš res dobil U.S. Roboticsov modem in ne kakšne Motorole za dva jurja (pa sploh ni slab modem, dela tudi vredu). Modem si dobil, ni bla motorolca, a ne, če pa IMAŠ TI SLABO LINIJO pa oprosti, nisem jaz kriv. Pri meni je delal bp, najbolje od vseh, drugega ti jaz ne morem reči. Aja, naj ti za konec povem še samo to, da sem vseeno, pa mi ne bi bilo treba, klical na vašo izpostavo Telekoma in so mi rekli, dobesedni navedek: "Ja, na tisti lokaciji je gostota priključkov kar velika, možno da so kakšni problemi, kje pa stanujete?" Naslova seveda nisem vedel in sem prekinil, izvedel pa sem, kar sem hotel...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Marjan ::

Aha, tečen sem. In temo boš zaklenil... ??
Fino! Jaz sem te skušal kontaktirati na vse možne načine, in to neuspešno. Edino na tem forumu (ne)uspešno komuniciram s tabo.

V glavnem, meni je pomembno samo to : "če ti MODEM NE BO VŠEČ lahko menjava nazaj."

No, sedaj pa jaz rečem, da s tvojim modemom nisem zadovoljen, ali s tvojimi besedami - ni mi všeč.

Upam, da sedaj obljube ne boš prelomil.
Saj si mi tudi v mailu zagotovil, da si pošten človek in da ti lahko zaupam. Rekel si mi celo, da lahko na Slo-techu povprašam o tebi.

Seveda, tega nisem šel počet, ker verjamem, da si res pošten človek in da boš obljubo držal.

V-i-p ::

Jep, točno tako, če bo tema šla predaleč in če bova tukaj začela dokazovati vsak svoj prav in se začela prerekati, bom temo takoj zaklenil, oz. jo bo zaklenil kateri od kolegov...
V glavnem, meni je pomembno samo to : "če ti MODEM NE BO VŠEČ lahko menjava nazaj."


Seveda sem tako rekel in še vedno stojim za svojimi besedami. Ampak, ko sem rekel, da če ti ne bo všeč, lahko menjava nazaj nisem mislil, da bova menjala, če boš dosegal slabe hitrosti, ampak lahko menjava takrat, če bo z modemom kaj narobe, če sploh delal ne bi, če bi ga pol manjkalo in v takih primerih. Očitno si si ti narobe razlagal to, kar sem ti napisal.

No, sedaj pa jaz rečem, da s tvojim modemom nisem zadovoljen, ali s tvojimi besedami - ni mi všeč.


Verjamem, da ti ni všeč in nisi zadovoljen, če pa ne dosegaš hitrosti, kot bi hotel. Samo, ni kriv MODEM ampak nekaj drugega. Sem pa pošten, samo ne bom pa menjaval modema nazaj, če krivda ni v modemu, oz. krivda ni moja. Če te pa zanima še kaj, pa kar vprašaj...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

modem 56...povezava 28..

Oddelek: Omrežja in internet
6843 (749) R33D3M33R
»

Kje je fora USB modemov ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
9963 (791) Brane2
»

modem connection speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
181389 (1181) Koci
»

En problem z modemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161155 (972) damirj79
»

Hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
91218 (989) McSpike

Več podobnih tem