» »

Kako iz letališča v Benetkah v Ljubljano?

Kako iz letališča v Benetkah v Ljubljano?

Arto ::

22. se bom iz Francije vračal v Ljubljano, vendar imam let le do Benetk. Klical sem na informacije na avtobusno postajo, pa mi je gospa rekla, da avtobus ne vozi mimo letališča (kar se mi zdi skoraj neverjetno). Se je mogoče kdo že vozil iz beneškega letališča in ima kakšen nasvet? Rad bi prišel skozi čim ceneje :)

kixs ::

Vozijo nekateri prevozniki od raznih evropskih letalisc do Lj.

Npr.:
http://www.zup-prevozi.eu/sl/domov.html

lp

St235 ::

Opcija je tudi vlak. Če pristaneš pozno zvečer imaš direktno linijo do Lj, drugače pa do gorice in potem peč čez mejo in naprej do ljubljane.

mktech ::

od letalisca (marco polo) do zelezniske postaje (venezia mestre) obstaja direktna avtobusna povezava (atvo ali actv, ne spomnem se tocno); voznja traja cca 20 do 25 min.

ThinkPad ::

gendale ::

beneških letališč je več :)

metalc ::

Ali te nihče no more priti pobrat? Če že ne v Benetke, pa vsaj v zamejstvo: Gorica, Trst, Tržič (Monfalcone) ali Trbiž? In katero letališče sploh? Glavno beneško letališče je Marco Polo, medtem ko "beneški" leti kakšnega Ryan Aira pristajajo v Trevisu

Kakorkoli, na spletni strani Marca Pola pogledaš avtobusne linije (avtobusi vozijo direkt izpred nove letališke zgradbe) do ene železniške postaje, najbolje v Mestre. (za Treviso glej tu). Za italijanske železniške vozne rede bo pravi naslov TrenItalia. Žal trenutno obstaja ena sama samcata železniška povezava med Italijo in Slovenijo, nočni vlak Benetke - Budimpešta, ki odpelje enkrat zvečer in enkrat sredi noči ustavi v Ljubljani. Če ti to odgovarja, kul, sicer poišči vlake do enega obmejnih mest:
- recimo Gorica: s postaje Centrale greš lahko z mestnim busom (info) št. 1 na Piazza della Transalpina. To je italijanska polovica trgiča pred novogoriško železniško postajo. Tam greš lepo čez ta trgič (že nekaj let ni več ograje na mejni črti) in naprej z našim vlakom (vozni red SŽ). Je pa res da je pot z vlakom Nova Gorica - Ljubljana lahko kar j**a in najbrž boš moral prestopati na Jesenicah ali v Sežani.
Z goriške železniške postaje vozi tudi Avrigov bus do novogoriške avtobusne postaje (ustavlja tudi pri novogoriški železniški postaji), od tam pa greš lahko z avtobusom do Ljubljane (vozni red vseh busov do Lj).
- Trst: avtobusna postaja stoji zraven železniške. Avtobus do Sežane (od koder bi lahko z vlakom ali busom nadaljeval do Lj.), se žal ukinja. Tukaj poglej za buse do Ljubljane, Ajdovščine, Postojne, Kozine... če ti odgovarjajo, sicer jih je pa kar nekaj na dan do Kopra, od koder nadaljuješ z vlakom ali busom (gl. že podana linka na SŽ in AP Ljubljana)
- Trbiž: primerna samo, če te pride kdo iskat, ker mi ni znano, da bi obstajale kakšne avtobusne povezave čez Rateče. Postaja Boscoverde je sicer na primerni lokaciji vzhodno od mesta.

hotlips ::

mktech je izjavil:

od letalisca (marco polo) do zelezniske postaje (venezia mestre) obstaja direktna avtobusna povezava (atvo ali actv, ne spomnem se tocno); voznja traja cca 20 do 25 min.


+1

Tole, potem greš z vlakom do Trsta, al pa direkt do Ljubljane.

V vsakem primeru se ti splača jit z vlakom do Trsta, pride pocen (cca 15€ se mi zdi) in relativno hitr. Potem pa se ti bolj splača, če te lahko pobere kdo v Trstu, ker rab vlak od Tr. do Lj tm nekje 2 uri in pol če ne več, pa še stane te tm skor še enkrat več kot od Benetk do Trsta.

edit:
cenovno se ti najbolj splača kr direktna linija Benetke - Ljubljana (25€), samo pa traja neki časa (4:21)
http://orario.trenitalia.com/b2c/nppPri...

Če greš do Trsta prideš pa lahko v cca. 2 urah za tm 15€, pol pa naprej v Lj z avtom (še prbližen ena urca).




lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

Arto ::

Hvala za vse odgovore! Gre za Marco Polo. Idealno bi res bilo, da me kdo pride iskat, bom danes na pivu malo povprašal. Ampak moram met tud nek backup plan :) Drugače pa zgleda bus + vlak. Malo mi je bedno, da stane ta bus + vlak skoraj toliko kot letalo v obe smeri :P

fosil ::

Malo bolj domača stran
klik
Tako je!

dejanslo ::

kixs je izjavil:

Vozijo nekateri prevozniki od raznih evropskih letalisc do Lj.

Npr.:
http://www.zup-prevozi.eu/sl/domov.html

lp


Uuu.. sexy; nisem vedel, da to obstaja. A obstaja tudi konkurenca? Morda veš, če imajo zvezo z MB?
There`s More Than One Way To Do It

Orchestra ::

Kako najlažje pridet z vlakom ali avtobusom iz Ljubljane do letališča Trst(Aeroporto Friuli Venezia Giulia)?

metalc ::

Letališče je praktično predmestje Tržiča (it. Monfalcone), kjer se ustavi (po voznem redu ob 5.42 zjutraj) tudi nočni vlak iz Ljubljane do Benetk (edini med Slovenijo in Italijo, pa še tega menda hočejo ukiniti). Letališče ima avtobusne povezave s Tržičem, Trstom, Gorico ... več pa tu (celo v slovenščini je) in glej še moj post zgoraj za dodatne linke

Orchestra ::

Na vlak najbrž ne bom šel, ker bi me prišlo skoraj enkrat dražje kot pa če grem z avtobusom, moral bi si tudi zrihtati prevoz iz malfacone-a do letališča, pa še 10 ur bi bi moral čakat avion.

Ena od opcij je tudi ta, da se z busom odpeljem do NG ali Rožne doline in jo potem peš udarim do glavne avtobusne postaje v italijanski Gorici. Me pa zanima kako je s prečkanjem "meje"?Jo lahko prestopaš kjerkoli ali samo tam, kjer so bili včasih mejni prehodi?

Bellatrix ::

Čez vso mejo je postavljena ograja, tko da boš težko prečkal kje drugje kot čez mejni prehod, pa tudi ne vidim razloga da bi kje vmes šel prek.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Orchestra ::

Bellatrix je izjavil:

Čez vso mejo je postavljena ograja, tko da boš težko prečkal kje drugje kot čez mejni prehod, pa tudi ne vidim razloga da bi kje vmes šel prek.


Razlog je; v primeru če bi hotel it od glavne italijanske avtobusne postaje, do glavne slovenske, tako da mi ni treba ovinka delat čez Rožno Dolino.

Bellatrix ::

Hm, kolikor vem vozi tudi bus iz stare gorice v Novo Gorico. Poglej malo prevoze, mislim da vozi avrigo.

PS:
tuki je nekaj: http://www.avrigo.si/potniski_prevozi/l...
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jo lahko prestopaš kjerkoli ali samo tam, kjer so bili včasih mejni prehodi?
Kjerkoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je LJ avtobusna postaja v centru? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9612114 (9916) buttcrack
»

najcenejsa varianta celje - letalisce jozeta pucnika?

Oddelek: Loža
171973 (1545) xsum1
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922752 (17751) Karaya 52
»

Najceneje do Dortmunda

Oddelek: Loža
72073 (1825) Orchestra
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374902 (4054) BigWhale

Več podobnih tem