» »

Branje elektronskih knjig

Branje elektronskih knjig

Fadil ::

Berem po netu kako ljudje v Ameriki in tudi drugje po svetu precej berejo E-books, pa me zanima, ali to berejo na računalniku, ali preko kakšnih bralnikov, ki podpirajo Pdf!? Osebno mi je branje teh E-books na računalniku zelo neudobno in moteče. Mogoče bi bilo še nekako, če bi bral na prenosniku nekje v postelji!Imam precej odličnih e-knjig, vendar mi je muka branje! Izkušnje, mnenja kako bi lahko bilo branje bolj udobno?

Matev ::

ali to berejo na računalniku, ali preko kakšnih bralnikov, ki podpirajo Pdf!?


hmmm

vtipkaj v google e-book

pa ti bo precej malc e več jasno

ali pa klikni na spodnjo povezavo
http://www.google.si/#hl=sl&source=hp&b...

Zero0ne ::

PDF je format za dokumente in ne e-knjige. Formati za e-knjige so epub, mobi, prx, itd. Osebno na računalniku za pretvorbo med formati in upravljanje RSS virov uporabljam calibre, berem pa povečini na kindlu.
uname -o

Fadil ::

Napačno sem se izrazil.Na netu je polno teh E-knjig v Pdf formatu in mislil sem na te. Poznam Kindle in Ipad itd... Mislil sem na te v Pdf formatu! Kako najlažje in najudobnejše brati zadeve v Pdf formatu? baje da vsi ti bralniki niso ravno primerni za branje Pdf-a!? Mogoče obstaja kakšen bralnik za Pdf?

Matev ::

Mogoče obstaja kakšen bralnik za Pdf?


kolikor vem lahko pdf bereš na vsakem - če ne, ga pa pretvoriš prej v kak drug format

urban99 ::

Kindle DX. Ampak je (pre)draga zadeva...

Matev ::

Comparison of e-book formats @ Wikipedia

tu imaš katere formate podpira kateri bralnik...

ne morem se znabiti občutka da se z netom ne znajdeš najbolje

Zero0ne ::

Fadil je izjavil:

Napačno sem se izrazil.Na netu je polno teh E-knjig v Pdf formatu in mislil sem na te. Poznam Kindle in Ipad itd... Mislil sem na te v Pdf formatu! Kako najlažje in najudobnejše brati zadeve v Pdf formatu? baje da vsi ti bralniki niso ravno primerni za branje Pdf-a!? Mogoče obstaja kakšen bralnik za Pdf?


Calibre in podoben software je sposoben pdf knjige pretvoriti v prave ebook formate, ki jih podpirajo e-readerji.
uname -o

c3p0 ::

Za PDF rabiš e-bralnik z večjim zaslonom, npr. kot že omenjen Kindle DX. Jaz ga imam nekje pol leta in deluje odlično.

Matev ::

ta post ti je bil že izbbrisan - zaradi premalo podanih podatkov

jveligov ::

če pretvorim datoteko PDF v EPUB z programom CALIBRE mi ne prikaže šumnikov, ampak neke druge znake. Ali se da to nastaviti, kako ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142981 (24281) AgiZ
»

Branje PDF knjig - bralnik ali tablico ?

Oddelek: Kaj kupiti
328387 (6230) WhiteAngel
»

EPUB vs PDF na tablicah, prodaja e-knjig

Oddelek: Pomoč in nasveti
455492 (4975) Gandalfar
»

Bralniki e-knjig (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5713903 (8979) Matev

Več podobnih tem