» »

Tretjina ljudi uporablja nezaščiteno sosedovo omrežje

1
2
»

MrStein ::

ABX je izjavil:

MrStein je izjavil:

ABX je izjavil:

Logi, si že kdaj slišal za to besedo?

Kaj imajo logi veze z "my IP address blacklisted"?
Glede pilicajev pa ostajam pri svojem prejšnjem mnenju.


IP se ne blacklista ker nima nobenega učnika, kvečjemu negativnega, ker potem nekdo drugi ki nima nobene veze, z dinamičnem IP-jem ne pride zraven.

Če ti na netu narediš kako neumnost, ISP ve kdo je ob določeni uri z tem IP-jem bil prijavljen. Če policija z sodnim nalogom zahteva od ISP-ja dobiti podatke lastnika te hitro najdejo, in prav je tako.


Uf, to pa je nesporazum.

Še enkrat:
Gospod Schneier je omenil kot en možen problem odprtega WLAN-a to, da neki neznanec dela bedarije na kaki spletni strani in oni (da loleku blokirajo dostop) blacklista-jo IP, ki je seveda tvoj.

Rešitev pa sem izpostavil: Od ISP urediš nov/drugačen/naslednji IP naslov in problem rešen. V 15-ih sekundah.


To je popolnoma ločena tema od tiste s policaji. Tisto je namreč drug možen problem, ki ga je gospod Schneier omenil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fireice ::

Se vedno mislim, da odprto omrezje ni najboljsa ideja. Ce hoces deliti povezavo z vsemi, je po mojem boljse z WPA2 zasciteno omrezje, katerega geslo pise v imenu (npr.: Moje_omrezje_pass_lolekinbolek). Tako so vsaj vsi ki se povezujejo na omrezje zasciteni pred tem, da bi vsak bral njihov promet.

ABX ::

Zato se uporablja https protokol.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fireice ::

Ce ga strani nudijo...

techfreak :) ::

Kaj ni bilo nekaj časa nazaj objavljeno, da je v WPA2 ranljivost, ki napadalcu omogoča prestrezanje prometa drugih uporabnikov APja, če pozna geslo?

Lahko pa pustiš odprto in si za sebe postaviš VPN strežnik, preko katerega se ti povezuješ na internet in imaš tako ves promet zaščiten.

techfreak :) ::

Sem zdajle preveril in mi doma poleg mojega zazna še 7 brezžičnih omrežij, eno nezaščiteno, eno zaščiteno z WEP, ostali pa z WPA in WPA2.

jest10 ::

Jaz imam okoli sebe sama zaščitena z WPA2, ker itak jaz serviseram cel blok. Samo sem toliko fer, da si gesel nisem zapisal:P

matejdro ::

Jaz imam enega prijatelja, ki ima nezaščiteno brezžično omrežje in to zato, ker se mu ne da vpisovati gesla, ko se poveže :))

Je pa res, da živi bolj v rovtah in ni velike možnosti, da bi mu kdo kradel..

MrStein ::

A ni tako da si klient zapomni geslo, ko ga enkrat vpišeš???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matejdro ::

Ja, je ja. Saj zato ga ravno ne razumem.

rhino ::

V Nemčiji se take zadeve denarno kaznujejo.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

blackbfm ::

Lahko pa pustiš odprto in si za sebe postaviš VPN strežnik, preko katerega se ti povezuješ na internet in imaš tako ves promet zaščiten.


Lahko pa nehaš bit geek in enostavno naštimaš WPA2 z 10+ znaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

techfreak :) ::

No ja. Najboljša rešitev sta dva APja, prvi odprt z omejenim bandthwidthom, ki ves promet pošilja na javno dostopen proxy. Poleg tega mu še omejiš dostop do samo port 80 in 443.
Drugi AP je pa tvoj z WPA2 AES zaščito in geslom, ki je dolg vsaj 20 znakov. Potem pa postaviš še SSL VPN preko katerega se tvoje naprave povezujejo na internet.
To ima tudi prednost, saj lahko iz kjerkoli na svetu dostopaš do svojih podatkov, ki so na strežniku, ki je v VPNju pri tebi doma.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326543 (5005) nurse013
»

Uporaba sosedovega brezžičnega omrežja na Nizozemskem ni kazniva

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
429891 (8460) Pyr0Beast
»

Tretjina ljudi uporablja nezaščiteno sosedovo omrežje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6218570 (15602) techfreak :)
»

Standard IEEE 802.11n končno standarden

Oddelek: Novice / Diski
205652 (3844) techfreak :)
»

Wi-Fi zakon v Kaliforniji

Oddelek: Novice / Zasebnost
163488 (2751) Poldi112

Več podobnih tem