» »

Grafična kartica in laptop

Grafična kartica in laptop

palačinka ::

Lp
v mojem prenosniiku ( DELL inspiron n7010) imam grafično kratico ATI® Radeon™ HD 5470 1GB Graphics. Zanima me če se mi jo splača zamenjat. oz če je to sploh mogoče, in če je ketera je najbolša zamenjava?
Zanima me tude, ker sem prebral nekaj na internetu, da je možno uporabit grafično od TV-ja, ki naj bi bila boljša od te v prenosniku. Zanima me kako je s tem?
Hvala Leon

IvoJan ::

Graficna od tvja? Kaj je to?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

palačinka ::

kot pravim to sem prebral članek na netu, ker mi ni bilo jasno kakko bi naj to delalo sem pisal tu :P
Baje da bi naj igre mmanj štekale pa tudi grefična od prenosnika se naj nebi pregrevala oz naj sploh nebi delal kokr sem razumel tisto. Nevem mogoče je bil kak fake post, lih zato sem tle postal :)

Zgodovina sprememb…

palačinka ::

evo copy/pastee tega :)
Usually the computer's graphics card is what is being used to process the graphics and the computer tells the TV what to display. But you can plug your computer into your TV and use the TV's graphics card. The graphics card that is built into the TV is probably better than the one in your computer. This is how to do it.

IvoJan ::

Wtf?! Prvic slisim za graficno v TVju. Lahko da je joke, lahko pa sem samo jaz tako nerazgledan... O.o zna kdo to pojasnit?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

palačinka ::

no tu maš še kako naj bi to delalo, če te zanima :)
First you have to plug your computer into your TV. The easiest way to do this is if your computer and TV have a VGA port then all you have to do is use a VGA to VGA port. They might not have this port. If they don't they you will have to use a different cable and maybe some adapters. This will decrease the quality of what you see on your TV but not by much. Then what you have to do is go to control panel and go to the tab. Then change it so that the things that are on your computer screen will only show up on the TV screen. Make sure that it is not set to do both or only appear on the computer screen. Now the screen on your computer should be blank and the TV should show what is on your computer. It should work better now. Also the settings will go back to what they were before when you unplug your computer.

IvoJan ::

Nevem ker debil je to pisal, ampak s tem samo nastimas tv kot primary screen. O kakih graficnih ta bluzi?! Se vedno deluje graficna od laptopa, edino kar se spremeni je to da zdaj prikazuje na tvju. Kakorkoli, graficne v laptopu se ti ne splaca menjat ker je ta dokaj solidna. Tudi kaksni malo starejsi spili bi morali delovati bp, glede na to da jaz lahko na mobillity x1600 zaigram kaksen spil.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

boogie_xlr ::

Ja valda je na TVju manj štekalo, če je pa delalo na nižji resoluciji.

dwinxp ::

LOL sem se kar dobro nasmejal zdej :D :D ... Kot je ze boogie povedal je fora samo v resoluciji. Namrec ko je ta DUDE prklopil notesnik na tv je imel slednji na tv-ju manjso resolucijo kot na zaslonu prenosnika posledicno delajo igrice hitreje, vendar kvaliteta slike je slabsa...

No odgovarjam pa ti glede zamenjave kartice... tvoja kartica v prenosniku je kar dokaj ok... namrec samostojen primerek take kartice na eBayu te pride okoli 120, 140EUR odvisno kje... Ce hoces vseeno v zamenjavo mores prvo pogledati kaj sploh ti podpira matična plošča... Ker gre tukaj za Dell prenosnik bi mogoče delovala tudi Radeon HD 4670 ali 4650... ker je Dell vgrajeval tudi take kartice v tak prenosnik... Pogledati mores tudi samo vodilo... verjetno imas MXM2 vodilo ali pa mogoce tudi ze MXM3, vendar pomojem je prej MXM2...
Kartico novo si lahko narocis preko eBaya ali pa je ena trgovina tudi v Belgiji se mi zdi, kjer se dobi dobre primerke 4670 za okoli 200EUR + kar je se postnina seveda... Potem pa bi bilo fajn, da bi dobil celotna navodila kako razdreti tvoj prenosnik, da bi prisel do graficne kartice.
Zamenjas kartico, ga sestavis nazaj, zmolis ene dve ter stisnes power button :D ... ce je vse ok bos videl sliko cene pa ne :D

Lp

P.S.
Če ne veš o čem govorim oziroma se ti ne sanja kako bi ta zamenjava izgledala raje pusti tko kot je ker tvoja kartica ni slaba, ter ko se boš prenosnika naveličal ga raje prodaj pa kupi novega z bolj zmogljivo kartico pa je... :D

boogie_xlr ::

dwinxp je izjavil:

zmolis ene dve ter stisnes power button :D
:)), dobra.
Grafično menjat na laptopu ni noben bavbav, največji problem je sploh dobit, poleg tega pa še kompatibilno. Jaz sem tudi za to, da pustiš tak kot je, pa daš mogoče sam resolucijo nižje, bo pa zaradi tega trpela čistost slike, vendar če ti gre za fps, to ni ovira(pri COD2 so zarad fpsjev šaltavali na DX7 in vse ostalo na minimum).

Tukaj si poišči, katere grafične so kompatibilne s tvojim prenosnikom in kako menjat.

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

No, na HD 5470 512MB Mi dela tudi ta nov COD, sicer malo šteka, ampak dela. To pomeni, da je ta grafa res dobra ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj neumno vprašanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544286 (3194) Mike
»

kernel32.dll

Oddelek: Pomoč in nasveti
91342 (1163) alf__
»

Iščem alternativo vuduju

Oddelek: Kaj kupiti
121751 (1515) Arthur
»

Is Your Son a Computer Hacker?

Oddelek: Loža
211521 (1211) Mercier

Več podobnih tem