» »

Microsoft objavil slike starih operacijskih sistemov in brskalnikov v pomoč piscem spletnih strani

Microsoft objavil slike starih operacijskih sistemov in brskalnikov v pomoč piscem spletnih strani

vir: Heise
Heise - Microsoft je pripravil slike operacijskih sistemov Windows XP SP3 in Vista z vsemi kombinacijami nameščenih brskalnikov od Internet Explorerja 6 naprej, ki jih lahko brezplačno prenesemo z njihove spletne strani. Poženejo se v virtualizacijskem programu Virtual PC, ki je priložen Windows 7, z nekaj truda pa jih je moč zagnati tudi drugod.

Kot pravijo v Redmondu, so namenjene razvijalcem spletnih strani, ki lahko tako preverijo, ali bo njihova spletna stran pravilno prikazana tudi v starejših verzijah Internet Explorerja na starejših sistemih. To je dobrodošlo, saj je doslej moral imeti vsak pisec spletnih strani na svojem računalniku celo armado različnih brskalnikov, pri čemer je bilo pripraviti različne verzije Internet Explorerja do sobivanja kar dosežek. Da ne bo kdo na tak način zastonj prišel do operacijskega sistema, so vse verzije preizkusne in potečejo 18. maja oziroma 90 po aktivaciji ter ne prestanejo preverjanja pristnosti Genuine Validation.

Čeprav je Microsoftova poteza koristna, bi bil že čas, da pusti Internet Explorer 6 umreti. Razvoj strani za IE6 je pač Sizifovo delo.

20 komentarjev

morbo ::

I put Windows in your Windows, so you can reboot while you reboot

Lion29 ::

sej te slike so ze ble prej... jaz sem imel za XPje svoj virtual box, da sem lahko preverjal ie6.... zdaj sem ga skenslal iz menuja... niti pod razno ne bom razvijal za ie6, pa delam na zlo "ljudskem" projektu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Hair ::

Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Lion29 ::

tudi ta IE tester imam sam se ie6 ne obnasa isto
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigWhale ::

Kaj, ko bi tega konja ze pustili, da crkne in strohni? Ne pa, da ga navezujejo na sajtrgo in ga vlacjo za sabo ze kilometre... Za sabo pa puscajo eno smrdljivo sled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

KrCbelca ::

Tudi sam delam spletne strani za širšo uporabo, pa podpiram le IE 7, 8 in 9. Pri starejših pa prikažem podobno opozorilo, kot je tole:

http://code.google.com/p/ie6-upgrade-wa...

Če bi vsi, ki lahko, tako ravnali...
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KrCbelca ()

Lion29 ::

lol@chrome2+ :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

sicer pa bi mibila dokaj vsec ta varianta, ce bi lahko nastavu preprosto katere browserje zelisda uporabijo (jaz recimo bi predlagal le operp, chrome in ff)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

uros_m ::

Ah dejte no, te slike so na voljo že več kot dve leti.

MrStein ::

"hd image" == slika == Mona Lisa?
Slo-tech poetry...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Macketina ::

Tudi jaz bi skensli IE6, ampak ko grem gledat Analytic mi postane jasno, zakaj je dobro, da vsaj osnovna postavitev/funkcionalnost delata tudi v IE6...

Lion29 ::

mah... jebesh analyticse.... ce pride folk z ie6 gor, ga ne rabim...ce se mu pa gre za mojo aplikacijo, bo pa presaltal browser
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Elysium ::

Lion29 je izjavil:

sicer pa bi mibila dokaj vsec ta varianta, ce bi lahko nastavu preprosto katere browserje zelisda uporabijo (jaz recimo bi predlagal le operp, chrome in ff)

In zakaj tudi Opero, ko pa ima mikroskopski tržni delež? Jaz bi npr. Opero izpustil. Zakaj bi zdaj morali razvijati web aplikacije posebej za en browser, ki ima le 2% tržni delež? Popolna potrata časa. Še virusov se ne splača pisati za Apple Macintosh, pa ima celo - koliko že - 7% tržni delež?

darkolord ::

BigWhale je izjavil:

Kaj, ko bi tega konja ze pustili, da crkne in strohni? Ne pa, da ga navezujejo na sajtrgo in ga vlacjo za sabo ze kilometre... Za sabo pa puscajo eno smrdljivo sled.
Pač so resna firma in nudijo "support" tudi za stare izdelke.

techfreak :) ::

Največji problem so IT oddelkih v večjih podjetjih, ki še niso uspeli nadgraditi mašin na IE7.

ender ::

Elysium je izjavil:

In zakaj tudi Opero, ko pa ima mikroskopski tržni delež? Jaz bi npr. Opero izpustil. Zakaj bi zdaj morali razvijati web aplikacije posebej za en browser, ki ima le 2% tržni delež? Popolna potrata časa. Še virusov se ne splača pisati za Apple Macintosh, pa ima celo - koliko že - 7% tržni delež?
Mogoče zato, ker praktično vse, kar dela v Firefoxu in Chromu brez dodatnega dela dela tudi v Operi?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Največji problem so IT oddelkih v večjih podjetjih, ki še niso uspeli nadgraditi mašin na IE7.


Ali pa nočejo ker bi jim crknile business-critical aplikacije in imajo malo za pridobiti z IE7+.
The truth is rarely pure and never simple.

Lion29 ::

ender je izjavil:

Elysium je izjavil:

In zakaj tudi Opero, ko pa ima mikroskopski tržni delež? Jaz bi npr. Opero izpustil. Zakaj bi zdaj morali razvijati web aplikacije posebej za en browser, ki ima le 2% tržni delež? Popolna potrata časa. Še virusov se ne splača pisati za Apple Macintosh, pa ima celo - koliko že - 7% tržni delež?
Mogoče zato, ker praktično vse, kar dela v Firefoxu in Chromu brez dodatnega dela dela tudi v Operi?


tako je, sicer ne izgleda ravno isto,ker se vedno nekaj css3 for ne podpira ampak drugace je kul...

sicer pa sem popravil skripto, tak da mi prikazuje tocno to kar zelim
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Afo ::

MrStein je izjavil:

"hd image" == slika == Mona Lisa?
Slo-tech poetry...

+1
točno to sem tudi sam razmišljal
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

aco111 ::

Ko bi le IE6 prekinili. Najlepše bi blo, da ko odpreš IE6, se ti pojavi opozorilo, da če ne posodobiš IE, da ne moreš uporabljati. Za uporabnike, katere rečmo aplikacije delujejo le na IE6 (če še je kaj takih??), bi pa dobli neke certifikate, kateri jim dovoljujejo uporabo. Za ostale brskalnike pa samo posodobitev na voljo.

IE6 je le dodatna izguba časa programerja.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 8 in Internet Explorer 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
2810840 (8493) ender
»

Internet Explorer 9 padel v Pwn2Own

Oddelek: Novice / Varnost
4912866 (9896) Mesar
»

Windows 8 omejuje podporo za Flash

Oddelek: Novice / Ostale najave
317801 (5956) Bistri007
»

Facebook počasi ubija IE6, pobegla slika IE9 beta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6116835 (14944) root987
»

Internet Explorer 6 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
748647 (6223) Poldi112

Več podobnih tem