» »

Android konec leta prehitel Symbian

Android konec leta prehitel Symbian

Ars Technica - Podjetje Canalys poroča, da je v zadnjem četrtletju preteklega leta Symbian (oz. Nokia) končno izgubil primat na vsaj enem področju, številu prodanih mobilnikov v enem četrtletju. Čeprav je delež Symbiana še vedno največji, ko vzamemo v zakup vse aktivne pametne mobilnike, ne gre zanikati rasti Androida, ki naj bi dosegel 33,3 milijona prodanih primerkov v preteklem četrtletju. To je zadostovalo za 32,9 % prodaje vseh mobilnikov, medtem ko je Nokii uspelo prodati 31 milijonov s Symbianom opremljenih mobilnikov za 30,8 % deleža prodaje. V enakem obdobju leta 2009 je Nokia uspela prodati le 23,9 milijonov mobilnikov (letna rast znaša 30 %), a je to takrat vseeno predstavljalo 44,4 % celotne prodaje. Daleč največjo rast je zabeležil prav Android, saj ta s 4,7 milijoni prodanih primerkov konec leta 2009 znaša kar 615 %. Na tretjem mestu je Apple, ki je v lanskem zadnjem četrtletju prodal 16,2 milijona primerkov (leto prej le 8,7 milijona - 85,9 % rast), kar je predstavljalo okroglih 16 % prodaje vseh pametnih mobilnikov (leto prej je delež znašal 16,3 %).

V preteklih dveh zadnjih četrtletjih je do zmanjšanja prodaje prišlo le pri Microsoftu, ki je lani s 3,1 milijoni prodanimi pametnimi mobilniki predstavljal 3,1 % prodaje, isti odstotek pa je bil leto poprej kar 7,2 % s 3,9 milijoni primerki. Letošnje leto tako predstavlja 20-odstotni upad prodaje. Podobno zgodbo znotraj ZDA predstavlja tudi raziskava podjetja NPD, kjer naj bi Android predstavljal več kot polovico vse prodaje, a je tam močno občutiti praktično ničen delež Nokiinega Symbiana.

V celem letu 2010 naj bi bilo po podatkih podjetja Canalys prodanih skoraj 300 milijonov pametnih mobilnikov, kar je 80 % več kot v letu 2009.

34 komentarjev

js osebno ::

Torej, brezštevilna podjetja z hypanim sistemom, z najboljšo medijsko podporo po celem svetu, (z 'najboljšim' operacijskim sistemom), pa komaj prodajo nekaj več androidov kot nokia symbianov, ki je samo še za na odpad..
Hm.

Brane2 ::

Točno. Nokia je gigant na tem podroćju in tu pomeni marsikaj tudi število prodanih enot.

Če si velik igralec, gre vse v tvoj prid- tako število aplikacij kot izglednost pisanja le teh itditd.

In Google je ta obroč prebil v dokaj kratkem času.

Upam,d a se bodo odzvali z Meegom ali čim bolj odprtim...
On the journey of life, I chose the psycho path.

bosta92 ::

hmm...graf je mal faljen?? oz. kar fejst :)
seštevek leta 2010 je res 100%, sedaj pa seštejte procente iz leta 2009...?? :D

sgdjkdlsugi4 ::

In 2012, Nokia goes Android ;]

dux ::

@bosta92: Če bi prebral legendo grafa, bi videl da govori o milijonih prodanih enot in ne o odstotkih. To da je za Q4 2010 vsota blizu 100 milijonov je zgolj naključje.
Upanje je v nasih odlocitvah

CaqKa ::

imet gmail in google koledar na telefonu je pač nekaj drugega kot pa imet vseh x tavžnt performans karakteristik nokie...

pa to da bi ljudje radi nekaj novega sprobalu tudi dosti šteje :)

PrimozR ::

bosta92 je izjavil:

hmm...graf je mal faljen?? oz. kar fejst :)
seštevek leta 2010 je res 100%, sedaj pa seštejte procente iz leta 2009...?? :D

Bo treba v šolo? :) Graf predstavlja miijone prodanih enot, seštevek leta 2010 je ~101 milijon (zato je 33,3 milijona prodanih enot 32,9%).

PNG ::

No, ja...ne vem, če je Symbian ravno za odpad. 2 dni nazaj sem kupil nov telefon in sem izbiral med HTC Desire in Nokia C7-00. Ko imaš v rokah enega in drugega, se hladnokrvno odločiš za Nokio. Poleg tega software sploh ni tako napačen, kot bi ga nekateri radi tu predstavili. Ja, ni vse nekaj klikov stran in dostikrat se moraš ti prilagoditi softwareu kot pa obratno, ampak Symbian (sploh 3) ni slab OS.

Je pa najbrž Android boljši. Vsaj kolikor sem se igral (in s Desire sem se igral veliko) je Android bolj všečen, vendar to ni vse. Nokia ima v istem cenovnem razredu tehnično boljše telefone, kvalitetnejšo gradnjo (kovinsko ohišje vs. trda, sicer KVALITETNA plastika) itn.

Mi je pa všeč, da Android tako hitro raste, edino prav, da se gigantom malo stolček zatrese :)

CaqKa ::

PNG je izjavil:

...2 dni nazaj sem kupil nov telefon in sem izbiral med HTC Desire in Nokia C7-00. Ko imaš v rokah enega in drugega, se hladnokrvno odločiš za Nokio...

SEVEDA odločitev je tako samo po sebi umevna popolnoma VSAKEMU človeku na Zemlji da se kar sprva odloči za Nokio.

zakaj že?

PNG je izjavil:

Je pa najbrž Android boljši. Vsaj kolikor sem se igral (in s Desire sem se igral veliko) je Android bolj všečen, vendar to ni vse. Nokia ima v istem cenovnem razredu tehnično boljše telefone, kvalitetnejšo gradnjo (kovinsko ohišje vs. trda, sicer KVALITETNA plastika) itn.

Ne moreš od primerjave dveh specifičnih telefonov sklepat na večino telefonov z enim ali drugim operacijskim sistemom. ravno zaradi ohišja sem sam izbral htc legend napram desireu.
pa verjamem da če bi ti izbiral med legend in c7-00, bi hladnokrvno izbral legend...
samo hip hip strašen trik, legend je android :>

djordjevic ::

Hehe. Sem hotel prej napisati, kar je CaqKa. Pred legendom sem imel nokio E71, pa je po kakovosti izdelave, ki je bila že pri nokii zelo visoka, legend zgolj še stopničko više.
No grave is deep enough to keep us in chains.

darksamurai ::

Mislim, da je i100k100 hotel povedati, da android ni nek od boga dan operacijski sistem in da symbian ni nek odpadek na dinosu. Nekateri hočejo vse prepričati, da je android "uber mensch" med OS in da mora v prihodnosti android zavladati mobilnemu svetu. Vsak od teh dveh sistemov ima svoje prednosti in slabosti.

CaqKa je izjavil:

imet gmail in google koledar na telefonu je pač nekaj drugega kot pa imet vseh x tavžnt performans karakteristik nokie...

pa to da bi ljudje radi nekaj novega sprobalu tudi dosti šteje :)

Za tistih nekaj "čudakov" na tem svetu, ki ne uporabljajo googlovih storitev pa to ni pomembno. Ali tiste temne skrite strani androida tudi nekaj štejejo?

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

šteje to da lahko z različnimi barvami poštrihaš različne vnose za koledar. šteje to da z par kliki naredim novi vnos v koledar, ne pa da morem po wizard stajlu vse podatke našopat noter, ki jih je developer se spomnil in me ne spusti prej naprej.
"čudaki" pa lahko androida še vedno uporabljajo brez gmaila.
""čudaki"" pa imajo na voljo tudi da izklopijo funkcije gps/wifi/mobilni net, za povrh pa lahko še telefon v alufolijo ovijejo.

PNG ::

^--- preberite si darksamurai-ev post še enkrat, ker vam sporoča isto kot jaz. Poleg tega ima Nokia koledar dosti bolje urejen, tako da o čem CaqKa sanja kako je Android Nokijinem koledarju superioren, ne vem. Aja, sinhroniziraš ga lahko z Gmailom? Ja, na Nokiji tudi. Aja, dvakrat moraš stisnit za bližnjice? Osebno mi ni problem, ker si jih tako ali tako samo enkrat nastavljam (saj veš, to je poanta bližnjic?). Od kdaj pa moraš vse izpolniti v nokijinem koledarju ali da nimaš možnosti izklopit gps/wifi/karkoli drugega na nokiji pa ne vem, ker jih uporabljam že vrsto let in so vse do zdaj imele vse te možnosti. Ja, drznil si bom celo reči, da je Symbian veliko bolje prilagodljiv sistem kot Android, seveda v smislu prilagodljivosti GUI in ne programske kode ali kake take banalnosti, ker se v to niti jaz, niti povprečen uporabnik ne spušča.

Aja, pa še to. Tisti Legend izgleda kot igračka iz kinder jajčke proti eleganci nokije C7-00 ali proti eleganci praktično celotne bivše E serije. Jebi ga, podobno je s črno barvo proti vsem ostalim, trenutno modnim, barvam v fashion industriji. Osebno mi nikoli ne bo nič izgledalo bolje kot črna obleka na moškem. Kar se tiče lepote sploh nima smisla razpravljati, ker je to popolnoma subjektivno - osebno mi je tale Nokia C7-00 trenutno najlepši mobilnik na trgu. Logično, zato sem ga tudi kupil! Pa prosim lepo, ne odpisovat kako sem neumen ker je ta pa ta telefon toooliko lepši - stvar je popolnoma SUBJEKTIVNA!

Aja pa še to - Nokijini flagship modeli so trenutno tehnično superiorni HTCjevim (hardware, ne software, kar se tiče SW je možno debatirati komu kaj bolje ustreza. osebno sem se igral z Androidom že veliko in se mi ne zdi SW boljši od Symbiana, verjamem pa da jih je veliko nasprotnega mnenja). Evo, proti temu pa ne morete popolnoma nič reči, kot pa se preprosto strinjati.

djordjevic ::

PNG je izjavil:

Aja, pa še to. Tisti Legend izgleda kot igračka iz kinder jajčke proti eleganci nokije C7-00 ali proti eleganci praktično celotne bivše E serije. Jebi ga, podobno je s črno barvo proti vsem ostalim, trenutno modnim, barvam v fashion industriji. Osebno mi nikoli ne bo nič izgledalo bolje kot črna obleka na moškem. Kar se tiče lepote sploh nima smisla razpravljati, ker je to popolnoma subjektivno - osebno mi je tale Nokia C7-00 trenutno najlepši mobilnik na trgu. Logično, zato sem ga tudi kupil! Pa prosim lepo, ne odpisovat kako sem neumen ker je ta pa ta telefon toooliko lepši - stvar je popolnoma SUBJEKTIVNA!

Hvalabogu za subjektivnost, toda tista o kinder jajčki pa je tako za lase privlečena, da glava boli. Ponavljam, imel sem (praktično) flagship E serije, zato ne govorim na pamet.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PrimozR ::

PNG je izjavil:

No, ja...ne vem, če je Symbian ravno za odpad. 2 dni nazaj sem kupil nov telefon in sem izbiral med HTC Desire in Nokia C7-00. Ko imaš v rokah enega in drugega, se hladnokrvno odločiš za Nokio. Poleg tega software sploh ni tako napačen, kot bi ga nekateri radi tu predstavili. Ja, ni vse nekaj klikov stran in dostikrat se moraš ti prilagoditi softwareu kot pa obratno, ampak Symbian (sploh 3) ni slab OS.

Je pa najbrž Android boljši. Vsaj kolikor sem se igral (in s Desire sem se igral veliko) je Android bolj všečen, vendar to ni vse. Nokia ima v istem cenovnem razredu tehnično boljše telefone, kvalitetnejšo gradnjo (kovinsko ohišje vs. trda, sicer KVALITETNA plastika) itn.

Mi je pa všeč, da Android tako hitro raste, edino prav, da se gigantom malo stolček zatrese :)

Katera Nokia pa je tehnično enaka Desire? Katera Nokia ima pol GB RAMa in 1 GHz proc in tako naprej? (Razen N900, ki pa itak ne goni Symbiana in ima močno downclockan proc iz škatle).

PNG ::

djordjevic je izjavil:

PNG je izjavil:

Aja, pa še to. Tisti Legend izgleda kot igračka iz kinder jajčke proti eleganci nokije C7-00 ali proti eleganci praktično celotne bivše E serije. Jebi ga, podobno je s črno barvo proti vsem ostalim, trenutno modnim, barvam v fashion industriji. Osebno mi nikoli ne bo nič izgledalo bolje kot črna obleka na moškem. Kar se tiče lepote sploh nima smisla razpravljati, ker je to popolnoma subjektivno - osebno mi je tale Nokia C7-00 trenutno najlepši mobilnik na trgu. Logično, zato sem ga tudi kupil! Pa prosim lepo, ne odpisovat kako sem neumen ker je ta pa ta telefon toooliko lepši - stvar je popolnoma SUBJEKTIVNA!

Hvalabogu za subjektivnost, toda tista o kinder jajčki pa je tako za lase privlečena, da glava boli. Ponavljam, imel sem (praktično) flagship E serije, zato ne govorim na pamet.


Se strinjam! Vsakomur svoje. Meni praktično vsi HTC telefoni delujejo kot igračke, popolnoma neprofesionalno ali estetsko. Sploh pa ne dvomim, da je marsikomu E serija grda. In popolnoma vsi imamo prav - tisti, ki so jim Nokije grde in tisti, ki so nam najbolj všeč.

Ne pozabite, da ne debatirate s fanboyem. Meni za Nokio prav dol visi, če bo le katero drugo podjetje sposobno narediti telefon ki bo meni všeč namesto njih.

Kar se tiče tehničnih specifikacij pa tako - mislil sem, kar telefon omogoča. Tukaj bi predvsem izpostavil kamero, ki je dosti boljša od HTC naprav. Dejansko najboljši HTC telefoni niso sposobni narediti lepih fotografij, kar mi je bilo še največje razočaranje, sploh glede na njihovo ceno. Sicer je pa veliko HTC lastnikov razočaranih nad tem, vsaj kolikor sem prebiral forume in podobno. Dejansko ram/cpu/gpu pa Nokia ne presega HTCjevih naprav (govorimo o high end multimedijskih igračkah, da ne bo pomote), samo po drugi strani ne potrebuje takšnega HW, ker je njihov SW dosti bolj preprost oziroma ima bistveno manj animacij in raznih lepotnih učinkov, tako da bo deloval tekoče tudi pri počasnejšem HW. Je S^3 vizualno grši? Ja, je. Samo ne mi pa govoriti da je manj uporaben, ker lahko na S^3 narediš prav vse kakor tudi na Android. App pa ne pod nos metati, ker tista noro visoka številka temelji na 95ih procentih tako zelo neuporabnih Appjih, da kar glava peče.

Sicer smo pa zelo zavili od teme novice. Hotel sem samo dodati, da se mi zdi precej ignorantsko izjaviti da je S^3 za odpad in Android nekaj najboljšega takoj za narezanim kruhom. Vsak ima svoje prednosti in svoje slabosti!

roli ::

Jaz sem mnenja, da je symbian za na odpad. Ne nokia na splosno ali karkoli ampak samo symbian. Meego mi naprimer izgleda precej atraktivno, tako da bi bilo bolje, ce ravoj usmerijo sem. Trenutno sicer uporabljam android (motorola milestone) in mi je sam telefon hardwersko odlicen - najboljsi kar sem jih imel (sploh v primerjavi z 5800). Android po drugi strani ima kar nekaj napak. Konec koncev kar je danes pomembno na telefonu je kaj lahko z njim pocnem. To, da lahko tekoce streamam navaden xvid video iz lokalne mreze na telefon (kjer ga gledam brez zatikanja) mi je omogocal samo stari dobri windows mobile (na dokaj svohtnem hardweru). Na androidu zadeve ne morem streamati direktno ampak moram datoteko iz mreze prekopirati na telefon in jo sele potem lahko gledam. Na symbianu so to le pobozne zelje.
http://www.r00li.com

WODAK ::

roli je izjavil:

Jaz sem mnenja, da je symbian za na odpad. Ne nokia na splosno ali karkoli ampak samo symbian. Meego mi naprimer izgleda precej atraktivno, tako da bi bilo bolje, ce ravoj usmerijo sem. Trenutno sicer uporabljam android (motorola milestone) in mi je sam telefon hardwersko odlicen - najboljsi kar sem jih imel (sploh v primerjavi z 5800). Android po drugi strani ima kar nekaj napak. Konec koncev kar je danes pomembno na telefonu je kaj lahko z njim pocnem. To, da lahko tekoce streamam navaden xvid video iz lokalne mreze na telefon (kjer ga gledam brez zatikanja) mi je omogocal samo stari dobri windows mobile (na dokaj svohtnem hardweru). Na androidu zadeve ne morem streamati direktno ampak moram datoteko iz mreze prekopirati na telefon in jo sele potem lahko gledam. Na symbianu so to le pobozne zelje.


Pobozne zelje na symbianu?:) a se hecas ti....to je mozno ze od leta 2007 na s60 symbian telefonih...uporabiš VideoLan media player kot transcoder in Darwin Stream Server kot streaming server...in uala...:)
huh? :)

CaqKa ::

Se opravičujem tistim, ki ste:

CaqKa je izjavil:

imet gmail in google koledar na telefonu je pač nekaj drugega kot pa imet vseh x tavžnt performans karakteristik nokie...

razumeli kot:

PNG je izjavil:

...da se mi zdi precej ignorantsko izjaviti da je S^3 za odpad in Android nekaj najboljšega takoj za narezanim kruhom.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

PNG ::

V bistvu sem jaz pisal ves čas o ljudeh, ki so podobni thejan2009-u in ne o tebi, CaqKa. Tako da se jaz opravičujem tistim, ki jemljejo zelo majhne fragmente obširnejše debate, jim v celoti spremenijo kontekst in nato z miselnostjo jaz-sem-center-sveta pičijo sarkazem tule.

js osebno ::

Bah, raje še enkrat preberi kaj sem napisal.

roli ::

Pobozne zelje na symbianu?:) a se hecas ti....to je mozno ze od leta 2007 na s60 symbian telefonih...uporabiš VideoLan media player kot transcoder in Darwin Stream Server kot streaming server...in uala...:)

Doh! Jaz se hočem s telefonom povezati direktno na SMB omrežje kot s katerimkoli drugim računalnikom in potem datoteko, ki je v xvid kodeku (tako, ki jo potegneš dol iz p2p omrežji:D) predvajati na telefonu. Torej brez dodatnih programov na računalniku in brez konvertiranja video datotek (pa tudi, če je to konvertiranje sprotno). Včasih je vsaj predvajanje takih datotek znal delati coreplayer ampak le tega ni nikoli bilo za symbian s60v5.
http://www.r00li.com

js osebno ::

Symbian^3 telefoni imajo prednaloženih precej kodekov.. s tem da ven mečeš 2 leti star sistem.. mja..

WODAK ::

roli je izjavil:

Pobozne zelje na symbianu?:) a se hecas ti....to je mozno ze od leta 2007 na s60 symbian telefonih...uporabiš VideoLan media player kot transcoder in Darwin Stream Server kot streaming server...in uala...:)

Doh! Jaz se hočem s telefonom povezati direktno na SMB omrežje kot s katerimkoli drugim računalnikom in potem datoteko, ki je v xvid kodeku (tako, ki jo potegneš dol iz p2p omrežji:D) predvajati na telefonu. Torej brez dodatnih programov na računalniku in brez konvertiranja video datotek (pa tudi, če je to konvertiranje sprotno). Včasih je vsaj predvajanje takih datotek znal delati coreplayer ampak le tega ni nikoli bilo za symbian s60v5.


kako da ga ni bilo za symbian? CorePlayer 1.30.9 je za prav tako za s60v5 telefone...
huh? :)

BigWhale ::

Symbian je crknjen konj, ki je priklopljen na ventilator, dializno napravo in se na zunanji krvni obtok.

Cas je, da crkne in skupaj z njim vsi inzinirji, ki so karkoli imeli pri izdelavi tako bebavega operacijskega sistema. Ce bi jih izstrelili v mrzel vesoljski vakum, bi bila smrt za njih premila. ;>

WODAK ::

BigWhale je izjavil:

Symbian je crknjen konj, ki je priklopljen na ventilator, dializno napravo in se na zunanji krvni obtok.

Cas je, da crkne in skupaj z njim vsi inzinirji, ki so karkoli imeli pri izdelavi tako bebavega operacijskega sistema. Ce bi jih izstrelili v mrzel vesoljski vakum, bi bila smrt za njih premila. ;>


mnja to je tisto, ko folk več ne ve, kaj bi si zmislil in da da bi symbian dol zabijal....daš odgovor...pol pa začnejo s takimi debilnimi....

zdaj mi je pa sploh žal, da na naveden post odgovarjam ker za tekega "dummy" uporabnika pač ni besed....:)
huh? :)

BigWhale ::

Symbian sem uporabljal do pol leta nazaj. Za Symbian sem tudi razvijal software.

Predstavljal si kako ti nekdo tisti vilico v hrbet med desetim in enajstim vretencem. Sedaj pa to pomnozi z deset tisoc in dobil bos bolecino, ki se ustvarja ob razvijanju za Symbian in vzdrzevanju podpore za vse te telefone.

Support matrix mora bit 3D!! ;>

js osebno ::

^ zakaj se mi zdi, da *malce* pretiravaš? :}

PNG ::

Nah, najverjetneje ne pretirava. Pač glede na število drugih sposobnih razvijalcev, ki so razvili OGROMNO dobrega za Symbian, jaz pač sklepam, da on ni sposoben. ZIHER pa ne pretirava.

BigWhale ::

Tako ali tako gre samo za casovni vlozek, ki na koncu predstavlja denar. Pri Symbianu se racunica tezko izide. Slovenskih aplikacij za Symbian je koliko? Naj povedo tisti, ki jim je uspelo spraviti aplikacijo v OVI store. Koliko aplikacij je pa kdo ze kupil za Symbian?

Symbian je nightmare za tech support, samo S60 verzij je bilo kakih pet, potem imas se S40, en kup telefonov z razlicnimi locljivostmi ekranov, na koncu je prisel se touch interface. Vse te stvari je potrebno stestirati in preizkusiti.

Eno je, ce stvar delas za zabavo in zato, ker te to zanima, drugo pa je zgraditi poslovni model okrog tega. V sloveniji je pescica ljudi, ki se je resno ukvarjala z razvojem za Symbian.

djordjevic ::

Jasno, če pa ste preveč zabiti za ta enkraten sistem. Doh.

*sarc off
No grave is deep enough to keep us in chains.

BigWhale ::

Aja, sorry, my bad. :>

CaqKa ::

kaj pri androidu pa ni treba pazit na različne resolucije?

še na hw morš pazit ko ima vsak drugačnega... pa eni imajo temperaturni senzor drugi ne... pa verjetno to ni edina zadeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BigWhale ::

Ja, temperaturni senzor, to je nekaj kar nucas vsak dan! ;> Paziti moras na GPS in merilce pospeska in pa na stevilo kamer, ki jih ima telefon. Potem se pa stvari pocasi koncajo. Pri neki day-to-day aplikaciji bolj malo uporabjas zgoraj nastete zadeve. Merilce pospeska za kako igro se morda.

Aja, razlicne locljivosti ekranov za Androida, glede na market share: http://d.android.com/resources/dashboar...

Ni jih prav dosti, manj kot pri Symbian telefonih in na podlagi te statistike se lahko odlocis kaj bos podprl. :)

Lej, sej na pravim, da je pa razvoj za druge platforme cakewalk, ker ni, ampak Symbian ima ene par stvari tako bebavo narejenih, da grozn. Ze postavitvev razvojnega okolja za vec platform je svojevrsten dosezek. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811925 (9716) solatko
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145851 (4396) PrimozR
»

Android uspešno v prvem četrtletju, Windows Phone 7 nekoliko manj

Oddelek: Novice / Android
84387 (3731) lurker
»

Rekordne prodaje pametnih telefonov v letu 2009

Oddelek: Novice / Rezultati
93595 (3158) darkolord
»

Prodaja pametnih mobilnih telefonov še vedno raste

Oddelek: Novice / Windows Mobile
173463 (2778) BlueRunner

Več podobnih tem