» »

Problem z zvokom na Skype

Problem z zvokom na Skype

KernelPanic ::

Spoštovani soforumaši!

Bi lahko prosil za par nasvetov v spodaj opisani situaciji, ker mi počasi zmanjkuje idej, kaj je vzrok sledeče težave: Namreč, oče od žene ima nek star laptop (cca. 6 let) in vse je delalo ok, vendar je bil prepočasen za delo. Zato sem mu dodal RAM, na novo inštaliral Windows XP Home (z formatiranjem seveda), inštaliral zanj potrebne programe in vse deluje brezhibno - razlika v hitrosti je zelo opazna (inštalacija winsow je bila stara 6 let, morali bi videti registry :D:))). Kamera dela, mikrofon dela, vse je ok, vendar ko se z njim pogovarjam preko skype-a, mu prekinja zvok, tako da me ne sliši dobro. Internet linija ne more biti kriva, saj smo jo nadgradili (njegovo in mojo) in na prejšnji inštalaciji winsow je na isti liniji delalo vse ok. Prešaltal sem vse možne vhode in izhode (audio, hw in sw v winsih), vendar problem ni rešen. Ima mogoče še kdo kako idejo?

Lepo prosim za pomoč in s spoštovanjem,
Marko

solatko ::

Gonilnik zvočne kartice in nastavitev.

KernelPanic ::

solatko je izjavil:

Gonilnik zvočne kartice in nastavitev.
Dal sem gor gonilnike iz original cd-ja, ki je bil prilozen laptopu, z identicinimi driverji je stvar prej delala normalno, vendar sem potem naredil komplet update za winse, bom pogledal se 1x :), hvala (Da niso slucajno driverji update-ani in od tod pizdarija). Je mozno, da je najnovejsi skype "prevelik zalogaj" za 6 let star laptop?

solatko ::

Ne, poglej nastavitve predvajanja in snemanja - za snemanje moraš imeti vklopljen mikrofon in potem bo zvok v redu.

KernelPanic ::

solatko je izjavil:

Ne, poglej nastavitve predvajanja in snemanja - za snemanje moraš imeti vklopljen mikrofon in potem bo zvok v redu.
Jao, ce mikrofon ne bi bil vklopljen, se ne bi slisalo CISTO NIC. :D Nekaj drugega je narobe ...

Ted ::

Preveri odzivne čase.
Mah...

KernelPanic ::

Ted je izjavil:

Preveri odzivne čase.
MIslis odzivne case Skypa ali mikrofona?

solatko ::

V nastavitvah imaš razne variante, kateri programi krmilijo avdio naprave, če tam ni prav natavljeno, je na Skype-u lahko zvok, kot da bi se utapljal, sliši se samo, če govoriš ravno na pravi razdalji.....
Preveri nastavitve (naprave za snemanje - imaš morda vklopljeni dve ali več naprav), daj programski nadzor in poizkusi.
Kako ti pa dela preizkus?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724589 (5092) refosk
»

Katere slusalke za tele konference?

Oddelek: Zvok in slika
332989 (2301) kuglvinkl
»

Audacity - težava z latenco

Oddelek: Pomoč in nasveti
361491 (891) ananchel
»

Sony hdr cx 160

Oddelek: Zvok in slika
362402 (2020) krebs11
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494065 (3069) igor0203

Več podobnih tem