» »

Upc telemach in certifikat

Upc telemach in certifikat

JOKER ::

Imam problem in sicer:

Imam telemachov trojček in na spletu bi rad preko "moj račun" spremljal telefonske pogovore oz. Trajanje klicev in porabo.

Ko želim priti na stran, vpišem uporabniško ime (telefonska številka) in geslo, ki so mi ga dodelili, ampak ne morem na stran, saj me ne spusti.

Zahteva potrditev certifikata, kar tudi storim. Piše, da s potrditvijo tvegam, ampak normalno nadaljujem postopek, ampak čeprav ignoriram grožnje in potrdim certifikat, še vedno se ne odpre okno, kjer bi lahko pregledal klicane številke.

Probal sem zmanjšat stopnjo varnosti interneta, probal sem z operacijskimi sistemi win7, win vista in win xp, ter z ie, ter s firefoxom, ampak na nobenem nisem uspel priti na omenjeno stran oz. Na svoj račun.

Kaj bi lahko bilo narobe? Res bom hvaležen vsakršnega namiga.

Hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Torej, ima kdo kakšno rešitev??
________________________________________________________
Ka te češ ....

Poldi112 ::

Ja, 080 22 88
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

JOKER ::

Poldi, res duhovito, nimaš kaj. Hvala!
Svašta!
________________________________________________________
Ka te češ ....

gorenjc ::

Glede na napisano predvidevam, da se za privzet brskalnik uporablja FF. Je nameščeno korensko potrdilo izdajatelja od tvojega certifikata v brskalniku? Se lahko prilepi kakšna ekranska slika napake, ki jo javi brskalnik?Problem je v tem, da brskalnik (IE,FF..) ne more preveriti identitete (beri overitelja ) strežniškega potrdila, ki ga uporablja Telemach.
Če je npr.: strežniško potrdilo izdano od sigen-ce, potem mora biti v brskalniku nameščeno korensko potrdilo overitelja, se pravi sigen-ce. Pri uvozu korenskega potrdila v FF je treba paziti, da se odkljuka vsaj prva opcija.
Od koga je izdano strežniško potrdilo od telemach-a, se preveri na naslednji način:Brskalnik javi( FF)ta povezava je nepreverjena->razumem tveganje->dodaj izjemo->pogled->podrobnosti->polje subjekt->podatek CN.
V FF se lahko doda izjemo tako, da se klikne na dodaj izjemo->klik na Trajno shrani izjemo->Potrdi varnostno izjemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

JOKER ::

Evo, tako zgleda digitalno potrdilo.
Moti me napis 443 .

Probal sem vpisat Triera namesto upc ... mah, vse sem probal, pa nič.
Da pa kličem številko, ki jo je podal Poldi pa nima smisla, saj ti študentje ki delajo tam ne vedo reševat problemov, ampak so osnove naučeni (ponujanje paketov) ...

________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

JOKER ::

Ja, FF je privzeti, ampak probal sem na večih zadevah pa nič.

Kaj torej lahko še naredim?
________________________________________________________
Ka te češ ....

gorenjc ::

Upc očitno uporablja strežniški certifikat, ki so ga izdali sami.Drug problem pri tem certifikatu je pa ta, da je potekel že 14.2.2008. Šlamparija z njihove strani! Je morda url za dostop do strani https://dt.upc.si/login.php
Če v FF dodam izjemo (dt.upc.si:443) , pridem do okna s prijavo.:) Glede 443 pa: to je številka vrat ( pri https povezavi se uporablja port 443). Če bi bil v tvoji koži, bi jih pa vprašal, zakaj uporabljajo strežniški certifikat, ki je že potekel.

JOKER ::

Ja, takšen je naslov, kot si napisal .... ampak, kako to, da pa drugim deluje brez problema. Zanimivo!
Kolega mesec in pol nazaj NI IMEL NIKAKRŠNIH težav. Vpisal je upor. ime in geslo (zaradi varnosti ti pošljejo po normalni pošti) in ni bilo težav.

Jaz probavam to že dva tedna, pa nič.
Bom videl, danes sem se odločil poslat mail z težavo na Telemach, da vidim kaj bodo ugotovili.
Jaz imam občutek, da se je nekdo zatipkal pri mojem geslu.

Hvala za trud, gorenjc.
________________________________________________________
Ka te češ ....

gorenjc ::

Če prideš do prijavnega okno ( uporabniško ime, geslo), potem je vzrok:
vpisuje se napačno upor. ime, napačno geslo ali oboje
lahko da je bilo dejansko s strani telemacha posredovano napačno geslo.
Naj se vsekakor preveri na telemachu, kako je s tem.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sigen-ca za strežnik

Oddelek: Informacijska varnost
234531 (3861) Tomas 33
»

netstik in sparkasse

Oddelek: Loža
267979 (4129) 5er-->
»

IE9 problem s certifikati

Oddelek: Programska oprema
101434 (1222) Ericssony
»

težava z certifikati

Oddelek: Programska oprema
72032 (1917) Zoro3
»

Firefox 3 in klik nlb

Oddelek: Programska oprema
3220039 (15858) solatko

Več podobnih tem