» »

Izplačilo čeka

Izplačilo čeka

arjad ::

Od Reifessen banke sem dobil ček kot vračilo preveč plačanega (nekaj evrov).Sedaj bi moral pri njih odpreti račun, da bi mi jih vrnili, druge banke pa vzamejo provizijo, tako da so stroški enaki čeku. Ali kdo ve enostavno rešitev?

Furbo ::

Daš ga v okvir.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ziga Dolhar ::

Komu si preveč plačal? (Bo treba mal več povedat ... sploh zakaj si sprejel ček :)))
https://dolhar.si/

Aston_11 ::

Jaz bi banki takoj poslal dopis, da naj mi vrnejo denar, sicer bo tožba. Potem pa naj pošiljajo čeke in izsiljujejo s odprtjem TRR-ja kot hočejo. Sicer pa je to odvisno še od tega, kar piše Žiga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

St235 ::

Bistveno je zakaj si prejel ček. Če so ti ponudili ček kot opcijo in si se z njo strinjal, potem kaj dosti ne moreš. Ravno tako je pomembno kdo ti je poslal ček. A je bila to banka kot takšna ali samo nekdo, ki je preko banke poslal ček.

Glede na to da gre za par EUR pa močno dvomim, da se ti splača it v tožbo. Preveri če ima banka možnost odprtja računa in vodenja brezplačno in račun takoj ko dobiš denar zapri.

Highlag ::

A ni potrebno na računu imet eno minimalno količino denarja ponavadi?
Če je vsota majhna tega denarja ne bo nikoli videl... Kvečjemu bo moral primakniti še par EUR za odprtje računa...
Never trust a computer you can't throw out a window

St235 ::

??? na računu imaš lahko toliko kolikor hočeš, tudi 0, če ti ustreza. Edino pri minusu te banka omeji:)
Ne vem zakaj zato ne bi videl denarja, dobil bo tolikor koliko je na čeku, minus provizija, če ga vnovič pri drugi banki. Pri NLB je okrog 4EUR provizije.
Koliko stane odprtje in vodenje računa pri raiffeisen pa je najbolje preverit tam. ponavadi sploh kakšne študentsko dijaške ne stanejo nič.

BlueRunner ::

Ok, razumem, da druga banka zaračuna provizijo ob vnovčitvi čeka. Zakaj pa ga ne bi mogel preprosto vnovčiti kar na pultu pri Reifessen banki? Saj banka ne more pogojevati oziroma izsiljevati izplačila čeka z odprtjem TRR.

Ali pač?

msjr ::

Zakaj pa ga ne bi mogel preprosto vnovčiti kar na pultu pri Reifessen banki?


Točno tako, vnovči ga pri njih. Če bojo težil, zagrozi z inšpekcijo, lasten ček morajo vnovčit.

St235 ::

Saj ni problem v vnovčenju čeka. ampak v proviziji. Svojim komitentom pač nudijo ugodnost v obliki nižje provizije, oziroma za njih ni provizije.

BlueRunner ::

Če vnovčuješ ček pri banki, ki ga je izdala, bi pričakoval provizijo 0. Nekako si ne predstavljam "ekstra stroške", če vnovčuješ ček od banke v taisti banki.

Seveda pa si tega ne upam trditi. Na ceniku se verjetno lahko znajde karkoli se jim sprdne. Čeprav je res, da na ceniku, ki ga imajo objavljenega na spletni strani, postavke za vnovčenje čeka v EUR ni. Torej bi tako na pamet rekel, da ne morejo zaračunati nečesa, česar ni na ceniku - ergo bi moralo biti vnovčenje njihovega lastnega čeka brezplačno.

St235 ::

Problem je v tem, ker še vedno ne vemo kdo je pravzaprav poslal ček in za kakšen znesek :)
Čeki drugače spadajo med dolžniške vrednostne papirje.

BlueRunner ::

OP je navedel:
Od Reifessen banke sem dobil ček kot vračilo preveč plačanega (nekaj evrov).

To razumem, kot da je izdajatelj čeka Raiffeisen banka. Kdo je bil "nalogodajalec" pa mislim, da pri vnovčevanju ni bistveno.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adsense in dohodnina

Oddelek: Izdelava spletišč
287543 (4623) urli
»

Prevare na Bolhi - lažno nakazilo

Oddelek: Loža
287557 (5532) Lion29

Služiti denar na internetu?

Oddelek: Omrežja in internet
184675 (2910) Ziga Dolhar
»

Ameritrade - NLB ne sprejema čeka iz USa?

Oddelek: Loža
103974 (3650) LoneWolf
»

Kaj potrebujem, za nakazilo iz tujine...

Oddelek: Loža
116031 (5909) madmitch

Več podobnih tem