» »

Kater telefon HTC, Samsung

Kater telefon HTC, Samsung

Juwe ::

Ker mi bo v kratkem potekla naročnina, in bi rad, 1x, res sprobal en pametnejši telefon, me zanimajo malo vaša mnenja, pritožbe, pohvale!
Odločam se med naslednjimi napravami:
Samsung galaxy S, Samsung galaxy tab in HTC desire HD

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem!

popster ::

predvsem bi gledal kateri operacijski je gori, to dosti vpliva. Lahko si kaj pomagaš z tem tutorialom. Vsak telefon ima pluse in minuse, nisi pa nic napisal za kaj ga rabiš.

Juwe ::

Gre se predvsem za to da imata oba enake operacijske, se pravi potem enake funkcije, samo me zanima če samsung podpira enako programe, ker sem bral da jih je bol malo zunaj...
Hvala za tutorial!

IvoJan ::

Osebno bi izbral desire HD ze zaradi htcjeve softwareske podpore. Samsungova podpora je bolj slaba. Tudi iz hardwareskega stalisca je desire hd boljsi. Its up to you to decide.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

krop ::

Tukaj si mal preberi http://slo-android.si
Sam posedujem Galaxy S pa morm rečt, da je raketa.

St235 ::

Od taštetih je Desire HD najnovejši in ustrezno tehnično najbolj dovršen. Sam imam prejšnjo izdajo Desire in edini minus ki sem ga našel v primerjavi z galaxy S je slabši zaslon. HD to pomnjkljivost odpravlja, tako, da je za moje pojme absolutno boljši. Kar se tiče pa galasy tab pa to ni ravno mobilni telefon ampak bolj sili v razred tablic kot je ipad. Po mojem mnenju preprosto preneroden in prevelik da bi bil telefon.

Juwe ::

zato sem tudi hotel največjo primerjavo z tab-om, glede na to da spada pod tablice, in me velikost ne moti, rad pa bi vedel primerjavo kot mobilni telefon in ne kot tablico.

Griffith ::

Samsung Galaxy S ni slab, je pa HTC Desire HD malce boljši.

svetetko ::

St235 je izjavil:

edini minus ki sem ga našel v primerjavi z galaxy S je slabši zaslon. HD to pomnjkljivost odpravlja, tako, da je za moje pojme absolutno boljši.

Tukaj se pa motiš.
Največja pomankljivost HD-ja je ravno slabši zaslon v primerjavi z Galaxyjem. Spletne strani ponavadi to omenjajo kot prvo slabo stran Desire HD-ja.
Velikost ekrana: 4 palce pri Samsungu in 4,3 pri HD-ju. Velikost je za moje pojme stvar osebnih preferenc, vzameš tistega, ki ti bolj ustreza.
Poleg tega bi omenil ključne razlike:
HD ima malce več rama ter 8MP kamero (v primerjavi s 5MP pri galaxyju, snemanje videa pri obeh 720p. Iz prve roke lahko potrdim, da Galaxy dela zelo kvalitetne fotografije za telefon.)
Prednosti Galaxyja pa so boljša baterija, Bluetooth 3.0, 8GB internega pomnilnika ter seveda AMOLED ekran. Za moje pojme je to glavna prednost, saj so amoledi precej lepši od LCD-jev. Boljši kontrast, lepša črna, nasploh bolj naravna slika. LCD izgleda zelo bled v primerjavi z amoledom. Sem tudi primerjal Galaxyja z Desire-om (ne HD, imata pa oba LCD ekran) in lahko rečem, da se Desire skrije.
Ostale razlike so precej manj vidne navadnemu uporabniku, oziroma so malenkostne.

Juwe ::

svetetko je izjavil:

St235 je izjavil:

edini minus ki sem ga našel v primerjavi z galaxy S je slabši zaslon. HD to pomnjkljivost odpravlja, tako, da je za moje pojme absolutno boljši.

Tukaj se pa motiš.
Največja pomankljivost HD-ja je ravno slabši zaslon v primerjavi z Galaxyjem. Spletne strani ponavadi to omenjajo kot prvo slabo stran Desire HD-ja.
Velikost ekrana: 4 palce pri Samsungu in 4,3 pri HD-ju. Velikost je za moje pojme stvar osebnih preferenc, vzameš tistega, ki ti bolj ustreza.
Poleg tega bi omenil ključne razlike:
HD ima malce več rama ter 8MP kamero (v primerjavi s 5MP pri galaxyju, snemanje videa pri obeh 720p. Iz prve roke lahko potrdim, da Galaxy dela zelo kvalitetne fotografije za telefon.)
Prednosti Galaxyja pa so boljša baterija, Bluetooth 3.0, 8GB internega pomnilnika ter seveda AMOLED ekran. Za moje pojme je to glavna prednost, saj so amoledi precej lepši od LCD-jev. Boljši kontrast, lepša črna, nasploh bolj naravna slika. LCD izgleda zelo bled v primerjavi z amoledom. Sem tudi primerjal Galaxyja z Desire-om (ne HD, imata pa oba LCD ekran) in lahko rečem, da se Desire skrije.
Ostale razlike so precej manj vidne navadnemu uporabniku, oziroma so malenkostne.



Hvala za ta trud, ampak bistva še vedno nisem dobil!
Glede na to da primerjam še galaxy tab, in se vidi da ima 3mp fotkič mi je za to čisto vseeno, nikoli nebodo ti fotoaparati na ravni navadnih, glede na velikosti objektivov.
Zato me zanimajo najbol specifične stvari, kot so programi za uporabo, glede na to da pti tab-u piše da jih ni veliko, in pa seveda vzdržljivost baterije, ostale malenkosti kar se tiče softwarea (glede na to da je na vseh enak)

igor0203 ::

Griffith je izjavil:

Samsung Galaxy S ni slab, je pa HTC Desire HD malce boljši.


To ni ravno res. Ok, HD je večji, Galaxy S pa ima AMOLED zaslon in pa malenkost boljši procesor(Hummingbird vs Snapdragon), ki naj bi se bolje obnesel v grafičnih obdelavah. Po prebranih testih razlike med obema sicer ni mogoče zaslediti, mislim pa da bodo kmalu na voljo kak mod, ki bo optimiziral grafiko na Galaxy-ju S in bo potem "boljši" od HD-ja.
Mene od Samsunga odvrača obupen support, za updejte so skoraj vedno zadnji, če sploh pridejo ven. Že za Gingerbreada so najprej izjavili, da ne bo updejta, ker naj Galaxy S strojno ni dovolj zmogljiv(čeprav je!).
Jaz se že dva dni grizem da bi vzel HD-ja, vendar po prebranem sem v dilemi ali vzeti HD-ja ali počakati še malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Griffith ::

Aha, pismo, potem se je res težkoodločiti katerega vzeti. Jaz sicer za tel. nebi dal toliko, na Ebay.de pa ni še nič pametnega. Je še prenovo in pedobro da bi jih folk prodajal.

LuGi ::

To je ze vse "zastarelo" nova playerja na sceni sta Motorola Atrix & LG Optimus 2X - Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9 proccessor, ULP GeForce GPU, Tegra 2 chipset >:D

http://www.gsmarena.com/motorola_atrix-...
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_2x-3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

fpbs ::

Tukaj lahko primerjaš tehnične podatke. http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Jaz bi se odloćil za Samsunga.

Adrijan0 ::

Glede na to, da je LuGi prilepil nekaj kar še ni zunaj, potem bi lahko prišlo v pošteu tudi to.
Samsung I9100 Galaxy S2 - Ima vse kar enki manka.

jazbec ::

če kupuješ zdaj-galaxy s
če misliš čakat pa že zgorsa omenjeni galaxy s2

LuGi ::

Announced Not officially announced yet

Ta dva k sm jst prlepu sta ze najavljena ter Optimus 2X se bo kmalu prodajal na amazon.de - 499E

Adrijan0 ::

LuGi, kaka je možnost da ga ne dajo vn? Če dajo tega samsunga vn, se lahko gre vse skrit :D

jazbec ::

neuradno se govori, da bo predstavljen konec februarja

klinker ::

LuGi je izjavil:

Announced Not officially announced yet

Ta dva k sm jst prlepu sta ze najavljena ter Optimus 2X se bo kmalu prodajal na amazon.de - 499E


Ne bom nic reku za Motorolo, ma LGju se ni ratalo nardit dobrega telefona, ta Samsung I9100 Galaxy S2 pa zgleda zajebana zadeva in ce bo dejansko bolsi od sedanjega Galaxyja se res lahko gre vse skrit :D

LuGi ::

Če bo Samsung se naprej silil njihov RFS filesystem bo to aparat spet podlegel LAGu ter fixov brez katerih rata aparat porazen. Kljub tem fixom ni aparat to kar bi lahko bil.. njihovi programerji niso vredni ...

Adrijan0 ::

LuGi, to je vse res. Mene pa zanima kako je kvaliteta teh LG telefonov? Zato ker, od vseh ki jih poznam in so imeli LG, so imeli z njim težave. A je to preteklost?

LuGi ::

O tem ti zal ne znam nic povedati.. bo treba pocakati na izzid ter kaksen review prebrati.. bomo videli ;)

jazbec ::

klinker je izjavil:

LuGi je izjavil:

Announced Not officially announced yet

Ta dva k sm jst prlepu sta ze najavljena ter Optimus 2X se bo kmalu prodajal na amazon.de - 499E


Ne bom nic reku za Motorolo, ma LGju se ni ratalo nardit dobrega telefona, ta Samsung I9100 Galaxy S2 pa zgleda zajebana zadeva in ce bo dejansko bolsi od sedanjega Galaxyja se res lahko gre vse skrit :D


sej js ga komej čakam
zdej mam galaxy s
s laxfixom leti

in ko pride s2 ga zamenjam
zgleda pa res hud v vsakem smislu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407229 (4284) freesty
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
92763 (2466) HDvideo
»

HTC Desire S ali LG Optimus 2x

Oddelek: Mobilne tehnologije
263784 (2922) OldSkul
»

LG optimus 2x vs HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S II

Oddelek: Mobilne tehnologije
345005 (4477) BigSmoke
»

Kateri high-end telefon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5212860 (11137) Juwe

Več podobnih tem