» »

Brezžične slušalke 100EUR

Brezžične slušalke 100EUR

matej_jack ::

Kupujem brezžične slušalke za ~100€. Trenutno sta favorita
Sony MDR-RF4000K
Sennheiser RS 160

Sony je cenejši, Sennheiser je ime. Vesel bi bil kakšnega uporabnega predloga, v poštev pride tudi kaj drugega, na znamko nisem omejen.
Pogoj je wireless in max ~110€ s poštnino vred. Namen je vsestranski, filmi, zelo malo za igre, največ seveda glasbe (od navadnih mp3 do visoko kakovostnih FLAC).

Gregor P ::

Torej sam nisem kakšen "audiofil", da bi zares lahko podal pravo oceno o kvaliteti, ampak sam imam stare Sennheiser RS65, ki sem jih kupil pred leti in še danes delajo dobro in nove RS120 in sem zelo zadovoljen z njimi. Predvsem je lep in čist zvok (povsem subjektivno mnenje seveda) in pa vleče kar daleč (tudi v drugo nadstropje). Prednost je tudi, da ima navadne AAA baterije, ki jih sicer tudi sam napaja, ampak v stiski imaš še vedno lahko pripravljene rezervne napolnjene na razpolago.

Vem da sem takrat odločal tudi med RS160, samo sem pozabil katere tehnične karakteristike niso prevladovale toliko, da bi plačal dražjo ceno takrat (ob prebiranju vseh ocen in komentarjev seveda).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

matej_jack ::

Kakšne so prednosti odprtega sistema?
Pa nekako tudi nisem navdušen najbolj nad blagom (imam zdaj), bi raje nekaj "usnjenega" - vsaj koliko sem jih testiral ene par, mi je bolj všeč.

Gregor P ::

Hm "odprti sistem", saj to je tisto, da slišiš tudi zvoke iz okolice, ali sem usekal mimo? Ker takrat vem, da mi je bilo pomembno tudi, da slišim, kaj se dogaja okoli mene (in zagotovo je zaradi tega zvok manj kvaliteten predvidevam); verjetno točno tega ti nočeš. Glede usnja pa priznam, da takrat sploh gledal nisem. Meni je bilo najbolj pomembno, da resnično deluje brezžično ne samo nekaj metrov stran od oddajnika.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Steinkauz ::

Drugač za 100eur dobiš zelo dobre žične slušalke in precej povprečne brezžične.
Verjetno rabiš brezžične, samo tako v razmislek

matej_jack ::

Iščem torej zaprt sistem, zvoki iz okolice bi naj bili izolirani.

Steinkauz je izjavil:

Drugač za 100eur dobiš zelo dobre žične slušalke in precej povprečne brezžične.
Verjetno rabiš brezžične, samo tako v razmislek

Vem, ampak ko si enkrat na brezžičnih, ... :(

Dr_M ::

Pred kratkim sem si nabavil RS170.. Moram rect, da so odlicne. Ne delajo vec na RF frekvencah, ampak na 2.4GHz, kar jih pribliza zicnim slusalkam.
RS160 je podoben model, samo da nima postaje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matej_jack ::

RS170 so mi že malo predrage. So lahko zaradi tega (2,4 GHz) kakšne motnje zaradi routerja, ki menda deluje na podobnih frekvencah?

Dr_M ::

Doma nimam nobenih problemov, dela vse lepo v radiju 10m, vec pa nisem probaval.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gregor P ::

Samo 10m, ali lahko tudi dlje? Razumem, da ti sam nisi potreboval ampak tako na splošno me zanima. Ker recimo če poslušam poročila (kjer kakovost zvoka ne rabi biti tako dobra kot pri poslušanju glasbe), grem z RS120 lahko celo ven iz hiše, na drugo stran ulice nesti smeti in še vedno vse slišim (tu in tam s kakšno motnjo, ampak brez prekinitve).:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Dr_M ::

Baje, da delajo na prostem do 80m, ampak zivim v bloku, tako da se ta stevilka lahko drasticno zmanjsa. Bom se enkrat se malo po hodniku sprehodil. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matej_jack ::

Se pojavlja kak šum, če ni vhodnega signala? Moje trenutne so z leti dobile nenormalen šum, ki je prisoten, tudi če dam glasnost na 0. Pri povišani glasnosti je samo še večji, ampak tam ga zvok preglasi.

matej_jack ::

Našel sem še enega kandidata: Philips SHD8600
Prenos je digitalni (2.4GHz), zato šuma ne bi smelo biti. Nimajo usnja, naj bi se lepo prilagajale, ne izgledajo tako masivno. Cena je najugodnejša med temi tremi. Še vedno me zanima, če se pri sodobnih RF slušalkah (tipa MDR-RF4000K v prvem postu ali RS120) pojavlja kaj šuma.

Miha J ::

Sam imam tele: http://www.bolha.com/slusalke/brezzicne...
in sem z njimi zadovoljen. Od vira sem bil oddaljen tudi čez dve steni in nisem zaznal popačenj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžične slušalke za TV

Oddelek: Zvok in slika
153468 (1777) easyrider3
»

Katere brezžične slušalke kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
327366 (6031) BorutK-73
»

Brezžične slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
225519 (2036) kanej
»

Katere naglavne slušalke do 30€

Oddelek: Kaj kupiti
91893 (1790) Rippy
»

[Slušalke] Brezžične - Wireless

Oddelek: Zvok in slika
208760 (4702) Miha J

Več podobnih tem