» »

[Slušalke] Brezžične - Wireless

[Slušalke] Brezžične - Wireless

Highlander ::

Iscem brezzicne slusalke Sennheiser RS-130, vsaj za probat (po tujih opisih sodec, so odlicne), ce ze ne za kupit. Vendar jih v BOF-u, Big Bangu, Harvey Normanu, Conradu, ..., (trenutno) nimajo. Tudi na najdi.si nisem nasel nobene trgovine, ki bi bila s tem zalozena. Kam bi se lahko sel gledat? Kaj v Ljubljani (Sloveniji) res ni moc dobiti enih, niti ne eksoticnih, slusalk? :(

EDIT: Popravil naslov teme in tema bo splošna za brezžične slušalke. Lp, Moderator
  • spremenil: Dejancek ()

Avian ::

Grothusen Audio Video Vertriebs Ges.m.b.H.

http://www.grothusen.com/gav


Albert-Schweitzer-Gasse 5

1140 Wien
Phone (+43) 1/970220
Fax (+43) 1/970229

audio@grothusen.com


poskusi kontaktirati njih

lp Avi

Highlander ::

Avian, hvala za odgovor! Sedaj je skupina Bofex (BOF, Big Bang) dobila novo posiljko slusalk Sennheiser, tako da sem uspel dobiti te RS-130...

...ampak z njimi nisem bil zadovoljen. Testiral sem jih en dan in izkazalo se je, da brezzicni prenos deluje presenetljivo dobro: prakticno ni bilo suma, le res redko se je pojavila slisna interferenca za kako sekundo, ponavadi ob kriljenju z rokami okoli glave. Ni mi pa bila vsec kvaliteta zvoka, predvsem je manjkala avtoriteta pri basih...

Slusalke sem zamenjal za Sennheiserjeve HD555 (podobna cena ~30ksit), ki pa so ozicene, a imajo veliko boljsi zvok. S temi sem pa res zadovoljen. Ce se koga to zanima, priporocam ogled strani http://www.headphone.com - vsaj za ta dva modela so res posteno in natancno ter kratko napisali kako in kaj.

Oldboy ::

Lep pozdrav,

mene pa zanima ce mogoce kdo ve za brezzicne slusalke z mikrofonom, za na racunalnik. Nasel sem stran na www.mimovrste.comlogiechove z blutooth ampak te se najbrz ne da priklopit na racunalnik oz rabis najbrz se kak vmesnik na racunalniku. (ce obstaja mogoce kdo ve za ceno?)
Gani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oldboy ()

BikeFan ::

A kdo ve za kakšne bluethoot slušalke za poslušanje muske, torej da ni sam za v eno uho, ampak da so navadne? Zdaj imam tiste original Nokiine in so čisto brez veze.
Nekaj sem našel v enem katalogu, ampak je cena 23k, jaz pa iščem kaj cenejšega (recimo tam nekje okrog 10k). Kakršnikoli predlogi so dobrodošli.
What doesn't kill you, makes you stronger!

bertolucci ::

cau

ali kdo ve kaksne slusalke so senn. 130 ali 140??
mislim predvsem na kvaliteto, in ce slucajno kdo ve
koliko to stane v tujini, pri nas so okoli 40k

hvala b

bertolucci ::

halo

ali kdo ve kaksna je razlika med Sennheiser RS 140 in sennheiser RS 65??
hvala

1qlimax ::

lp..nabavu sem slusalke Sony MDR-RF800. Delam vse po navodilih.ampk problem nastane ko se mi lučka na oddajniku ne zasveti. naredim vse prav 100 %

ve gdo v cem je problem?

hvala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1qlimax ()

jokl ::

zdravo
Čr bi morda kdo znal svetovati...
potreboval bi brezžične slušalke, pri katerih obstaja možnost dodajanja dodatnih slušalk - npr. kupim en komplet (oddajnik in ene slušalke), kasneje pa še ene ali mogoče dvoje slušalke. Uporabljali bi jih predvsem za gledanje filmov. Za DVOJE slušalke sem pripravljen odšteti do 200 €. Recimo 100 € komplet in ene slušalke kakšnih 80€. Raje manj kot več.
Dobra varianta so mi videti Sony-jeve MDR-RF860RK (mimovrste), pa mi ni uspelo ugotoviti, kako je z dodajanjem slušalk...

fulgur ::

Zanima me če bi lahko tele slušalke uporabljal tudi za gledanje TV-ja... torej da bi vštekav v vhod za slušalke na TV-ju ta priložen access point in bi potem potiho gledal program na TV-ju...

TELE SLUŠALKE: http://b2b.mimovrste.com/artikel/126002...

hvala za pomoč

Gregor P ::

... na žalost me zgornja povezava vodi na neko prijavno stran:8)

... torej sam imam priključene brezžične slušalke Sennheiser model RS 130 na izhod za slušalke na TV-ju in deluje čisto normalno (niti ne vem, zakaj ne bi).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fulgur ::

Se opravičujem - tole sm mislil:

http://www.mimovrste.com/artikel/126002... :D

fulgur ::

Mene zanima če so tele slušalke -> http://www.mimovrste.com/artikel/126002... brezžične? ker nikjer v specifikacijah ne piše.... nekateri pa v mnenjih pišejo, da so brezžične.... HVALA za pomoč

tempoFlow ::

Nekje pri opisu piše sledeče: Enostavno uporabo omogočajo na kablu vgrajene kontrole za uravnavanje glasnosti zvočnikov spredaj/zadaj/center in moč basov
Tako, da domnevam, da imajo kabel.

nokia6310 ::

Meni se zdijo zanimive sennheiser rs 140. Samo po drugi strani, pa bi za ta denar dobil že boljše žične. Nikoli ne bo brezžičen prenos ekvivalenten žičnemu. So pa dobre za sprehajanje po hiši in udobno poslušanje. Prepričan pa sem, da so ene izmed boljših brezžičnih slušalk, ki se jih dobi na trgu.

fulgur ::

http://www.mimovrste.com/artikel/126002...

Prosim pomoč!! kupil sem te slušalke.... pa ne morem odpreti pokrova na slušalkah, da bi vstavil baterije vanje.... kaj lahko naredim?
Tudi fotr ne more.....

Kaj jih naj nesem na servis ali kaj?

zlato ::

Imam te slušalke in res je zaj**ano odpreti, probaj navlažit prste ali pa s kakšnimi gumi rokavicami. Predvsem počesi in ne obupat. Preglej pa še navodila.
čp

Zlato

fulgur ::

matr.... sem jih odpru.... sam morš bit res švarceneger... zapret mi jih pa še ni ratal!:D:))

dela ::

Sem se odločil, da nabavim brezžične slušalke, ker vsake ožičene uničim po 1-2 letih (kabel začne izgubljati kontakt) pa tudi dodatnega udobja si bolj želim kot kvalitete zvoka (glede na to, da sem z zvokom slušalk za 7 evrov kar zadovoljen, nek audiofil ravno nisem). Nimam še nobenih izkušenj z brezžičnimi slušalkami.

V glavnem - takoj sem udaril ob prvo dilemo: RF ali IR? Načeloma bi jih uporabljal v eni sobi (za takšno namembnost ima IR tehnologija verjetno prednost), bi pa bilo zelo kul če bi lahko z njimi odkorakal tudi na balkon ali na WC med poslušanjem glasbe (to je pa bolj ali manj možno samo z RF slušalkami, kolikor razumem). Ker imam v sobi, kjer mislim največ uporabljati slušalke, še WLAN router, me je še toliko bolj strah vzeti RF slušalke (čeprav si jih po eni strani želim)...

Ima kdo izkušnje tako z IR kot RF brezžičnimi slušalkami? Koliko več motenj RF slušalke poberejo v praksi (če sploh)? Koliko vas ima WLAN naprave in RF brezžične slušalke uporabljate v isti sobi, koliko razlike (če sploh) je v taki situaciji pri izklopljenemu WLAN oddajniku, koliko (če sploh) mobilni telefoni motijo RF slušalke in kakšne so splošne izkušnje z brezžičnimi slušalkami?

Vsake izkušnje ali nasveta bom vesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Khorny ::

To: Falcon3y3

RF slušalke oddajajo na radijskih frekvencah, le preveri (če si slučajno kak radio amater, oziroma če je mogoče kak tvoj sosed) na kakih frekvencah delajo, ker če kdo oddaja na taki frek. boš imel dodatne šume (ampak ne boj se ponavadi oddajajo na čisto drugih). Z Wifi ne boš imel nobenih težav, praviloma. Svetujem ti RF slušalke, bolj kot IR (z IR mam slabe izkušnje, čeprav piše da je domet do 10m se v praksi izkaže da je to bolj 2,5 m kot pa 10) tudi BT ti odsvetujem. Za popačenje zvoka ali pa izgubo so pa večinoma krive stene (v blokih so ponavadi železo-betonske, kar pa naredi malo faradejevo kletko. tako da moraš stestirat kako je z dometom, se pa veliko reši že s samo postavitvijo oddajnika.

Upam da ti bo info prav prišel.

Lp

Miha J ::

Tole bi znalo biti zanimivo:
http://www.bolha.com/slusalke/brezzicne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžične slušalke za TV

Oddelek: Zvok in slika
153475 (1784) easyrider3
»

Brezžične slušalke 100EUR

Oddelek: Zvok in slika
133037 (2793) Miha J
»

Slušalke za prenosni mp3

Oddelek: Kaj kupiti
112650 (2229) dolomiti
»

Kje kupiti wireless slusalke z mikrofonom???

Oddelek: Kaj kupiti
265639 (3968) sheldon
»

Katere slusalke do 20 eur kupit

Oddelek: Kaj kupiti
122191 (1931) lasse007

Več podobnih tem