» »

Težave z razširitveno kartico

Težave z razširitveno kartico

zixy ::

Pozdrav, imam težave s novo kupljeno razširitveno kartico PCIe sata II. KO jo namestim v socket, mi pcja noče zagnati. preizkušal sem že menjati režo, pa vseeno ne gre. Napajalnik imam 750 W, pa nič kaj hudo obremenjenega, tako da to nebi smelo biti krivo.

Prosim za pomoč !

Duhec ::

Razloži "Noče zagnati" ?
Ali ni samo slike ali ni niti power ledice, ko vklopiš komp? Ventilatorji delujejo ali se takoj ugasne vse skup?

zixy ::

Noče zagnati kot, da bi bil kratek stik nekje, torej za sekundo ga zalavfa potem pa verjetno zaradi varnostnih razlogov ugasne. Sedaj sem ugotovil da je 100% kriva kartica ali pa jaz, ki je ne znam vgradit (sprobal še na drugi kišti, ista pesem)Kontaktiral sem prodajalca ki mi je zelo zagreto trdil da je kartica brezhibna in da je dala skozi Quality check (kartica je bila nova seveda) Tako da mi ne ostane drugega kot da me tukaj rešite muk, ali pa bom kartico vrnil.

http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

logout ::

Za vsak slučaj, a si prepričan, da rineš kartico v pravi slot? Katero osnovno ploščo imaš?

L.p., Kloko

valvoline1 ::

In zakaj rabis tole kartico? Saj se še vedno dobijo diski in optične enote na ide prikljucku.

zee ::

Verjetno tlači kartico v PCI režo, namesto v PCIe.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zixy ::

No evo, ugotovil, da sem res toliko nesposoben da sem kartico tiščal v PCI namesto v express. Prav nerodno mi je XD. Težava je sedaj le v tem da verjetno ne bo dovolj prostora zaradi hladilnika na grafični kartici. Upam da me bo kmalu srečala pamet in da si bom omislil novo matično z vsaj 4imi sata prikopi :D

HVALA za pomoč !!

Duhec ::

Sicer je mičken smešno ampak ti vsaj priznaš svojo napako, veliko jih je, ki še naprej tumbajo nelogične stvari in nikakor nočejo priznati svojih napak. Vsaka šola nekaj stane, upam, da bo plata delovala normalno naprej, da ne bo kakih skritih posledic.
Še povej katero osn. ploščo imaš ?

valvoline1 ::

Zakaj si pa kupu na pciex,saj so za pci tut.

zee ::

Prenosi so načeloma hitrejši preko PCIe vodila + naprave na PCI vodilu počasi izumirajo...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

valvoline1 ::

zee je izjavil:

Prenosi so načeloma hitrejši preko PCIe vodila + naprave na PCI vodilu počasi izumirajo...

Če se ne motim hitrosti prenosa pci rež se gibljejo med 150-200mb/s,kar je še vedno več kot dovolj za sata transfer.

zixy ::

Evo, takole je, moja matična je bolj low budget : Gigabyte GA-M61PME-S2, s samo 2x sata priklopoma, zato sem navdušeno poskušal dodati to razširitveno kartico... do sedaj mi je uspelo usposobiti, da imam winse na ata 160gb disku, in pa priklopljena dva po 500 gb sata2 diska (vem vem, tudi 1tb obstajajo XD). KO pa sem hotel priklopiti še dvd pekač na sata priklop sveže vstavljene kartice, mi ob zagonu javi da moram nastaviti raid. Ves mogočen sem pritisnil ctrl+s oz.F4, vendar ko hočem dodati kakšen raid controler, javi da ne zazna nobene naprave. seveda sem driverje že naložil, kartico so winski spoznali, vse lepo in prav.Tudi ko dvd odklopim, mi winski normalno zaženejo, oba diska zazna. kako nastaviti da bo zaznalo dvd pekač? Poskušal sem že tudi prikopiti enega od diskov na kartico pa tudi ni uspelo...

zee ::

SATA trda diska priklopi na PCIe kartico. ATA trdi disk z operacijskim sistemom priključi direkt na matično ploščo, enako stori z optično enoto - za to lahko uporabiš samo en ATA kabel.

Ko boš namestil še gonilnike za SATA kartico, bi se ti morala prikazati še oba trda diska, ki sta priključena nanjo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zixy ::

Stanje je tako, zvezal sem tako kot ste rekli, le da optična enota nima ata priklopa, samo sata. (poskusil sem da sem pekač priklopil na matično in tudi tako da na matični ni nič razen ata diska z winsi). Vendar takoj ko priklopim nekaj na kartico mi vrže ven ( sedaj sem si vsaj zapomnil XD) Raid configuration utility. Tam sem hotel creatat Raid set, vendar mi javi da: Not enough single drives to create raid set. Deletirat itaq ni bilo kaj, možnost pa sem imel tudi rebuildat Raid 1 set, ki pa tudi ni kaj šlo :/. (sata diska sta oba priklopljena na kartico).

p.s. hvala za strpnost, ta kup vezja me pa res ne mara :S

zee ::

Ti si pognal RAID orodje za matično ploščo. Poglej v navodila od kartice, če ti ta sploh podpira RAID polja. Poceni kartice tega sploh nimajo.

Psevdo-RAID polje lahko ustvariš tudi znotraj Windowsov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

valvoline1 ::

Mah,prodal bi diske,nabavu enga 1.5tb ali 2tb sata,dobiš pekača nouga za 20-30e na ide al pa rabljenega za laško six pack pa si zmagal :)

zee ::

Se povsem strinjam z uporabnikom valvoline1.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zixy ::

" RAID Arrays are setup in the PCIe SATA II 300 Raid Card's BIOS" ...v navodilih piše da je potrebno pritisniti Ctrl+S da grem v raid bios, nato pa da moram creatat Raid set RAID 0 (trej podpira Raid)...za drugo opcijo, psevdo raid v winsih, pa bi prosil za pomoč.

Valvoline1: saj to brklanje po pcju, pa iskanje načinov da bi iz fičija nardil ferarija, me je verjetno že stalo malo več kot pa six pack laškega XD...
lahko bi tudi poklical enga tehnika na dom, vendar bom laže spal ponoči vedoč da sem nekaj pogruntal, da bom v prihodnje vedel kaj naredit :P

zee ::

Ne želiš imeti RAID-0 polja, saj za nekaj točk več v raznih benchmarkih ogrožaš vse podatke, ki so na obeh diskih. Kar je aktualno zate, je RAID-1 polje.

Ctrl+S moraš pritisniti takoj bo zagonu sistema.

Psevdo-RAID v Windowsih je mogoče izvesti preko t.i. dinamičnih diskov (dynamic volumes ali nekaj podobnega). Več ti ne vem povedati, ker tega nisem nikoli počel oz. takrat, ko bi lahko sem ugotovil, da to ni tisto, kar si želim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zixy ::

Evo, kartico mi je uspelo usposobiti, malo sem se poigral v biosu, in ugotvil da sem moral enablat funkcijo za več RAIDOV, tako mi je brez problema našlo kartico in tudi dvd pekač ki je priklopljen nanjo, sedaj pa mi ne prikaže sata diskov priklopljenih na matično. Verjetno je težava ker se sedaj raida tepeta med seboj, dobil pa sem tudi opcijo v bootu da pritisnem F10 za konfiguracijo RAIDov, malo bom prebrklal, javim kako bo, če ne prej, ko ponovno naložim windowse ( če ne bo vse po sreči XD).

zee ::

RAID na matični plošči izklopi, vklopi pa RAID na kartici.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zixy ::

KOnčno mi je uspelo, ne spraševati kako, ampak deluje XD, izklopil sem RAID funkcijo, in je presenetljivo zaznalo vse...le manjši problem je, da ko se komp zalavfa , takrat ko je možnost pritisniti F4 za raid bios malo dlje traja, pa vendar čez recimo 30 sekund normalno zažene winse. Ali mi lahko samo še kdo priporoča kakšen program da bi preveril če sistem sedaj pravilno deluje, da se nebi komp sedaj mučil, nato pa nenadoma izdihnil.

kitara8 ::

ej jaz imam tudi eno vpraššanje le da imam jes problem z wlan kartico.
na assus p5q-e plati sta dve pci-e reže sam dela mi wlan kartica sam v ta zgornji... zakaj je to??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161526 (1124) solatko
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748961 (5442) levaky
»

Računalnik za vse pomalem, razen za igre nič.

Oddelek: Kaj kupiti
121252 (981) Mercier
»

Opcije glede RAID-a

Oddelek: Strojna oprema
342303 (1938) wave
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci

Več podobnih tem