» »

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

««
7 / 10
»»

MacGyver141 ::

Jaz sem na primer zadovoljen z 2.0 :)

Pro_moted ::

Tako, včeraj mi je uspelo telefon zbuditi in zdaj dela neprekinjeno že od včeraj.Upam da bo tudi vnaprej.Vsekakor mi je bada 2.0 bolj všeč kot bada 1.2, ampak žal nedodelana. Mislim tako dolgo so jo izdajali, pa jim ni uspelo spacat skup da bi Facebook aplikacija delala :D Ahjaj.Škoda mi je telefona, ker je res super, ampak žal OS je NO GO. Jaz bom šenkal tole stvarco mlajšemu bratu, sam pa grem po Lumio. Po letu pa pol borbe imam dovolj.

Najbolj pa popenim, ko mi pri igranju kake igre, z desktopa pozapere uro in vreme pa ostale widgete !!!!! Kaj ve kdo kako bi to popravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

MacGyver141 ::

Meni enako z dekstopa pobira widgete, drugače me pa več to nemoti, sem se navadu brez widgetov. Pri Badi 2.0 bi morali narest boljso optimizacijo za wave 1 pa 2. Ko sem gledu po youtube od wave 3 posnetke so se meniji čisto lepo premikali. Pa zdi se mi, da se pri 2.0 večkrat sesujejo aplikacije.

easyrider3 ::

Ma vsi mobiteli so načeloma za en klinc narejeni in delovati bi morali tako kot računalniki,saj staneje že isto.

BoboRobot ::

Vidim da imate cel kup problemov z bada os-om. Jst zaenkrat še nisem imel resnih problemov in telefon deluje precej boljše kot kakšen middle-cost android.

Kolko nas je sploh bada userjev v Sloveniji? Zanima me če nas je dosti da vam naredimo aplikacijo za kino in mogoče še tv spored?

Tukaj si lahko ogledate vse naše aplikacije:
http://mobile.pagein.si/apps/
Če ste zainteresirani za kakšno zastonj obdobbje katere koli naše aplikacije povejte pa bomo zrihtal ;)

Lep pozdrav

RejZoR ::

easyrider3 je izjavil:

Ma vsi mobiteli so načeloma za en klinc narejeni in delovati bi morali tako kot računalniki,saj staneje že isto.


Sej eni delujejo. Ampak ne ti z BadaOS. HTC Wildfire, ki ga imam dela kot urca pa čeprav je za današnje standarde iz strojnega vidika totalen krš. Ampak ga 100x raje uporabljam kot Wave-a. Miljonkrat večja izbira kvalitetnih appov, dobre funkcije in z vsakim updejtom sicer neuradnega OS-a dobim več funkcij. Pri Badi pa gre samo navzdol in z vsakim updejtom ostane manj funkcij...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosja ::

Dečki eno vprašanje.

kako urediti v kiesu da bi naprej delovalo upgrade varjanta. ker mi zdaj piše da kao ne podpira. Mam bado 2.0 hrvaško verizjo naloženo preko multiloaderja?

lepo prosim za pomoč.

MacGyver141 ::

Men se zdi, da se to ne da naredit.

matonson ::

urosja je izjavil:

Dečki eno vprašanje.

kako urediti v kiesu da bi naprej delovalo upgrade varjanta. ker mi zdaj piše da kao ne podpira. Mam bado 2.0 hrvaško verizjo naloženo preko multiloaderja?

lepo prosim za pomoč.


Moralo bi it, če bi šel nazaj na 1.2 ali pa 1.0 od tvojega operaterja ter še enkrat probal s Kiesom. Sicer pa ne vidim smisla v tem, razen če se ti gre za garancijo.

Če pride nova verzija Bade, jo dobiš hitreje nekje na internetu kot na Kiesu. Poleg tega se pa meni zdi multiloader tudi bolj ziher varianta za upgrade kot pa Kies.

telexdell ::

urosja je izjavil:

Dečki eno vprašanje.

kako urediti v kiesu da bi naprej delovalo upgrade varjanta. ker mi zdaj piše da kao ne podpira. Mam bado 2.0 hrvaško verizjo naloženo preko multiloaderja?

lepo prosim za pomoč.

Sedaj se dobi BADA 2.0 tudi od Simobila in Mobitela. Če je telefon od katerega od njih poskusi naložiti FW tvojega operaterja.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

max00slo ::

Kje se pa dobi bada 2.0 za simobil ali mobitel? Imam naloženega angleškega ... pa bi bilo super če bi bil slovenska :)

PS: Osebno se mi bada zdi super. 2.0 je še posebej boljša od prejšnjih različic. Imel sem s8500 cca eno leto, sedaj imam s2 že skoraj eno lepo ampak je super občutek uporabljati starega z bado :)

telexdell ::

max00slo je izjavil:

Kje se pa dobi bada 2.0 za simobil ali mobitel? Imam naloženega angleškega ... pa bi bilo super če bi bil slovenska :)

PS: Osebno se mi bada zdi super. 2.0 je še posebej boljša od prejšnjih različic. Imel sem s8500 cca eno leto, sedaj imam s2 že skoraj eno lepo ampak je super občutek uporabljati starega z bado :)

Tukaj se regitriraj. Je brezplačno in brez spama. Na drugih zavihkih imaš navodila, vodiče, dodatne programe...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

urosja ::

Pa je kakšna razlika med mobitelovo verzijo in tisto hrvaško z slo menijem?

ker imam hrvaško gor pa me zanima če se splača dat mobitelovo ali je isto?

lp

telexdell ::

urosja je izjavil:

Pa je kakšna razlika med mobitelovo verzijo in tisto hrvaško z slo menijem?

ker imam hrvaško gor pa me zanima če se splača dat mobitelovo ali je isto?

lp

Sam imam snet FW že kakšen teden a ne najdem časa za nadgradnjo, tako da zgolj domnevam, da bo po nadgradnji moj telefon od Mobitele kasneje nadgradljiv tudi preko Kiessa. Da pa bi bilo kakšna druga razlika med sedanjo Hrvaško verzijo pa dvomim.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Ja pri meni je razlika ta,da sedaj ko moja sestra uporabčja bado 2.0 za mobitel inernet dela super,prej na hrvaški je bil tako počasen,da ga je corby prehitel z navadnim gprs netom,pa čeprav si se z waveom povezal prek wi-fi. Sedaj dela vredu-sicer baterija slabše zdrži ampak je še vseeno vredu. Prej sem na badi imel probleme ker aplikacij ni bilo,na androidu pa ne vem kero bi zbral :P
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

urosja ::

BoboRobot je izjavil:

Vidim da imate cel kup problemov z bada os-om. Jst zaenkrat še nisem imel resnih problemov in telefon deluje precej boljše kot kakšen middle-cost android.

Kolko nas je sploh bada userjev v Sloveniji? Zanima me če nas je dosti da vam naredimo aplikacijo za kino in mogoče še tv spored?

Tukaj si lahko ogledate vse naše aplikacije:
http://mobile.pagein.si/apps/
Če ste zainteresirani za kakšno zastonj obdobbje katere koli naše aplikacije povejte pa bomo zrihtal ;)

Lep pozdrav



Ja jaz bi imel aplikacijo da lahko posnemaš komad pa ti najde izvajalca. zelo pogrešam od bade 1.2, ali pa če slučajno že kaj obstaja pa nevem.

lp

urosja ::

No pa se glih kar nalozil mobitelovo verizjo, ja internet res dela hitreje. za baterijo bomo pa videli. Skratka zaenkrat je fajn odziven, zdaj moram samo še vse znastavit in izklopit nastavitve pa je, ej samo je pa fajn odklukaš MOT in mas vse nastavljeno. :D

lp

urosja ::

Dečki ena novost. Ker vidim da še noben ni napisal.

Če narediš preko multiloaderja upgrade mobitelovo verzijo (kot tudi simobilovo) pa zaženeš kies ti piše this is the latest firmware. tako da bo nadgradljiv preko kiesa dalje.


lp

BoboRobot ::

urosja je izjavil:


Ja jaz bi imel aplikacijo da lahko posnemaš komad pa ti najde izvajalca. zelo pogrešam od bade 1.2, ali pa če slučajno že kaj obstaja pa nevem.
lp

To je eden izmed projektov ki ga bomo naredili v kratkem, iskreno pa upam da bo na samsungapps kmalu mogoče vidt Shazam ali kaj podobnega http://mobile.pagein.si/news/bada-news-...

MacGyver141 ::

A ma kdo kakšne izkušnje z androidom na waveju?

telexdell ::

Sem danes po dolgem času zagnal Kiess. Pa mi je kljub temu, da sem imel inštaliran hrvaški Bada 2.0 javil, da imam nameščen zadnjo verzijo MOT. Torej sploh ne rabim delati nadgradnje:)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

urosja-fajn če to piše,ampak kot veste je to zadnja različica bade,ker bade več ne bo ampak bo tizen :) In takrat bo na njega,če sploh bo nadgrajen le wave 3-ostali pa zagotovo odpadejo,ker še za te so komaj kaj skup spacali -.-
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

easyrider3 ::

Meni je tudi sedaj preko KIES-a noložilo zadnjo verzijo BADE 2.0,vendar nikakor nisem zadovoljen z predvajalnikom videa. Z prejšnjim video predvajalnikom mi je normalno predvajalo AVI posnetke sedaj pa ne,zakaj TO. A je možno sploh še kje dobit-naložit prejšnji predvajalnik od Bade 1.0. Pa tudi predvajalnik glasbe je slabši,nikjer ni nekih nastavitev pa tudi tako na glas ne igra kot poprej. Moram še povdarit,da tudi nikjer ni funkcije pri urejanju slik kot je bilo pri prejšnji verziji.

Kateri: VIDEO predvajalnik
Kateri: Glasbeni predvajalnik
Kateri: Urejavalnik slik

kanixyz ::

BoboRobot je izjavil:

Vidim da imate cel kup problemov z bada os-om. Jst zaenkrat še nisem imel resnih problemov in telefon deluje precej boljše kot kakšen middle-cost android.

Kolko nas je sploh bada userjev v Sloveniji? Zanima me če nas je dosti da vam naredimo aplikacijo za kino in mogoče še tv spored?

Tukaj si lahko ogledate vse naše aplikacije:
http://mobile.pagein.si/apps/
Če ste zainteresirani za kakšno zastonj obdobbje katere koli naše aplikacije povejte pa bomo zrihtal ;)

Lep pozdrav


Tudi mene moti, da ni nobenega appa, ki bi omogočal urejevanje fotografij, kaj šele na višjem nivoju kot jih ima android in ios.
Recimo podobne kot so befunky, pixlr, infinicam, pudding camera, FX camera in podobne.
Sej nekaj photo appov je, ampak noben ne omogoča postprodukcije, ampak so effecti določeni že v naprej, pa še te niso bogve kaj.

LP

MacGyver141 je izjavil:

A ma kdo kakšne izkušnje z androidom na waveju?


to tudi mene zanima :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanixyz ()

csmpd ::

easyrider3 je izjavil:

jKateri: VIDEO predvajalnik
Kateri: Glasbeni predvajalnik
Kateri: Urejavalnik slik


Na stari verziji bade je delal video predvajalnik NapiPlayer dokaj ok,sicer je v polscini,ampak tistih par funkcij (podnapisi) ni težko skapirat.Preveri,če dela na 2.0.

Kar se tiče androida na wave-u.Nazadnje,ko sem bral na forumu,so nehali razvijat.Ustavilo se je pri modemu in omrežju,torej brez klicev in prenosa podatkov-telefon brez osn.funkcij-neuporabno..Na žalost.

Bom pa tudi jaz kljub vsemu zdaj enkrat poskusil bado 2.0,da se sam prepričam o uporabnosti.Pa bom poskušal potem čim bolj objektivno strnit svoja opažanja.

urosja ::

Dečki, vprašanje.

Cpu sem dal na 1000mhz nazaj in se ob odprtju kake aplikacije ali da ga ponovno prižgeš samodejno da nazaj na 850mhz? kao nek dynamic level. da si jemlje koliko rabi kao.

se da tole kako narihtat da skos ostane na 1000 ?

Drugače pa zdaj dela brez problema.

lp

easyrider3 ::

NapiPlayer dela tudi na novi verziji 2.0 čisto uredu,ker to je zame edini predvajalnik ki ti predvaja tudi podnapise,podnapise lahko sam povečuješ kakor ti paše brez kakih problemov.
Jezen sem samo to,ker običajni predvajalnik video vsebin ne predvaja video zapisa AVI ali DVIX.
Zaenkrat pa mi dela ta zadnja verzija 2.0 čisto uredu in do sedaj mi ni še nobenkrat mobitel zamrznil ali ugasnil in ponovno nažgal.

Elemen_T ::

NČ! Se posipam s pepelom glede moje zadnje objave o tem kako fajn je v bistvu tale wave telefon. Naložu bado dva nula, zgubljam živce že en mesec (zaslon se kr ne ugaša, vse šteka in dela počas,...) KURAC grem šipnt sony ericsson arc

Tilk ::

Kako ste kaj navijal ta telefon?
Tilk

MacGyver141 ::

Prišla je nova ICS tema. Vidna je pa samo če greš na market prek telfona in pod novo. Iskalnik jo sploh ne najde. Ime ji je pa Badroid ICS HD. Dela pa dobro.

wave8500 ::

Pozdravljeni!
Imam en problem in sicer imam telefon Wave s8500gt in naloženo bado 1.0, želim si naložiti bado 2.0 preko kiesa, ampak mi napiše "Your device does not support software upgrading via Kies"
Prosim za pomoč
hvala

meXem ::

A je kdo opazil da na badi 2.0 več ne deluje GPS senzor?? :)
jebemti ja ...

urosja ::

Meni dela. :S
čudno.


Jaz pa se vedno čakam tisto aplikacijo za muziko.

lp

telexdell ::

meXem je izjavil:

A je kdo opazil da na badi 2.0 več ne deluje GPS senzor?? :)
jebemti ja ...

Si vklopil v Nastavitve-Lokacija programe, kateri lahko dostopajo do GPS?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MacGyver141 ::

meXem je izjavil:

A je kdo opazil da na badi 2.0 več ne deluje GPS senzor?? :)
jebemti ja ...


Glih včeraj sem sprobal pa dela, samo nekam dolg išče satelite.

meXem ::

Vse sem probal...
Ja telefon ti najde sam trenutni položaj, ampak noben program ne dela :S

Endomondo, sports tracker, ...
Na badi 1.2 je endomondo delal kot urica, tukaj pa si lahko z njim samo čas štopam :)

MaterVola ::

Endomondo na Badi? A to prek Jave?

meXem ::

ja prek jave

MacGyver141 ::

Pojdi pod lokacijo in obklukaj to aplikacijo da ji dovoljuješ GPS. Mogoče je to krivo.

Men Endomondo sploh nedela.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Pojdi pod lokacijo in obklukaj to aplikacijo da ji dovoljuješ GPS. Mogoče je to krivo

Zgodovina sprememb…

pleomax ::

Ravnokar nalagam sestri nazaj bado 1.2 Veliko bolša,pa še baterija več zdrži. Aplikacij je od takrat tako malo,da se ji sploh ne splača met 2.0
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

pleomax ::

ZDaj ravno nalagam eno bado 1.2 in kaj potem ko to naložim,samo dol potegnem mobitelovo verzijo in jo dam gor ali kaj? Ker mobitelova namreč nima boot datoteke.
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

pleomax ::

KAtera bada 1.2 ima boot datoteko,če pa tiste ko so brez zvzdice,nimajo boot datoteke -.- Pomagajte,prosim.
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

paix ::

Najprej naloži mobitelovo verzijo 1.0, šele nato 1.2.

MacGyver141 ::

Zgleda razvijajo ICS za S8500:)

http://www.badaforums.net/forums/androi...

meXem ::

Se mi zdi skoraj nemogoče :)

Če pa je res pa dobi telefon takoj 100e na vrednosti, čeprav ga potem takem nebi prodal...

RejZoR ::

Upam samo, da bom dočakal zadevo s svojem življenju... Bada je res totalno neuporabna in z nivojem nezainteresiranosti Samsunga za hitrejši razvoj slednje je stvar samo še slabša. Nej tipu dajo specifikacije chipseta pa čaw, da spaca kot je treba.

Wave je še vedno kljub starosti strojno povsem na nivoju, tko da komaj čakam. Mogoče pa to, da ga nisem prodal pod ceno niti ni tko slaba stvar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosja ::

Men še vedno ni jasno zakaj to govorite eni "Bada je res totalno neuporabna".
Jaz sem zadovoljen, ponuja mi vse to kar rabim, dela mi brez problema, ne šteka in to je to.

Nimam nič slabega čez njo povedat. Nevem kaj eni od telefona zahtevate da govorite da je neuporabna.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosja ()

GeForce ::

urosja je izjavil:

Men še vedno ni jasno zakaj to govorite eni "Bada je res totalno neuporabna".
Jaz sem zadovoljen, ponuja mi vse to kar rabim, dela mi brez problema, ne šteka in to je to.

Nimam nič slabega čez njo povedat. Nevem kaj eni od telefona zahtevate da govorite da je neuporabna.

lp

Ne vem ali sem tebi ali nekomu drugemu tule že povedal o tem zakaj je bada "totalno neuporabna". Če Wave-a Samsung nebi oglaševal kot smartphone, bi bili vsi zadovoljni in bi bile pritožbe neupravičene. Ker pa Wavea oglašujejo kot top smartphone, so pa pritožbe povsem na mestu, saj je Bada skoraj bol "dumb" sistem kot, Java sistemi na starejših mobilnikih. Pač maksimalna omejitev 5 zavihkov v brskalinku, s tem da lahko polno funkcionalno delaš le z 2ma ali 3mi zavihki, ker potem dobiš sporočilo Wout of memmory", ni ravno neka smart funkcionalnost.

urosja ::

GeForce je izjavil:

urosja je izjavil:

Men še vedno ni jasno zakaj to govorite eni "Bada je res totalno neuporabna".
Jaz sem zadovoljen, ponuja mi vse to kar rabim, dela mi brez problema, ne šteka in to je to.

Nimam nič slabega čez njo povedat. Nevem kaj eni od telefona zahtevate da govorite da je neuporabna.

lp

Ne vem ali sem tebi ali nekomu drugemu tule že povedal o tem zakaj je bada "totalno neuporabna". Če Wave-a Samsung nebi oglaševal kot smartphone, bi bili vsi zadovoljni in bi bile pritožbe neupravičene. Ker pa Wavea oglašujejo kot top smartphone, so pa pritožbe povsem na mestu, saj je Bada skoraj bol "dumb" sistem kot, Java sistemi na starejših mobilnikih. Pač maksimalna omejitev 5 zavihkov v brskalinku, s tem da lahko polno funkcionalno delaš le z 2ma ali 3mi zavihki, ker potem dobiš sporočilo Wout of memmory", ni ravno neka smart funkcionalnost.



Uf zaradi tega če nemorem 5 zavihkov odpret se pa res nebom sekiral ker sem do zdaj v slabih 2 letih mislim da največ 3 odprl.
In če je pri tebi samo tole krivo da bado poimenuješ totalno neuporabna potem nevem kaj je narobe z tabo?
Kaj slučajno telefon rabiš namesto računalnika? potem je opravičeno tole , drugače pa ne.
Ker jaz rabim tale telefon za telefonirat, sms , mms, za pošto pogledat (kar mi deluje odlično, mi vse opdre kar rabim), kaj polsikat, mogočeee kaj posnemat na hitro, pa včasih kakšno nujno potrebno informacijo pogledat ko sem zunaj in nisem v bližini računalnika. In mi telefon deluje fenomenalno, še nikoli ga nisem preklel.

lp
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349258 (31180) paix
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454088 (2418) RejZoR
»

[Android] Slabosti in težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
131736 (1626) KoMar-
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285339 (3872) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92747 (2444) pleomax

Več podobnih tem