» »

Zaklepanje Excel datotek

Zaklepanje Excel datotek

egamad ::

Rad bi zaklenil Excel datoteko tako, da je potem vseeno možno razširiti združene vrstice (več vrstic je collapsanih skupaj, razširiš jih tako, da klikneš majhen plus znak ob vrstici). Imam Excel 2007 in datoteko v starem .xls formatu.

Poskusil sem s "protect sheet", a nobena opcija tam ne dovoli razširjanje vrstic. Enako je, če uporabim "protect workbook" -> "protect structure and windows". Ko kliknem na znak za razširjanje vrstic mi napiše da je opcija onemogočena in da naj odklenem datoteko. Kaj lahko naredim?

egamad ::

BUMP

Ima kdo kakšno idejo? Ali sem sploh dovolj jasno razložil? Gre vglavnem za to, da bi rad zaklenil excel datoteko tako, da ostali lahko vidijo vsebino, a je ne morejo spreminjati. Moja datoteka je skonstruirana tako, da je več vrstic skupaj "collapsanih", torej se vsebina ne vidi dokler je ne razširiš. Ravno razširiti teh vrstic pa v zaklenjenem dokumentu ne gre.
Torej kako lahko zaklenem tako, da se bo vseeno dalo razširjat tiste vrstice?

Lepo prosim za odgovor, že en teden me tole muči..

švrk ::

Sam imam podobno težavo, napisal sem programček v vba, ki pobira podatke iz določenih celic in rešitve meče v druge celice. Težava je v tem, da bi rad zaklenil le nekatere posamezne celice katere uporabnik ne sme spreminjat. Znam sicer zaklenit cel dokument, vendar potem je vse zaklenjeno in mi poleg tega še programček ne dela.

Kako bi torej zaklenil samo določene izbrane celice? v excel 2007?

hvala in lp

Damiani ::

švrk, dve možnosti. Sam zdraven nimam excela, da bi napisal točen postope:
- izbereš celico->lastnosti in tam poiščeš checkbox za zaklep,
- določiš območja,katera se ne zaklepajo.

Damiani ::

egamat, zdele sm pršu na eno idejo. probaj ce zaklepanje omogoča uporabnikovo skrivanje vrstic. to vključi. če se zjutrej spomnim pa še sam spobam.
lp

egamad ::

Sprobal sem vse opcije, ki jih ponuja "protect sheet" in tudi če vse obkljukam (dovolim), mi ne dovoli razširjat vrstic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel kopiranje vsebine iz zaklenjene celice brez odklepa

Oddelek: Pomoč in nasveti
151638 (1376) mirator
»

Excel obfuscation

Oddelek: Programska oprema
141938 (1633) SeMiNeSanja
»

excel uprašanje

Oddelek: Programska oprema
91477 (888) bdoxx
»

[VB] excel makro, VB program ali kaj drugega

Oddelek: Programiranje
52321 (2321) Tutankhamun
»

Zaklepanje dokumenta

Oddelek: Programska oprema
126381 (6104) Rasho

Več podobnih tem