» »

naročanje superg iz kitajske

naročanje superg iz kitajske

sulaco ::

Pozdravljeni,
ali je že kdo med vami naročal superge (obutev) iz kitajske. Konkretno me zanima naslednja stran:
http://www.closhoes.com/

ki ima zelo ugodne cene atraktivnih modelov znanih znamk. Sedaj imam pa pomisleke, ali to morda niso ponaredki in kaj se bo zgodilo pri nas na carini??

Hvala za odgovore in mnenja.
LP

RockyS ::

Nič, otrok carinika bo srečen, ker bo mel nove najkice.

sulaco ::

a potem mi odsvetuješ nakup ??

Eno vpr. za intermezzo: Kako pa carinik ve, da so ponaredki?? Saj kitajc ponavadi še deklaracijo ponaredi........
LP

antireal ::

Zagotovo jih bodo zasegli na carini! Vse kar je znanih znamk iz tistega konce gre direkt v uničenje.

RockyS ::

Me pa zanima kako se obnese če naročiš na Hrvaško ali Avstrijo...

bluefish ::

Jah, kako le. Tudi tam imajo carino.

RockyS ::

To že, ampak vem, da mobiteli gredo na hrvaškem gladko skozi.

overlord_tm ::

RockyS je izjavil:

To že, ampak vem, da mobiteli gredo na hrvaškem gladko skozi.


Tam gre zaradi CE znaka, ponavadi niso ponaredki, ampak no name brez CE.

Sicer pa, BV kupovat ponaredke. Kupi original nekje iz evrope ali USA, bos vsaj imel superge, ker ne mores tako malo placati, kot kitajc lahko zanic naredi.

RockyS ::

Lahko pa plačaš zelo drago v Sloveniji, pa kljub temu dobiš 3. kvalitetni razred.

revvs ::

Kitajci so zelo ponosni če lahko nekaj do potankosti posnemajo. Če je vse isto potem je tako vseeno, saj največ pri znanih proizvodih stane ime. Se spomnim kako so lepo prodajali neke torbice v Nemčiji, noben ni mogel ugotoviti da je ponaredek, nato so pa prišli dokumenti, ki so dokazovali da so ponaredki in so vse uničili....bedaki :D

thramos ::

overlord_tm je izjavil:

Sicer pa, BV kupovat ponaredke. Kupi original nekje iz evrope ali USA, bos vsaj imel superge, ker ne mores tako malo placati, kot kitajc lahko zanic naredi.


Lahko pa plačaš veliko, za enak izdelek istega Kitajca.

OT, moje superge iz Ebaya za 20$ so brez problema prišle čez carino. Kot drugi pišejo sem imel srečo ...

qwzyx ::

V nekaterih državah EU lahko za ponaredek znane blagovne znamke plačaš kazen. Zavedaj se, da ko kopuješ ponaredek škoduješ ugledu blagovne znamke.

darkolord ::

Eno vpr. za intermezzo: Kako pa carinik ve, da so ponaredki??
Pokliče predstavnika zastopnika te blagovne znamke in on pogleda, če je ponaredek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Narobe svet - država uradno prodala ponaredke

Oddelek: Sedem umetnosti
153863 (3223) Wrop
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19260139 (39585) St235
»

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

Oddelek: Kaj kupiti
4217541 (7276) jnovak
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8423596 (15598) tomaz88
»

Kdaj se šteje da je izdelek ponaredek?

Oddelek: Loža
193180 (2435) St235

Več podobnih tem