» »

Apple želi sodno prepoved odklepanja operacijskega sistema iOS

1
2
»

Keyser Soze ::

BigLebowski je izjavil:

Skratka...Še odvzem lastnega življenja, torej samomor, je nezakonit...če ti seveda ne uspe ;)

Jeli?
OM, F, G!

Jst ::

Apple se boji Androida. Naj pojasnim. Apple svojim aplikacijam ročno dovoli v App store in varnostni model je osnovan okoli tega. Pri Androidu je pa že od začetka bilo mišljeno, da bje to odrta platforma, kjer dobiš aplikacije kjer ti srce poželi.

Z Jailbreakom se pa ta varnostni model Appla podre in se ne bodo mogli več hvaliti z varnostjo, serviserji bodo imeli več dela, hot-line bo večkrat brnel.

Jaz sem se z N95.8GB že opekel (postal zombi*) in sem potem vse aplikacije, ki so se izkazale, da jih rabim, tudi kupil. Ironija je, da mi je ta telefon, le nekaj mesecev po nakupu aplikacij, zgrizel pes.

*Baterija ni zdržala niti dneva in na routerju sem opazil veliko količino podatkov, ki gre iz/na IP od telefona.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spc ::

nekikr je izjavil:

A si ne morete enkrat za vselej dopovedati, da ko kupite iPhone, Xbox, Hladilnik z zaprtim programom.....da NE kupite naprave v celoti z vsemi patenti, pravico vpogleda v izvorno kodo in ne vem kaj še. To lepo piše v knjižici, ki jo dobiš pri vsakem sranju na baterije, pa še logika tako pravi. Z nakupom naprave NE postaneš lastnik licenc, ki so uporabljene, NE postaneš lastnik programske opreme, NE postaneš nič drugega kot nekdo, ki ima pravico uporabljati napravo za namen, ki je napisan.

Ja, kupiš hišo pa ni tvoja....
 

Dieu ::

Hm, kje je zdaj evropska komisija?

http://slo-tech.com/novice/t361135/0

naj naredijo še isto zadeva s aplikacijami za iPhone, torej prisilijo Apple, da bo moral dovoliti poganjanje vseh aplikacij, pa nebo potrebno nič jailbrejkat in imamo takoj rešenih kup težav uporabnikov iPhonov, Apple pa se bo že znašel...
I was blind but now I see!

BigWhale ::

ABX je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jailbreak dejansko je krsenje avtorskih pravic. Verjetno je tudi krsenje kaksnega DMCA zakona.


Dejansko se motiš.
http://www.wired.com/threatlevel/2010/0...

Federal regulators lifted a cloud of uncertainty when they announced it was lawful to hack or "jailbreak" an iPhone, declaring Monday there was "no basis for copyright law to assist Apple in protecting its restrictive business model."


Hm, kul. Tehnicno gledano, jailbreak se vedno je krsitev copyrighta, ker tako kot Apple sam pravi, naredis derivate work. Ce to naredis sam in ga uporabljas sam zase potem ne vidim problemov. Konec koncev je derivated work tudi to, ce jest samo en refren od neke pesmi poslusam over and over again. :>

Se pa strinjam z odlocitvijo sodnikov, da zakon o avtorksih pravicah ne bi smel biti metoda s katero lahko Apple omejuje in zapira svoj trg. Za to imajo druge metode na voljo. Garancija recimo.

Je pa izjava Appla, da bi lahko jailbroken iphoni postali nek raj za 'hackerje' silna traparija.

magecu ::

nekikr je izjavil:

Če ti bo lažje:
NE postaneš nič drugega kot nekdo, ki ima pravico uporabljati napravo za namen, ki je napisan.

Si predstavljaš da bi isto veljalo za lepilni trak?
Ko kupiš ta lepilni trak ga lahko uporabljaš samo za lepit papir.
In ker imamo patent na bel prozoren lepilni trak ne sme noben drug delat bel prozoren lepilni trak in postavit drugih pravil.
Koliko popolnoma smiselnih, normalnih in uporabnih aplikacij bi šlo v nič. Da ne govorimo o čem bolj eksotičnem kot je na primer rentgen iz lepilnega traka, če bi bil patent na kakršen koli lepilni trak namesto samo na prozornega.

Samo zato ker je uzakonjeno ni nujno pametno. To da ni pametno narejen zakon pa tudi še ne pomeni da ne poskuša rešit resnega in obstoječega problema, je pač samo slabo sestavljen, ali pa so ljudje ki ga interpretirajo preveč butasti ali pa imajo mogoče "zlobne"/"nepoštene" namene.
Bi bil že skrajni čas da bi veljal zakon v okviru namena ne pa dobesedno kar piše.
Jasno to bi prineslo celo maso drugih problemov, ki bi bili vezani na kdo bi določil kaj je "pomen", in koliko bi ta oseba/organizacija, bila sploh zanesljiva in zaupanja vredna.

ABX ::

Jst je izjavil:

Apple se boji Androida. Naj pojasnim. Apple svojim aplikacijam ročno dovoli v App store in varnostni model je osnovan okoli tega. Pri Androidu je pa že od začetka bilo mišljeno, da bje to odrta platforma, kjer dobiš aplikacije kjer ti srce poželi.

Z Jailbreakom se pa ta varnostni model Appla podre in se ne bodo mogli več hvaliti z varnostjo, serviserji bodo imeli več dela, hot-line bo večkrat brnel.

Jaz sem se z N95.8GB že opekel (postal zombi*) in sem potem vse aplikacije, ki so se izkazale, da jih rabim, tudi kupil. Ironija je, da mi je ta telefon, le nekaj mesecev po nakupu aplikacij, zgrizel pes.

*Baterija ni zdržala niti dneva in na routerju sem opazil veliko količino podatkov, ki gre iz/na IP od telefona.


Nekdo varnost prepusti drugi firm, nekdo jo vzame sam v roke. Kot ti paše.
To da si imel ti slabe izkušnje ne pomeni da je prav da se zadeva zapre za vse ostale.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

murmur ::

BigWhale je izjavil:

Jailbreak dejansko je krsenje avtorskih pravic. Verjetno je tudi krsenje kaksnega DMCA zakona.

Na Apple bi se morali pritisniti, da dovolijo poganjanje custom aplikacij in da dovolijo zamenjavo operacijskega sistema na napravi. Potem bi bili vsi srecni.

Ce bi Apple zaradi tega ukinil garancijo, bi bila to povsem primerna kompenzacija. Po mojem. To je sicer mal tricky ampak bi bilo izvedljivo. Proizvajalec avtomobila, ti verjetno tudi ne bo priznal garancije, ce imas firmware modificiran in custom made.

V blenderju lahko poleg banan miksas tud kamne, sam ce jih, bos ostal brez garancije. No, odvisno od blenderja... ;>


V tem blenderju brez problema miksas se kaj vecjega.

MitjaP ::

keworkian je izjavil:

Isto kot da bi dali v zakon "ne smeš vlomiti v lastno bajto". Je popolnoma tvoja ampak ni...

Ne bi blo nič novega. Take predpise že poznamo. V avtomobilu ne smeš biti neprivezan.

BigWhale ::

MitjaP je izjavil:

keworkian je izjavil:

Isto kot da bi dali v zakon "ne smeš vlomiti v lastno bajto". Je popolnoma tvoja ampak ni...

Ne bi blo nič novega. Take predpise že poznamo. V avtomobilu ne smeš biti neprivezan.


Glede na to, da je nasa drzava socialna drzava in ti nudi 'brezplacno' zdravstvo, je to minimalen ukrep, ki se ga ni tezko drzati in poveca tvojo varnost v prometu.

Hkrati pa poskrbi tudi za psihicno stanje tistega, ki se je zaletel vate in te zaradi pasu ni ubil.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kongresna knjižnica v ZDA ne bo več shranjevala vseh objav na Twitterju

Oddelek: Novice / Ostalo
165107 (3301) lucca brassi
»

iOS 6.1.1 je zunaj, evasi0n jailbreak še deluje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4216642 (14149) lambda
»

Applov iPhone 4 odklenjen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
349794 (8248) techfreak :)
»

Dodane izjeme v DMCA: odklepanje iPhona legalno

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
287645 (6186) MrStein
»

Rekord v prenosu podatkov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
212614 (2614) bradek

Več podobnih tem