» »

Dimne "bombe

Dimne "bombe

krur ::

Nevem če je ta naslov ravno za to temo, ampak dobro. Zanima me veliko o dimnih bombah, saj bi jih prihodnje potreboval za nek fotoshooting. Ali jih je kaznivo uporabljati? Kje jih dobiti? (malo sem prepozen po novem letu:() kakšne vzeti? Rabil bi nekaj, kar bi prekrilo površino 10m^2, bi bilo možno da bi več manjših razporedil, saj bi jih imel samo meter visoko, da bi se videla zgornja palt modela. Se fejst zakadi? Se skozi ta dim vidi? S ping pong žogicami verjetno ne bom poskušal... Dela kdo doma iz solitra? Piši na inbox. Hvala

Avenger ::

Soliter in sladkor, drugače pa, youtube is your friend!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Shifty ::

AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Tio2 ::

S ping pong žogicami verjetno ne bom poskušal.


...niti s solitrom se ne loti,
ce imas potrebo "megle", raje si priskrbi NH4NO3 - amonijev nitrat (farmacevtski je 100% , v agro oskrbah dobis proizvod, ki je boljse "rafinirat")

segrej posodo na 170°C in dodaj pocasi nitrat v posodo (se ne vname, ker se cepi v N2O in H2O), ali pa kuhaj brez presegat 170°C

enostavnejsa varianta je da si vzames stroj, ki se uporablja za "proizvajanje" sint. megle

pazi, da N2O ne oksidiras, ker bi se lahko smejal'...

Didu%C5%A1ikov oksid @ Wikipedia - info. v slovenscini niso popolne in tocne, dopolniti bi bilo treba + sam n2o je megla, ne se rajski plin

gulfstream ::

Tako je; Če se zanimaš za pirotehnično varianto, je daleč najbolje zmešati soliter : sladkor : parafin (vosek) v razmerju 3:2:1,2. Mešanica se, če zgoreva v zaprtem prostoru (v piksni, pod vedrom) noro dobro kadi, pa počasi gori. Pa cena je pod 5EUR/kg. Dim ni strupen, je pa slabost da je lahek in se hitro dvigne (ne drži se pri tleh). Brez voska sploh ne poskušaj, ker dobiš hitro gorečo mešanico, ki se relativno slabo kadi.

Druga varianta je dimni generator na principu, kot ga uporabljajo akro letala - vbrizg parafinskega olja v izpušno cev (lahko tudi na žar, pa kombiniraš s kakšnim ventilatorjem...).

Tretja varianta pa je če kje rentneš ali kupiš generator za meglo, kot jih majo v diskotekah.

zee ::

Obujanja mrtvih tem ne rabimo. Toliko manj, ker se sprasuje ze po odgovorjenem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

heero ::

si bom sposodu temo ali so za flash bang bombo primerne te sestavine magnezij soliter.


hvala

Unknown_001 ::

Magnezij bo že pravi (bliskavični efekt) za soliter pa ne vem točno kako funkcijo ma, me pa res zanima kje boš ti to dejansko nucal, ker te homemade zadeve znajo bit še bolj nevarne od pravih, pa že s pravimi ni kj velik se za hecat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

heero ::

ta soliter je kot pise nek konzervans za meso samo nevem ce je vredu za izdelavo teh stvari

einstein :P ::

Kalijev nitrat oz. soliter (KNO3) je oksidant in se uporablja kot gnojilo oz. pri izdelavi pirotehničnih sredstev (da dovaja potreben kisik za gorenje).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

heero ::

in kaj je potem ta kot konzervans

vorantz ::

heero ::

to sem tudi bral sem spregledal to za hrano....hvala vsem za pomoc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sušenje mesa in konzervansi

Oddelek: Loža
1612281 (11425) harvey
»

kje kupiti žveplo?

Oddelek: Loža
278276 (6462) Vikking
»

Sto let Haber-Boschevega postopka

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
185568 (4606) jest10
»

prevedeno u slovenscino -Sestavine

Oddelek: Loža
252925 (2087) DangerDuck
»

[Dimna bomba] Kje kupiti....

Oddelek: Loža
257838 (7288) Doman

Več podobnih tem