» »

prevedeno u slovenscino -Sestavine

prevedeno u slovenscino -Sestavine

latrix ::

lep pozdrav.prosim lepo ce mi en to prevede u slovenscino in ce mi lahko se pove kje bi dobo te sestavine,saj pise spodaj u oklepajih ,samo ce se jih dobi se kje drugje.uglavnem ce mi lahko en prevede pa pomaga.hvala lepa.lp

otassium Nitrate
(Salt Peter Found In Garden Shops)

Sugar

Baking Soda

Organic Powder Dye
(Found In Hobby Shops)

latrix ::

prvo ne ko rabim otassium nitrate pa spodaj u oklepaju pise salt peter,a to je eno inisto al je le razlicica ki se je lazje dobi?
pa pac ce lahko mi en vse prevede lepo
hvala
lp

Okapi ::

Počakaj, da boš star 18 let, medtem se pridno uči angleško (in slovensko), potem boš pa lahko dimne bombe delal.

O.

Zheegec ::

Saj ti je čisto lepo svetoval.

Počni kaj bolj pametnega, malo bolj razumljivo piši pa ne preklinjaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

alexa-lol ::

prva je kalijev nitrat..
sugar...cukr

bluefish ::

res bo treba najprej do konca znati slovenščino, angleščina je poten očitno že višja znanost.

Ziga Dolhar ::

nikimali: Opozorilo pred nazivom.

Pravila
https://dolhar.si/

gzibret ::

Navedene sestavine so sestavine za eksploziv ali pa za dimne bombe. Zakaj ta tema še ni pod ključem?
Vse je za neki dobr!

bosmla ::

Pa kaj na tem forumo ste malo mimo? Zakaj zaklepat temo o sestavinah za recimo eksploziv? Jaz vem celo sestavine za A bombo pa ni to nic takega... dobro mulec je malo mimo ampak ce tu zaklenete temo bo nadaljeval kje drugje... aja pa se vcasih sem tudi sam delal smodnik za rakete (ognjemet ne medcelinske>:D) pa sem vecinoma vse kupil v lekarni oz. kemikaliji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Pyr0Beast ::

Zadeva je relativno nenevarna v majhnih količinah. Za več info pojdi na ' pirotehnični raj ' forum in vprašaj tam.

Potassium Nitrate
(Salt Peter Found In Garden Shops)

V trgovinah se to zadevo dobi kot (dušikovo) gnojilo, mogoče čisto, pogostoma ne.

Baking soda je navadna soda bikarbona, v lidlu/kakšnih podobnih trgovinah jo najdeš na kile. Cena okoli 0.8€/kg.


Navedene sestavine so sestavine za eksploziv ali pa za dimne bombe. Zakaj ta tema še ni pod ključem?
Ker najbrž lahko tudi z navadno moko raszstreliš hišo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Zato, ker je igranje z eksplozivi nevarno, še posebej, če se z njimi igra zelo mlada oseba, kot je razvidno iz načina pisanja osebe, ki jo stvar zanima. Pa še legalnost početja je glede na določila Zakona o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih (ZEPI) vprašljiva.
Vse je za neki dobr!

Pyr0Beast ::

Vendar pa to niso sestavine za eksploziv, temveč za pirotehnično sredstvo (dimna bomba).

Zdi sem mi da zakon tudi dovoljuje proizvodnjo takih zmesi (do 1 ali 2g) za učne in eksperimentalne namene.

Sam sicer odsvetujem kakršnokoli igranje s pirotehniko (da nebi slučajno kdo šel v šolo kazat in se hvalit kaj je doma naredil), zadeva je prenevarna že za uporabo, kaj šele za prizvodnjo.
Vsako letu komu odtrga prste zaradi svoje neumnosti, kitajske tovarne gorijo mesečno zaradi ene same iskre, katera vžge mešanico.
Preberi si na pirotehničnem raj forumu, kakšne nesreče je že imel folk, ki se je s tem ukvarjal.
Veliko jih pa ni imelo sreče da bi sploh karkoli povedali o svoji neumnosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

Pyro - tudi sam poznam en takšen primer.

Kolega se je igral z mešanico acetilena in kisika. Mešanico je polnil v plastične vrečke za smeti in je fino urezalo, ko je zadevo prižgal.

No, enkrat je imel oblečen na sebi volnen pulover in statična elektrika je naredila svoje. Odnesel jo je relativno poceni, zgolj s počenimi bobniči in delno izgubo sluha.
Vse je za neki dobr!

WarpedGone ::

Navedene sestavine so sestavine za eksploziv ali pa za dimne bombe. Zakaj ta tema še ni pod ključem?

Ker je po moje varnost skozi znanje bolj zanesljiva od varnosti skozi neznanje. Bolš da se o zadevo dobro in široko predebatira in jasno večkrat izpostavi nevarnosti, kot pa da nek froc prebere samo seznam sestavin in nato doma bum.

Če pa zna kdo povedat, kater zakon je kršen, pa ne bo debate. Dobesedno.
Zbogom in hvala za vse ribe

gzibret ::

W1 - saj sem napisal. Sporen je že 1. odstavek 10. člena ZEPI.

Zgovorna je tudi 2. točka 1. odstavka 48. člena ZEPI.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Pyr0Beast ::

Posebej nevarne so šele mešanice kovin in močnih oksidantov zaradi svoje ogromne energijske gostote (Večja od navadnih eksplozivov (TNT, smodnik ipd.). Minij in bronca -> Mibro

Sam sem nekaj takega poizusil prižgati, vse je že žarelo od vročine pa se ni hotlo zanetiti po bogu ne, nato pa v trenu oka okoli tebe sam dim :)
1g naj bi dal od sebe za okoli m³ dima. Mešal sem po občutku in zagotovo preveč (okoli 5g).
Zaščita ni manjkala seveda, bila tudi zelo koristna. :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bellzmet ::

Hja 10. člen tukaj nima vloge.

Ima pa vlogo 20.člen, 2. točka, ČE gre tukaj za eksploziv. Dimna bomba čisto po moji oceni ne spada pod eksploziv.

lp

Bellzmet ::

Hmm samo a tale zakon sploh velja za fizične osebe ali samo za tiste, ki se s tem ukvarjajo poklicno?

bosmla ::

Ja treba pazit na vse odstavke vseh zakonov... to je konec koncev forum v lasti pravne oblasti, ki mora pazit na svoj ugled lol.
Kot je ze en napisal, da ne bi kdo tukaj omenjal zitaric (moka)- ce jo fino rastreses v nek prostor pa prizges BUM. No sem se spomnil ko sem bil star kakih 7-8 let smo imeli nekaj tistih mocvirnih rastlin, ki imajo na vrhu polno drobnih semen (v rjavem "kokonu") s padalci (kot regrat), no v glavnem so se raztresle jaz pa sem vse sklacil v peč za centralno (na drva) in prizgal. Eksplozija je odtrgala zgornja vrata od peci, ki so v letu zgresile mojo glavo za par mm. Torej ce bi vedel verjetno tega ne bi delal oz. bi bil previdnejsi tako, da pogovor ne more skodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

SodVina ::

potassium nitrate je soliter. Zmes solitra(in cukra) se uporablja za dimne bombe in kot pogonsko gorivo modelarskih raket. Soliter je tudi osnovna sestavina smodnika. Domneve so, da je martin krpan trgoval s solitrom (angleska sol) in tako naj bi veljal za prvega slovenskega trgovca z orozjem.

Vcasih so to stvar imeli v vsaki agrarni trgovini(kmetje so dajali v salame) ali pa v kaksni tehnicni trgovini (astra chemo, mavrica, itd.) Dandanes je kot fizicna oseba vecje kolicine(vec kot par gramov) v Sloveniji to prakticno nemogoce kupiti. da se ga narediti iz bolj dostopnih sestavin, vendar je postopek dokaj zamuden (ni pa pretirano nevaren) in rezultat je ponavadi nizje kvalitete in kot tak neuporaben za recimo modelaske rakete.

Svetujem branje pirotehnicnega raja. Tam imajo veliko kemijske podlage tam kolikortoliko normalna oseba tudi dobi predstavo, v kaksne projekte se spravit in kaj pustiti pri miru. Mocno odsvetujem razne angleske cookboke/handbooke, ker je vecina receptov tam povrsnih in tudi napacnih. Sledijo hude poskodbe. Garantirano.

lp,
SodVina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

gzibret ::

> Ima pa vlogo 20.člen, 2. točka, ČE gre tukaj za eksploziv. Dimna bomba čisto po moji oceni ne spada pod eksploziv.

Dimna bomba je eksploziv.

3. člen:

(1) Eksplozivi so trdne ali tekoče eksplozivne snovi ali zmesi in eksplozivni predmeti, ki vsebujejo eno ali več eksplozivnih snovi, ki pri kemični reakciji sproščajo pline, katerih tlak in hitrosti so takšni, da lahko uničijo okolico. Eksplozivi so tudi pirotehnične snovi ali zmesi, pri katerih se tvorijo toplota, svetloba, zvok, plin, megla ali dim ali njihove kombinacije, ki so posledica neeksplozivnih, samodejnih in eksotermnih kemičnih reakcij.
Vse je za neki dobr!

T0RN4D0 ::

To je pa mal hecna definicija =) Oziroma, kako je definirana samodejna reakcija? Ta zmes ne reagira samodejno, jo je treba sprožit. :) Če je samodejno vse kar reagira samo po sebi ko je reakcija enkrat sprožena, potem je ekploziv tudi vžigalnik, vžigalica in najbrž tudi prdci.


Ko je novica da severna koreja zaklepa dostop do česarkoli že, se takoj vsi zbunimo da to pa ni prav. Tlele bi se pa nekateri ravno tako igral neko totalitarnost. Poleg tega fant niti ni vprašal kako se sestavi bomba, ampak je vprašal kako se prevedejo sestavine. Če bi nekdo vprašal kje dobiti kvaliteten nož, bi se zgleda tudi našlo par junakov ki bi ga oblajali koga misli zaštihat in naj se stvar zaklene...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SodVina ::

Pravzaprav je stvar zakljucena. Stvari so predebatirane, besede prevedene in tudi podani namigi, kje iskati naprej (ki se jih je avtor teme gotovo ze posluzil). Ali je tema zakonsko legalna ali ne, pa se lahko kregamo se naslednjih 10 strani. In samo zaradi tega razloga ne vidim smisla, da stvar ostane odklenjena se naprej :)

lp,
SodVina

Pyr0Beast ::

Eksplozivi so tudi pirotehnične snovi ali zmesi, pri katerih se tvorijo toplota, svetloba, zvok, plin, megla ali dim ali njihove kombinacije, ki so posledica neeksplozivnih, samodejnih in eksotermnih kemičnih reakcij.

Hmm, pod to definicijo lahko spokaš praktično večino baterij, kot tudi večino kemičnih svetlobnih reakcij. No, če se tvori toplota je reakcija zagotovo eksotermna in obratno, torej pod te reakcije spada tudi kakšno gnitje sadja ali pa preprosto vzhajanje kruha (toplota, plin) ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Domneve so, da je martin krpan trgoval s solitrom (angleska sol) in tako naj bi veljal za prvega slovenskega trgovca z orozjem.

Ta domneva je bila argumentirano ovržena.
Iz članka, dosegljivega na delo.si.
Obe popularni razlagi angleške soli, odvajalna in orožarska, sta po mnenju prof. Hladnika pravzaprav lep dokaz, kako primeren je Krpan kot interpretacijska podlaga našega današnjega nacionalnega žitja.
Nikolaj Pečenko in Jolka Milič sta z brskanjem po raznih slovarjih pokazala, da so najlepše in najbolj simpatične interpretacije tudi najmanj utemeljene v gradivu, pojasnjuje prof. Hladnik in dodaja, da se bo žal treba sprijazniti s pustim, neduhovitim pojasnilom, da je bila v Krpanovih časih angleška sol pač zgolj in samo kuhinjska sol nelegalnega, prepovedanega izvora.


O.

DangerDuck ::

imagodei seveda bomo smo in bomo ;-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žveplova kislina

Oddelek: Loža
3011813 (7300) Smrekar1
»

Dimne "bombe

Oddelek: Loža
123505 (1949) heero
»

kje kupiti žveplo?

Oddelek: Loža
278157 (6343) Vikking
»

Svoboda govora v EU?

Oddelek: Novice / Zasebnost
374465 (3054) poweroff
»

[Dimna bomba] Kje kupiti....

Oddelek: Loža
257757 (7207) Doman

Več podobnih tem