» »

WikiLeaks dobil podatke švicarske banke

1 2
3
4

ABX ::

ops, moja napaka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Manu ::

nekikr je izjavil:

@Tarzan, Matthai itd.: zanimivo. Ko je govora o cestnih kemerah, GPS sledenju in ostalem, ste vsi prepotentni kako da nimajo kaj gledati kje in kdaj si bil, da je to neumno, protiustavno in ne vem kaj še vse.

Ko je govora o Wikileaks je pa vse to kar naenkrat v redu? Vsi smo krivi, vsak naj pa dokaže da ni, če lahko? Pri pasivnem cestnem preverjanju s kamerami je pa to največji hudič sodobne demokracije?! Ne sledim vam več fantje. Vsak ima pravico do svojega mnenja in mnenje kot tako ni nikdar napačno, je samo vaše mnenje. Je pa fino, zaradi kompetentnosti in integritete posameznika zagovarjati isto stališče v dveh podobnih temah. Ne pa tako kot veter piha...

Ravno obratno!!

Ko se gre za kamere, GPS sledenju, igranje z informacijami posameznikov (SWIFT, Facebook, google itd...) potem VIP osebe pravijo, da je to v redu in se ne trudijo za zasebnost posameznika.

KO pa pridejo podatki VIP osebe v javnost (Wikileaks itd...) pa se branijo, da se jim kršijo njihove pravice do zasebnosti in kako je to kaznivo in kako je treba pobit te osebe itd...

Za vse mora bit enako. VSI moramo plačevat davke. Javni uslužbenci morajo delovat transparentno, ker delajo za JAVNOST in ne zase. Koncepti so zelo preprosti.

Ampak nekaterim možgani delujejo v dveh frekvencah: ena je za maso nepomembnih ljudi, druga pa za pomembne ljudi (karkoli si že to predstavljajo). Tako pa ne bo šlo.

pss-m ::

nekikr je izjavil:

Razumem vse, ampak ko ne bo ostalo drugega, bo Elita tudi sosed, ki ima boljši avto od tebe. Da je Hilda na prostosti ni krivo kakšno nerazkritje, ampak počasnost in skorumpiranost sodstva. Tega pa en bledolični Assange ne bo premaknil. Nasilje v vsakem primeru ni rešitev (upam, da se vsaj tu strinjamo), Assange pa drugega ne ponuja. Če se vam zdijo trenutne stranke nesposobne in da imajo institucije v mezincu, potem ustanovite svojo stranko in se potegujte za sestavo vlade, potem pa spreminjajte kar hočete. Sistem v katerem smo, nam ponuja točno to kar imamo. Sranje na vsakem vogalu in vsako leto ga bo več.

ah sej vsi vemo kaj je foušija (sploh v sloveniji). če ma sosed boljši avto to še ne pomeni konec pravne države, ko pa kljub temu da že vrabci čivkajo o njegovi koruptivnosti, noben nič ne ukrene oz. po možnosti dobi še kakšno zahvalo/pomoč s strani institucij potem pa očitno sistem več ne deluje.

ja ustvariti novo stranko je mogoče opcija, a če imajo ostale stranke že "svoje ljudi" na vseh pomembnih položajih ne boš nič naredil. in ravno zato ker je, kot si opisal sranje, ne moreš uporabljati starih prijemov, ker ne delujejo. zato podpiram wikileaks.

pa ne wikileaks obravnavati, kot hudodelce ki objavljajo osebne podatke, oni se imajo za novinarje, le da ne pišejo člankov v katerih bi dodali svoj osebni pogled ampak le dejstva oz raw data. kot vem pa pazijo na to kaj bodo dali ven (imena, ipd) zato dvomim da bodo "navadni" ljudje nastradal.

@madmitch kaj za vraga pa počneš da te razkritje stanja na računu uniči in ti naredi škodo??? in zakaj na eno stran postavljaš sebe na drugo pa "tiste ki pošteno služijo", s tem le namiguješ da ti nepošteno služiš? oziroma ne povej, ker me ne zanima in se me ne tiče.

jaz zase vem, da tisti ki imamo povprečne plače razlike med 1,3 in 0,4% ne opazimo (ena pijača gor al dol). tuki foušija nima veze, vsakemu privoščim! priznajmo si pa, da je ironično, da tisti, ki imajo več plačujejo manj % poleg tega pa še v tujino. s tem ko gre pa denar v tujino, državno blagajno polnijo na račun vseh. zato na nek način, ker gre tebi bolje, gre meni slabše. hvala ti za to.

in neglede na to koliko mi je pomembno varovanje mojih osebnih podatkov, rade volje pokažem tudi svoj račun na banki, če bomo hkrati pokazali račune VSEH, ker če bo na nekem listu št. računa in znesek (brez imen), o meni ne boš zvedel nič, ne to kaj rad jem, kje sem, s kom se družim, o čem se pogovarjamo,... le to, da na tem računu ni sumljivih poslov. če pa je kaj sumljivo pa je itaq delo državnih organov, ki naj bi to nadzorovali, da posredujejo na sodišča.
razlika je le to, da ko bo enkrat javno objavljeno, da je xy računov sumljivih (ne rabi zraven pisati od koga so) in da sodišče in policija nič ne ukrene,.. bo vsem jasna stopnja korupcije in resnost situacije. posledice bodo občutili pa le tisti, ki "mutijo".

gruntfürmich ::

Manu je izjavil:

nekikr je izjavil:

@Tarzan, Matthai itd.: zanimivo. Ko je govora o cestnih kemerah, GPS sledenju in ostalem, ste vsi prepotentni kako da nimajo kaj gledati kje in kdaj si bil, da je to neumno, protiustavno in ne vem kaj še vse.

Ko je govora o Wikileaks je pa vse to kar naenkrat v redu? Vsi smo krivi, vsak naj pa dokaže da ni, če lahko? Pri pasivnem cestnem preverjanju s kamerami je pa to največji hudič sodobne demokracije?! Ne sledim vam več fantje. Vsak ima pravico do svojega mnenja in mnenje kot tako ni nikdar napačno, je samo vaše mnenje. Je pa fino, zaradi kompetentnosti in integritete posameznika zagovarjati isto stališče v dveh podobnih temah. Ne pa tako kot veter piha...

Ravno obratno!!

Ko se gre za kamere, GPS sledenju, igranje z informacijami posameznikov (SWIFT, Facebook, google itd...) potem VIP osebe pravijo, da je to v redu in se ne trudijo za zasebnost posameznika.

KO pa pridejo podatki VIP osebe v javnost (Wikileaks itd...) pa se branijo, da se jim kršijo njihove pravice do zasebnosti in kako je to kaznivo in kako je treba pobit te osebe itd...

Za vse mora bit enako. VSI moramo plačevat davke. Javni uslužbenci morajo delovat transparentno, ker delajo za JAVNOST in ne zase. Koncepti so zelo preprosti.

Ampak nekaterim možgani delujejo v dveh frekvencah: ena je za maso nepomembnih ljudi, druga pa za pomembne ljudi (karkoli si že to predstavljajo). Tako pa ne bo šlo.


se strinjam z nekkirjem. malce preveč se zaupa wikileaksu in njihovem proti'elitništvu'.
kr naenkrat so pa zdaj VSI posamezniki postali elita in pokvarjenci, ki imajo račun v švici. ne rečem da jih ni veliko na tistem seznamu, ampak da greš kar razkrivat... WTF????

bo pa en užaljen bivši zaposleni v Paypalu (ali pa NLB.ju) dal kode & email naslove wikileaksu, češ naj jih objavijo, ker tam se itq samo denar pere.
in oni bodo to preverili, če kode držijo:)), in ker bo podatek točen jih bodo objavili.
WTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF?????????????????????
a se pa to zdaj zdi slovenčku še kr uredu????
mislim da bo wikileaks kmalu začel prestopati mejo dobrega okusa in najebati znamo kar usi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

pss-m ::

gruntfürmich je izjavil:

mislim da bo wikileaks kmalu začel prestopati mejo dobrega okusa in najebati znamo kar usi...

vsakemu je treba dati priložnost, do sedaj so se mi zdeli ok.
če primerjam kolikokrat v zgodovini so vodilni nasr*li svoje ljudi, kolikokrat so prestopili mejo dobrega okusa, kolikokrat so lagali,... pa jim eni še kar zaupajo.

mogoče wikileaks ni to za kar se kažejo, ampak kaj je alternativa? naprej pustiti vlade, da delajo kar hočejo za našim hrbtom, neglede na to komu škodijo? dopuščati nadaljevanje korupcije? itd.

PaX_MaN ::

Še nekaj sem našel. Tip (med drugim) pravi, da je, preden je šel do Assanga, ogovoril sodišče, a da to sploh ni mrdnilo. Sicer ne pove, kdaj točno je šel težit, ampak sem zdajle našel tole(stran 10):
2.1.3 Mandatory SARs (Art. 9 AMLA) and voluntary SARs (Art. 305
ter
para. 2
SCC)
Under the old Anti-Money Laundering Act (AMLA), financial intermediaries were able
to submit voluntary SARs to the prosecution authorities, a state of affairs that - coupled with the parallel existence of mandatory and voluntary reporting - led to the criticism of Switzerland by FATF experts during the country evaluation of 2003. As a result, MROS recommended for the first time in its 2005 Annual Report and later in its training courses that voluntary SARs be submitted exclusively to its office. Under the revised
Anti-Money Laundering Act (AMLA), which came into force on 1 February 2009, this recommendation has become mandatory, and financial intermediaries must now submit all
voluntary SARs (Art. 305
ter
para. 2 SCC) exclusively to MROS.

Iz istega fajle je razvidno, da je največ prijav ranga milijon švicarskih frankov (~750kEUR) (stran 20), kar pove, da imajo največ dreka na glavi "čist navadi espeji" ne "tisti k majo moč".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

gruntfürmich ::

pss-m je izjavil:

vsakemu je treba dati priložnost, do sedaj so se mi zdeli ok.
če primerjam kolikokrat v zgodovini so vodilni nasr*li svoje ljudi, kolikokrat so prestopili mejo dobrega okusa, kolikokrat so lagali,... pa jim eni še kar zaupajo.

mogoče wikileaks ni to za kar se kažejo, ampak kaj je alternativa? naprej pustiti vlade, da delajo kar hočejo za našim hrbtom, neglede na to komu škodijo? dopuščati nadaljevanje korupcije? itd.

tisto z vladnimi depešami se je verjetno v 100% zadevalo 'elite'. to z bančnimi računi pa je že stvar širšega področja. se bojim, da če ne ostanejo pri depešah in se spravijo v razkrivanje bančnih računov širom po svetu, da bo najebal vsak posameznik...

ker ravno pri bančnih računih je kočljiva situacija. rekel bi da se 'elitizem' prične prične pri določeni vsoti, če bodo pa razkrivali stanja in račune 'navadnih' ljudi, pa so to informacije, ki zanimajo 'elito'. tko da se zadeve znajo hitro obrniti v napačno smer: v orodje 'elite' za nadzor 'množic'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

pss-m ::

ne vem koga ti daješ v skupino "elito" ampak meni se zdijo bankirji zreli za to.
in oni ŽE vejo koliko imaš denarja. za njih to ne bo novost.

Manu ::

gruntfürmich je izjavil:

se strinjam z nekkirjem. malce preveč se zaupa wikileaksu in njihovem proti'elitništvu'.
kr naenkrat so pa zdaj VSI posamezniki postali elita in pokvarjenci, ki imajo račun v švici. ne rečem da jih ni veliko na tistem seznamu, ampak da greš kar razkrivat... WTF????

bo pa en užaljen bivši zaposleni v Paypalu (ali pa NLB.ju) dal kode & email naslove wikileaksu, češ naj jih objavijo, ker tam se itq samo denar pere.
in oni bodo to preverili, če kode držijo:)), in ker bo podatek točen jih bodo objavili.
WTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF?????????????????????
a se pa to zdaj zdi slovenčku še kr uredu????
mislim da bo wikileaks kmalu začel prestopati mejo dobrega okusa in najebati znamo kar usi...

Mislim, da si se malo preveč čustveno odzval na vse skupaj.

Svet se spreminja, če še nisi opazil. Stare strukture razpadajo, če nisi opazil. Centri moči se premikajo.

A informacija, da se orožje za množično uničevanje nahaja v Iraku je bila točna in preverjena? Smo jim kar verjeli, a ne? In kaj se je zgodilo? Nič! Tako se tudi ne sme nič zgoditi Wikileaksu, če se "zmoti".

V tvojem pisanju je zaslutiti strah. Strah je odveč.

revvs ::

Ljudje ne vedo povezati dogodke med seboj in pozabljajo kje so jih nategnili v preteklosti, tako da se na isti način vedno znova nateguje. Assange lepo eno za drugim razkriva, tako da ne bo vse tako hitro pozabljeno in ljudje več ne bodo take glupe ovce, da bi jih lahko vsi okrog prsta vrteli. Mislim da je zdaj že precej ljudi, ki nočejo več skrivati informacije in razkrivajo raje resnico mr. Assangeju in hkrati nastaja več takih podobnih kot je Assange. Preveč je lažnivcov na tem svetu, nekaj je moralo na dan. Pri nas se banke tudi precej neodgovorno obnašajo, samo izgubo delajo. Seveda je kupčkanje dobra stvar za direktorje ker potem zaslužijo, glavno je da sklenejo pogodbo, o nastanku, prodaji ali propadu.

Če bo: Goldman Sachs + NLB = polovico manj plač v roku 4 let. Goldman Sachs je investicijska banka. Naj bo vsakemu jasno da investicijska banka kot je Goldman Sachs ne upošteva nikogar in nikakršen elektron morale, samo dobiček.

nekikr ::

Samo dobiček?! Kaj praviš?! Sem prav slišal? Da je podjetje v kapitalizmu obrnjeno na dobiček in ne na moralne vrednote?! To pa ne verjemem, to pa sigurno ne drži...

gruntfürmich ::

Manu je izjavil:

Mislim, da si se malo preveč čustveno odzval na vse skupaj.
Svet se spreminja, če še nisi opazil. Stare strukture razpadajo, če nisi opazil. Centri moči se premikajo.
A informacija, da se orožje za množično uničevanje nahaja v Iraku je bila točna in preverjena? Smo jim kar verjeli, a ne? In kaj se je zgodilo? Nič! Tako se tudi ne sme nič zgoditi Wikileaksu, če se "zmoti".
V tvojem pisanju je zaslutiti strah. Strah je odveč.

strah me je edino, da ne bom elita, pa bodo vseeno izdali moje skrivnosti:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

nekikr je izjavil:

@Tarzan, Matthai itd.: zanimivo. Ko je govora o cestnih kemerah, GPS sledenju in ostalem, ste vsi prepotentni kako da nimajo kaj gledati kje in kdaj si bil, da je to neumno, protiustavno in ne vem kaj še vse.

Ko je govora o Wikileaks je pa vse to kar naenkrat v redu? Vsi smo krivi, vsak naj pa dokaže da ni, če lahko? Pri pasivnem cestnem preverjanju s kamerami je pa to največji hudič sodobne demokracije?! Ne sledim vam več fantje.

Ne štekaš. Enkrat je nadzor usmerjen proti navadnim posameznikom. Izvaja ga pa Oblast, elita.

Drugič je nadzor usmerjen proti Oblasti, predstavnikom elite.

Prvi je bad, drugi good.

Oziroma: nadzor ljudi onemogoča svobodo v državi, nadzor oblasti povečuje demokracijo in transparentnost države.

Sicer je pa zelo simple. Prepričevali ste nas, da je nadzor nujno potreben in OK. Kdor se je upiral, je bil "paranoik" in "nazadnjak". OK, torej je nadzor kul. Ste nas prepričali.

Potem pa pride Wikileaks. Nadzor kar naenkrat ni več kul.

Hmm... zmeden sem. :D
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Drugič je nadzor usmerjen proti Oblasti, predstavnikom elite.

40 politikov vs 1960 kr-enim? Apajade.

nekikr ::

Strinjal bi se če ne bi napisal tega: Drugič je nadzor usmerjen proti Oblasti, predstavnikom elite.

Proti meni, ker imam več kot ti?

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

se strinjam z nekkirjem. malce preveč se zaupa wikileaksu in njihovem proti'elitništvu'.
kr naenkrat so pa zdaj VSI posamezniki postali elita in pokvarjenci, ki imajo račun v švici. ne rečem da jih ni veliko na tistem seznamu, ampak da greš kar razkrivat... WTF????

Eee, ko pa grem skozi letališče, smo pa kar naekrat VSI potencialni teroristi??? Ne rečem da ni tudi kakšen terorist na letališču, ampak da greš kar VSE ljudi slačit s telesnim skenerjem... WTF????

gruntfürmich je izjavil:


in oni bodo to preverili, če kode držijo:)), in ker bo podatek točen jih bodo objavili.
WTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF?????????????????????
a se pa to zdaj zdi slovenčku še kr uredu????
mislim da bo wikileaks kmalu začel prestopati mejo dobrega okusa in najebati znamo kar usi...

Enako velja za varnostne ukrepe in kamere. Zdaj bo pa kar en varnostnik preveril če sem sumljiv. WWWTTTTTFFFFF? A to se pa folku zdi kar v redu?

Saj večini se ne, ampak smo morali požreti.

Zdaj pa vi še Wikileaks požrite. >:D

nekikr je izjavil:

Strinjal bi se če ne bi napisal tega: Drugič je nadzor usmerjen proti Oblasti, predstavnikom elite.

Proti meni, ker imam več kot ti?

Ne, elita so tisti, ki imajo tako moč, da lahko vplivajo na sodišča, davkarijo, zakonodajni postopek, politiko.

Tako moč je treba nadzorovati, da ne pride do njene zlorabe, ne?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

PaX_MaN ::

Eee, ko pa grem skozi letališče, smo pa kar naekrat VSI potencialni teroristi??? Ne rečem da ni tudi kakšen terorist na letališču[...]Zdaj bo pa kar en varnostnik preveril če sem sumljiv.

No, pol tale Elmer ni čist nč drugačn od tegale varnostnika. "Slači" (= objavlja račune) vseh, ki gredo mimo njega (=ki imajo račune odprte v njegovi poslovalnici).

Tako moč je treba nadzorovati, da ne pride do njene zlorabe, ne?

Int to z vedenjem o stanju na račun delaš kako točno?

Thomas ::

Že od vsega začetka se mi zdi tole problematično. Assange ni noben angel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

revvs ::

Thomas je izjavil:

Že od vsega začetka se mi zdi tole problematično. Assange ni noben angel.

LOL, Kje si pa ti kakšnega angela videl kdaj ?

PaX_MaN ::

Oziroma: nadzor ljudi onemogoča svobodo v državi, nadzor oblasti povečuje demokracijo in transparentnost države.

2000 naključno izbranih, objavljenih šele 8 let po izgubi službe, v času, ko se na veliko piše o WL in celo s predajo na javni konferenci?
Ne nadzor oblasti, ampak pjur atenšn horing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Manu ::

nekikr je izjavil:

Strinjal bi se če ne bi napisal tega: Drugič je nadzor usmerjen proti Oblasti, predstavnikom elite.

Proti meni, ker imam več kot ti?


Stvari preveč poenostavljaš.

Ne gre za "imeti več stvari". Gre za imeti več moči nad posamezniki. Zato imajo tudi v ZDA proti-monopolne zakone. Zakaj pa? A zato, ker imajo več?

Treba bo malo bolj dodelat koncepte ...

Thomas je izjavil:

Že od vsega začetka se mi zdi tole problematično. Assange ni noben angel.

Že od vsega začetka se mi je zdelo problematično to kopičenje moči vlade in korporacij. Politiki, bankirji in korporacije niso nobeni angelčki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

gruntfürmich ::

Matthai, malce preveč posplošuješ in mešaš jabolke in hruške s svojimi primeri. Nekompatibilne stvari primerjaš.

Sploh nisem nasprotoval nadzoru 'elite' s strani ljudstva. Moti me le to, da wiki hitro postane orodje, s katerim bo elita' spet pridobila eno orodje več za nadzorovati nas!
+ tega pa se še poraja uprašanje če so res vse informacije za vse...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Pyr0Beast ::

Elita ne more nič proti masi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madmitch ::

Pyr0Beast je izjavil:

Elita ne more nič proti masi.

Ojoj, kako se motiš. Načelo korenčka in palice, divide et impera... Še vedno se je obneslo.

Jaz tudi še vedno čakam definicijo "elite".
Je to že malo uspešnejši obrtnik, ki je ob enem tudi župan na vase s 320 prebivalci? Verjetno za te vaščane je. Je to nek vladni uslužbenec, ki ti lahko da ali ne da štempla in ma zato moč? Je to nekdo, ki ima v tošlu več kot milijon?
Največkrat je elita v tem kontekstu krog ljudi, v katerega bi radi tisti, ki ta krog imenujejo "elita", to je vse. Tut pet tahudih bejb al pa pobov v šoli je "elita".

Še nekaj, kdo je Wikileacks, da bo odločal, kdo je bad guy in kdo ne, koga slečt do gat in koga ne? Če bodo nekoga po krivem spravili pred linč raje, bodo pripravljeni dati jajca na tnalo? Mislim da ne, da se bodo spet prav po kalimerovsko skivali za tem, da ima javnost pravico vedeti. Moj kurec ima pravico vedeti, vsega že ne.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Mavrik ::

Še nekaj, kdo je Wikileacks, da bo odločal, kdo je bad guy in kdo ne, koga slečt do gat in koga ne?


Nekdo, ki v rokah drži vse informacije - in kot tak jasno lahko komot odloča kaj bo objavil ali ne. Ne vem kako ti to ni jasno ;)

Moj kurec ima pravico vedeti, vsega že ne.


Če uporabim tvoje lastne besede - kdo si pa ti da boš odločal kaj ima javnost pravico vedeti?

Tole vprašanje ni tako majhno kot zgleda, vsaj tako se izkazuje.
The truth is rarely pure and never simple.

Pyr0Beast ::


Ojoj, kako se motiš. Načelo korenčka in palice, divide et impera... Še vedno se je obneslo.

Korenček in palica ne lavfa, ko ima narod sranja dosti. Zase pa je poskrbel, da ga palica ne ogroža, korenja pa lačen ni več.

Načelo deli in vladaj je drugačno. Tam skregaš prebivalstvo med seboj, da ga lahko vodiš. Nekako tako kot smo mi tukaj. Namesto da bi razpustili trenutno vlado se drajsamo kdo ma bolj prav.

Jaz tudi še vedno čakam definicijo "elite".

Vpliv ki sega izven lastne bajte.

Še nekaj, kdo je Wikileacks, da bo odločal, kdo je bad guy in kdo ne, koga slečt do gat in koga ne?

Kdo je pa sodnik, da bo odločal o tem ?
Wikileaks ni in ne more biti sodnik, je kvečjemu samo vir neonesnaženih podatkov. Tako kot statistični urad.

Če bodo nekoga po krivem spravili pred linč raje, bodo pripravljeni dati jajca na tnalo?

A tega pri današnjih sodiščih ni ? Daj no daj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Mavrik, Pyro, oba imata in nimata prav, Wikilicks je grupa parih ljudi za katere nihče ne ve, kakšna znanja in skrite namene dejansko imajo. Vidva dajata na vago kompletno svetovno sodstvo s temi parimi mandeljci, kar se mi zdi dost pogumno. Wikilicks good, vsa sodstva sveta bad. Dejte no ga srat no, a je res kdo tako naiven?
Torej, dol z vsemi vladami in elitami in ustoličimo Lenina, emm ne njega, Wikilicks - oblast ljudstvu???

Wikilicks vseh dežel, združite se. Cool.


Ne vem no, tkole pavšalno VSE, ki so v vladah, občinah, pevskih zborih, na direktorskih stolčkih imenovati za kradljivce, podkupljivce in kar podobnega "elita" še predstavlja? Res, dost pogumno. Da pa potem daš za alternativo nekega Ausia, da nas reši teh bibličnih tegob??? Hozanah hazanah zanah zanah ho...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Manu ::

madmitch - posplošuješ. Ne gre za "vsa sodstva so zanič in vsi politiki so zanič" in pa "wikileaks so popolni".

Gre za pojav objave informacij, ki so občutljive narave za določeno politično elito (ki ima moč nad populacijo) in za bančni sistem (ki ima ekonomsko moč nad populacijo), ki je očitno doživel odobravanje s strani populacije.

Kdo ima besedo, katere informacije naj pridejo v javnost? Politična elita? Saj ravno oni so tisti, ki se borijo za ohranjanje svojega položaja in moči in imajo interes skrivati informacije, ker se bojijo odgovornosti in razgaljenje njihovih dejanj.

Populacija je lačna informacij. Hočejo vedeti kakšna je njihova usoda. Imajo vso pravico! To, da je populacija lačna informacij je dokaz, da postaja vse bolj intelektualna. Razum se razvija. Razum se hrani z informacijo. Ali je to rumeni tisk, ali pa resnica o vladajoči eliti. Bolje slednje, kot prvo. Ljudje hočejo vse bolj razumeti kaj se dogaja okoli njih. In to je prav. Zato zahtevajo transparentnost.

Ravno sem gledal prispevek o tem dogodku o katerem govori novica na 24 ur. Ta bančni uslužbenec zavrača navedbe banke, da naj bi jih izsiljeval. Banka naj bi mu celo ponujala večjo vsoto denarja za molk.

Jaz verjamem temu uslužbencu, ker banke (kakor je bilo vidno v času finančne krize) niso ali sposobne ali pa nočejo sprejeti NIČ odgovornosti. Kako naj zaupam bankam po vsem tem sprenevedanju?

nekikr ::

Ljudje hočejo vse bolj razumeti kaj se dogaja okoli njih. In to je prav. Zato zahtevajo transparentnost.

Pojdi malo na svež zrak in poglej kaj ljudje hočejo. Kruha in iger. Tako je vedno bilo in tako očitno še lep čas bo. Bolj kot to, kako delujejo državne finance, ljudi zanima kaj je Artur Štern izjavil včeraj. Bolj kot podkupljivost in kriminal v aferi z Bulmastifi ljudi zanima, ali je Baričevič pse res posiljeval. Se je Pahor dogovarjal za obisk Obame in mu v zameno ponujal prosta mesta za tiste kaznjence? Nobenega ne briga (več), ali je na drogi ali ne - pa vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Pyr0Beast ::

nekikr je izjavil:

Ljudje hočejo vse bolj razumeti kaj se dogaja okoli njih. In to je prav. Zato zahtevajo transparentnost.

Pojdi malo na svež zrak in poglej kaj ljudje hočejo. Kruha in iger. Tako je vedno bilo in tako očitno še lep čas bo. Bolj kot to, kako delujejo državne finance, ljudi zanima kaj je Artur Štern izjavil včeraj. Bolj kot podkupljivost in kriminal v aferi z Bulmastifi ljudi zanima, ali je Baričevič pse res posiljeval. Se je Pahor dogovarjal za obisk Obame in mu v zameno ponujal prosta mesta za tiste kaznjence? Nobenega ne briga (več), ali je na drogi ali ne - pa vse.


Mi nismo raja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madmitch ::

Manu je izjavil:

madmitch - posplošuješ. Ne gre za "vsa sodstva so zanič in vsi politiki so zanič" in pa "wikileaks so popolni".

Gre za pojav objave informacij, ki so občutljive narave za določeno politično elito (ki ima moč nad populacijo) in za bančni sistem (ki ima ekonomsko moč nad populacijo), ki je očitno doživel odobravanje s strani populacije.

Kdo ima besedo, katere informacije naj pridejo v javnost? Politična elita? Saj ravno oni so tisti, ki se borijo za ohranjanje svojega položaja in moči in imajo interes skrivati informacije, ker se bojijo odgovornosti in razgaljenje njihovih dejanj.

Populacija je lačna informacij. Hočejo vedeti kakšna je njihova usoda. Imajo vso pravico! To, da je populacija lačna informacij je dokaz, da postaja vse bolj intelektualna. Razum se razvija. Razum se hrani z informacijo. Ali je to rumeni tisk, ali pa resnica o vladajoči eliti. Bolje slednje, kot prvo. Ljudje hočejo vse bolj razumeti kaj se dogaja okoli njih. In to je prav. Zato zahtevajo transparentnost.

Ravno sem gledal prispevek o tem dogodku o katerem govori novica na 24 ur. Ta bančni uslužbenec zavrača navedbe banke, da naj bi jih izsiljeval. Banka naj bi mu celo ponujala večjo vsoto denarja za molk.

Jaz verjamem temu uslužbencu, ker banke (kakor je bilo vidno v času finančne krize) niso ali sposobne ali pa nočejo sprejeti NIČ odgovornosti. Kako naj zaupam bankam po vsem tem sprenevedanju?

Ti pa strašno polariziraš in malikuješ eno stran. Hočejo informacije, ker jih skrbi njihova usoda? Ja od kod si pa ti padel, z lune. A hočejo te informacije pred ali po maši, pri kateri po sistemu "pređi brigu na budalu" za vse svoje tegobe okrivijo nič hudega slutečega boga. Bi raje počakali do takrat, ko jih bo mali direktorčič spet nategnil in bodo potem iskali informacije, ki so ključne za njihovo bitje in žitje?
Ne, prebrali bodo vse trač cajtnge, da izvejo kakšno opolzkost in se naslajajo nas njo, potem bodo pogledali mehiško žajfnco, kje ena na pol slepa trpi k smrt na burklah, karneje pa še komedijo c klase, kjer se uro in pol delajo norca iz nesreče tipa, ki si ne more pomagat. Na koncu bodo zaspali srečni, ker je na svetu veliko ljudi, ki še bolj trpijo, kot oni.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

Int to z vedenjem o stanju na račun delaš kako točno?

S samim stanjem ne, s prometom pa ohoho.
sudo poweroff

Manu ::

madmitch je izjavil:

Ti pa strašno polariziraš in malikuješ eno stran. Hočejo informacije, ker jih skrbi njihova usoda? Ja od kod si pa ti padel, z lune. A hočejo te informacije pred ali po maši, pri kateri po sistemu "pređi brigu na budalu" za vse svoje tegobe okrivijo nič hudega slutečega boga. Bi raje počakali do takrat, ko jih bo mali direktorčič spet nategnil in bodo potem iskali informacije, ki so ključne za njihovo bitje in žitje?
Ne, prebrali bodo vse trač cajtnge, da izvejo kakšno opolzkost in se naslajajo nas njo, potem bodo pogledali mehiško žajfnco, kje ena na pol slepa trpi k smrt na burklah, karneje pa še komedijo c klase, kjer se uro in pol delajo norca iz nesreče tipa, ki si ne more pomagat. Na koncu bodo zaspali srečni, ker je na svetu veliko ljudi, ki še bolj trpijo, kot oni.

To kar si napisal pa je tudi kar nekaj.

V Sloveniji in v zahodnem svetu je vse več izobraženih ljudi. Ti se pa osredotočaš na tiste iz najnižjega sloja (glede na izobrazbo). Tudi slednji se ne naslajajo (kakor si ti to misliš) nad razkritimi informacijami. Čutijo pa zadoščenje. Ljudem je še kako mar za njihove usode.

Vedno se je v zgodovini človeštva bil boj med višjim slojem in nižjim slojem (zelo na splošno povedano). Tudi danes ni nič drugače (le oblika se spreminja). Če te polarizacije ne bi bilo, potem Wikileaksa ne bi bilo. Nihče ne bi pomislil na razkritje informacij vladajoče elite. Ker potrebe po tem ne bi bilo.

Polarizacija je torej realna. Zaradi te polarizacije se dogajajo trenja. Če polariziranosti ne bi bilo potem ne bi bilo takšnih trenj med finančno preskrbljenimi in finančno negotovo populacijo.

popravek: zatipkanost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ljudje hočejo vse bolj razumeti kaj se dogaja okoli njih. In to je prav. Zato zahtevajo transparentnost.

Pojdi malo na svež zrak in poglej kaj ljudje hočejo. Kruha in iger. Tako je vedno bilo in tako očitno še lep čas bo. Bolj kot to, kako delujejo državne finance, ljudi zanima kaj je Artur Štern izjavil včeraj. Bolj kot podkupljivost in kriminal v aferi z Bulmastifi ljudi zanima, ali je Baričevič pse res posiljeval. Se je Pahor dogovarjal za obisk Obame in mu v zameno ponujal prosta mesta za tiste kaznjence? Nobenega ne briga (več), ali je na drogi ali ne - pa vse.


Mi nismo raja.


dj beri bolj podrobno no.;( govori se o ljudeh na splošno. ne o tem forumu. pa še tu je verjetno večini samo za kruh in igre...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Posploševati je nevarno.

Za rajo me bk.

Zase pa me bk dejansko boli.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

poweroff je izjavil:

nekikr je izjavil:

Če sem direktor velikega podjetja, ki je v zasebni lasti (ali celo samo moji) sem elita in dolžan razkriti svoje podatke?

Da, iz dveh razlogov.
1. Ker se moram jaz, navadni državljan skoraj sleči na letališču.
2. Ker imaš moč.


Oprosti ampak tole je kup enega sranja. Tudi lastnik/direktor uspesnega podjetja se mora sleci na letaliscu. "Moc", ki jo ima je pa precej subjektivna in se ponavadi kaze v obliki: 'lej ga kolk si je nakradel in ma ful dnarja'.

Nadzor nad poslovanjem podjetij izvajajo institucije, ki jih imamo, ce institucije delajo slabo ali skorumpirano, potem je treba ljudi zamenjati. Tega nadzora ne izvaja nek Wikileaks.

Narobe je to, da Wikileaks in podobno misleci jemljejo pravico v svoje roke in se hocejo iti nek 'vigilante' pristop. Wikileaks bi s svojim delovanjem moral vplivati na to, da se raja spunta proti drzavi in proti institucijam, ki ne delujejo. S taksnim delovanjem, kot se ga pa gredo sedaj, pa samo dokazujejo, da niso nic boljsi od ostalih, ki so 'pri koritu'.

poweroff ::

Ne vem, če si me razumel.

Govorim o nadzoru. Nadzor je lahko vosmeren. Oblast nadzoruje Ljudi ali pa Ljudje nadzorujejo Oblast.

Zdaj je tekel cikel, ko je Oblast povečevala nadzor nad Ljudmi. Zdaj se je cikel pričel obračati.

Če nekateri prej niso jokali, naj bodo tudi sedaj tiho.
sudo poweroff

kitaj ::

BigWhale je izjavil:

Oprosti ampak tole je kup enega sranja. Tudi lastnik/direktor uspesnega podjetja se mora sleci na letaliscu.

Največje krivce za to, da nas na letališčih "slačijo", na letališču čaka avto, rdeča preproga in paradna vojska. Še nikoli nisem videl, da bi jih na koncu preproge pretipali ali preskenirali.

Pyr0Beast ::


Če nekateri prej niso jokali, naj bodo tudi sedaj tiho.

QFT
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

CaqKa ::

Pesimist je izjavil:

Konckoncu, kaj bi pa zelel da naredimo? Grem cloveka lincati? Druga kot tracat tako ali tako ne mores in nesmes.

voltive? vpliv na medije in medijski pritisk da določena oseba odstopi, kako da ne moreš nič?

Pyr0Beast ::

Volitve ? Se hecaš ?
Pritisk na medije ?

daj ne se smešit.

Ti čapci na oblasti so bili _izvoljeni_. Ja, _izvoljeni_ s strani naroda, niso se tam sami postavili.

Pritisk na medije ? In kako bi si ti to predstavljal. Mediji so postali ovira napredka in njihova delna cenzura je nujna, da ne pišejo neresnic in začnejo odgovarjati za krive obtožbe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

CaqKa ::

Očitno institut demokracije ne dela tako kot želiš Pyr0Beast.

Pyr0Beast ::

Demokracija je izgovor za tiranijo nad ljudstvom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pss-m ::

Pyr0Beast je izjavil:


Ti čapci na oblasti so bili _izvoljeni_. Ja, _izvoljeni_ s strani naroda, niso se tam sami postavili.

mah če maš na volitvah izbiro med kravjim in kokošjim dr*kom kerga boš izbral? aja tretje opcije ni. mislim da je dober pokazatel nestrinjanja z izbiro udeležba na volitvah. vsi bi morali priti in te ki se ne strinjamo z nobeno opcijo preprosto prečrtat list in napisati "se ne strinjam" tako bi vsaj dobili objektivne rezultate volitev
20% za leve, 20% za desne, 60% se ne strinja. tako lahko nehamo vlečti ven volitve kot izgovor da si je narod tako izbral.

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Ne vem, če si me razumel.

Govorim o nadzoru. Nadzor je lahko vosmeren. Oblast nadzoruje Ljudi ali pa Ljudje nadzorujejo Oblast.

Zdaj je tekel cikel, ko je Oblast povečevala nadzor nad Ljudmi. Zdaj se je cikel pričel obračati.

Če nekateri prej niso jokali, naj bodo tudi sedaj tiho.


mislim da ti ne razumeš, matthai. to kar si zapisal nam je vsem jasno, jasno nam ni le, če se bo podčrtano res pričelo dogajati z wiki.
nekateri kar slepo verjamete da se bo, nekateri pa smo malo skeptični.
samo to, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

pss-m ::

gruntfürmich je izjavil:


mislim da ti ne razumeš, matthai. to kar si zapisal nam je vsem jasno, jasno nam ni le, če se bo podčrtano res pričelo dogajati z wiki.
nekateri kar slepo verjamete da se bo, nekateri pa smo malo skeptični.
samo to, imho.

se že dogaja, ta stopnja je mimo. vprašanje je samo ali bodo ljudje mirno gledali in sprejeli ta dejstva (se me ne tiče, mam dost mojih problemov) ali bodo dojeli kako resna je situacija in da je res že čas da se začnejo AKTIVNO upirati vladi ki ne dela za svoje ljudi. v tuniziji so očitno imeli dovolj, pravijo celo da je to prva wikileaks revolucija, mediji pišejo, da obstaja resna možnost, da se ta trend širi na preostale arabske države.

samo se ne bo nič zgodilo, če hočemo spremenit svet moramo začet pri sebi. naslednič, ko bo predlog kakega absurdnega zakona VSI v luft. tudi če se vam ne zdi najbolj pomembno ta trenutek, bitko za svobodo se zgubi z drobnimi koraki, saj vsi poznamo tisto, ko so prišli po žide sem bil tiho, ko so prišli....
enim je vseeno za splet enim je vseeno za policijo, enim za referendume. ko ne bomo ničesar imeli bo prepozno in nenasilnega izhoda iz take situacije ni.

BigWhale ::

Ja, sele wikileaksova depesa je dala tunizijcem vedeti, da jim vlada avtokracija in da je v vladi precej korupcije. Ce ne bi blo depese, bi bil zih se un tam na oblasti. ZIHR! :>

Thomas ::

Razen tega ... Tunizija nisem prepričan, da bo šla na bolje. Si bodo nabasali islamsko republiko. Zdej, ko so "osvobojeni". Off topic.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Demokracija ane?
sudo poweroff

Manu ::

Demokracijo (kapitalizem) je treba vsilit, da bodo svobodni. Kako boš svoboden, ko pa ne moreš kupit Coca-cole v trgovini? ;)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposleni na švicarski SOVI odnesel več TB tajnih podatkov

Oddelek: Novice / Varnost
2510007 (8115) NeMeTko
»

Wikileaksov žvižgač Rudolf Elmer dokončno izpuščen iz pripora

Oddelek: Novice / NWO
205739 (4308) McMallar
»

Wikileaks objavil guantanamske dosjeje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5419851 (17682) Iatromantis
»

WikiLeaks dobil podatke švicarske banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
15744848 (39632) poweroff
»

najbl bedna risanka, ki ste jo kadarkol gledal

Oddelek: Sedem umetnosti
333817 (3301) Avenger

Več podobnih tem