» »

Nov računalnik konfiguracija

Nov računalnik konfiguracija

nokia6310 ::

Ohišje Chieftec LCX-01B-B-SL, brez napajalnika
Napajalnik Corsair TX-750W 750 W
Maticna plošca Gigabyte (GA-P67A-UD3), LGA1155
Procesor Intel Core i7 2600K 3,4 GHz, 1155
Hladilnik Akasa AK-CCX-4002HP VENOM

Ventilator za ohišje Zalman 92 mm + nosilec

Ventilator za ohišje akasa AK-183-L2B 120 mm

Pomnilnik (RAM) Kingston HyperX PC1600 DDR3 3 x 2 GB

Trdi disk WD Caviar Black 1 TB, 7200 rpm, 64 MB, SATAII
DVD zapisovalnik Sony Optiarc AD-7261S-0B (30663290)
Graficna kartica Asus Radeon EAH5450 SILENT/DI/1GD2,

FireWire PCI kartica STLab 32/64 bit

Zvocna kartica Creative SB X-Fi Xtreme Audio, PCI-e, OEM

Komplet zvocnikov Logitech Z623, 2.1, 200W RMS, THX
Miška Logitech MX518 Optical
Monitor LCD 24" Samsung SyncMaster 2494HM HAS+Pivot
Malo sem pošiljal ponudbe okrog in najcenejši so bili pri AGT-ju. Zanima me ima AMD kak podobno hitre procesor kot i7? Ampak, da bi bil cenejši. Računalnik se bo uporabljal za delo z zvokom, poleg običajnih opravil.

jazbec ::

namesto caviar black 1tb-->samsunf f3 1tb
hitrejši, tišji-->boljši

ram 3x2 ne pride v poštev ker ima dvokanalen način rama
smiselno bi bilo 2x4gb-dobiš za okoli 110 evrov
drugače pa 4gb

overkill napajalnik za to sestavo
dovolj je že 550w

BALAST ::

Procesor in matična imata že integrirano grafično ter digitalne izhode, tako da posebaj grafično lahko takoj črtaš.
Akasa Venom je odličen hladilnik po testih ampak ali si res pripravljen dati 55EUR zanj? Možen kompromis bi bil Freezer Xtreme2 za 35EUR.
WTF ohišje za 70EUR pa nima enega ventilatorja? Kompromis bi bil CM 370 za 41EUR, pa doplačaš še za en ventilator spredaj +6EUR.
Rama ne potrebuješ 6Gb, ker matična nima podpore 3kanalne hitrosti, tako da vzami 4Gb, pa še kompleti so cenejši.
Disk WD Caviar Black je dobra izbira, kot tudi Sony Nec pečka.
Firewire verjetno rabiš za hitro povezavo, ampak ne rabiš posebne kartive ker je že na zvočni kartici SB x-fi.

Za miško tipkovnico in monitor pa vzami po želji.

jazbec ::

grafo res lahko črtaš

wd caviar black je dobra izbira ampak samsung f3 je boljša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

TOP ::

Kar setiče Freezer hladilnika,so tisto največja jajca,kar jih je vzem Mugen.Napajalnik bi bil dovolj 550W sam tisti ma 5 ali 7 letno garancijo tako da se splača nakup.Disk vzem Samsung F3,ki je bolši od WD.

jazbec ::

mogoče res napajlnik zaradi garancije
freezer so res jajca-vzam mugna kot je reku top ali pa tisto akaso, ki si si jo sam izbral(je tudi odličen cooler)

nokia6310 ::

Hvala vsem za odgovore, ste mi kar pomagal. Bom razmislil. Ne cooler bo ostal kar acasa, da bo mir za par let. Pomembno mi je, da je računalnik čim tišji. Hm kar se diska tiče, od nekdaj sem mel wd-je za dobre diske, zato sem si jih tut izbral. Tut v tej mašini mam dva, ki sta stara že 5 let, pa še delata čist vredu. Ohišje je dobro, če je kvalitetno, mam vsaj mir dolg časa, pa tut tista plastika mi ni všeč. Edino kar mi je všeč, so še ohišja od cooler master-ja. Napajalnik mora bit vredu, zato sem si tut zbral takega za nadgradnjo ali karkoli v prihodnosti pride, da mi nebi zmankalo moči. Aha, glede grafike super da ste povedal, jo bom črtal iz spiska. Glede plate sem mal razmišljal asus al gigabite. Neki me zanima ta matična, pa i 7 proc sta čist vredu, sam je proc precej drag. A je od AMD-ja kak 6 jederni proc po hitrosti sploh primerljiv z njim? Ok, bom vprašal drugače s čim lahko intel opraviči tako visoko ceno? A dobim potem tudi dejansko tolk več hitrosti? To mi je pomembno, ker mi ni intel prioriteta, če pri AMD-ju za manj denarja dobim skoraj isto hitrost.

nokia6310 ::

Hm zanima me še nekaj. Pri mojcomp je tale procesor Intel Core i7-2600K 3.4GHz 8MB S1155 187,50 eur. Pri mimovrste, pa so mi svetovali Intel Core i7 875K 2,93 GHz, 1156 OEM, kateri pa stane 365,20 eur! Kateri je boljši? Mislim, da je prvi, ker ma višjo oznako, pa še cenejši je! Kako to, da so take razlike?
Glede plate, so mi svetovali ASUS P8P67 LE IP67 LGA1155. Zdaj pa ne vem katera je boljša?
Hvala vsem za odgovor.

klinker ::

i7 2600k sigurno ni samo 187EUR...100% tipkarska napaka in je bolsi od 875k. Z F3 diski od Samsunga si lahko brez skrbi da ne bo problemov, pa se cenejsi je od WDja. Plato pa vzami eno ki ni LE, ohisje pa si poglej Cooler Master RC690II RC-692-KKN2 ki je pri funtech.si 100EUR.

@Balast...ta ohisja za 40EUR so vredna en k... nic. Pleh ko papir in pa cable managment na nuli...osebno je drugic in zadnjic da sem dal manj kot 50EUR za ohisje ker prisparal nisem prav nic in bi raje dal 1x 100EUR al kaj vec in imel mir ze nekaj let.

x45 ::

nokia6310 je izjavil:

Ohišje Chieftec LCX-01B-B-SL, brez napajalnika
Napajalnik Corsair TX-750W 750 W
Maticna plošca Gigabyte (GA-P67A-UD3), LGA1155
Procesor Intel Core i7 2600K 3,4 GHz, 1155
Hladilnik Akasa AK-CCX-4002HP VENOM

Ventilator za ohišje Zalman 92 mm + nosilec

Ventilator za ohišje akasa AK-183-L2B 120 mm

Pomnilnik (RAM) Kingston HyperX PC1600 DDR3 3 x 2 GB

Trdi disk WD Caviar Black 1 TB, 7200 rpm, 64 MB, SATAII
DVD zapisovalnik Sony Optiarc AD-7261S-0B (30663290)
Graficna kartica Asus Radeon EAH5450 SILENT/DI/1GD2,

FireWire PCI kartica STLab 32/64 bit

Zvocna kartica Creative SB X-Fi Xtreme Audio, PCI-e, OEM

Komplet zvocnikov Logitech Z623, 2.1, 200W RMS, THX
Miška Logitech MX518 Optical
Monitor LCD 24" Samsung SyncMaster 2494HM HAS+Pivot
Malo sem pošiljal ponudbe okrog in najcenejši so bili pri AGT-ju. Zanima me ima AMD kak podobno hitre procesor kot i7? Ampak, da bi bil cenejši. Računalnik se bo uporabljal za delo z zvokom, poleg običajnih opravil.


glede AMD ja je zelo dober nakup 6 kedrni x6 1055 in ustrezna plošča. prihranke je kar lep, navijajo pa se vsi lepo na 4 ghz če že misliš navijat. Za omenjeno delo pa bo tudi lepo zmogljiv. če želiš ti poiščemo še ploščo. možnost imaš tud da boš nekega dne vtaknil kak še močnejši cpu gor.

torej če zamenjaš cpu AMD x6 1055 - 178 eur
plošča asus 880g + SB 850 - ca 98 eur - 10 faz

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

cene dinokomp

boš cenovno na boljšem. Če želiš lahko daš tud kake manj divje rame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

klinker ::

A Kingston HyperX so pa divji rami, a :)) jih imam in so navadna 1600mhz CL9 komercjala kot vsi ostali...so pa med cenejsimi, to pa :)

TOP ::

Kot prvo se uprašaj zakaj boš rabu PC,oziroma kaj boš znjim delal.Če boš video obdelaval in rendal potle vzem definitivno 2600K,če tega ne boš počel,oziroma zelo redko potem je brez vezemker 8 niti nimaš kje uporabit.Potle raje vzem I5 2500K ali pa AMD X6.Če bi izbiral med 2600K in X6,potle ti jaz priporočam 2600K sem imel sam takrat še I7 860.Če pa bi gledal I5 2500K in AMD X6 potle pa X6.

nokia6310 ::

Klinker, tak predračun sem dobil iz mojcomp. Možno tudi, da gre za napako. X45 hvala za link! Računalnik rabim za vsakdanje delo, pa tudi za audio. Mislim, da bi mi AMD čisto zadoščal, za to kar rabim. Če ga kdo ma, pa lahko kaj več napiše o njem. Kolikor sem prebral na netu, ga vsi hvalijo.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

nokia6310 je izjavil:

Klinker, tak predračun sem dobil iz mojcomp. Možno tudi, da gre za napako. X45 hvala za link! Računalnik rabim za vsakdanje delo, pa tudi za audio. Mislim, da bi mi AMD čisto zadoščal, za to kar rabim. Če ga kdo ma, pa lahko kaj več napiše o njem. Kolikor sem prebral na netu, ga vsi hvalijo.


Lepo nabavi zadevo in instliraj pa se slišimo. Zagotovo boš zelo zadovoljen.

klinker ::

Za audio priporocam Intela. Ne vem za nove nabore, ma na AM2 sem mel vcasih hude probleme z nekaterimi zvocnimi na usb, sploh M-Audio so rade nagajale. Sem predvsem iz tega razloga presedlal na Intel, pa se ker je za OSX bolj kompaktibilen od AMDja :D

TOP ::

klinker ne mešaj zgodovine z sedanjost,vsaj pri računalništvu ne.

klinker ::

Ce bi se nabori ne vem kako spremenili nebi, ma glede na to kako starejse plate lepo podpirajo novejse CPUje itd, se verjetno kaj gromozanskega ni spremenilo, tako da malo pazit pac ni odvec.

bajsibajsi ::

nokia6310 brez zamere, ampak a potrebujes Samsung 2494HM? Ce ti stara Samsungova 17ka se dela, bi nemara premislil in se odlocil obdrzati tist LCD ter si za cca. 250 evrov, ki bi jih s tem prihranil, kupil kaj drugega. Npr. Titanium SB za se boljsi zvok, pa diska ni nikoli prevec..itd.

nokia6310 ::

bajsibajsi je izjavil:

nokia6310 brez zamere, ampak a potrebujes Samsung 2494HM? Ce ti stara Samsungova 17ka se dela, bi nemara premislil in se odlocil obdrzati tist LCD ter si za cca. 250 evrov, ki bi jih s tem prihranil, kupil kaj drugega. Npr. Titanium SB za se boljsi zvok, pa diska ni nikoli prevec..itd.

Res je, mam še stari komp in tudi staro 17-tko, ampak tega novega bi rabil na drugi lokaciji. Drugače pa, ja ni slab predlog, bom razmislil.
Kar se pa cene procesorja tiče, je bila res napaka. Prava cena je 270,83 €. Bom razmislil. Vsi pravijo, da je i7 boljši za audio.

x45 ::

testi prva dva sta audio: Amd je boljši.

http://www.tomshardware.com/reviews/phe...

jazbec ::

x45
najdi test kjer sta i7-2600k ali pa i5-2500k;)

TeraTM ::

nokia6310@ trenutno je med najcenejšimi v slo procesor i7 2600k za 328 EURO pri dinokompu Mislim pa da je na zalogi. Tudi ostale komponente, kot naprimer dinokomp mojkomp mojkomp tak sam za primerjavo.

klinker ::

bajsibajsi je izjavil:

Titanium SB za se boljsi zvok


Da nebi tega sranja kupoval za delat/snemat muziko! Za glasbo obvezno nekaj temu namenjeno ;)

nokia6310 ::

Klinker saj vem, da so profi kartice ala RME, echo, Presonus, Digi design IN OSTALE temu namenjene in precej boljše! Samo je pa tudi cena temu primerna! x45, a potem misliš, da je AMD boljši od tega Intla?

3628812423 ::

Kaj mislite o tej konfiguraciji

Intel i7 2600k

Gainward GeForce GTX 570 Phantom

ASUS P8P67 Pro Rev 3.0, P67

Samsung Spinpoint F3 1000GB
Intel SSD 320 Series 160GB

Corsair Vengeance 8GB 1866Mhz cl9 KIT - 1.50V

Thermaltake element V

Edino vprašanje imam o napajalniku,saj nevem kakšnega bi dal. Glejte še to,da bom v prihodnosti doal še eno GTX 570. Lep pozdrav in hvala!

klinker ::

Ce samo za igre raje....

2500K (prisparas 100€, igre pa ni straha da bodo kaj trpele)
Nek poceni 1333mhz 8gb (za SB navijat ne rabis hudih ramov, pravtako razlik v mhz v praksi ne bos opazu)
SSD Vertex3 al pa Corsair Force (tej novi Intelovi SSDji so "malo" razocarali)
2TB Samsung F4 (za storage ne rabis hitrega diska in tu imas za 30€ vec duplo placa)
Npajalnik pa ce hoces nekaj dobrega in ne noro dragega bo Corsair TX2 850W al pa Antec TruePower 750W zadostoval, ce pa hoces nekaj konkretnega pa Corsair HX ali AX 850W, ma je po moje v tej kategoriji se najbol bestbuy Antec TruePower Quattro 1000W za 153.60 € pri dinokompu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika, budget 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
412889 (2315) ZaphodBB
»

Nakup novega računanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528404 (7442) noob96
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214169 (13018) Sharky
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608910 (7446) jazbec
»

Nov Računalnik 1155 Sandy Bridge (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15925387 (22302) jazbec

Več podobnih tem