» »

problem s tualatin na abit st6-raid/ abit bh6

problem s tualatin na abit st6-raid/ abit bh6

matejzima ::

zdravo.
se zavedam, da so komponente v igri dokaj zastarela tematika, pa vendarle: imam tualatina na abitovi st6-r . začele so se pojavljati nenavadne težave z računalnikom, namreč ko sem odprl firefox, je sistem bodisi zamrznil ali pa se restartiral. torrenti niso povzročali težav, download in upload sta bila ok. poiskusil sem z menjavo mrežne kartice in rezultat je bil stabilnejši sistem. ko sem poskusil naviti svojega tualatina, se je ob prihodu v windowse avtomatsko restartiral, ne glede na to ali sem v pci reži imel kako komponento ali ne. sistem sem "odvil" in zadeva je ostala nespremenjena: restartirano ob vstopu v windows. poskusil sem tudi z novim diskom in ubuntujem, ki pa se je (ponovno) restartiral ob vklopu firefoxa.
vprašanje je naslednje: kaj bi bilo s tem računalnikom narobe. se napaka nahaja na matični plošči, ki je bodisi skurjena v celoti, ali pa ima skurjene agp, pci in usb slote, ali pa je težava v samem procesorju? izključil sem disk in mrežno, tudi samo grafično, saj sem jo menjal z drugo - brez uspeha. so bila pa rebrca na eni nedvomno pregreta ob zelo preprosti uporabi (druga jih ni imela). nisem pa izključil samega agp porta, saj se je ob benchmarkih z grafiko sistem nedvomno mučil. mi pa ni jasno, zakaj bi se ob vklopu firefoxa težava pojavila: gre mogoče za internetne kodeke, ki obremenijo grafiko?

ob tem pa me zanima še naslednje (mogoče vprašanje spada pod kako drugo rubriko, pa vendarle): v kolikor se vam zdi, da je procesor ok, bi ga poskusil vreči na abitovo bh6 z MSI slotket adapterjem, pa me zanima, če je prehod smotrn. link pravi, da rev 2.0 potrebuje le izolacijo AN3 AJ3 AK4 pinov in povezavo AK4 do AN11. Kot vidim se je član foruma Spajky intenzivno ukvarjal s tem. Hardverskega modificiranja sem dokaj nevešč, problem vidim predvsem v tem, kako povezati pine, saj izolacija ne bi smela biti problem- link. Je to za znalca v elektrotehniki dokaj preprosta naloga in bi mi lahko pomagal pri opravilu?

lp
m

ali3n ::

jaz sem to delal z žičkami od naglavnih slušalk;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

matejzima ::

;)
že, toda morda sem bil malce nejasen. zanima me, če je mogoče napaka v samem procesorju in bi z modifikacijo zgolj izgubljal čas...

Tarzan ::

Če te na procesor ne vežejo kake sentimenalne vezi, bi ga osebno zabrisal v koš in za 100 ali 200EUR poiskal kaj novejšega. Dejstvo je, da je strojna oprema že kar precej starikava in vprašanje, če se ti splača investirati ali čas, ali denar v delovanje obstoječega sistema.

Drugače pa, Tualatin, sweet old memories. To je bil pravi stroj, potem pa so vse skupaj z NetBurstom za več let zabrisali v koš. Ajajaj. ČE se spraviš popravljat, vso srečo, če ne pa uživaj v hitrosti novodobnih procesorjev. :)

Isotropic ::

tualatin ni imel netbursta, je bil narejen na osnovi izboljsane P3 tehnologije in je bil res pravi stroj. se mi pa zdi, da so njegovo osnovo uporabili (alpa vsaj vpliv) v intel core al kako se mu ze rece, nisem pa zih.

damirb03 ::

Poglej če na plošči ni kakšen napihnjen kondenzator.

Pyr0Beast ::

Verjetno so se kondiji na plati malce posušili. Sploh tisti okoli čispeta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tarzan ::

Loki3000, tako je. NetBurst je Pentium4 privlekel na plano in ja, core je bil zasnovan na osnovi P3, ko so se končno odrekli ShitBurstuTM.

Pšenični ::

Tulatin 1.a, 1.1a ali 1.2ghz navit na 1.33, 1.4 ali več in seveda z 1.5gb sdr rama, komot poganja windows 7. Govorim o celeronih seveda. Gre za res dobre procesorje. Neverjetno dobre za tiste čase. Prej omenjeni celeroni so se večinoma navijali brez dviga voltaže, samo FSB si prestavil na 133. Pa je zadeva letela.

matejzima ::

damirb03 je izjavil:

Poglej če na plošči ni kakšen napihnjen kondenzator.


Ja, glede na naslednjo sliko, so napihnjeni veliki kondenzatorji nad procesorjem, točneje 2. v zgornji in 4. ter 6. v spodnji vrsti. Za male kondenzatorčke ne bi znal razbrati ali so prekomerni, zgolj mogoče tista dvojčka pri ramu.
Res je, da ga ta računalnik že od nakupa (second hand) serje, vendar pa se mi zdi, da bi znala biti večina komponent še okej za pisarniško uporabo, tko da mislim, da se mi ne splača prodajat rama, grafične in procesorja, ki se ga po izkušnjah sodeč tudi kar dobro navija. samo upam, da je popušila st6-ka in ne tualatin (kako bi se kazalo, če bi bil fuč procesor, ali pa mogoče ram, ki ga tudi nisem stestiral?).
Vprašanje pa je seveda, kako se bo to obneslo na bh6, ki je moja že 10 let in ko se "ogreje" še vedno pridno nosi zastarelega p3-450. Kakšno je vaše mnenje? Dejstvo je, da nisem bh6 nikoli navijal, razglašena je bila za zelo stabilno, kar za st6 nisem slišal, tudi moja dejstva, da je shodila pred bh6 to potrjujejo. ampak a lahko prenese slotket mod in tulca? ali bi tu moral gledati samo default voltažo procesorja ali pa so v igri še kaki drugi dejavniki, ki bi vplivali na to, da se sesuje tudi bh6?

edit: en vprašajček :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matejzima ()

klinker ::

Ce so kondezatorji napihnjeni je to razlog za resete 100%.

Tarzan...v bistvu so Core cpuji mesanica Pentium M in Pentium 4ke. Se se spomnem ko so nardili desktop plate za Pentium M in ga navili...je sprasu takrat vse top CPUje 8-)

matejzima ::

Sem šel gledat nazaj na linke in sem videl, da sem jih napačno vnesel.. Zato so tu še enkrat, ker na žalost ne morem editirat izvirnega besedila.

KOMPONENTE:
ST6-R
BH6
moj tualatin 1.1

MOD:
slotketi
tualatin mod za ms6905 v2.0
mod..

@klinker:
torej imamo krivca.. se potlej plate znebim ali je možna kaka rešitev?

@telbanc:
glede na to da bi laufal windows 7, se ti zdi možno, da bi ta (oziroma kakršnakoli druga) nastavitev s tualatinom 1.1 (lahko navitim) poganjala h.264. tukaj sem na hitro našel en link.

Pyr0Beast ::

Ok: Potem ni debate. Kondije treba menjat. ST6 je bila že privzeto drek plata. Nad 133MHz (Ali 124 ali 142MHz?) se zadeva neverjetno upočasni.

Tisti dvojček pri ramu ni edini, ki ga treba menjat. Maš še 6 takih kondijev.

Tulec je ok 100%

....že 10 let in ko se "ogreje" še vedno pridno nosi....

Isti drek, zrabljeni kondiji. Plata se nima kaj 'gret' :))

Za Bh6 bi moral dobiti dober slotket, bios in še pinmod narediti. Pa potem še vedno ne bo delala, ker je proc 10x bolj požrešen.

Tarzan...v bistvu so Core cpuji mesanica Pentium M in Pentium 4ke. Se se spomnem ko so nardili desktop plate za Pentium M in ga navili...je sprasu takrat vse top CPUje 8-)


Itq. P3 je predhodnik tualatina. Bil je še P3S, enhanced verzija P3, ki se ni najbolje obnesla. Nato so prišli ven prvi Pentium M (Dothan) skoraj ista arhitektura: Blazno hladne zadeve, in die shrink ki se bi ogromno poznal pri P3, samo da so imeli podporo za DDR. Nekje kasneje so se prikotalile P4 ki so bile poraz. Nato je zavladala core arhitektura, ki je tako kot so predhodniki povedali enaka P3. Hladna in hitra zadeva z DDR2, ni pa nekih razlik. Greli so se mnogo bolj kot dothani, kljub die-shrinkom, vendar z 2MB cacha, dothani so imeli 1MB imo, tualatini 512?k
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matejzima ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ok: Potem ni debate. Kondije treba menjat. ST6 je bila že privzeto drek plata. Nad 133MHz (Ali 124 ali 142MHz?) se zadeva neverjetno upočasni.

Tisti dvojček pri ramu ni edini, ki ga treba menjat. Maš še 6 takih kondijev.

Tulec je ok 100%

....že 10 let in ko se "ogreje" še vedno pridno nosi....

Isti drek, zrabljeni kondiji. Plata se nima kaj 'gret' :))

Za Bh6 bi moral dobiti dober slotket, bios in še pinmod narediti. Pa potem še vedno ne bo delala, ker je proc 10x bolj požrešen.

Tarzan...v bistvu so Core cpuji mesanica Pentium M in Pentium 4ke. Se se spomnem ko so nardili desktop plate za Pentium M in ga navili...je sprasu takrat vse top CPUje 8-)


Itq. P3 je predhodnik tualatina. Bil je še P3S, enhanced verzija P3, ki se ni najbolje obnesla. Nato so prišli ven prvi Pentium M (Dothan) skoraj ista arhitektura: Blazno hladne zadeve, in die shrink ki se bi ogromno poznal pri P3, samo da so imeli podporo za DDR. Nekje kasneje so se prikotalile P4 ki so bile poraz. Nato je zavladala core arhitektura, ki je tako kot so predhodniki povedali enaka P3. Hladna in hitra zadeva z DDR2, ni pa nekih razlik. Greli so se mnogo bolj kot dothani, kljub die-shrinkom, vendar z 2MB cacha, dothani so imeli 1MB imo, tualatini 512?k


Če te prav razumem, potlej se ti ne bi spravljal niti na st6 niti na bh6. Z bh6 je tako, da rabi nekaj resetov, da se postavi sistem, ker včasih ne prepozna diskov. drugače pa se ne restartira, kot je to s st6. na žalost ne znam menjati kondenzatorjev, najti bi bilo treba prave, za kar prav tako nisem "usposobljen".
si pa omenil pentium m dothan. posedujem laptop s tem procesorjem, pa se neverjetno greje in je glasen za popizdit. ob normalnem delovanju je core temp. okoli 80 stopinj C. verjetno je kriv ventilator, sem ga pa hotel ze dolgo nazaj spraviti na desktop in ga primerno ohladiti, pa ne najdem plate zanj. vkolikor zaradi večletnega pregrevanja ni zj*ban, bi se ga dalo še uporabiti...

Pyr0Beast ::


Če te prav razumem, potlej se ti ne bi spravljal niti na st6 niti na bh6. Z bh6 je tako, da rabi nekaj resetov, da se postavi sistem, ker včasih ne prepozna diskov. drugače pa se ne restartira, kot je to s st6. na žalost ne znam menjati kondenzatorjev, najti bi bilo treba prave, za kar prav tako nisem "usposobljen".

Meh. Niti ni tako težko. Ti jih bom poslal, če jih rabiš. Niso tako dragi, na ZS mi daj vrednosti kondijev na plati.

Pentium M je kar precej hladen. Treba hladilnik spucat pa na novo pasto namazat. Sem pa imel primer ko je heatpipe spustil, pa se je zadeva samo grela v tri dni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matejzima ::

Kot vse kaže bom moral čimprej na tečaj spajkanja, ker mam tolk opreme za zrihtat, da bom v nasprotnem primeru bankrotiral.
Vseeno pa se ne bi upal tega lotiti na svojo pest.
Mogoče se mi splača, glede na to, da imam rad rabljene stvari. Je pa res, da je danes veliko laže kupiti novo, staro pa vreči v smeti... Kaj češ - pač moja second-hand logika se ne sklada s potrošniško...

Pyr0Beast ::

Seveda je lažje. Samo ne pričakuj da bo tudi boljše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

"@telbanc:
glede na to da bi laufal windows 7, se ti zdi možno, da bi ta (oziroma kakršnakoli druga) nastavitev s tualatinom 1.1 (lahko navitim) poganjala h.264. tukaj sem na hitro našel en link."

Za windows 7 rabiš precej rama. Drgač meni dela digital TV (ključ usb) ki poganja omenjeni codec, z xp 1700+ malenkost znižan na 1.4ghz, bp. Res pa da na XP jih. Procesor je obremenjen povprečno 70%.

Tko da bi tulec 1.1 navit na 133 fsb ja komot to sfolgal.

matejzima ::

Hočeš reči, da novejše ni boljše? Sicer se ne spoznam na kvaliteto današnjih izdelkov in se lahko motim, ampak se mi zdi, da bi morale novejše komponente kar dobro delati, še posebej novejši procesorji, ki težijo k manjši porabi energije. Mogoče vlečem napačne vzporednice in ta dva dejavnika nista tako povezana kot si mislim...

Pšenični ::

Sem pogledal še link, ki si ga dal, tud iz tistega bi sklepal da gre. Sicer je meni tud na 1.2ghz delalo v redu. Brez zatikanja. Mislim da je limit za ta codec 800hgz. Mislim na proc.

Mislim da se ti splača zamenjat kondenzatorje. Pazi le da ne boš pregrel plate. In da boš vzel prave kondenzatorje. Morajo bit neki "low"....se ne spomnim naprej...

Sicer omenjeni tulatini porabijo 29W, ko že nekdo omenja porabo.....

Spajky ::

Na plati zamenjat vse kritične kondiče in ne samo napihnjene (se splača popravit IMHO) in pogledat tudi v napajalc, če so tudi tam napihnjeni; če so, zamenjat PSU ali ga popravit na podoben način.

Kar se pa tiče poganjanja Win7 na tej plati, pa montirat not rama in "prave" module, kolikor gre po specifikaciji lahko sploh noter (mislim, da max 3/4 GB); se bo pa slabše navijalo zaradi več rama ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

klinker ::

Kupis...

ASUS M4A78LT-M - AMD 760G/SB710/DDR3/VGA/HCFX/am3/mATX 64,21 EUR
AMD Sempron 140 (2,70Ghz, 1MB) BOX 45W 32,00 EUR
RAM Crucial DDR3 2GB PC3-10600 1333MHz 20,82 EUR

...in imas mir se nekaj let :)

Cene by funtech.si

matejzima ::

@klinker:
hvala, samo imam že "semprona" v intelovi obliki: conroe-l 2.0 Ghz
@telbanc:
glede h264 bom probal na celeronu m 340 (1.5ghz), nalozil ubuntu in bo zadeva hitro jasna tudi glede tulca in posledicno dothana m...
@spajky:
bi menjavo kondenzatorjev priporočal tako za st6 kot za bh6?
@Pyr0Beast:
ker meniš, da je bla st6 za en drek - smem vprašati, kaj je na njej kritičnega? Se mi mogoče splača kupiti neko second hand plato, ki je bla boljša in podpira tualatine? Mar CUSL2 rabi adapter?

Pyr0Beast ::

ker meniš, da je bla st6 za en drek - smem vprašati, kaj je na njej kritičnega?

Bios je kar nekaj smuknjen. Probaj se igrati z delilniki za ram pa boš videl kaj govorim :)

Obnovi če boš, pa poročaj,. CUSL ne vem, probaj TUSL-2 najti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

"ASUS M4A78LT-M - AMD 760G/SB710/DDR3/VGA/HCFX/am3/mATX 64,21 EU"

Dobiš tud plato od Asrocka, za 38 evrov . Swedata.

matejzima ::

@pyrobeast: haha, ja, točno... sem se že malce igral in se spomnim, kako čudno so bili naštimani delilniki cpu/sdram/pci. mešam pa tut cusl in tusl, ko sem kupoval tulca sem izbiral med st6 in tusl, pa sem se zgleda odločil za napačno

@telbanc: od vseh kompjutrov, ki jih mam niti en ni amd :D

Pšenični ::

"@telbanc: od vseh kompjutrov, ki jih mam niti en ni amd"

Jaz sem mel že čuda zadev doma. Od AMD do Intel, do comodorja 64 pred kakšnim letom. Ki pa na žalost ni bil izpraven.

Intel je skozi malo pred AMD jem. Razen tistih P4, ampak je takrat slabše procesorje kompenziral z izjemnim marketingom. Drugače AMD za svojo ceno ponuja ogromno, vendar je potrebno pazljivo sestaviti konfiguracijo.

V bistvu pa so mi tulatini najboljši procesorji do sedaj. Če pogledamo koliko so stari in če ima kdo srečo da ima plato z ddr1 jih lahko še danes zelo dobro porabiš. Za pisarniško delo so več kot zadosti. Office 2007 dela gor bp. In če pomisliš, da si lahko delujočo konfiguracijo sestaviš za par pirov....

Spajky ::

@ matejzima : Če plata nima BX chipseta (ali Via Apollo Pro 133A) in podpore za Coppermine/Tulce proce se jo IMHO ne splača modat/popravljat. Cusl-2 ima i815 chipset, ki ne dela najbolje; BH-6 morajo bit zadnje variante (močnejši Mosfeti!-pa še te je treba hladit dodatno). Z BX chipseti pa je problem pri navijanju zaradi povišanega AGP takta (chipset nima težav, majo pa težave grafe s tem razen redkih).

Jest se z BH-6 danes ne bi več ukvarjal, z ST-6R pa ja npr. ker ne rabiš adekvatnega Slot-1 adapterja za mod ... Najboljša varianta IMHO za Tulca danes pa je rabljena TUSL-2c (nobenega modanja) in ni težav zaradi graf na AGP, pa tudi Tulci (in chipset) na njej se manj grejejo kot na modanih BX platah!) Pa še do se mi zdi 512MB sdram moduli delajo gor BP ...

Drgač pa je Dothan na modani Asus i915 plati zakon in boljša izbira kot Tulc (Dothan Celeron je cca tretjino hitrejši na istem FSB in clocku kot TulcCeleron).

Jest mam še vedno Tulc 1G@1,35GHz na slotketu na dobro desetletje stari MSI6163pro BX plati, sem pa moral kondiče menjat ker so se začeli napihovat potem ko je strela (kljub prednapetostni) usekala k sosedu.
Pa hlajenje mosfetov mam tudi, pa še na nekaterih kondičih sem s spodnje strani dodal blok kondiče pod plato, ker se potem manj le-ti grejejo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

matejzima ::

@spajky:
Popravi me, če se motim, ampak tako CUSL2-C kot TUSL2-C pa seveda ST6 imajo po teh specifikacijah isti čipset, tj. 815EP. Je pa razlika, če je plata brez -C-ja, ta je pa potlej 815e čipset, za katerega praviš, da ni ok.. Tko da tole, ne pride v poštev... Bom probal najt plato s -C-jem (bo tudi CUSL2-C okej?), vmes pa poskusil najti koga, ki bi mi pomagal pri menjavi kondenzatorjev na ST6R.
Glede modane i915: imaš mogoče kak link, da vidim, kako to izgleda in katero plato bi si moral za to nabavit.. Mobot mi vrže cel kup različnih čipsetov i915G(-/L/M/V) in i915P(-/L), pa se ne znajdem najbolje... Mogoče bi bila to rešitev za pregrevajoči se Dothan Pentium M laptop...
Kar se pa tiče tvojega tulca, predvidevam, da plod trdega dela in znanja. Sam o takih modifikacijah lahko samo sanjam. Predvsem se tega ne bi spravil pocet, moram pa čimprej spedenat svoje kompjuterje...

@telbanc: ja, sem spremljal malce to vojno Intel-AMD, ampak se nisem odločil za nakup slednjega, saj sem bil v času tekmovanja med njima dolgo časa lastnik p3, nato sem nabavil varčnega dothana in sedaj še conroe-l. v času intelove krize in nebrzdane rasti procesorske moči (p4 netburst) se pa nisem ukvarjal z računalniki...

Pyr0Beast ::

Cusl bi moral modati v 'tusl' s povezavo parih pinov IMO.

Isti drek je z biosom ker je isti čipset. :D

Za laptop resno poglej če ti hladilnik pravilno nalega !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

Ko že govorimo o platah...Imel sem ene par tednov tud QDI Advance 10T. Podpira tulatine in se navija z jumperji, ki jih enostavno prestaviš na 133fsb. Podpira tudi 1.5 gb sdrama 133 ali 2gb pc 100. Tko da je zelo stabilna. Po mojem ena najbolj uporabnih plošč. Tud za w7. Seveda glede na starost.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Yup. Ena boljših plat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Ja sem se nekaj zeznil glede teh chipsetov, sorry ... je že dolgo cajta od kar sem se s tem ukvarjal ... glede laptopa z Dothanom, pa imaš verjetno zapacan vent in hladilni del ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

matejzima ::

Ok, ko utegnem bom odprl laptop in probal zrihtat hlajenje.

Kar se pa tiče nove plate za tualatina, me zanima če je poleg VIA PRO133T čipseta dober tudi PRO133A ali pa celo PLE133T.
za 133T linka na VIA strani ni, je pa za 133A. Kar se pa tiče PLE133, naj bi bila "value" plata, ampak jo z pro133T druži southbridge 686b.. je najvažnejši northbridge ali kar kombinacija? a kje obstaja spletna stran, kjer se prepričam o "kakovosti" čipsetov na plati ali moram zaupati "intuiciji" in izkušnjam ljudi?

Sicer pa hvala za opozorilo, da obstaja VIIn chipset, ker sem mislil, da so za tualatina razvijali samo pri intelu. Je pa seveda problem v tem, da o VII nimam pojma...

EDIT: Aja, pa ravnokar sem dobil možnost, da dobim naslednjo QDI ploščo s SIS 630E cipsetom. Sicer dvomim, da bi podpirala tualatina, ni pa greh probat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matejzima ()

Pyr0Beast ::

Za tulca pride v poštev samo 133T
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matejzima ::

torej. na izbiro imam tusl2-c in qdi advance 10t... za katero bi se odločili vi. gre torej za primerjavo med cipsetoma 815ep in pro133t izključujem sicer možnost w7, ker mi windowsi niso baš pri srcu. najvažnejša bi bila stabilnost...

Pyr0Beast ::

tus2-c :)

pa itak recap treba naredit. Stare plate.

QDI plata pa verjetno ne. So imele ene kar kvalitetne zadeve gor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

qdi advance 10t podprira 1.5gb sdrama in je zelo stabilna. Je najboljša izbira. Čipset 815 ep podpira le 512 sdrama max.

matejzima ::

@pyrobeast: recap = ? ... torej po tvojem qdi-ja ne bi blo treba stimat in bi verjetno se vedno laufal, tusl2c pa bi rabil menjavo kondenzatorjev? seveda pred nakupom lahko preverim, ce kondenzatorji niso napihnjeni...

@telbanc: kar se tice razlike max sdrama, se zavedam... verjetno ne bi nainstaliral kaksnih pretirano novih zadev, tko da ram niti ni tako vazen. kaki windows xpji ali linux bi bili dovolj, za freebsd server, ki ga mislim postavljat mam trenutno nek celeron m laptop in kuri ekstremno nizkih 20w, kar pri desktop tualatinih verjetno ne morem racunat. tko da ce bi se odlocil za xp ali linux bi blo po moje tudi 512mb rama cez glavo. mam kingstonovo 512mb pc133 cl3 palcko, baje so dost uredu. rama ne bi ravno dokupoval, ker je sdram dost drag glede na to kolk iz njega lahko iztisnes.. al se motim?
ce pa si slucajno premislim in dokupim se 2 palcki 512 rama in svojega 1.1 tulca na qdijevi plati zjumpam na 133, bodo win7 delali, al je bilo to receno zgolj hipoteticno? ima qdi-jeva plata zgolj moznost prestavitve jumperja na 133 in nima opcij za postopno navijanje fsb-ja?

Pyr0Beast ::

@pyrobeast: recap = ? ... torej po tvojem qdi-ja ne bi blo treba stimat in bi verjetno se vedno laufal, tusl2c pa bi rabil menjavo kondenzatorjev? seveda pred nakupom lahko preverim, ce kondenzatorji niso napihnjeni...


QDI ima pannye gor in pa še neka licoln jajca pravtako kot tusl. Zato za oba rabiš recap.

Je pa tusl drek zaradi bednega čipseta in je VIA bolj stabilna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matejzima ::

@pyrobeast:
bi rabil recap tistih kondenzatorjev, ki so vidno napihnjeni ali kar vseh na plati? ce slednje, potlej je dela kar veliko, skrbi pa me tudi, da bi kaj skuril. sem zadnjic poskusil z menjavo kondenzatorjev na neki stari p2 plosci. treba je kar nekaj natancnosti in malce tehnike, ker se vcasih se skuri tudi lak, zato me skrbi in da se zjebejo tudi zicke oziroma povezave na vezju. mar obstaja ta moznost ali sem prevec panicen? sicer sem preveril, ce tok na bliznjih povezavah, ki sem jih segrel z blizino spajkalnika se normalno tece oziroma ce s toploto nisem povezal razlicnih povezav, pa je kazalo ok.
bi za to opravilo potreboval kak poseben spajkalnik? poskusil sem tudi z nekim mini brenerjem na plin, ampak segreva se v okolici, se pa z njim zelo hitro odlotajo kondenzatorji. tega pa res ne bi probaval na kaki vrednejsi plati.
glede na to, da si mi ponujal kondenzatorje, pa me zanima, kako dolocim vrednosti na tistih kondenzatorjih, ki niso vidno oznaceni z max napetostjo in faradi.

Pyr0Beast ::

Vse kritične, tam kjer se greje vsaj. Tiste okoli proca prvo. Potem rami in čipset
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron 1300

Oddelek: Navijanje
262277 (1654) karafeka
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271595 (1374) Daedalus
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352049 (1650) Spajky
»

The weakest link za gledanje divx: ram ali graficna?

Oddelek: Strojna oprema
161289 (1045) Clemento
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71240 (1096) rhabdo

Več podobnih tem