» »

Firefox 4 bo izšel prihodnji mesec

Firefox 4 bo izšel prihodnji mesec

Firefox 4 beta 8

vir: ComputerWorld
ComputerWorld - Po nekoliko prestavljanja bo Mozilla novo verzijo svojega brskalnika Firefox izdala do konca prihodnjega meseca, je obljubil vodja inženirskega oddelka v Mozilli Damon Sicore. Do takrat morajo poloviti in odpraviti hrošče, ki stojijo na poti izidu; ta trenutek naj bi bilo takih resnih okoli 160. Sicore pravi, da zgodovina kaže, da izid navadno sledi šest tednov zatem, ko se ta številka spusti pod sto.

Spomnimo, da bi bil moral Firefox 4 iziti že lanskega novembra, pa so ga prestavili. Preden bo izšla končna verzija, bomo videli vsaj še eno beto (torej že deveto), nato pa bodo sledili že kandidati za izid, če beta ne bo hroščata. Zato pozivajo vse uporabnike beta verzij Firefoxa, naj pridno prijavljajo vse hrošče in še zlasti naj ne izključijo vtičnikov, saj mora končni izdelek delovati stabilno tudi z njimi.

30 komentarjev

RejZoR ::

V službi furam portable verzijo Firefoxa 4 Beta 8 in deluje fino. Extensioni, ki jih rabim tud delujejo. In nove opcije v vmesniku so priročne čeprav bom na druge rabil nekaj časa da se privadim. Doma sem na stabilnih buildih, tko da pozdravljam release. Firefox 4 je prov fajn zadeva čeprav tega na zunaj ne kaže tko očitno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ksmith ::

FireBug še ne dela v Firefoxu 4. Problem pa ima tudi s prikazovanjem fontov če je vklopljeno hardware-sko pospeševanje (čeprav za to krivijo MS). Drugače je pa lušen ta novi firefox.

FireSnake ::

Komaj čakam tole, čeprav se bo treba malo navadit.
Bom FF še dolgo uporabljal, čeprav:
- je počasen (v času 10/10MB linij se folku to zdi pomembno, ko smo bili še na alalognih modemih pa nihče ni to omenjal),
- se počasi zaganja (ko je treba pa v gostilni 10 ur sedet pa nikomur ni škoda časa),
- požre ful RAMa (v času, ko imamo minimalno 2GB, drugače pa 4GB+).

In še bi lahko naštevali :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bakunin ::

FireSnake je izjavil:


- je počasen (v času 10/10MB linij se folku to zdi pomembno, ko smo bili še na alalognih modemih pa nihče ni to omenjal),


"pocasen" je relativen pojem.
FFox je nastavljen zelo konzervativno in ni tako agresiven pri uporabi virov kot kaksen Chrome.

tukaj je povezava do CPU optimirane verzije in do user.js skripte, ki je nastavljena malo bolj "moderno".

RejZoR ::

AdBlock ti konkretno pospeši nalaganje strani, ko odstrani 500 glupih slow ass bannerjev in tracker pixlov.

Drugače pa napiši v URL vrstico "about:config" (brez narekovajev), zgoraj napiši "pipe" (spet brez you know what) in vklopi vse Pipelining opcije ter daj povezave na npr 64 oz 100 connections. To bi moralo dat precej boosta na določenih straneh.

Oz si naložiš "Fasterfox" addon, ki vbistvu naredi isto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bakunin ::

RejZoR je izjavil:

AdBlock ti konkretno pospeši nalaganje strani, ko odstrani 500 glupih slow ass bannerjev in tracker pixlov.


tudi Ghostery addon pomaga.

Drugače pa napiši v URL vrstico "about:config" (brez narekovajev)...


jaz imam raje urejanje preko user.js, ker lahko z enostavnim preimenovanjem te datoteke preklopim v privzeto delovanje (pred spremembo). Pri about:conf je tezko slediti spremembam...

AgiZ ::

Meni pa je vsec en projekt z imenom PaleMoon, ki optimizira FF za hitrejse racunalnike. Sem zelo zadovoljen z njim, in tudi po izidu nove verzije FF-ja je takoj posodobljen.

MrBrdo ::

Firefox je postal le še počasna in neintuitivna kopija Chromea z nekaj uporabnimi extensioni...
MrBrdo

PARTyZAN ::

Cool story bro.

Bakunin ::

mmm.. tale palemoon JE hitrejsi.

in ce dodam se dobro "spimpan" user.js.... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Icematxyz ::

Ravno prav torej za Natty Narwhal. Zdaj še pa LibreOffice in Unity in bo dober paket programske opreme Natty Narwhal že kar out-of-the-box!

ozbolt ::

Matic, kaj niso nekaj spreminjali default v Chromium?

RejZoR ::

Bakunin je izjavil:

RejZoR je izjavil:

AdBlock ti konkretno pospeši nalaganje strani, ko odstrani 500 glupih slow ass bannerjev in tracker pixlov.


tudi Ghostery addon pomaga.

Drugače pa napiši v URL vrstico "about:config" (brez narekovajev)...


jaz imam raje urejanje preko user.js, ker lahko z enostavnim preimenovanjem te datoteke preklopim v privzeto delovanje (pred spremembo). Pri about:conf je tezko slediti spremembam...


Desni klik na vrednost in Reset. Vse vrednosti, kis o bold-ane niso default. Tko lahko instantno ločiš kaj je tovarniško in kaj je spremenjeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

jaz pisem ta post iz ff beta 8 in je kar ok. edino ga nekaj z fonti jebe.

Evo je ze beta 9 zunaj.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Jaka83 ::

Ampak sync imajo pa bedno izpeljan in je pri Chrome veliko boljši (jasno, gugl strežniki in računi).

"Recimo" da sem izgubil sync key ... je ni variante, da dobim nazaj svoje podatke. :(
Zdaj lahko samo še enkrat exportam in importam bookmarke (aja, spet bom moral najprej importat v Safari, potem pa iz Safarija v FF), na novo naložim extensione in kot blesav kucam uporabniška imena in gesla v login obrazce.

js osebno ::

Pišem iz trenutnega beta 10 nightly builda. Tabe so pri windowsih končno spojili z naslovno vrstico, pa tudi precej hitreje dela kot Chrome (vedi: trenutno deluje na zelo slabem računalniku ob zelo slabi povezavi).

RejZoR ::

Sync je bedno narejen z nekimi butastimi kodami in je bil v FF 3.6 grozljivo nezanesljiv. Kr podvajal je bookmarke, jih brisal, zapreš browser in greš na drug PC pa ni syncano dokler sam ne stisneš Sync na roke. Kr neki.
Kot bi za vzor vzeli odlični Xmark, zavrgli vse dobre lastnosti in izdali Firefox Sync.

EDIT:
Wow, tole je pa niiiiiiice. Kot bi pobral vse najboljše lastnosti Firefoxa, Opere in Chroma ter jih vrgel v isti program.
S tabi v naslovni vrstici sem pridobil še pol centimetra kar je zelo kul, funkcionalnosti pa ne izgubim nič :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Jaka83 ::

Na Mac OS X so tabi tudi v nightly beta 10 še vedno pod naslovno vrstico, synca pa pač ne bom več uporabljal, ker je sucky. Itak več ali manj šaltam med Chrome, Firefox in Safari (v tem vrstnem redu po priljubljenosti), tako da mi sync v tem primeru niti ne pomaga kej dosti. Na desktop mašini pa tako malo browsam, da zadostuje samo Chrome.

RejZoR ::

Uporabljaj Xmarks. 500% bolj zanesljiv pa še Safarija podpira. Edini nepodprt browser je zaenkrat samo Opera. Ko zrihtajo podporo extensionov v Operi pa bojo naredil tud zanjo.

Da rukneš tabe v naslovno vrstico pa moraš ugasnit Menu bar (da ti naredi knof zgoraj namesto toolbara). Potem pa se tud tabi premaknejo tja gor če imaš vklopljen "Tabs on top".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

Tabi v naslovni vrstici so vsaj zame neuporabni, ker tam pri meni počiva winamp. Tako, da sem sedaj vklopil menije.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

js osebno ::

Nimaš možnosti "Tabs on top"? Menijev ni potrebno vklopiti, samo to funkcijo izklopiš. Dobiš jo z desnim klikom na prazni del polja za tabe...

subby ::

@krho: tudi sam imam winamp always on top, tako da ne uporabljam tabov na vrhu... tako da firefox ftw, ker si jih lahko premakneš kamor hočeš

PARTyZAN ::

Xmarks je postal skozi leta bloated, in ravno zaradi tega sem šaltal na FF Sync. Do zdaj nisem imel še nobenega problema.

RejZoR ::

In kako je Xmarks lahko ratal "bloated" (folk itaq sploh ne ve več kaj to pomeni).
Xmarks dela točno vse isto kot Firefox Sync. Samo like 500x bolj zanesljivo. Mogoče FF Sync nima edino Tab synca ampak če tega ne rabiš ga ob inštalaciji niti ne vključiš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

FF Sync sinhronizira tabe že odkar ga uporabljam (nevem ... 1 leto?).

Pod bloated pa spadajo razni novi featuri v stlu Discovery sekcije, ki v takšnem extensionu sploh delat kaj nimajo, ampak so pač izkoristili razširjenost extensiona za posiljevat ljudi z stvarmi, ki jih ne rabijo. Sledil je uninstall in potem pride milina z FF sync.

RejZoR ::

Če ti je milina izgubljanje polovice bookmarkov (ko jih imaš 300 je polovica kar problematična vrednost), nepopolno syncanje, nesyncanje sploh ob zaprtju browserja, potem go for it. Tisto sranje za search pa izklopiš s 3 kliki. In kot kaže od prevzema iz strani Lastpass te opcije sploh ni več not, saj nastavitev ne najdem niti ni več teh opcij (ala ratingi strani in zvezdice spodaj v status baru).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

Ne vem, ker ne uporabljam več. Zaenkrat imam še vse bookmarke in laptop in main PC sta čist lepo sinhronizirana.

Vglavnem, to kar ti nabijaš je BS.

RejZoR ::

Ne, to kar pišem je fact. Pejt mal gledat kakšen gnil rating ima FF Sync extension in koliko kritik je spodaj. Potem pa znaš vmes celo najti sem in tja kakšen komentar ko kdo omeni da zadeva celo deluje.

Sploh pa je smešno ko je v pre-beta stanju delovalo popolno (takrat se je še imenoval Weave), ko pa so spravili v 1.0 verzijo pa se je začelo sranje. Zato mi je še manj jasno kaj delajo Mozillovci.
Mogoče je Sync vgrajen v FF sedaj kaj boljši ampak kar sem videl pri extensionu je bilo porazno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

js osebno ::

Hm. Če sodiš po prispevkih na internetu lahko ugotoviš, da skoraj vsaka stvar komaj deluje oziroma povzroča težave skoraj vsakemu. Fora je, da se človek ponavadi pritožuje (deli mnenje) samo, če stvar ne dela...

filip007 ::

Skopirali so prvo generacijo Opera menuja, nevem če je to fer...

Opera 10.50

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 16 je tu

Oddelek: Novice / Brskalniki
3712046 (9705) dukenukem
»

Izšla po trenutnih načrtih zadnja beta Firefoxa 4, Fennec prihaja na namizja

Oddelek: Novice / Brskalniki
186298 (4541) PARTyZAN
»

Izšla nova beta Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5221972 (18776) smash
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214551 (3498) mtosev
»

Firefox 3.5 RC1 v rokah beta testerjev

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
135417 (4193) OmegaBlue

Več podobnih tem