» »

WAREZ?

WAREZ?

Lime ::

THREAD

"Lih zdej sm dobu nov film Blade2 in mi pri predvajanju muvija ne spila zvok? Zakaj nej bi blo to dobr?"

Perci:
"Če si sam zripal iz svojega originala za lastne potrebe, že veš, kateri kodek si uporabil za zvok, drugače pa je to warez in zato zaklepam."


Kdo tukaj vidi Warez (omogočanje pridobivanja nelegalnih programov)?
Meni se prej zdi, da je hotel pomoč.
Ali pa je WAREZ po novem že, če samo omeniš divx, igro, program... Potem bi morali zakleniti večino threadov na forumu.

Sergio ::

Okej, bom odklenil ter pustil temo, da se razvija.

Čeprav vsi vemo, da je človek dobil od prijatelja Blade II DVDRIP DIVX AC3. Pa naj sam ugotovi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

perci ::

Lime: očitno te že dolgo ni bilo na forumu in nisi spremljal dolgih threadov na to temo; dejstvo je, da je človek hotel pomoč v zvezi z nelegalno opremo. Model je omenil konkreten film, za katerega se je izjasnil, da ga ni sam zripal za svoje potrebe ampak ga je dobil - več kot očitno gre tu pomoč v zvezi z nelegalno opremo in do sedaj so se take teme zaklepale. Če se je Serž v prihodnje odločil drugače, je meni tudi prav :))
LP Peter

Lime ::

Moje mišljenje je, da če nekdo samo omeni film (program, igro...), da to ni ponudba kakšne nelegalne programske opreme in nič kaznivega. Rabi pač pomoč v zvezi s kodeki in v zvezi s predvajanjem filma, ki ga ima sam doma, si ga hoče ogledati in ga nikomur ne ponuja v download ali celo prodaja.
Potem bi morali zaklepati vse threade v zvezi z vprašanji z Windowsi (tudi sam imam doma nelegalne, v službi ne) in vse treade z vprašanji glede pomoči v igrah (večina ima piratske igre - sam iger ne igram).
Se pa strinjam da na forum ne sodijo vprašanja: kje naj dobim divx film, kodo za Winowse... in v takem smislu.
Odločitev prepuščam vam moderatorjem.

Sergio ::

Lime: veš kako je, zadeva je samo v smiselni postavitvi vprašanja.

Tip je dal v naslov threada "DIVX" in "Blade 2".

Brezvezno dejstvo.

Nej enostavno napiše, da mu v divx filmu ne predvaja zvoka ter ne ve, kaj narediti. Potem takih debat ne bo, ker bo tema odklenjena.

Razumeš mojo perspektivo?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Lime ::

OK

Pat_MaGroin ::

Perci: a si ti neumen mogoce mal? Mal pobrskaj po neku, kako je divx "nelegalna oprema" kot sam trdis.

Promoz&Sergio: dej bodita malo bolj selektivna pri izbiri moderatorjev. Vsak novopoceni moderator je blazno vesel svojih pooblastil in potem vsi iscejo dlako v jajcu. In vama potem preostane samo zagovarjanje svojih (pod)rejenih.

Madona, vsi moderatorji gredo po isti neumni poti - bolestnega iskanja napak, katere so edini nacin, kako pokazati svoje pristojnosti drugim.

Ker je Tomi ze star macek kar se tice moderiranja, mu predlagam, da malce popazi na svoje sveze in neuke sotrpine moderatorje:-).

LP

Sergio ::

Saj tudi mi pazimo.

Sicer pa, PIC, Blade 2 _JE_ bil nelegalen. AMpak pustimo to.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Pat_MaGroin ::

Sergio: to tko oba veva. Ampak dokazat pa ne morma, ane? Ce pogledas npr. na amazon.com, bos videl da je blade 2 mozno kupiti. Hm, brezveze, da se jajcava o tem. Neki druga me zanima na tem mestu. Vecina forumov ima (preventivno, zaradi roke pravice + kontrole) pravila:

-no requets
-no cracks
-no serials

Torej zadeve, ki s NEPOSREDNO povezane z nelegalnimi stvarmi.

Lahka rece kdo kar hoce, ampak ce mene zanima, zakaj men ne dela divx sound, z bsplayerjem, ki je free, z 5.01 kodekom, ki je free iz z vsemi ac3 filtri, ki so tudi free, potem je to tema, ki nima nobene fore z warezom (pa ce se se tako tezko sprijaznite s tem).

Menim, da vas je antiwarez manija pripeljala predalec.

Je pa tudi res, da je warez skoraj edina stvar, ki daje moderatorjem kaj dela.

Posredovanja zaradi rasizma, explicit slik, hujskanja, etc ni ravno veliko, ali se motim?

Samo v premislek, drugace pa, keep on with the good work.

Aja, ce bo nekdo vprasal v prihodnje zakaj mu divx ne dela preko tv-out in ce bo prejel odgovor, s-t ne bo ukinjen zaradi nelegalne vsebine, ne skrbite:-).
LP

perci ::

Perci: a si ti neumen mogoce mal? Mal pobrskaj po neku, kako je divx "nelegalna oprema" kot sam trdis.


Hvala za prijazne besede. Mogoče sem res neumen, to boš ti verjetno najbolje vedel.

Ampak dejstvo pa je: da ali ne znaš brati, ali pa ne veš o čem govoriš.
Kdaj sem trdil, da je DIVX kodiranje nelegalno? Nikoli. Konkreten primerek pa je nelegalen, pa če se ti na glavo postaviš.

Madona, vsi moderatorji gredo po isti neumni poti - bolestnega iskanja napak, katere so edini nacin, kako pokazati svoje pristojnosti drugim.


Če bi malo bolj spremljal forum, bi že našel kak thread iz katerega bi lahko ugotovil, kaj je dopustno in kaj ne. V enem sem tudi sam v podobni situaciji kot tu Lime, ki se bori za drugega. Pa mi je Primož povedal, kaj on dovoljuje in kaj ne in ker je on moj šef, sem upošteval njegova navodila. Lime to razume, ti pa očitno ne. Prosil bi te, da pišeš malo kulturnejše poste brez žalitev.


Ker je Tomi ze star macek kar se tice moderiranja, mu predlagam, da malce popazi na svoje sveze in neuke sotrpine moderatorje:-).


Tomi je res že star maček, kar pa ne pomeni, da v konkretnem primeru ne bi odreagiral enako kot jaz. Poznam tudi zelo podoben primer, kjer je zaklenil temo, tako da bi lahko rekel, da sem se zgledoval po njemu.

Pat_MaGroin ::

quote
Lime: očitno te že dolgo ni bilo na forumu in nisi spremljal dolgih threadov na to temo; dejstvo je, da je človek hotel pomoč v zvezi z nelegalno opremo..

Opremo? Ma ponarejen Pioneer DVD, narejen na tajvanu? O kaksni opremi je potem govora? Opremi za ripanje dvdjev? Virtuadub? Kaj?
Sicer pa, preberi moj "predlog" obema adminoma, pa sprehodi so malce po drugih forumih, pa poglej kaksna pravila veljajo tam.

Sicer pa, nikakor ne dvomim, da te izkusnje ne bodo naredile boljsega, preudarnejsega in predvsem manj zaletavega:-)
Pa brez zamere.
LP

perci ::

PIC(pravno informacijski center?):
Z nelegalno opremo je bil mišljen DVD rip itself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Pat_MaGroin ::

DVD rip (svojega, kupljenega) nikakor ni nelegalna oprema.

"mi lahko kdo poslje, skopira za jurja Blade 2?" je pa stavek, po katerem mora biti tvoja reakcija zelo ostra. kaksna, pa ze sam ves:-).
LP

perci ::

ufff
poglej PIC: tole so bile Soopaflyjeve besede
Lih zdej sm dobu nov film Blade2 in mi pri predvajanju muvija ne spila zvok? Zakaj nej bi blo to dobr?


torej je sam povedal, da filma ni sam zripal iz svojga originala za lastne potrebe.

Zdej bom pa nehal, ker se ponavljam :8)

MadMax ::

Zanimajo me odgovori na hipoteticno vprasanje:

Za rojstni dan sem dobil DVD ploscek z enim super in novim filmom.
Toda, nimam DVD playerja niti si ga ne morem privoscit.
Imam pa povprecen racunalnik, na katerega lahko gledam Div-X obliko.
Rabim torej nekoga, ki ima znanje/programje/opremo, da mi ta DVD zripa in zapece na CD.
To svojo zeljo izrazim tu na forumu.

A bom zaklenjena Owca™ ali ne?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ziga Dolhar ::

Dvomim.

b ::

Jaz sicer teh threadov ponavadi ne berem, ampak imam obcutek, da so nekateri moderatorji tle ocitno res prevec trigger happy.

Kaj tebe briga kje je on dobil svoj divx movie, ali ga je sam zripal ali dobil od pirata, pomembno je samo to, da ne poskusa zadeve tukaj distribuirat oz. da je tukaj ne poskusa dobit. Isto pac velja za softver in vse ostalo.

lp,
Borut.

MadMax ::

Kaj pa, ce se to nikomur ne da delat, ker ze ima tak CD narejen in mi kdo rece, da mi ga proda za jurja?
A bo morda on ratal zaklenjena Owca™ ?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

darh ::

b: se popolnoma strinjam!
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Pat_MaGroin ::

Jaz nikakor nisem mel namena tecnarit, se manj uzalit koga (Perci, se oproscam za ostre besede:))). Ampak glede wareza bi se lahko drzali preverjenega recepta mnogih, mnogih strani, ki so se kako bolj na udaru glede wareza.
Pa da ponovim:

-prepovedano sprasevanje kje kaj dobit

-prepovedano objavljanje ftp, www naslovov, kjer se warez nahaja

-prepovedano prosjacenje za cracke, seriale, etc

-prepovedano dajanje crackov, serialov ali njih naslovov

Verjetno sem se kaj pozabil, a verjetno je to to.

Fantje, pozabil ste na temeljno pravilo: o WAREZU se lahko mirno govori, svetuje, etc etc, ampak meja je pac tam, ko postane clovek konreten, s fileti, urlji, etc etc.

Zdej ce so admini odloceni, da bo svoboda govora odvzeta, potem se pac treba temu podredit in vprasat kje drugje, strani je nesteto.

Ampak dvomim, da je to interes, imeti bedno cistunski forum?

Warez je del VSEH (ponavljam VSEH) nas.

V razmislek ali pa za lock thread:>

LP

Zgodovina sprememb…

Primoz ::

Admini smo se odločili imeti čistunski forum (vsaj na področju wareza)... ker drugače je štala. Pika....
če koga zanima, kaj je to štala... naj si pogleda kakšen drug slovenski forum....
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Sergio ::

Še enkrat vas naprošam:

Pišite pametna vprašanja.

"Danes sem hotel predvajati DivX posnetek, a mi zvok ne dela. Kaj je narobe? Uporabljam BSPlayer"

Ne omenjajte Bladea (ker vemo da ga še ni v Sloveniji), ne omenjajte "da ste dobili", itd... Sej dopuščamo vse, samo v mejah normale.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

para-site ::

Joj ma ste sitni s tem warezom.
Ok, se strinjam da formu ni place za linke do warezov, za kar bi bli odgovorni vi. To ja, kaj pa tip počne doma z nelegalno opremo in ali tepe ženo, muči psa, ribici ne da za jest, z volvom povozi starko ..... in to pove na forumu ni vaša naloga preganjat. To bojo že drugi nardili.
Po drugi strani poglejte ta primer. Na veliko se razglaša članek o odklepanju AMD XP. Glih tako kot v igre vgradijo zaščito, da se je ne more tako enostavno skopirat, tako AMD da zaščito, da se procesorja ne bi navilo. Vi pa vsi ponosni razglabljate, kako ste AMD prinesli okoli in namesto, da bi kupili dražji procesor, navili svojega. Sam mam tudi navite procesorje in se zavedam, da je to isto, kot kadar namestim piratsko igro. Nekomu ne plačam tistega, kar sicer za to računa po legalni poti. In potem se vi pizdite nad warez. Razlika med tem, kar vi delate in med warezom je samo ta, da eni kradejo več, drugi manj.

Sicer se pa tudi jaz strinjam, da bi poplava warez threadov škodila forumu, zato pa je treba zbrati toliko volje, da se folk prepriča, da se na take threade ne odgovarja. Postov v stilu "kako instaliram class rip" res ne rabmo, je pa treba ločit kaj je res warez in kaj samo spominja na warez.

Sergio ::

Pri odklepu procesorja izgubiš garancijo. Odklep ni prepovedan in se ga dela na lastno odgovornost.

Uporaba piratske igre _je_ prepovedana. To je temeljna razlika.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

para-site ::

No če se greš pravne zadeve se mi zdi da niti govor o warezu ni prepovedan, linki do wareza glih tako ne, če maš warez file na svojem serverju glih tko ne, šele uporaba warez igre s strani userja, pa še to pod pogojem, da igre nisi kupil, je prepovedana.
Kolko pa je warez in tudi odklepanje cpu v končni fazi moralno je pa druga stvar. In to sem hotu povdarit.
Kako je že tisto Kdor je brez greha naj vrže prvi kamen...

Sergio ::

Nobeden ni brez greha, se ve.

Tudi jaz uporabljam warez, tako kot popolnoma vsi ostali.

Ampak na Slo-Tech forumu wareza pač ne bo. Odločitev administratorjev. Spoštujte jo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

para-site ::

Ne sej se strinjam, da slotech forum ni plac za warez, tisto gremo iskat drugam. In je tko tudi prav. Sej ti pravim, da tudi meni ni veselje brat threadov, v katerih se pomaga instalirat warez igro, na slotech forum pridem zaradi dosti bolj zanimivih tem in bi res blo škoda vse skupi zasrat z warezom.
Samo ne se branit z argumenti v smislu nelegalnosti in blabla, ker tako kot si tudi sam priznal nobeden ni brez grehov. Enostavno se pove, tle smo mi šefi, wareza ne sploh in konc, brez neplodnih razprav, ker ne pripeljejo nikamor.
Ahhh, kaj še sploh pišem v to temo, grem rajš kej druzga odgovorit.

Sergio ::

Okej.

Mi smo šefi. Tle wareza ne bo. Sprijaznite se s tem.

Bolje? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

para-site ::

Ja ja bolje. Tko je treba moško roko...

Anyway, me spominjaš malo na Busha zdej, oni majo tako politiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Predator ::

downloadal sem igro iz kazaa/osla pa mi ne dela;kje lahko downloadam nocd crack, prosim pomagajte ( 98% postov )

včeraj sem dobil igro pa mi ne dela; ob zagonu mi napiše to pa to pa to, imam pa winxp, igro bi rad igral tudi brez cd-roma ker mi preveč ropota (2% posotv )

ista tema, napisana na dva načina samo drugi način ne bo lockan dokler seveda nekdo napiše ti_pa_ti a mi lahko sendaš crack na ta mail ker je sam nesposoben poslat mail če mu ga lahko senda :)

para-site ::

(one bunch of warez crap)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Sergio ::

para-site, ne delaj tega.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

para-site ::

OK, zadosti zajebancije...
bodmo resni, če ne mi disableas moj profil:(

www.

Sergio ::

ne disejblam ti ga.

1) PR
2) PNG
3) roza stil
4) Zaklep usernejma

dosti korakov je.

samo vseeno - ne počet tega... ma nima smisla.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ftp serverji z igrami, programi...

Oddelek: Omrežja in internet
141917 (1096) Tody
»

Max payne problem

Oddelek: Igre
211731 (1477) Predator
»

pripomba na zaklepanje tem

Oddelek: Slo-Tech
371473 (916) suse80
»

Sergio-zakaj si zaklenil temo o kopiranju zaščitenih cd-jev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1107863 (5914) perci
»

zaklepanje tem oz. "prepoved wareza"

Oddelek: Slo-Tech
231835 (1378) neki123

Več podobnih tem