» »

Mnenja/Nasveti glede nakupa Chieftec ohisja

Mnenja/Nasveti glede nakupa Chieftec ohisja

Xplicit ::

Namen imam nabavit novo ohisje (malcek vecje od trenutnega), pa sm se odlocu da bom po vsej verjetnosti nabavu Chieftec CS602 (DX-01) ali Chieftec CS2001 (DA-01) - po vsej verjetnosti srebrne barve.

Zdej me pa zanima:

-A se dejansko splaca navait vecje ohisje, ceprov imam sam dva cd-roma pa dva diska - ki bosta hmalu v prihodnosti imela hlajenje?

-A se zreven same skatle dobi se kaj stvari kot recimo ksni ventilatorji, nosilci za disk, pc-speaker, ...?

-Ce kdo ve kje so najcenej ohisja (do zdej se mi zdi da sm najcnejsa vidu pr Mlacomu)?

-Kaksn dobr napajalnik bi priporocal za zravn?

-Kasni vo vasi komentarji/nasveti glede nakupa ohisja?



btw - procesorja glih nam naviju, tko da ni glih nujno tako hudo prezracevanje
  • spremenil: Xplicit ()

skalca_man ::

Probaj tale link

Kar se pa big towerja tiče pa imaš vsporedno z 5.25 še celo nadstropje fraj za dodaten napajalnik,skrito zalogo sladoleda,sed+veda slednje z navezo vodnega hlajenja:P :P

Xplicit ::

a je napajalnik ze vklucen v ohisje (k kolkr sm jest gledu po cenikih pise brez P/S <- power suply)

CandyMan ::

ma chieftech je res najhujsi pa ce bos uzeu uzem tavelzgak je sam mau drazi tko da se ti res ful splaca

skalca_man ::

pri mlacomu je brez ps ja po pa zravn kupiš še ps za 8 k kao neki no name,za isti keš pa pol lahko pri JAE ali dar computers dobiš z original chieftecovim napajalcem 340w z termo regulacijo vrtlajev.

PS,sam ga mislim tudi ubodt nasleeednji teden,in se tudi nagibam k BIG towerju res samo zaradi skladiščnega prostora nad napajalem ki mi bo služil kot neka elektro omarica...:P

Xplicit ::

Jest bom pomojv vzeu kr manjsega, k tavelk je mogoce mal prevelk (k je poj problem zarad ksnega transporta al pa kej ce km grem - ceprav ne vozm racunalnika glih vsak dan km, ampak...

kaj pa ostale zadeve a so ze not? (beri zgoraj)

skalca_man ::

Ja model a si nepismen poglej ink do testa na slo-techu....ajajajajaj:(

Xplicit ::

sorry no ampak prej nism meu cajta brt, k se mi je na fax mudel - si bom zdle podrobno ogledu (in prestuderu) zadevo :D

Balky ::

jaz sem bil že v trgovini in sem ga hotu vzet ampak sem se dvakrat klofnu da sem pršu malo k sebi ( še dobro) tako da po treznem premisleku sem vzel navadno big tower z napajalnikom 300w ki mi glih tako dobro hladi disk in vse ostalo za skoraj pol cene. Ta Chieftech je odločno preveč tako da ti svetujem da denar vloži rajši v kako drugo komponento ki ti bo dala tudi kakšen rezultat in boš imel kaj od tega. Pobarvaj navadno ohišje v modro in boš imel lepo ohišje. Če si kaj mojstra pa še kaj več.

Buggy ::

Razmisli malo tudi o Antec ohisjih, ki so isti smoren edino lepsi in sredaj imajo prikljucek za USB in Firewire, zraven pa dobis se dva extra ventilatorja. Jaz sem ga kupil vceraj in sem vec kot zadovoljen z njim.

link

Xplicit ::

ej ta antec je cista kopija chiefteca, sam nikjer na netu nism najdu strani od te firme - (popravljeno) - sm najdu

Drugac pa sem se ze skor odlocu da bom vzel nizjega chiefteca - crne barve, sam me zanima a ful ogabno zgleda, ce mas crno ohisje, pol pa bele/bez cd-rome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

the_unborn ::

Xplicit: da te popravim, antec ni kopija chiefteca, obratno je, antec je bil prvi s temi ohisji in je dal licenco za izdelavo med drugim tudi chieftecu8-)

the_unborn ::

sicer pa katerega koli kupis ne bos razocaran, just go for it

dela ::

jas sem kupo tega črnega tukaj (TX-10B-D) pri comtronu v mariboru sem ga dobo z active PFC 360W chieftecovo trafo za borih 25k.Niti ga nebi kupo če nebi bil tak poceni.
Xplicit: pobarvaj CD rome!
če pa ti ni, maš pa vratca da jih zakrijejo :D

Xplicit ::

Ej buggy - a ta RedRat store ma sam spletno trgovino, al majo tud tm v vodicah prov trgovino - k bi si su rd mal ogledat se to Antecovo ohisje?

Xplicit ::

nevermind - sm ze tud to zvedu - je zaenkrat sam internet store

Buggy ::

Meni so ohisje in hladilnik AX7 pripeljali domov in se 10% popust sem dobil. Razmisli ne bo ti zal.
BTW: im a se dve extra LED diode spredaj tako da mi sedaj ena prikazuje, ko je komp v Turbo mode-u.

Xplicit ::

kaj misls s tem - turbo mode - a ni bla tipka 'turbo' ukinjena ze v casu procesorjev nad 100MHz - al sm pa bistvo falu - Kaksn Turbo mode?!?

OldSkul ::

Turbo mod!?????:\
Pa kaj ste vi 7 let v preteklosti??:O

Xplicit ::

Kaj si pa mislte o Chieftec-kih z Termaltake dodatki - KLIK - gledu sm jih pr AGT-ju sam so ful drazji - majo pa ze 4 vent. zravn, pa se 2usb, pa se merilec toplote v compu.
Edin nevem ce majo p/s

Buggy ::

Epox 8k5a2+ plosca ima Turbo LED indikator (in ta plata ni iz preteklosti :D ) Priklucil sem tudi to na ohisje in sedaj ko je moj XP1600+ na 166 Mhz in RAM na Turbo prednastavljenih settingsih (najbolj agresivni), mi ta LED-ica gori. To je vse kar se tice dodatnih dveh LED diod na ohisju, ena pa je se v rezervi.

Tudi Antec ima 2 USB in 1 Firewire vtica spredaj, ima se dva tiha Antec-ova ventilatorja in se design je za moje pojme lepsi (TT ohisje se mi zdi malo prevec kicasto). Cena pa seveda tudi pove svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Paramedic ::

A ma katero ohišje tudi gumb za stand by, ker v winsih je predviden ta gumb?
End transmission.

Xplicit ::

Sm nabavu chiefteca - crnega - sam je napajalnik ful glasn - a se ga da kak stisat?

Xplicit ::

popravek - glasen je zau hladilnik od procesorja :\

Mam nislm ga golden orb al neki tazga, pa en navadn ventilator gor - a se da to zamenat?

Xplicit ::

edin to sm se hotu uprasat - kaj je to k je zravn sraufov en zelezn obrocek s premerom ~1.5 cm, pa visine ~1 cm - kaj je njegov namen???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

Računalnik za gostišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624939 (3967) Groove
»

Kako se obnese vodni komplet: Cool-Cases Basic Set

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61943 (1820) |KoRn|
»

zvocna izolacija ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161882 (1582) overman
»

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Oddelek: Kaj kupiti
361331 (981) tomaz255

Več podobnih tem