» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
20 / 307
»»

Jst ::

Meni je Dexter zakon. Še preden se je začela serija sem prebral eno knjigo. Potem, ko se je začela serija, sem prebral vse knjige, vmes do danes je izšla še ena. Res, da se knjige FULL razlikujejo od serije, ampak imajo tako knjige, kot serija svoj appeal. Deb je v seriji dosti boljša, medtem ko sta Astor in Cody pa v knjigi klasa zase, čisto drugače prikazana. (tudi zgodbe skozi serijo/knjigo so različne)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

@Lion29: Tamali je izgubil smisel okoli 5 oz. 6 sezone. Od takrat naprej se mi je zdelo, da so ga imeli notr samo zaradi imena serije.

Sicer se je po odhodu Charlija vse skupaj spremenilo, vendar še vedno upam, da bomo videli kaj več Alanovo prvo ženo in njegovo domnevno hčerko. Glede na njegov karakter bi kar dvomil, da lahko pusti to na miru in se nič ne vpleta.

FireBurn ::

Kaj Person of interest pa nihče ne gleda? :)

Lion29 ::

gleda, gleda... saj smo o njej že pisali
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Okapi ::

Včeraj se je pa 2. sezona začela.

O.

Izi ::

In zažiga, Finch je kot kaže zgradil AI, pred katerim se še SkyNet iz Terminatorja skrije ;)

Lion29 ::

Izi je izjavil:

In zažiga, Finch je kot kaže zgradil AI, pred katerim se še SkyNet iz Terminatorja skrije ;)


jap, vedno bolj mi je vsec in vedno bolj prehaja iz boring detektivke v dobro kriminalko...


sicer pa kaj pa ves, lahko je to prequel terminatorja in gledamo pavi nastanek skyneta ;)
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Lion29 ::

bluefish je izjavil:

Gledam Last Resort, pa toliko BS-a že dolgo nisem videl. No ja, ob odklopu logike je zadeva še kar gledljiva.


pogledal pilota Last Resort, sem se s tezavo prepriceval, da gledam naprej... preziram namrec vse kar je povezano z vojsko in patriotizmom, vojno, etc...




ampak me je nekaj gnalo naprej... produkcija je kar v redu, zapleti, igra tudi (zelo), mi je zlo vsec glavni igralec, ki se mi je najbolj vtisnil v spomin pri "Men of the certain age" (in malo se pri house-u)...nekoliko manj glavna igralka (tista poveljnica na subu, full mi je antipaticna, se iz serije "persons unknown") se manj pa tista bjonda v usa... ampak ok...

pilota so dobro zastavili, gl. zgodba je zadosti zanimiva, odprli so zadosti vprasanj in nastavili zadosti alternativnih zgodb... tak da so me, kljub tematiki, kar prepricali in bom def. pogledal se kak del

kljub BS-u, ki ga omenja bluefish.... no po slednjem me spominja na serijo revolution... pac veliko BS premis.... ampak se mi zdi tukaj zgodba in produkcija velik boljsa, velik.... tam mi razen esposita ni kaj dosti drugega vsec
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Lion29 ::

zgleda, da imajo tut precej visok budget, predvsem za marketing.... pac v vojnem casu je treba malo propagando sirit
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

medenko ::

FRINGE :D

Lion29 ::

Evo, pa še ena odvetniška

Made in Đerzi



delni spoilers

tako, simpatična first-year odvetnica, se izkaže že po 4ih tednih v vlki odvetniški firmi..prihaja iz jerseya, italjanske korenine (in bolj revne družine) a je zelo sposobna in se ne pusti, tut če je še čist novinka.....

od znanih igrasta še Kyle MacLachlan (Twin Peaks, Orson iz razočaranih ospodinj) in Pablo Schreiber (weeds, lights out, a gifted man)...



Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

Waw, v sedmi sezoni Dexterja Debra spozna resnico o Dexterju, da je serial killer. V knjigah se to zgodi v prvi knjigi.

Matr je meni ta serija huda. Knjige pa tudi.

Glede na prvo epizodo, mislim, da bo to zakon sezona.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

IL DIAVOLO ::

Prvi del dexterja je že zunaj ;)

Lion29 ::

ja, dex ima namensko temo
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

bluefish ::

Danes je pa pestro - Homeland, Dexter, The Mentalist, The Good Wife,...

Nesta ::

Kako komentirate novo sezono Dexterja, Once upona a time? :)
Ze kdo pogledal?

ejQ ::

:O Once upon je zuni?? Woohoo! A je bla tha bomb?

Nesta ::

ejQ je izjavil:

:O Once upon je zuni?? Woohoo! A je bla tha bomb?



Zgleda COOL -> http://www.imdb.com/title/tt2216108/rev...

IL DIAVOLO ::

Lion29 je izjavil:

ja, dex ima namensko temo


In zato ne smem omenit, ali kaj? :|

Izi ::

Nesta je izjavil:

Kako komentirate novo sezono Dexterja, Once upona a time? :)
Ze kdo pogledal?
Ponedeljkov dopoldan je odličen čas za gledanje televizije. Mislim, da smo ga večina preživeli pred televizorjem :P
Čeprav glede na gospodarsko situacijo naše mikro državice, se ne bi čudil, če vsi brezdelno ležimo doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Nesta ::

Izi je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kako komentirate novo sezono Dexterja, Once upona a time? :)
Ze kdo pogledal?
Ponedeljkov dopoldan je odličen čas za gledanje televizije. Mislim, da smo ga večina preživeli pred televizorjem :P
Čeprav glede na gospodarsko situacijo naše mikro državice, se ne bi čudil, če vsi brezdelno ležimo doma.



Sm upam da je kdo ze pogledal, ze komej cakam da pridem dam da si pogledam zadevici :)

Lion29 ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Lion29 je izjavil:

ja, dex ima namensko temo


In zato ne smem omenit, ali kaj? :|


lol, ah kje... samo opomnil sem na namensko temo... tak da ce se bo debatiralo, naj se tam notri, nic drugega ;)


drgaci pa ja, ogromno serij se je (danes) zacelo spet

simpsoni
bobs burgers
once upon a time
dexter
the good wife
revenge


bo materiala za gledat... prej je bla susa, zdaj je pa vsega too much :d
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

medenko ::

bluefish je izjavil:

Danes je pa pestro - Homeland, Dexter, The Mentalist, The Good Wife,...

+

REVENGE.

IL DIAVOLO ::

Lion29 je izjavil:

IL DIAVOLO je izjavil:

Lion29 je izjavil:

ja, dex ima namensko temo


In zato ne smem omenit, ali kaj? :|


lol, ah kje... samo opomnil sem na namensko temo... tak da ce se bo debatiralo, naj se tam notri, nic drugega ;)


Aha...bo pa zdaj res pravi naval serij...meni je všeč 8-)

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Ponedeljkov dopoldan je odličen čas za gledanje televizije. Mislim, da smo ga večina preživeli pred televizorjem
Čeprav glede na gospodarsko situacijo naše mikro državice, se ne bi čudil, če vsi brezdelno ležimo doma.


Hehe. Jaz sem zjutraj pogledal Dexa, peljal psa na sprehod, potem sem šel pa v pisarno. Full me zanima kaj se dogaja v Homelandu, škoda... po drugi strani je pa tako, da je Homeland serija, ki jo MORAŠ pogledati del za delom. Čeprav... jaz imam "kvoto" 1 serija/jutro in verjetno bo/je kakšen dan v tednu, ko ni serije zame.

edit: A, v sredo bo čas. Jutri je Alphas. (čeprav mi ni kaj všeč, ampak mi je gledljiva - dovolj, da se zjutraj prelevim iz zombija v človeka :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

oemdzi ::

Ja dejte prosim kar napisat vse bistvene dogodke vseh serij, ker nekateri jih se nismo pogledali do tam pa nam tako prisparajte cas,elektriko in internetno povezavo

Jst ::

JE tako težko NE klikniti na temo, za katero veš, da se pogovarjamo o serijah?!?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

@Jst: you kiddin' right?

point te teme je, da se pogovarja o tem kjere serije so dobre, predstavi kako serijo, etc in ne da se spoila stvari iz serij!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

STASI ::

Če že mora kdo napisati plot posamezne epizode serije dajte spredaj oznako SPOILER. Ni problem če date nek overview.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

klemenSLO ::

A je kdo gledu Last Resort 0101? Jst sm ga in morm rečt da obeta. Priporočam
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Lion29 ::

klemenSLO je izjavil:

A je kdo gledu Last Resort 0101? Jst sm ga in morm rečt da obeta. Priporočam



malo nazaj

pa nisem edini
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

echo ::

Last Resort po mojem mnenju:

SPOILERS!!
Plusi:
Lušne igralke.
Dokaj izviren zaplet.
Kamera kr ok, CGI tut.
Par dobrih idej - dvom v avtoriteto, dvom v dobro/slabo, svet je siv.

Minusi:
Kaj se je zgodilo z unimi rjavimi vojaki, "seal"-i? Bomo očitno še zvedli.
Sms from a friend??
Iz "party time" v "dive! dive! dive!" v nekaj sekundah.
Ne vem zakaj so se šli od prve skregat z domačini.
Spet "trojka v zadnji sekundi" z avioni.

Dramatizirajo na vsakem koraku, ampak nameravam pogledat vsaj še naslednji del.

Jst ::

Zanimivost glede GOT:
In the introduction for Inside HBO's Game of Thrones--a new book that offers behind-the-scenes look at the hit fantasy show--series creator George R.R. Martin says that Hollywood Boulevard is littered with the "skulls and bleached bones" of those who have tried and failed to adapt popular literature for Hollywood. It's an apt metaphor for the man behind the bold, bloody books that are the backbone of HBO's fantasy series, and a reminder that there were countless ways the series could have gone wrong. In the game of adapting Game of Thrones, you either win or you lose millions of dollars and the loyalty of a particularly devoted fan base. There is no middle ground.

But under the watchful eyes of executive producers David Benioff and D.B. Weiss, HBO's first two seasons have managed to beat the odds--even if the seams occasionally show. The accomplishment of the creative time behind Game of Thrones is all the more impressive when you learn that George R.R. Martin was actively trying to write a series that would be impossible to film. Martin spent the 1980s writing for CBS TV shows like The Twilight Zone and Beauty and the Beast, watching studios take his sprawling, ambitious teleplays and morph them into versions that could be filmed at a fraction of the cost of the original. When he started writing A Game of Thrones, he decided that he'd make up for everything he'd had to compromise in his Hollywood career by indulging himself, which meant dozens of chapters, hundreds of characters, and thousands of pages.



vir: http://m.theatlantic.com/entertainment/...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JC Denton ::

A je pogledal kdo prvi del nove nadaljevanke 666 Park Avenue? Mistična Sci-fi serija, med drugim s Terryem O'Quinnom kot izgleda v vlogi zlobneža.

Okapi ::

No ja, sci-fija ni čisto nič. Mene je prvi del spominjal na prvi del American Horror Story (ki sem ga pogledal samo prvi del, nadaljevanje pa čaka na boljše čase;-).

O.

Lion29 ::

JC Denton je izjavil:

A je pogledal kdo prvi del nove nadaljevanke 666 Park Avenue? Mistična Sci-fi serija, med drugim s Terryem O'Quinnom kot izgleda v vlogi zlobneža.


hvala ti za signalizacijo, nekako je usla moji kosnji par dni nazaj, sem bil tokrat bolj pozoren.... bom prechekiral, will let you know
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

iceman3 ::

Elementary če koga zanima.

Lion29 ::

Supernatural je ponovno zacel... pa ocitno ne bo vec ob sobotah
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

JC Denton ::

@okapi, znanstvena fantastika res ne, fantastika pa na nek način. Samo o tem je bilo tu že toliko prerekanja,da bom priznal, da ne vem, kako bi sam poimenoval tak žanr.

Elementary mi je bil pa všečen prvi del. Čeprav ne vem kaj je z američani in njihovimi disfunkcionalnimi glavnimi junaki, a je to kak nov fetiš njihov, ali res neznajo več narediti serijo okrog normalnega osebka. Ker ponavadi je pol zanimivo spremljati samo zgodbo oz. dogajanje okrog tiste osebe, ostala zgodba pa hitro postane nezanimiva, če sploh je je kaj. To je verjetno tudi njihov namen. Let's make another series about disfunctional, egocentric, self-righteous man. People love them, just not make them gay or black.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

meni ki spremljam tolko serij je karizma glavnega junaka izredno pomembna, ce ne izgubi serija ogromno...

house
breaking bad
prison break
monk
burn notice
leverage
supernatural
etc....

so vse serije, kjer osebnost glavnih junakov pride mocno do izraza.. brez teh bi bila serija pol manj gledljiva...

pac regular = boring

sploh pr genijih kao... morajo meti neko hibo, kako avtisticno sranje ali kaj :D


pr dexterju recimo pogresam boljso osebnost, karizmo... po tem recimo debra in batista iztoapata, se masuka... dex je prevec bland... zato mi dex ne pada na vrh serij
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

JC Denton ::

Lion29 je izjavil:

meni ki spremljam tolko serij je karizma glavnega junaka izredno pomembna, ce ne izgubi serija ogromno...


se strinjam, ampak kaj sem hotel povedat je, da pač opažam da je vedno več serij, kjer je glavni junak zjeban u glabo do konca in posledično zanimiv, ostali karakterji, pa tudi povečini zgodbe posameznih epizod pa za bruhnit ali pa vsaj dolgočasne.

Jst ::

>Supernatural je ponovno zacel... pa ocitno ne bo vec ob sobotah

OMFSKINGGOD!!!! Kaj so naredili iz te serije, da sedaj serija sploh ni več gledljiva! To mi je bila včasih super serija, sploh zato, ker takšnih "supernatural" serij ne gledam, niso po mojemu okusu. Ta je bila edina nekako gledljiva in me je celo potegnila. Vendar bi se morala lepo končati s tisto sezono, ko Sam skoči v luknjo z hudičem. Šesta ali peta sezona. Takrat bi morali narediti konec. Seveda je to moje osebno mnenje. Od takrat je šlo zame tako downhill; vsaka sezona potem je bila bolj zanič. Začetek te pa,... gre iz liste. bye, bye.


>pr dexterju recimo pogresam boljso osebnost, karizmo...

Mogoče je meni Dex tako hud, ker sem prebral vse knjige. In ravno to, kar tebe moti pri Dexu, torej glavni anti-junak Dexter, je pa meni všeč. Dexter kot oseba in njegove "inner-thougts." Tako da jaz serijo Dexter uvrščam zelo visoko "na lestvici."


---

O čem se gre pa Elementary? Nekaj-povedni oris, če lahko kdo napiše?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

elementarz je sherlock holmes, torej ameriska različica... kao SH pride v NY ker je zgleda naredil neko pizdarijo v londonu...

pomaga mu pa lucy liu kot dr. watson

-----

Meni so inner thoughts dexa tut všeč, nasplošno mi je na papirju dex hud karakter... ampak mi očitno Michael C Hall ne prenese teh občutkov..

ne morem rečt, da je slab igralec (kaka vlka razlika med dexom in six feet under) tut ne morem rečt da ni dober za dexa... ampak nekako me ne prepriča, kot me recimo prepričajo aaron paul, cranston in esposito v BB... ali T-bag v prison breaku, ali House... ali pa recimo Teal'c...nekako se mi zdi, da nima tiste karizme
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

IL DIAVOLO ::

Lion29 je izjavil:

pr dexterju recimo pogresam boljso osebnost, karizmo... po tem recimo debra in batista iztoapata, se masuka... dex je prevec bland... zato mi dex ne pada na vrh serij


Meni pa je dex ravno zaradi tega top shit...vsi mislijo da je dex pridni študentek, ki se spozna na forenziko, v resnici pa je vse drugo, kot pa nice boy. In zato ne izstopa.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

to razumem, da ne izstopa v sluzbi oz. pred drugimi...ampak on ne izstopa niti rped nami
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

mikhaair ::

Curb your enthusiasm anyone?

IL DIAVOLO ::

Lion29 je izjavil:

to razumem, da ne izstopa v sluzbi oz. pred drugimi...ampak on ne izstopa niti rped nami


Kako pa bi potem želel, da izstopa?

korenje3 ::

se kdo še spomne chicago hope?

Chicago Hope @ Wikipedia
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Lion29 ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Lion29 je izjavil:

to razumem, da ne izstopa v sluzbi oz. pred drugimi...ampak on ne izstopa niti rped nami


Kako pa bi potem želel, da izstopa?


KARIZMA....

walter White tudi ne izstopa pred drugimi... izgleda neki hehek... mi, gledalci, pa ga poznamo zelo drugacnega...ampak to ni point, point je, da IMA KARIZMO!

kaj je ta karizma, pa ti ne znam povedat, le to, da je michael c hall ne premore (v mojih oceh, da ne bo pomote)

to je samo moje opazanje... nikakor ne zelim komu kaj dopovedovat al pa kaj... sicer pa so te stvari lahko zlo subjektivne

sam sem preprican recimo, da bi esposito bil 10x boljsi v vlogi dexa... al pa edward norton (kak mi je bil tip car v primal fear)
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

IL DIAVOLO ::

Ja, to je od vsakega odvisno...za mene recimo je dex najboljši lik katerekoli serije, pa ne vem zakaj, nekaj je na njemu takega, kar me pritegne...

Morda to, da se njegovi najbližji lahko vedno zanesejo na njega, vedno vse zrihta in če se kdo spravi na njegove najbližje, ne bo več dolgo migal...to so ti trenutki, ki te povežejo s serijo(vsaj mene).
««
20 / 307
»»