» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
19 / 307
»»

Killermode ::

Sherlock je men top od top in bi se po mojem mnenju marsikatera serija lahko skrila. Edini problem je kako pogosto pride kakšen del vn.
Mi je pa tud zanimivo kak nekteri gledajo serije in jih uvrščajo na top, nad katerimi sem jaz po parih delih al pa kakšni sezoni obupal in mi je bila povsem negledljiva.

Tomson ::

Once upon a Time sem malo nazaj pogledal 1.del ... Je bil ok, ni me pa prav močno pritegnil, bom še verjetno pogledal kakšnega ...

Eureka pa sem nekaj delov pogledal, mi je bila ok, ampak igralci/dialogi/zgodba mi niso tako na nivoju da bi vztrajal ...


Killermode: Katere so pa npr. tvoje TOP 5 serije?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

IL DIAVOLO ::

Mojih TOP 10:

1. The Wire
2. Dexter
3. Prison Break
4. Breaking Bad
5. The Killing
6. Homeland
7. The Walking Dead
8. Sherlock
9. Psych
10. Mentalist

Serije, ki sem jih redno gledal.

EDIT: Fajn bi blo, da bi vsak napisal svojih TOP 10, po priljubljenosti do določene serije, torej na 1. mestu najljubša.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

To sploh ni mogoče, tako natančno razvrstiti. Me pa preseneča, da nikomur niso všeč 'detektivske, serije. Na mojem spisku so recimo tudi Criminal Minds, Cold Case, Numb3rs, Tell a Lie ...

IL DIAVOLO ::

Vse je mogoče če se hoče :D

DarwiN ::

1. Prison Break
2. Star Trek
3. House
4. Babylon 5
5. The Outer Limits & Twilight Zone
6. 24
7. Stargate
8. Dexter
9. Spartacus
10. The Unit
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Tomson ::

Okapi:

Težko je rečt katera je prva ali druga, pa tudi ni tako pomembno, brez problema pa povem keterij je prvih pet ali zadnjih pet ...

Meni je bila res super kriminalna serija CSI, ampak samo prvi dve sezoni ... Cold Case mi je bil kar dobe.
Fringe in Bones tu pa tam pogledam, ampak me ne tako pritegneta ... Law&Order sem nekak gledal iz navade, ko je že žena gledala.

Tell a Lie - katera pa je to - ne najdem na IMDB ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Izi ::

Nesmiselno je delati lestvice, ker imamo vsi precej različne okuse. Povrh vsega okus sploh ni individualna stvar, ampak se sproti oblikuje glede na starost, spol in okolje v katerem živiš.

Moj okus je podan v tisti lestvici 35 najboljši novejših serij. Prav vsaka tam si je več kot zaslužila mesto. Vsekakor je na prvem mestu Game of Thrones.

Lion29 ::

Izi: Trdiš, da je Suits boljša od boston legal? :O
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

Lion29 je izjavil:

Izi: Trdiš, da je Suits boljša od boston legal? :O

Ja

IL DIAVOLO ::

Zanima me samo, kakšne okuse imate, mogoče še mene katera pritegne ;)

Tomson ::

Meni sta pa Boston Legal in Suits tam tam, mogoče mi je Boston Legal malo bolj komercialna, ampak oba mi nese The Practice (1997) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Tell a Lie - katera pa je to - ne najdem na IMDB ?
Upss, sem se zmotil. Mislil sem na Lie to Me, s Timom Rothom. Tell a Lie je sicer tudi serija, od Penn&Tellerja, samo niti približno ni tako dobra kot njun Bullshit!

Meni sta pa Boston Legal in Suits tam tam, mogoče mi je Boston Legal malo bolj komercialna, ampak oba mi nese The Practice (1997) ...
Suits se lahko skrije pred Boston Legal. Je bolj v ligi s Harry's Law. Practice je nekje vmes, odlična je bila pa tudi L.A. Law.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PALOMINO ::

A klasik pa noben ne gleda?

kot npr:

Miami Vice
Crime Story
Quantum Leap
Magnum P.I.
Dear John
Knight Rider
Alf
...

To so bile serije iz zlatih 80-ih, ki so se za večno vpisale med klasike...

Okapi ::

A klasik pa noben ne gleda?
Trenutno nihče.;)

Gledam pa "nadaljevanko" - v bistvu je vsakih par let tv film - Jesse Stone (ko si že ravno Magnuma omenil). Pa Blue Bloods tudi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Lion29 ::

Izi je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Izi: Trdiš, da je Suits boljša od boston legal? :O

Ja



se vidi, kaj dela čas.

Suits je dobra serija, gledljiva... ne seže pa niti do gležnjev boston legalu...
Pustimo silly zaplete danny crane-a...ampak samo primeri, pristop, genialnost govorov (zaključnih) sploh alan shore-a, etc, etc.. zdaleč najboljša odvetniška serija

zdaj samo še manjka, da boš rekel, da je recimo fanklin & bash ali eli stone boljša serija :|


Razumem, različne okuse, sploh pri žanrih, etc... ma ko delaš tako primerjavo podobnih serij (s suits in boston legal se lahko potegne ogromno paralel)... pa pač ne moreš tako mimo vekat in spregledat bistvenih razlik (v prid BL)






no, pa da povem še mojo top 5 lestvico (vseh časov), nekako po vrstnem redu

1. Breaking Bad
2. Game of Thrones
3. LOST
4. Prison Break (1. sezona)
5. Boston Legal

potem pa še od 5-30, nekako po vrstnem redu, čeprav so to vse serije v istem rangu

6. House M.D.
7. The Walking Dead
8. Spartacus
9. Stargate SG-1
10. Friends
11. Seinfeld
12. Twiligh zone (Novejša)
13. Dead Like Me
14. Sopranos
15. Oz
16. Private Practice
17. Desperate Housewives
18. Dexter
19. Ally McBeal
20. Parenthood
21. The Good Wife
22. My Name is Earl
23. The practice
24. True Blood
25. The Vampire Diaries
26. Louie
27. Merlin
28. Supernatural
29. Entourage
30. Suits

PALOMINO je izjavil:

A klasik pa noben ne gleda?

kot npr:

Miami Vice
Crime Story
Quantum Leap
Magnum P.I.
Dear John
Knight Rider
Alf
...

To so bile serije iz zlatih 80-ih, ki so se za večno vpisale med klasike...



Smo gledali, sedaj ne... Se McGyverja bi tja dodal, pa X-files....Cheers...Huxtables / cosby show, Fresh Prince

vse te serije so bile bomba za tisti cas, ampak ce sedaj pogledas, vidis, da je production value DAAAAAAAAAAAAAAALEC zadaj in je nemogoce primerjat... pac budgeti so bili veeeeeeeeeeeeeeeliko nizji, tehnika snemanja, pozornost na detajle, kvaliteta igre, etc... vse je temu primerno... meni so v seriji poleg scenarija, zgodbe, humorja, etc.. pomembni tudi faktorji produkcije...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

IL DIAVOLO ::

Ne vem, zakaj tako radi izpostavljate pri prison breaku 1. sezono, če pa so bile vse sezone genijalne, napete vsako sekundo.

In, da so končali s smrtjo scofielda-glavnega igralca, je res redkost.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Napete ja, ponavljajoče se pa tudi.

Lion29 ::

mah, ce bi mogu ocenit vse sezonem b rekel tako

1. 9
2. 7
3. 6,5
4. 7,5


Evo, še spisek na IMDBju
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

STASI ::

My top 10:
1. Fawlty Towers
2. Only Fools and Horses
3. dr.Who
4. SG1
5. Touch
6. Sopranos
7. Star Trek Voyager
8. 24
9. Game of Thrones
10. X-Files

Serije od št. 5 do 10. so lahko v poljubnem zaporedju.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

usoban ::

Lulz, ne vem zakaj sem to temo najdu sele zdaj :))

tkole, seznam pogledanih serij ... verjetno sem pogledal se kaj zraven, pa sem pozabil

    Numb3rs
    How I Met Your Mother
    Californication
    Burn Notice
    House, M.D.
    Chuck
    Cheers
    The Walking Dead
    Lost
    Seinfeld
    Modern Family
    Jericho
    Stargate SG-1
    Stargate Atlantis
    24
    Dexter
    The Office
    FlashForward
    Desperate Housewives
    V
    Prison Break
    The Big Bang Theory
    Boston Legal
    Blackadder
    You Rang, M'Lord?
    That 70's Show
    The Newsroom

vrstni red nima veze :)

Zelo mi je zal za Jericho in FlashForward, to sta bili odlicni seriji (2. sezona Jericha bolje da ne bi prisla ven); HIMYM je ratal zajfnica, hvala bogu da bo samo se ena sezona.

Od The Walking dead sem pricakoval vec, me je razocarala; namrec loh bi vzel te medsebojne odnose mal bolj na izi, boli me katera je s kom noseca, ce mi obljubljate zombije, naj se koljejo, creva naj letijo, ne pa da mi servirajo neko post-apokalipticno zajfnico, krneki. Ampak bom vseeno pogledal do konca.

Izpostavil bi Seinfelda, Modern Family in You Rang, M'Lord?, ki so genialne.

24 je pa tko, tja do 3. sezone zelo vredu, pol zacne kvaliteta strmo padat, ampak je pa bilo zabavno gledat do konca, samo zato da sem videl kaksne kliseje se bodo spomnili xD

Prison break (v 3.) in Lost (zadnji dve) tudi bolje da nebi snemali, se je videlo, da na zacetku niso niti pomislili, kako bi zadevo kadarkoli razpletli.

Nisem pa mogel sfurati Sopranovih in Mad Man, ceprav slednjim bom se enkrat dal sanso.

Trenutno gledam Misfits, na cakanju imam pa Sherlocka (1. sezono ze pogledal, ena najboljsih serij!), ker bom prvo raje prebral knjige (sicer ni delano ravno po knjigah, nekaj je pa vseeno, toliko da ti na momente spoila branje). V planu imam tudi Breaking Bad in Firefly.

Nazadnje sem pogledal The Newsroom, super zadeva in dobri igralci, zdi se mi da ima ogromno potenciala, ampak ce ne bodo odnosov med karakterji vzeli malo bolj na izi, jo bojo sfukali na enak nacin kot so The Walking Dead.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

Killermode ::

Tomson je izjavil:

Once upon a Time sem malo nazaj pogledal 1.del ... Je bil ok, ni me pa prav močno pritegnil, bom še verjetno pogledal kakšnega ...

Eureka pa sem nekaj delov pogledal, mi je bila ok, ampak igralci/dialogi/zgodba mi niso tako na nivoju da bi vztrajal ...


Killermode: Katere so pa npr. tvoje TOP 5 serije?

Top 5 je taka težka lestvica.

1. Sherlock
2. Stargate (VSE SG-1, Atlantis, Universe)
3. The Mentalist
4. Dr. Who?
5. Fringe

Mogoče bi se kak dan spremenil seznam mal odvisn od počutja.
Mi je pa Revolution zle zlo zanimiva upam, da bo dolg "žvela".

Okapi ::

Kamijondžije sem že omenil, ampak če se našteva dobre serije, je treba omeniti še Grlom u jagode, Mali oglasi, Pozorište u kući, Odpisani, Naša krajevna skupnost, Vest in pločevina ...

O.

SuperKobeD ::

Gledam vaše sezname pa ni nikjer Sons of Anarchy? A res nobeden ne gleda tega? Vsaj pri meni je v top5
[With the lights out]

Izi ::

Lion29 je izjavil:

zdaj samo še manjka, da boš rekel, da je recimo fanklin & bash ali eli stone boljša serija :|
Ne bom rekel.

Lion29 je izjavil:

Razumem, različne okuse, sploh pri žanrih, etc... ma ko delaš tako primerjavo podobnih serij (s suits in boston legal se lahko potegne ogromno paralel)... pa pač ne moreš tako mimo vekat in spregledat bistvenih razlik (v prid BL)

A prepričuješ mene ali sebe?
Če so številni kritiki in gledalci dodelili Suits boljše ocene kot Boston Legal in se tudi jaz (kot ponavadi) strinjam z okusom večine, potem mene nimaš kaj prepričevati, če pa imam enako mnenje kot večina.
Da Okapi misli podobno se šteje še vedno samo za en glas, saj imaš v podpisu napisano, da je Okapi tvoj idiol, kar pomeni, da si pod njegovim vplivom :P
Da še malo argumentiram. Boston Legal je malenkost dolgočasen, zaradi tega ne dosega Suits.
Obe sta sicer dobri, ampak odvetniške serije so itak vse delane po istem kopitu in na spisku najboljših je dovolj samo ena pa še ta bolj na dnu spiska :P

Lion29 ::

ne razumem, kako ti je bila lahko BL dolgočasna, ko pa so vsako epizodo imeli kak absurdni primer in genialno postopali do njega... sploh dinamika likov je bila fantastična...

suits je corporate law, že sam po sebi blazno dolgočasen. Lik Jessice in Luisa so mal napredovali, lik harveya zlo nazadoval, mr. ross ostaja nekje tam tam... sej ne pravim, gledljiva serija, malček za lase privlečena, ampak gledljiva...

odvetniške serije so pa nekatere kar različne, nekateri so se lotli tega bolj iz komičnega prsitopa, da je bolj zanimivo (ally mcbeal, eli stone, drop dead diva, frankin and bash, tudi boston legal)... nekateri pač bolj resno (harry's law, the good wife, suits ...) in nekatere so si med seboj precej različne...

mi lahko morebiti podaš link do teh kritikov, ki so dajali slabšo oceno BL kot S?

in ne, ne želim prepričevati nobenega v nič. Samo čudim se..pač mi ne gre v račun.
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

DarwiN ::

Izi, Lion, nisem gledal ne ene ne druge, pri serijah pa bolj kot vsem kritikom in drugim stranem zaupam v tv.com in tu ima Suits oceno 8.5, Boston Legal pa 8.8.

Lion torej zmaga. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tattoo ::

Okapi ::

Nujno moram omenit še en zelo simpatično starejšo serijo, Going to California. Imela je sicer samo 20 delov, bi jo pa z veseljem še enkrat pogledal, ampak je na travnikih ni.:(

Going to California %28TV series%29 @ Wikipedia

O.

T-h-o-r ::

PALOMINO je izjavil:

A klasik pa noben ne gleda?

kot npr:

Miami Vice
Crime Story
Quantum Leap
Magnum P.I.
Dear John
Knight Rider
Alf
...

To so bile serije iz zlatih 80-ih, ki so se za večno vpisale med klasike...

ne, ker nikakor niso klasike tipa married with children ali seinfeld ali mnoge brezčasne serije, ki nikdar ne bodo umrle

also: končno so se zaštartale nove sezone (south park, how i met ... , dexter drug teden, modern family)

yeehaw
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

IL DIAVOLO ::

Glavno da se Dex vrača ;)

Lion29 ::

lol @ Larry Bird, Jackie Joyner-Kersee and Dick Butkus
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

bluefish ::

Heh, sicer na IMDB nizka ocena, vendar ima svoje momente.

Lion29 ::

ja, taka lahkotna :D bomo vidli....


je se cel kup novih serij..excited
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Tomson ::

SuperKobeD je izjavil:

Gledam vaše sezname pa ni nikjer Sons of Anarchy? A res nobeden ne gleda tega? Vsaj pri meni je v top5


Sem pogledal ene dve sezoni ... Je ok ni pa ni nikakrsen presezek. V moji bazi pogledanih serij po vščečnosti je bolj proti koncu seznama. Pac sto ljudi, sto okusov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

techfreak :) ::

Elementary 2012 http://www.imdb.com/title/tt2191671/



Prvi del mi je bil kar všeč, čeprav me glavni lik ne spominja ravno na Sherlocka Holmes. Vseeno zaenkrat zgleda kar gledljivo.

IL DIAVOLO ::

Sherlock: "Anderson, don't talk out loud. You lower the IQ of the whole street" :))

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Res škoda, da so samo tri epizode na sezono.:(

gslo ::

me čudi da Fringe tako slabo rangira na vaših osebnih lestvicah.. men je kar huda serija.

IL DIAVOLO ::

techfreak :) je izjavil:

Res škoda, da so samo tri epizode na sezono.:(


So pa zato daljši deli, eden je 90 minut, pri drugih serijah je ponavadi okoli 50 minut ;)

Lion29 ::

koli 42-44min...

sem pogledal elementary....
lucy liu se je postarala... prav nic sexy ne deluje... sej tut likl ne zahteva... sam vseeno.. mal eye candija ne skodi

ta igralec iz Eli stone in iz Dexa, se mi zdi kar vredi izbira, je dober igralec, v dexu se je full izkazal

moram se enkrat prechekirat, ce je izgubil angleski naglas, al se meni sam zdi, da je bil na zacetku epizode zlo ociten pl pa ga skori ni blo? :)

sicer je pa normalno, da se asimilira, tako kot "jugovici" pr nas :D :D

za pilota mi ni bil kaj prevec ekstra... pr Sherlocku mi je recimo vsec grafika (teksti)... al pa animacije pr House-u (ali CSI)... tega mal vec pogresam v takih serijah..

no bomo vidli... imam obcutek da bo neki tazga kot perception...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

T-h-o-r ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Glavno da se Dex vrača ;)

ma niti ne

zadnji 2 sezoni brezvezni, ta bo pa imo najbolj brezvezna od vseh


razen, če bo dexter bežal pred policijo in bodo takoj pogruntali resnico bay harbour butcherja, potem jim odpustim 5. in 6. sezono :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Nesta ::

Dexter bo zakoon ... Upam da Once upon a time tudi :) BTW a je kdo spremlal kaj Terra Novo? Se kaj suslja da bi vseeno drugo sezono posnel?

T-h-o-r ::

Not much, but Dexter first comes into contact with Hannah McKay, Yvonne's character, because Deb is trying to fill his time with work that would otherwise be filled with stalking and killing people


To walk into a situation like this, you're not going to immediately think, 'Oh, my brother is a serial killer.' You're going to think, 'Oh, my brother is killing DDK. This is crazy and insane.' She's taken the first peek behind the curtain, but it's not necessarily daylight just yet.



la di da
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IL DIAVOLO ::

T-h-o-r je izjavil:

IL DIAVOLO je izjavil:

Glavno da se Dex vrača ;)

ma niti ne


Mene dex ne more razočarat, ker mi je tak dobro narejena, najbolj me pritegne, ko prikaže, kaj dexter razmišlja...to pogrešam pri drugih serijah.

bluefish ::

Gledam Last Resort, pa toliko BS-a že dolgo nisem videl. No ja, ob odklopu logike je zadeva še kar gledljiva.

Lion29 ::

tudi meni je dex ratal bolj meh, kot ne...nisem tako v pricakovanju kot recimo GOT, BB ali TWD...ne vem zakaj
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Gledam Last Resort, pa toliko BS-a že dolgo nisem videl. No ja, ob odklopu logike je zadeva še kar gledljiva.

Zgodba je res BS, ampak drugače zgleda kar v redu in nameravam pogledati še kak del.

Sem pa danes pogledal še pilot serije The Neighbors in vse kar lahko rečem je W T F. No, sicer tudi o Two and a Half Men ne morem kaj preveč dobrega reči.

Dexterja pa komaj čakam. Mi je trenutno ena izmed boljših serij.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Zanimivo da nihče ne omenja 2.5 men. Tudi sam nisem gledal niti ko je bil še Sheen, kar sem malega videl se mi jr zdelo infantilno, ampak serija je hvaljena tako s strani gkedalcev kot kritikov in najbolj gledan show vseh časov.

Lion29 ::

mnja no... serija je kar gledljiva... pac tipicen sitcom za mozgane na off in se malo nasmejat...lika charlija in alana harperja sta oba super funny... in tamali in mama so tut dobri, pa bertha tut...

ampak potem sej je sheenu odfuzlalo in je ratalo vseskup bolj bogo... prav vidlo se je, da mu ni za igro... in je ves show vlekel naprej cryer (ki je po moji oceni res odlicen)...

ko je prisel kutcher z likom waldna schmidta..se po moji oceni ni kvaliteta drasticno spremenila.... nekje na sitem nivoju je ostala kot zadnji dve sezoni... le precej drugacna je bila (tamali je vmes tut precej odrasel)...

skratka 2 1/2 je gledljiva serija... meni vsekakor bolj kot HIMYM in def. VELIK bolj kot polom anger management....


sicer pa na splosno je v tej temi o sitcomih zlo malo govora...to sezono je zacelo kar nekaj zanimivih... bomo vidli...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai
««
19 / 307
»»