» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
302 / 302
»
»»

IgorCardanof ::

Shogun čeprav je dobra serija, ne bi rekel, da si zasluži oceno 9.1 in ima naziv kot ene najboljsih serij ever?

Nevem zakaj taka inflacija ocen, oziroma zakaj je tale ocenjena tako visoko. Serija definitivno ni slaba, je zelo dobra, ne bi pa rekel, da govorimo o eni najboljših serij vseh časov.

Pri Shogunu me malo moti, da se zelo malo dogaja in ima zelo počasen pace. Upam, da bo sedaj vsaj v zadnjih dveh delih bolj aktivno.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

brett ::

lolipop2 je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Moram rect, da je Shogun zelo na nivoju. kostumografija, cinematografija, igra, pace, muzika, zgoldovinska tradicija.,... zelo, zelo dobro


A ta Shogun je remake tistega Anji-sana iz 90-ih?


Bila je posneta miniserija leta 1980 in iz tega materiala narejen še film.
Ni pa to remake, ker izhaja iz knjige Shogun Jamesa Clavella. Torej pač nova verzija. Lahko rečemo, da je filmski "remake" knjige ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Lion29 ::

IgorCardanof je izjavil:

Shogun čeprav je dobra serija, ne bi rekel, da si zasluži oceno 9.1 in ima naziv kot ene najboljsih serij ever?

Nevem zakaj taka inflacija ocen, oziroma zakaj je tale ocenjena tako visoko. Serija definitivno ni slaba, je zelo dobra, ne bi pa rekel, da govorimo o eni najboljših serij vseh časov.

Pri Shogunu me malo moti, da se zelo malo dogaja in ima zelo počasen pace. Upam, da bo sedaj vsaj v zadnjih dveh delih bolj aktivno.


se nekako strinjam .... velikokrat so jo primerjali z GOT...
kar se tice cinematografije, igre, efektov, etc... je res TOP...
zgodba je, OK, ni top...
muzika je ok, ni pa TOP
intrigi, misteriji, wow efekt, etc... OK, ni pa top...

razen zadnjih dveh sezon, GOT presisa Shoguna skoraj v vseh pogledih... je pa def. ena boljsih serij... veliko budgeta in veliko truda vlozeno v to...
ocene bi pa jaz vzel bolj kot ne kot guide kot pa kaj resnega... sploh za serije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

brett ::

Lion29 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Shogun čeprav je dobra serija, ne bi rekel, da si zasluži oceno 9.1 in ima naziv kot ene najboljsih serij ever?

Nevem zakaj taka inflacija ocen, oziroma zakaj je tale ocenjena tako visoko. Serija definitivno ni slaba, je zelo dobra, ne bi pa rekel, da govorimo o eni najboljših serij vseh časov.

Pri Shogunu me malo moti, da se zelo malo dogaja in ima zelo počasen pace. Upam, da bo sedaj vsaj v zadnjih dveh delih bolj aktivno.


se nekako strinjam .... velikokrat so jo primerjali z GOT...
kar se tice cinematografije, igre, efektov, etc... je res TOP...
zgodba je, OK, ni top...
muzika je ok, ni pa TOP
intrigi, misteriji, wow efekt, etc... OK, ni pa top...

razen zadnjih dveh sezon, GOT presisa Shoguna skoraj v vseh pogledih... je pa def. ena boljsih serij... veliko budgeta in veliko truda vlozeno v to...
ocene bi pa jaz vzel bolj kot ne kot guide kot pa kaj resnega... sploh za serije


Ker ima tako knjižno predlogo. Ni to G. R. R. Martin, ipd. Knjiga ima preko 1000 strani, zgod. roman. Veliko razmišljanja, notranjih monologov glavnih likov. Opisovanje njihove kulture, načina razmišljanja preko dialogov med Angležem in Mariko, itd. Že v sami knjigi ni veliko akcije, so pa twisti, intrige, itn. Ima pa knjiga, liki resnično ozadje. Tokugawa Ieyasu @ Wikipedia - Toranaga

Imena so spremenjena...:

Is James Clavell's Shogun historically accurate?
Yes and no. Shogun is based on James Clavell's 1975 historical fiction novel of the same name - yet its major characters are loosely inspired by real historical figures, and the larger plot points are based on real events from Japanese history.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Lion29 ::

ma jaz govorim o sami seriji.... mene osebno podlaga same serije ne zanima... govorim iz vidika nekoga, ki knjig ne pozna in ni slisal za njih ali pa o njih ne ve nic...

je pa podlaga serije tema popolnoma zase....
ali je to nek pomemben dogodek v zgodovini, potem sem zagovornik, da se dogodek pravilno opise (ker tako ozavescamo tudi populacijo)... ma je to odvisno predvsem od zanra serije... in od kakega dogodka se gre... in koliko je recimo znangea o tem dogodku... tipicen primer bi bil recimo Spartacus... filmov o njem je bilo veliklo, tudi serije... vi se razlikujejo drasticno...

osebno pa tudi nisem nek veliki fan dobesednih adaptacij knjig... knjige so (ponavadi) spisan veliko prej in v drugacnem druzbenem/politicnem casu...z drugacnimi normami etc...sam avtor, ce bi jih spisal v danasnjem casu, bi bile knjige precej drugacne... mi grejo recimo "puristi" v tem smislu blazno na zivce...

pac vsakemu svoje... jaz ponavadi serije in filme vzamem kot avtonomne celote in me podlage zanje ponavadi ne zanimajo


receno to, tudi ce je podlaga knjiga, kjer ni nekih intrig, pa nekega hitrega tempa, lahko ustvarjalci serije to brez problema vgradijo notri. Mene osebno pri GOTu pritegne muzika, in vec nitni story telling... kjer so vse niti dokaj zanimive... in seveda shock value... to Shogun bi to lahko komot vnesli - trenutno razen Toranage, Mariko in Anjin-a, vidimo zelo malo drugih niti (recimo Ishido in regents pa Yabushige in sina)...

serije gledamo iz razlicnih vidikov... vsak ve zase kaj mu je vsec... nekateri tukaj recimo, sploh ne bodo gledali serije iz protesta, ce je le minimalni hin wokizma notri... vsakemu svoje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

c3p0 ::

Koristno je že vedet, tudi če ne prebereš knjige. Serija na podlagi knjige, bo večinoma boljša od pure scenarističnega zmazka.

Če si le ne jemljejo preveč svobode, npr. poenostavijo stvari za glupo publiko, budget omejitve, na voljo premalo screen časa, ipd.

brett ::

Razumem argument Lion29. Samo potem v tem primeru bi si morali ustvarjalci serije izmisliti plote + akcijo, itn. za vse te stranske like. A ne bi bilo potem bolje, da si izmislijo izvirni scenarij?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Kayzon ::

Kje sploh najdete toliko casa za gledanje serij?

brett ::

Kayzon je izjavil:

Kje sploh najdete toliko casa za gledanje serij?


Zvečer po 21h:D ... urico do urico in pol sedma umetnost + še kako uro knjiga.

Lion29 ::

brett je izjavil:

Razumem argument Lion29. Samo potem v tem primeru bi si morali ustvarjalci serije izmisliti plote + akcijo, itn. za vse te stranske like. A ne bi bilo potem bolje, da si izmislijo izvirni scenarij?!


zato se imenuje podlaga in ne scenarij :D ....meni je cisto vseeno ce je serija po podlagi ali je cisto izvirna... kot receno, jaz gledam serijo kot celoto... sem preprican, da so pri shogunu imeli precej svobode prio interpretaciji...

komot bi lahko naredili stransko zgodbo tega Katoliskega priesta, ali unega spanskega kapitana iz zacetka, ali njegove posadke... vsakega od regentov, prostituk, Saekija (brata od toranage) etc, etc ... ce je izvirno ali po podlagi - kot receno, me ne briga... Ampak to je (po mojem) le en aspekt, kako bi lahko izboljsali serijo... ce jim je bil zilj narediti mini serijo po knjigi, brez odstopanj... pol je to kar pac je... jaz pac ne ocenjujem serijo iz tega vidika (pa vecina gledalcev tudi ne)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

yayo ::

je pa težko primerjati miniserijo, ki se zaključi po desetih epizodah s serijo, ki v prvih desetih šele vzpostavi svet kjer se dogaja.

klempo ::



Anthracite Seaon 1 Netflix
https://www.imdb.com/title/tt31609000/

An old case is wrenched open when a reporter goes missing, leading his web sleuth daughter to a small mountain town haunted by a sect, secrecy and death.



Secuestro al vuelo 601 aka The Hijacking of Flight 601 Season 1 Netflix
https://www.imdb.com/title/tt28240840/

Two armed and hooded individuals hijack and threaten to blow up Flight 601 unless the Colombian government releases 50 political prisoners and pays them a hefty ransom in cash.



Beacon 23 Season 1 EPiX
https://www.imdb.com/title/tt9174724/

A man living in the 23rd Century works at a remote "lighthouse" in space that serves as a beacon to help passing ships.



Alex Rider Season 3 Sony/Freevee
https://www.imdb.com/title/tt6964748/

Alex Rider is an ordinary teenager enlisted to work on behalf of MI6, where he uses skills he didn't know he had to become an extraordinary spy.



White Lies Season 1 STAN
https://www.imdb.com/title/tt26925240/

When investigative journalist Edie Hansen's estranged brother is murdered in his home, she's drawn into the dark underbelly of Cape Town. With her brother's children as prime suspects, she clashes with veteran detective Forty Bell.



Fallout Season 1 Amazon Prime
https://www.imdb.com/title/tt12637874/

In a future, post-apocalyptic Los Angeles brought about by nuclear decimation, citizens must live in underground bunkers to protect themselves from radiation, mutants and bandits.

BaTeMaN ::

Lion29 je izjavil:

Moram rect, da je Shogun zelo na nivoju. kostumografija, cinematografija, igra, pace, muzika, zgoldovinska tradicija.,... zelo, zelo dobro


sem začel (4 deli pogledani), ravno po Tokyo Vice (obe sezoni)... in super - prav fajn, da je isto okolje nekaj stoletij prej :) spreminjaje kulture in vse poleg

Kdaj mamo čas gledat? Jaz ne gledam 4-5 dni nič, potem pa pogledam sezono česa v dveh večerih.

Sam če potegne pogledam, če ne pa imam... načetih prvih delov .. ene 20 serij.. ampak če ni kemije je pač ni - okusi pa so seveda različni.

Z GOT pa ne bi tega primerjal.
less then zero

Pithlit ::

BaTeMaN je izjavil:

Kdaj mamo čas gledat?

Js mam 4 mesece plačanega dopusta na leto. +2 k lahko od doma delam.
Life is as complicated as we make it...

BaTeMaN ::

Pithlit je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

Kdaj mamo čas gledat?

Js mam 4 mesece plačanega dopusta na leto. +2 k lahko od doma delam.



...saj jaz se tega nikoli ne sprašujem - kdaj imam čas, če mi je kaj "fajn" bom že ustvaril čas.... :)
less then zero

klempo ::



Franklin Season 1 Apple TV+
https://www.imdb.com/title/tt18351584/

Explores the story of one of the greatest gambles of Franklin's career. At age 70, Franklin outmaneuvered British spies and French informers while engineering the Franco-American alliance of 1778.

IL_DIAVOLO ::

Kayzon je izjavil:

Kje sploh najdete toliko casa za gledanje serij?


Bi tudi sam rekel, da vedno manj. Ce ze kaj pogledam, je to bolj zato da mi zvrgoli okoli ušes, ko delam se kaj drugega poleg.

Nekako sem tudi izgubil voljo do iskanja skritih biserov v poplavi zares slabih serij in raje gledam preverjeno in ze gledano vsebino na tv-ju.

Zlati casi TV-ja so zal mimo, tudi filmi so takšni, ki mi ne sedejo vec toliko kot vcasih. Postali so preveč umetniski.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

klempo ::



The Sympathizer Season 1 HBO
https://www.imdb.com/title/tt14404618/

Near the end of the Vietnam War, a plant who was embedded in the South Vietnam army flees to the United States and takes up residence in a refugee community where he continues to secretly spy and report back to the Viet Cong.

TucoX ::

Tole sem pogledal: Reservation Dogs

Na komičen način, s podtonom resnosti, predvsem pa poljudno predstavljeno bivanje v indijanskem rezervatu.

klempo ::



The Spiderwick Chronicles Season 1 Roku
https://www.imdb.com/title/tt16026032/

Follows the Grace family as they move from Brooklyn, New York, to their ancestral home in Henson, Michigan, the Spiderwick Estate.



Dinner with the Parents Season 1 Prime Video
https://www.imdb.com/title/tt21277932/

Two brothers in their 20s go to their parents' house for dinner every week and somehow get over it without physically dying of embarrassment.



Conan O'Brien Must Go Season 1 Max
https://www.imdb.com/title/tt27790101/

Follows Conan O'Brien as he visits new friends he made through his podcast Conan O'Brien Needs a Friend (2018), and engages in in-depth discussions with viewers from all around the nation and the globe.



Under the Bridge Season 1 HULU
https://www.imdb.com/title/tt1640719/

Reena Virk, a fourteen-year-old girl, went to join friends at a party and never returned home. Seven teenage girls and a boy were accused of the savage murder.

D3m ::

Negroidi na podeželju Spiderwick?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

matobeli ::

The Night Caller

Življenje šestinpetdesetletnega Tonyja je enolično in samotno. Po sili razmer opravlja delo nočnega taksista in si čas krajša s poslušanjem priljubljene radijske oddaje, ki jo vodi Lawrence Brightway, nad katerim je navdušen. Neko noč se opogumi in telefonira v oddajo ter se pogovarja z Lawrenceom. Končno ga nekdo posluša in njegovo navdušenje nad radijskim voditeljem je vse večje. Del Tonyjeve rutine je tudi postanek na kavi v lokalu, kjer dela Rosa, svetli žarek v njegovem življenju. Ko vidi, da Roso nadleguje njen bivši, temu naredi konec, vendar posledice za vedno spremenijo njegovo življenje.

THE NIGHT CALLER / Velika Britanija / 2023
Scenarij: Nick Saltrese
Režija: Diarmuid Goggins
V glavnih vlogah: Robert Glenister, Sean Pertwee, Suzanne Packer

https://365.rtvslo.si/arhiv/nocni-klica...

Presenetljivo napeta mini serija, čudovita pogovorna angleščina (priporočam brez podnapisov). Trailerja pa nikjer.

In seveda, free, na RTV.

esel ::

Baby Reindeer mini serija na Netflixu. Temačna "psihološka drama" na trenutke malo neprijeten ogled, pa hkrati tako zanimiv, da sem ga pogledal v enem šusu.
Šlo naj bi za resnično prigodo glavnega igralca in scenarista serije Richarda Gadda.

delavec44 ::

matobeli je izjavil:

The Night Caller

Življenje šestinpetdesetletnega Tonyja je enolično in samotno. Po sili razmer opravlja delo nočnega taksista in si čas krajša s poslušanjem priljubljene radijske oddaje, ki jo vodi Lawrence Brightway, nad katerim je navdušen. Neko noč se opogumi in telefonira v oddajo ter se pogovarja z Lawrenceom. Končno ga nekdo posluša in njegovo navdušenje nad radijskim voditeljem je vse večje. Del Tonyjeve rutine je tudi postanek na kavi v lokalu, kjer dela Rosa, svetli žarek v njegovem življenju. Ko vidi, da Roso nadleguje njen bivši, temu naredi konec, vendar posledice za vedno spremenijo njegovo življenje.

THE NIGHT CALLER / Velika Britanija / 2023
Scenarij: Nick Saltrese
Režija: Diarmuid Goggins
V glavnih vlogah: Robert Glenister, Sean Pertwee, Suzanne Packer

https://365.rtvslo.si/arhiv/nocni-klica...

Presenetljivo napeta mini serija, čudovita pogovorna angleščina (priporočam brez podnapisov). Trailerja pa nikjer.

In seveda, free, na RTV.


Ime (in letnica) je napačno. IMDB najde tole https://www.imdb.com/title/tt23848182/?... (Black Cab (2024)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

matobeli ::

Ha, to je pol fora da nič ne najde! Ccc.

Lion29 ::

esel je izjavil:

Baby Reindeer mini serija na Netflixu. Temačna "psihološka drama" na trenutke malo neprijeten ogled, pa hkrati tako zanimiv, da sem ga pogledal v enem šusu.
Šlo naj bi za resnično prigodo glavnega igralca in scenarista serije Richarda Gadda.


Pogledal tudi jaz danes ponoci 6 delov v susu ... utrgano... sem hotu pogleda vse, ma je blo ze 4h zjutraj in moje oci niso zmogle vec :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Rebel Moon je sicer bolj film v več delih kot tv-serija, ampak nisem našel nobene ustreznejše teme. V glavnem, 2. del je tu, nižje proračunski klon Vojne zvezd, ampak se da pogledati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Badwolff ::

Okapi je izjavil:

Rebel Moon je sicer bolj film v več delih kot tv-serija, ampak nisem našel nobene ustreznejše teme. V glavnem, 2. del je tu, nižje proračunski klon Vojne zvezd, ampak se da pogledati.


Barely. Vsaj prvi.

a_borlak ::

Rebel moon ... ok, je za pogledat, efekti so dobri, zgodba meh, par igralcev je dobrih, konec, ko mu za vsak slučaj še odrobi glavo ... sicer pa Franklin, odlična zadeva.

TucoX ::

Trenutno gledam Foundation

Meni je kul. Nekateri jo primerjajo z GoT - v vesolju.

arnecan1 ::

Foundation mi je super serija. Sicer nisem čital knjig, za razliko od Duna, mogoče je to samo bolje, ker nimaš prevelikih pričakovanj.

TucoX ::

arnecan1 je izjavil:

Foundation mi je super serija. Sicer nisem čital knjig, za razliko od Duna, mogoče je to samo bolje, ker nimaš prevelikih pričakovanj.

Meni je Foundation skoraj na nivoju serije The Expanse. U, točno, Dune II imam še za pogledati :D

lolipop2 ::

Ravno gledam Baby Raindeer

https://www.imdb.com/title/tt13649112

zanimivo. :)

Lion29 ::

pogledal prvi dve epizodi Fallout, interesantno... seveda ne vem nic o podlagi za serijo (igre)...

zgleda dobro narejeno... upam, da ne bo kr neki kot je blo 100.. budget zgleda veliko vecji, world tudi... vec story-line-ov, drama, humor... skratka zaenkrat je OK
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

delavec44 ::

Lion29 je izjavil:

pogledal prvi dve epizodi Fallout, interesantno... seveda ne vem nic o podlagi za serijo (igre)...


Na slo-techu, pa da ne bi Fallouta igral. Interesantno :)

TucoX ::

Lion29 je izjavil:

pogledal prvi dve epizodi Fallout, interesantno... seveda ne vem nic o podlagi za serijo (igre)...

zgleda dobro narejeno... upam, da ne bo kr neki kot je blo 100.. budget zgleda veliko vecji, world tudi... vec story-line-ov, drama, humor... skratka zaenkrat je OK


Po mojem mnenju je vsaka epizoda še boljša kot prejšnja. Tako da, ja, odlično sezono so naredili.

Lion29 ::

delavec44 je izjavil:

Lion29 je izjavil:

pogledal prvi dve epizodi Fallout, interesantno... seveda ne vem nic o podlagi za serijo (igre)...


Na slo-techu, pa da ne bi Fallouta igral. Interesantno :)


mnja... mene zanima tehnologija, ne igre... edine igre, ki sem jih zares igral, so SimCity, Civilization, Worms WP, Call of Duty 2, Age of Eempires (2) in najbolj Age Of Mithology... in vse to v mojih 20-30... razen AOM, ki sem jo se do predlami skoraj dnevno odigral 1x zgodaj zjutraj,. da sem kickbootal my brain :D (zdaj sem 46 star ;) )


Danes pogledal zadnji del Shoguna... tolko kot je bil prejsnji (in vsi poprej) dober, je ta bil dolgocasen in kr neki... ne vem kaj se govori, ampak so zadevo tako zakljucli, da bi lahko bilo nadaljevanje (ceprav ni knjizne predloge) ... mislim, da se bodo odlocli za to... Seveda po mojem z novo generacijo - who knows
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

a_borlak ::

Jebiga, še en, ki ni igral Fallouta (še ene par, pa lahko ustanovimo društvo). Shogun zadnji del pa nakazuje, da bo še kaj naprej.

c3p0 ::

lolipop2 je izjavil:

Ravno gledam Baby Raindeer

https://www.imdb.com/title/tt13649112

zanimivo. :)


Kar hard core zadeva, priporočam tudi jaz.
««
302 / 302
»
»»