» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
22 / 301
»»

Gregor P ::

Ne, nisem gledal ... in sem po svoje vesel, da nisem:D

... ampak ona zgleda "cmerava", tudi ko je jezna in se pretepa (na platnu), tako da dvomim, da je bila tam drugačna8-)

Saj mogoče se bo pa enkrat v kakšnem drugem filmu, ali seriji dostojno "pobrala":)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Lion29 ::

pizda mi grejo cmerave babe na kur... ta iz revolution je pa uiber cmerava... prav ne prenesem je... poleg une iz the walking dead, je ta res super anti

spoilers revolution
pa od vsega zacetka (no, odkar so pkazali, da ima sina belca) sem vedu, da je tisti sin od esposita
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Arrow mi je zelo gledljiv, bom kar ostal pr tej seriji.... edino kar me je zmotlo je, da ko si je dal kapuco gor ni bil posprejan okoli oci....med borbo je bil... ko si je dal kapuco dol, spet ni bil :D... pa figthing scena je bla tut bolj klavrna... plasticna, se je vidlo, da je odigrana....

vse ostalo je kar kul
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

... ah ta superman efekt:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

...khm, what?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

IL DIAVOLO ::

Včeraj sem nekaj malega gledal slovensko serijo Terapija. Sem res pozitivno presenečen, posebej ker je slovenski proizvod ;)

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

to je slo remake po licenci
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Ravno končal z gledanjem treh sezon Strike Back, opazil pa še Hunted. Ni kaj, Angleži tudi znajo.

Aston_11 ::

Revolution mi je brez veze. Sem pričakoval več, ne pa nekih mečev, lokov in odsotnosti sodobnega orožja - neke 300 let stare muškete imajo. Kot da je sodobno orožje izginilo oziroma dela na štrom.

Lion29 ::

ne, v 15ih letih je zmanjkalo nabojev ;) sej je razlozil v eni epizodi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Je bilo že veliko debat raziskav in zgodb na temo post-apokalipse in vse imajo skupno ugotovitev, da bi bili naboji najbolj dragocena in iskana stvar na svetu in bi skoraj zagotovo postala osnovno plačilno sredstvo.
Potem pa se pojavi problem, da tudi če jih imaš, ne boš šel naokoli streljati dragoceni denar, razen če ni res nujno in boš naboje raje zamenjal za hrano. Tako da nož in lok bi bila v vsakem primeru osnovno orožje. Izstreljeno puščico lahko znova uporabiš, če seveda preživiš.

Lion29 ::

Vampire diareis spoiles

it is becoming interesting.... koncno je elena postala vamp (in zgleda da bo neki posebnega kot dopple ganger) in a new badass hunter is in town.... in kot zgleda, bomo vidli alarica nazaj in se vec duhov... kul
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Men pa Revolution ni slab.Edino zdaj me je razočaral,ker niso razstrelli vlaka>:D
Zdaj sem pogledal do konca strike back super nanizanka.
Zdaj sem se pa spravil gledat Walking dead.Sem pogledal prvo sezono in 2 dela 2 sezone in je res dobra nadaljevanka včasih malo nagravžna ampak super:)
Sem še gledal prvi del Arrow bom pogledal še drugega pa,da vidim če bo kaj več akcije kot je bilo v Smallville ali bodo spet samo govorili;((.
Komaj pa čakam,da se pa začnejo The Borgias in Game of thrones:)

DarwiN ::

Hej, M-Power, a sploh obstaja kakšna serija, ki tebi ni super? :))

Kako ti zavidam tvojo "najstniško naivnost".. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

_IKE_ ::

Strike back je ena boljših, ker tudi good guys die....

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Hej, M-Power, a sploh obstaja kakšna serija, ki tebi ni super? :))

Kako ti zavidam tvojo "najstniško naivnost".. ;)


Jah se tudi najdejo.Ampak tiste k so mi vredu jih gledam tiste,ki mi niso jih ne.Npr razni CSI,Miami,Ny pa te forenzične nadaljevanke so mi polom.Pa kaki dohtarji to tudi ni zame.

Tele so mi najbolše:

1.LOST
2.Stargate SG1
3.Game of thrones
4.Spartacus
5.Mission: Impossible tv serije
6.Macguyver
7.OZ
8.Walking Dead
9.Farscape
10.The borgias

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jah se tudi najdejo.Ampak tiste k so mi vredu jih gledam tiste,ki mi niso jih ne.Npr razni CSI,Miami,Ny pa te forenzične nadaljevanke so mi polom.Pa kaki dohtarji to tudi ni zame.
Dobro si odgovoril na DarwiNovo provokacijo.
Jaz se že od nekdaj sprašujem, kako sploh lahko kdo kakšno serijo realno oceni kot slabo. Tista ocena preprosto ni realna in jaz take ocene ignoriram, ker niso vredne niti komentarja.
Če serijo gledaš pomeni, da ti je všeč. Nihče pa me ne bo prepričal, da na svetu obstajajo ljudje, ki lahko gledajo serijo, ki jo ne marajo. In če jo ne gledajo jo tudi ne morejo komentirati. Torej so vsi negativni komentarji čisti bullshit, ki ni vreden, da ga človek sploh prebere.
Lahko sicer pogledaš pilota in oceniš, da serija ni po tvojem okusu, kar pa še zdaleč ne pomeni, da je serija slaba. Okusi so pač različni, in precej manj jezikovno spretnih gledalcev, tudi na tem forumu jih je precej, mešata okus in kvaliteto, in potem brcajo v temo ko pišejo o kvaliteti, mislijo pa dejansko na svoj okus, ki pa pravzaprav nikogar ne zanima ;)

Zame na primer so vse serije, kjer ni vsaj kančka Sci-Fija ali Fantazije, popolna izguba časa in denarja, ki jih porabijo za njihovo izdelavo. Ampak tudi če po pomoti pogledam kakšen pilot take serije in z gnusom prekinem gledanje na sredini, nikoli ne dajem negativnih komentarjev, ker morda je pa nekomu serija vendarle všeč. In ljudi, ki gledajo "zdravniške, odvetniške" in podobne serije nikoli ne obtožujem, da so brez okusa, ali jih primerjam z "naivnimi najstniki", ampak dopuščam možnost, da imajo ljudje paš različne okuse.

IL DIAVOLO ::

Izi

Tvoje poste pa je res užitek brat ;)

Videl sem trailer serije Sinbad...je za kaj?

DarwiN ::

Izi, torej serije je dovoljeno samo hvaliti, kritizirati pač ne, da ne bi komu na žulj stopili. Ker dejansko so kvalitetne vse, brez izjeme, zato ker je vsaka vsaj nekomu všeč.. Got it.. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

Izi, sorry, ma si natrosu en kup BS-a.

Veliko je folka, ki gleda povprecne serije iz dolgcasa... ali pa so si na zacetku obetali vec, pa padli notri in zdaj pac gledajo...

sam gledam kar nekaj takih serij, med drugim How I met your mother, ki je bila na czacetku super, zdaj je pa prava beda... ampak gledam se kar naprej, predvsem zaradi konca..

Pa iz pilota ze marsikaj potegnes, jaz pa v vecini primerov dam seriji vsaj 2-3 epizode, da dam dokoncno mnenje...Terra nova, Stargae universe, Anger management, etc... so recimo primeri, ko sem dal 4-5 epizod dokler jih nisem koncno dissal.... SGU-ju sem potem iz glega dolgacasa dal se eno sanso in sem pogledal do konca in mi je bila kar vsec

pa tudi vecina serij zelo niha od sezone do sezone, ene so boljse, ene so porazne... gledas pa pac, ker si ze tolko notri

pa razlogov je lahko cel kup... tak da ne posplosuj in ne prodajaj BS-a ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Lion, ne moreš tako rečt, da so ene boljše, ene pa porazne, ker kvaliteta bojda ni subjektivna reč.. Ene so po tvojem okusu in te lahko promoviraš, za ostale pa molči. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Izi ::

Lion, tale tvoj post je BS :P
A si v zaporu ali kaj, da moraš iz dolgčasa gledati serije, pa še daljinca ti niso pustili, da bi lahko preklopil kanal. Problem je, da je toliko kvalitetnih serij, da vseh ne morem spremljati in moram izločati celo serije, ki bi jih z užitkom gledal. Kaj je dolgčas pa jaz osebno ne vem že kar nekaj desetletij.

Sedaj pa nazaj k serijam.

IL DIAVOLO je izjavil:

Videl sem trailer serije Sinbad...je za kaj?
To se tudi jaz sprašujem, sploh nisem vedel, da obstaja dokler niso na FOX-u par dni nazaj začeli vrteti napovednike.
TV.com pravi, da je posnetih 12 delov 1. sezone in so jo menda predvajali v Ameriki letos poleti.
Magija, pošasti in fantazijska potovanja, kaj bi si človek še želel več.
Sinbad naj bi bil mornar, ki se ne ustraši še tako velikih pošasti in se z njimi bori kot pravi heroj, skratka pravi moški. Potem pa pogledam trailer in v vlogi Sinbada vidim nekega rahitičnega fantička, ki je še ves smrkav, poleg tega pa se mu že od daleč vidi, da več časa preživi v lepotilnih salonih kot pa v telovadnici :))
Igralska zasedba mi ne vzbuja kakšnega zaupanja. Potrebujem kakšen spodbuden komentar, da se lotim gledanja ;)

IL DIAVOLO ::

Lion29

Če ti je dolgčas, pa pojdi na svež zrak ;)

Lion29 ::

1. nisem rekel, da mi je dolgcas
2. ne skrbi meni ni nikoli dolgcas...

kar sem omenil, da sem pogledal SGU je bil dolgcas v TV smislu, zatisje serij ...takrat pac pogledas tisto, kar ponavadi redno ne utegnes

NIKITA is back
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

leiito ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jah se tudi najdejo.Ampak tiste k so mi vredu jih gledam tiste,ki mi niso jih ne.Npr razni CSI,Miami,Ny pa te forenzične nadaljevanke so mi polom.Pa kaki dohtarji to tudi ni zame.
Dobro si odgovoril na DarwiNovo provokacijo.
Jaz se že od nekdaj sprašujem, kako sploh lahko kdo kakšno serijo realno oceni kot slabo. Tista ocena preprosto ni realna in jaz take ocene ignoriram, ker niso vredne niti komentarja.
Če serijo gledaš pomeni, da ti je všeč. Nihče pa me ne bo prepričal, da na svetu obstajajo ljudje, ki lahko gledajo serijo, ki jo ne marajo. In če jo ne gledajo jo tudi ne morejo komentirati. Torej so vsi negativni komentarji čisti bullshit, ki ni vreden, da ga človek sploh prebere.
Lahko sicer pogledaš pilota in oceniš, da serija ni po tvojem okusu, kar pa še zdaleč ne pomeni, da je serija slaba. Okusi so pač različni, in precej manj jezikovno spretnih gledalcev, tudi na tem forumu jih je precej, mešata okus in kvaliteto, in potem brcajo v temo ko pišejo o kvaliteti, mislijo pa dejansko na svoj okus, ki pa pravzaprav nikogar ne zanima ;)

Zame na primer so vse serije, kjer ni vsaj kančka Sci-Fija ali Fantazije, popolna izguba časa in denarja, ki jih porabijo za njihovo izdelavo. Ampak tudi če po pomoti pogledam kakšen pilot take serije in z gnusom prekinem gledanje na sredini, nikoli ne dajem negativnih komentarjev, ker morda je pa nekomu serija vendarle všeč. In ljudi, ki gledajo "zdravniške, odvetniške" in podobne serije nikoli ne obtožujem, da so brez okusa, ali jih primerjam z "naivnimi najstniki", ampak dopuščam možnost, da imajo ljudje paš različne okuse.



Torej so The Wire, Breaking Bad, Sopranos, Seinfeld........ popolna izguba časa in denarja? Si gledal kako epizodo katere od teh in dejansko z gnusom prekinil gledanje na sredini, ker v zgodbi ni bilo samorogov in princesk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

oo7 ::

Jaz sem gledal Seinfilda in sopranove vse in so mi bili super.Breaking bad in the Wire pa samo prvo sezono in sem nehal,ker mi ni bilo všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

_IKE_ ::

VAMPIRE diareis SPOILER !!!

Lion29 je izjavil:

Vampire diareis spoiles


it is becoming interesting.... koncno je elena postala vamp (in zgleda da bo neki posebnega kot dopple ganger) in a new badass hunter is in town.... in kot zgleda, bomo vidli alarica nazaj in se vec duhov... kul



Očitno so očnjaški gospodiči in gospodične končno dobili nasprotnika po meri....no ja čas je že bil....

IL DIAVOLO ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem gledal Seinfilda in sopranove vse in so mi bili super.Breaking bad in the Wire pa samo prvo sezono in sem nehal,ker mi ni bilo všeč.


1. sezona je dolgočasna, ampak je kot nek temelj za razplet zgodbe. Kajti ostale sezone so neverjetno dobre.

Žal ti bo, če si ne boš pogledal te fenomenalne serije, "vroče" priporočam.

Če boš kdaj pogledal do konca, boš kar malo razočaran, ker ni več sezon ;)

oo7 ::

Za katero to misliš The wire ali Breaking Bad?:)

Lion29 ::

prerican sem, da za BB ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Obe. Ampak sploh BB je genijalen z vidika bang for the buck. 2 hiši in 1 avtodom je vse, kar rabijo.

IL DIAVOLO ::

O, sori, nisem napisal, The wire.

leiito ::

Ok. Moj post se je sicer nanašal na Izijevo izjavo, da so serije brez Marsovcev in/ali princesk popolna izguba časa in denarja za njihovo produkcijo, ampak The Wire in BB sta res izvenserijski seriji v vseh aspektih, čeravno morda acquired taste, glede na to, da vas več navaja, da vas prva sezona pri obeh ni navdušila. Če me spomin ne vara sta skupaj z GOT tudi najbolje kritiško ocenjena showa vseh časov.

A propos Game of thrones, začel sem brati knjige 1-4 in se mi dejansko zdijo, kot je nekdo tu že navajal, boljše od tv adaptacije. In zelo adiktivne, ne morem nehat brat. Za razliko od LOTR

oo7 ::

Bom videl mogoče bom pogledal še 2 sezono BB,če mi bo kaj bolj všeč.

leiito ::

BB je sploh v zadnjih dveh sezonah postal pravi kulturni fenomen, od naslovnic največjih revij v obveznih rumenih zaščitnih oblekah do vrste nagrad za serijo, igralce, nastopi na talk showih, Cranston zadnje čase redno igra v big budget filmih etc., ampak je tudi mainstream Amerika rabila nekaj časa, da je sprejela BB. Vsekakor pa vredno ogleda. Praktično vsaka epizoda postreže z ikonskimi scenami.

Ni pa BB edini ogleda vreden show. Enkrat smo tu že ugotavljali, da ameriška tivi produkcija zadnjih 10 let ponuja več kot filmi.

Izi ::

leiito je izjavil:

Enkrat smo tu že ugotavljali, da ameriška tivi produkcija zadnjih 10 let ponuja več kot filmi.

Mislim, da navadna kmečka logika pove, da kar se zgodbe tiče so serije VEDNO bile in bodo superiorne napram filmom.
Za dobro zgodbo je potreben čas in filmi trajajo nekje do 2 uri, serije pa nekje od 20 ur naprej pa tudi do več kot 100 ur.
Film proti seriji je isto kot novela proti romanu.

Izi ::

Zanimivo, da Sinbada nihče tukaj ni gledal, kot kaže moje neodgovorjeno vprašanje zgoraj.
Bom pa sam malo pokomentiral.
Sem si ogledal prve 3 dele in je zadeva kar gledljiva. Ni sicer nikjer nobenih presežkov, ampak vseeno sodi med kvalitetne serije.
Kljub temu, da gre za dobro poznano zgodbo, ki jo reciklirajo že blizu 100 let, nova serija kljub stari zgodbi deluje dokaj sveže. Nam dokaj tuja Arabska tematika pa je za nas tako ali tako vedno zanimiva.
Pilot je samo spoznavanje likov, zgodba se začne šele v drugem oziroma tretjem delu.
1. sezona (12. delov) je bila ravno dobro posneta, tako da se še ne ve, ali bodo šli tudi v 2. sezono.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

leiito ::

Izi je izjavil:

leiito je izjavil:

Enkrat smo tu že ugotavljali, da ameriška tivi produkcija zadnjih 10 let ponuja več kot filmi.

Mislim, da navadna kmečka logika pove, da kar se zgodbe tiče so serije VEDNO bile in bodo superiorne napram filmom.
Za dobro zgodbo je potreben čas in filmi trajajo nekje do 2 uri, serije pa nekje od 20 ur naprej pa tudi do več kot 100 ur.
Film proti seriji je isto kot novela proti romanu.


Ne bi se povsem strinjal. Za začetek je bila tivi produkcija nekoč prostor za tretjo igralsko ligo, v najboljšem primeru so hodili tja umirat top igralci po izgubi bankabilnosti. Pomagal je tudi štrajk tekstopiscev, ki jim je v tivi produkcijo sledilo še drugo osebje. Pa konkurenca. Če so nekoč kraljevali trije veliki, ABC, NBC in CBS, imamo danes še vrsto drugih plejerjev in ravno od teh, predvsem HBO, tudi AMC, je prišel preskok.

Da ima serija več časa drži, čeprav so lahko epizode tudi zaključene celote. Podobno bi rekel za knjigo, nekatera najboljša dela so relativno kratka, za najtežji žanr načelno velja kratka zgodba.

Novela in roman, zdi se mi, da je to isto. Vsaj v angleščini ni besede za žanr daljši od novele

IL DIAVOLO ::

Serije so boljše od filmov zaradi tega, ker te lahko dalj časa drži v dilemi, kaj se bo zgodilo, v filmu to ni mogoče.

JC Denton ::

Izi je izjavil:

Zanimivo, da Sinbada nihče tukaj ni gledal, kot kaže moje neodgovorjeno vprašanje zgoraj.
Bom pa sam malo pokomentiral.
Sem si ogledal prve 3 dele in je zadeva kar gledljiva. Ni sicer nikjer nobenih presežkov, ampak vseeno sodi med kvalitetne serije.
Kljub temu, da gre za dobro poznano zgodbo, ki jo reciklirajo že blizu 100 let, nova serija kljub stari zgodbi deluje dokaj sveže. Nam dokaj tuja Arabska tematika pa je za nas tako ali tako vedno zanimiva.
Pilot je samo spoznavanje likov, zgodba se začne šele v drugem oziroma tretjem delu.
1. sezona (12. delov) je bila ravno dobro posneta, tako da se še ne ve, ali bodo šli tudi v 2. sezono.


Jaz sem pogledal prvo sezono, bolj zato ker ni bilo nič drugega pretirano pametnega, kot pa kaj drugega. Ni pa noben presežek v ničemer, bolj kot ne tehnično (igranje, režija, pripovedovanje zgodbe) podpovprečna serija. Ampak mi je bila zanimiva, ker zgodbe o Sinbadu pred tem nisem poznal. Nisem bral knjige in gledal risank, če pa sem, sem pa pozabil.

TESKAn ::

Revolution je od tega dela naprej zame officialy serija z najbolj debilnimi liki na planetu. Fak no, ne morš verjet, kako uspe "badass ex militia" zmeraj znova najt najbolj debilne načine, kako zaje*** situacijo. Če manko oz nedelovanje elektrike še požrem, je manko najmanjšega kančka logike v dejanjih glavnih "junakov" nekaj, mimo česar ne morem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

IL DIAVOLO ::

Če bi vam serija bla tak bedna kot pravite, sploh ne bi gledli :P

Lion29 ::

serija je bedna ampak ima dober premis...

rad bi pogledal se kak del, da vidim, ce se bo v kaj boljsega razvilo...ampak dvomim
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

TESKAn ::

Serija kot taka ni bedna, bedni so "plot twisti", ob katerih bi najraje zbrcal pisca. Lahko bi sedaj par strani popljuval bedne plote v zadnjem delu, ma se zadržujem. Navsezadnje ni tema o Revolution.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Lion29 ::

Pogledal se zadnje epizode ARROW-a in LAST RESORT-a..... bom stick-al z obema.... sta mi obe dokaj vsec.... prva ker ni tipicna super herojska.... druga se pa fajn razvija in ker tip fenomenalno spila
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Aston_11 ::

Revolution - sem se prebil do 4 dela. Premisa je v redu, izvedba nikakva, morda v redu za butastega amerikanca, drugače nič od nič.

misek ::

Gleda kdo dramo Scandal? Mene je kar pritegnila.

Lion29 ::

scandal je zakon. razen vcasih popova malo prevec cmerava, ampak je zakon
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

_IKE_ ::

Lion29 je izjavil:

scandal je zakon. razen vcasih popova malo prevec cmerava, ampak je zakon



trenutni razvoj situacije kaže da tisti njen "white hat" le ni tako white....vendar sem prepričan da na koncu bo ....

Lion29 ::

SPOILERS ONCE UPON A TIME


Cisto od zacetka skoraj sem predvideval, da je tip dr. frankenstain.... sem upal, da do konca ne bodo izdali in bi tle delil teorijo, sam so me razocarali :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
22 / 301
»»