» »

A jezik+ADSL normalno trese?

A jezik+ADSL normalno trese?

5er--> ::

Že kakšno uro se trudim vzpostavit Amsiov ADSL (modem je speedtouch)... no, opazil sem, da če z jezikom "poizkusim" električni priključek, me le-ta NE strese. Je to normalno? (sumim namreč da ni linije)

Hvala za hiter odgovor. :)

gregor_m ::

Električni priključek? Upam, da ne ližeš električno vtičnico ali kaj podobnega :)

Tako je če imaš vse storitve pri amisu torej trojček oziroma popolno razvezan dostop, potem na dovodnem kablu ni napetosti (oziroma je par mV). Z jezikom to napetost ne boš čutil.

Če imaš skupno razvezan dostop oziroma imaš na telekomu še telefonski priključek potem je na dovodnem kablu
- 48V če imaš analogno telefonijo
- 100V če imaš ISDN
Ta napetost je samo pred razcepnikom. Obe napetosti boš precej čutil na jeziku, jaz tega ne bi počel razen če imaš fetiš na to :)

ČE maš na telekomu še telefon, preveri če še deluje. Če ne deluje lahko prijaviš napako direktno na telekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

5er--> ::

Tako je če imaš vse storitve pri amisu torej trojček oziroma popolno razvezan dostop, potem na dovodnem kablu ni napetosti (oziroma je par mV). Z jezikom to napetost ne boš čutil.

To sem rabil, hvala.

KoMar- ::

Za naslednjič:

techfreak :) ::

Telefonski kabel in jezik? Hmm. Tudi če naj ne bi bilo dokaj visoke napetosti na določenem vodniku, je še vseeno možnost, da je prišlo do napake/poškodbe in imaš na njem dokaj visoko napetost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glajenje tokovnih konic pri asihronskem 3f motorju.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
332627 (1645) Barbarpapa2
»

Stikalo za prenosni 12V kompresor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62008 (1865) Pyr0Beast
»

`razvezana lokalna zanka' my ass

Oddelek: Omrežja in internet
132515 (2246) ppp
»

Adaptacija hiše - prestavitev priključka električne napeljave.

Oddelek: Loža
69797 (9643) barbarpapa1
»

Elektrika

Oddelek: Loža
92113 (1867) gumby

Več podobnih tem