» »

Android 2.3 teče na iPhonu 3G

Android 2.3 teče na iPhonu 3G

Slo-Tech - Kot so to storili kmalu po izidu Androida 2.2, je tudi najnovejša verzija 2.3 Gingerbread že predelana, da teče tudi na z jailbreakom odklenjenem iPhonu 3G. Predelava hekerja z vzdevkom nickpack sloni na projektu iDroid in programski opremi OpeniBoot, tako da omogoča izbiro med iOS-om in Androidom ob zagonu (dualboot). Širši javnosti predelava še ni dostopna, se bo pa po besedah avtorjev to zgodilo kmalu.

26 komentarjev

HeMan ::

Kako pa se uporablja android brez menu, home in back gumba?

Griffith ::

Super! Še na NOKIJI nej teče. :)

matejdro ::

HeMan je izjavil:

Kako pa se uporablja android brez menu, home in back gumba?


Gumbi na ekranu?

illion ::

@matejdro kje ti vidš te gumbe na ekranu?

@HeMan mislm da jih vežejo na iphonove volume in on/off gumbe

HeMan ::

Pametno :)

matejdro ::

illion je izjavil:

@matejdro kje ti vidš te gumbe na ekranu?


Lahko, da jih vklopiš z iPhonovim gumbom. Vsaj tak program obstaja za HD2. Stisneš en gumb in se na ekranu pokažejo gumbi.

JaVonTech ::

Mogoce bom kupil iPhona. Hec!

lopov ::

@Griffith: Nokia N900 je bil med prvimi z 2.3.
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=...

Al imaš v mislih katero drugo Nokio? 8-)

matejdro ::

Verjetno je imel v mislih Symbian nokie, ki so resnično potrebne Androida. N900 še ima kar dober OS.

js osebno ::

Android na nokiinih Symbian telefonih pa ne bo šel, ker je hardware crap (baje), in ker android ni optimiziran. Sicer pa res nevem, zakaj ni bilo novice o N900 in Gingerbreadu, ki sta skupaj delovala že nekaj dni po izidu le-tega...

Power4 ::

HeMan je izjavil:

Kako pa se uporablja android brez menu, home in back gumba?

Pogledaj MIUI_Au ROM za HTC Desire. Nima menija in vse dela super :) Je veliko hitrejši od original roma, leti ko raketa :)
Več na: http://www.miui-au.com/

francek1 ::

Iiiiii,zdaj pa mi je žal, da sem Ajfouna prodal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Furbo ::

Očitno samo meni ni jasno, le zakaj kdo dal android na iphone?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jazbec ::

mogoče ker je boljši;)

vsaj meni
mel iphone4, ga zamenjal za galaxy s
najboljša izbira. ki sm jo kdaj naredu

matejdro ::

Da pokaže, da lahko.

mmorph ::

... in samo zaradi tega, da pokaže da lahko. Pomoje znoriš ob uporabi tega ;)
blog @ http://ownz.si

Griffith ::

lopov je izjavil:

@Griffith: Nokia N900 je bil med prvimi z 2.3.
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=...

Al imaš v mislih katero drugo Nokio? 8-)


Res je. Svojo 5800 XM :)
Najverjetneje tega res ne bom doživel, ker so baje veliki problemi. Sicer sem s svojo Nokio kar zadovoljen, me je pa zelo ujezilo ker mi je z zadnjim updejtom odpovedal WLAN. Katastrofa!

T.A.D.E.J ::

Furbo je izjavil:

Očitno samo meni ni jasno, le zakaj kdo dal android na iphone?


+10

Jst tud nevem zakaj bi si kupil dražji telefon, pa potem gor naložil androida, k ga lahk maš že na telefonu za par EUR. Če pa kdo ne zna uporabljat iOS-a je pa edina logična razlaga da ga raje proda ;) in gre na simpl Android. Apple OS pač ni za vsakogar.

HeMan ::

Sej ni poanta v uporabnosti :) To je pač hobi za nekatere ljudi in fajn dosežek.

francek1 ::

T.A.D.E.J je izjavil:

Furbo je izjavil:

Očitno samo meni ni jasno, le zakaj kdo dal android na iphone?


+10

Jst tud nevem zakaj bi si kupil dražji telefon, pa potem gor naložil androida, k ga lahk maš že na telefonu za par EUR. Če pa kdo ne zna uporabljat iOS-a je pa edina logična razlaga da ga raje proda ;) in gre na simpl Android. Apple OS pač ni za vsakogar.

Logika ti očitno šepa ali pa si mazohist, da nočeš videti razlike z Andridom. Poznam kar nekaj ljudi, ki so iz iJapke prešaltali na Android in ne bi šli nikoli nazaj. Seveda pa to ni za frajerje, ki si z jabolčki dvigujejo samozavest.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

LuGi ::

Veliko jih je naredilo kontra. Zanimivo da sem 10x bolj zadovoljen z 3GS kot SGS :|

+1 za "Očitno samo meni ni jasno, le zakaj kdo dal android na iphone?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Gregor P ::

Meni se zdi pa v redu novica, da lahko na nek produkt naložiš več OS-ov:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bor H ::

Če bi mel ljudje enak okus bi bil blazen dolgčas, zato pa imamo izbiro.

Furbo ::

francek1 je izjavil:

T.A.D.E.J je izjavil:

Furbo je izjavil:

Očitno samo meni ni jasno, le zakaj kdo dal android na iphone?


+10

Jst tud nevem zakaj bi si kupil dražji telefon, pa potem gor naložil androida, k ga lahk maš že na telefonu za par EUR. Če pa kdo ne zna uporabljat iOS-a je pa edina logična razlaga da ga raje proda ;) in gre na simpl Android. Apple OS pač ni za vsakogar.

Logika ti očitno šepa ali pa si mazohist, da nočeš videti razlike z Andridom. Poznam kar nekaj ljudi, ki so iz iJapke prešaltali na Android in ne bi šli nikoli nazaj. Seveda pa to ni za frajerje, ki si z jabolčki dvigujejo samozavest.


Zakaj mu logika šepa? Prodaš iphone za dober denar in kupiš 2 androida, če ti iphone ni všeč. Logika šepa tistemu, ki bi dal v tem primeru na iphone android.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T.A.D.E.J ::

francek1 je izjavil:

T.A.D.E.J je izjavil:

Furbo je izjavil:

Očitno samo meni ni jasno, le zakaj kdo dal android na iphone?


+10

Jst tud nevem zakaj bi si kupil dražji telefon, pa potem gor naložil androida, k ga lahk maš že na telefonu za par EUR. Če pa kdo ne zna uporabljat iOS-a je pa edina logična razlaga da ga raje proda ;) in gre na simpl Android. Apple OS pač ni za vsakogar.

Logika ti očitno šepa ali pa si mazohist, da nočeš videti razlike z Andridom. Poznam kar nekaj ljudi, ki so iz iJapke prešaltali na Android in ne bi šli nikoli nazaj. Seveda pa to ni za frajerje, ki si z jabolčki dvigujejo samozavest.


Sem imel Androida par mesecev, pa sej je dober, sam osebno mi je iOS boljši ;) Itak je iOS bolj zahteven od Androida. Poznam osebo, ki je dobila iPhone4 za rojstni dan, ker si ga je želela. Sedaj pa ga ne zna niti syncat z iTunsi...stran vrženo veliko denarja...škoda!

Moja samozavest je pa ista, kot prej ko sem imel SE, Sagem, LG, Nokia, Motorola, Samsung, HTC,...se je pa spremenila uporabnost telefona, najbolj pa hitrost iskanja bilo katere informacije :) vmesnik mi je tudi lep, priznam. Če pa komu lahko sam en TELEFON dvigne samozavest, pa v tem ne vidim prav nič slabega, mi pa je čudno.
Problem večine teh iPhone hate-rjev je v tem, da so vse te stvari samo nekje slišal in ne sami sprobal.

Drgač pa novica je dobra, da se da tud Android naložit na tak telefon, če je pa koristna, pa bi prej rekel da ne.

@Furbo
Se strinjam :)

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

No, morda bi bila recimo koristna iz tega vidika, če bi recimo Android (ali pa kateri drug OS) delal (nekega dne) povsem dobro in zanesljivo tudi na iPhonih in bi uporabnik dejansko začel razmišljati "hm, morda pa bi res rajši poskusil Androida za kakšen mesec", bi tako Apple še toliko bolj delal na izboljšavi iOS-a. Torej večja konkurenčnost zaradi možnosti izbire (torej sedaj imamo bolj samo na izbiro, da izbereš pač določeno napravo na katero je vezan določen OS; potem bi pa lahko izbirali še med OS-i na eni sami napravi - kar je verjetno itak nočna mora za večino večjih proizvajalcev naprav, le za kakšen HTC morda ne).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so "supercharger-ji,blower-ji"dovoljeni v Slo

Oddelek: Na cesti
173501 (2470) krneki0001
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5824999 (16426) R1710
»

Apple izdal iOS 9.1, glavna novost več smeškotov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6527404 (22542) leiito
»

Windows Phone 7 vseeno s preoblekami?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
53656 (3286) zigomir

Več podobnih tem