» »

Nevronske mreže

Nevronske mreže

black ice ::

Ravno sem bral gzibretovo temo/članek izpred 3 let z naslovom Neural networks, pa še pred časom sem imel na maturi seminarsko nalogo na to tematiko.

Mislim, sama ideja teh evolucijskih algoritmov in nevronskih mrež me je popolnoma osupnila. Po vsem prebranem (laično) sklepam, da bi teoretično lahko z dovolj časa in dovolj zmogljivim računalnikom evoluirali praktično vse. Kaj se še čaka? >:D

Obenem me že cel čas kljuva slednje vprašanje: kako dobro moraš obvladati programiranje, da se lahko vsaj malo poigraš z nevronskimi mrežami in evolucijskimi algoritmi? In nenazadnje: kje začeti?

WarpedGone ::

1. Kaj se še čaka?
"Dost" hitre mašine. Velikostni rangi prostora stanj so za kakršnekoli "splošne" probleme enostavno preveliki. Za mnogo velikostnih razredov.

2. kako dobro moraš obvladati programiranje, da se lahko vsaj malo poigraš z nevronskimi mrežami in evolucijskimi algoritmi?
Poigral se boš točno tolk, kot znaš. Vmes se pa še kaj naučiš in nato poigraš še mal drugače.

3. In nenazadnje: kje začeti?
Vse poti vodijo v Rim.
Začni tam kjer se znajdeš in napreduj proti zadevam, kjer se še ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

msjr ::

Še jest lonček pristavim:

1. Kaj se še čaka?
Se že dela, na različnih področjih, večinoma pri prevajanju, razpoznavanju slik, tekstov ipd.

2. kako dobro moraš obvladati programiranje, da se lahko vsaj malo poigraš z nevronskimi mrežami in evolucijskimi algoritmi?
Rabiš znat if stavek, zapisat/brisat fajl, executat proces, killat proces, interpretirat rezultat, pa se že lahko začneš igrat.

3. In nenazadnje: kje začeti?
Pri načrtu na listu papirja, igranju s procesi v obliki listkov ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Fave ::

Škoda, ker te ni bilo v Hekovniku, ko ja predaval o tem.

Še vedno čakamo video...8-O
My mind's a hyper tool that fixes everything.

black ice ::

Res škoda, ja. Sem se že potožil glede videa vendar me nihče ne upošteva, ker vedno samo težim :D

Bom začel težiti osebju v Kibli naj se malo aktivirajo.

terryww ::

za video ugotavlamo, da se je očitno ustavlo na ijsju, ker bi naj ti posnetki bili potem na videolectures.net. ko zvem kaj novega postam update
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnološki napredek/evolucija ni eksponenten (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5110230 (9656) _marko
»

Evolucijski algoritmi

Oddelek: Programiranje
312811 (1850) nevone
»

Neural Networks

Oddelek: Znanost in tehnologija
106104 (5090) rasta
»

n kraljic

Oddelek: Programiranje
141413 (1251) Thomas
»

kaj programirate/delate nasploh?

Oddelek: Programiranje
403064 (2020) Reso

Več podobnih tem