» »

Zunanji disk-crknil ali ne? ...

Zunanji disk-crknil ali ne? ...

cucolino ::

Zdravo.
Nelagodna situaija...
Wd Passport, star cca leto in pol, 320 gb 2,5";
Nekaj dni pred bozicem se je na ene od racunalnikov ob priklopu pokazalo obvestilo programa Hard Disk Sentinel da je zdravje diska le 89%, ter da ima nekaj cez 50 slaih sektorjev...
Stanje se je dan po bozicu ob ponovnem priklopu poslabsalo na 56%, ce gre programu za verjet...
Takoj sem naredil celoten backup podatkov, pri cemer je par map ter datotek nedostopnih (glasba ter nekaj slik, ampak nepomembno v glavnem), nakar iz 31. na 1 januar skoci zadeva na 44%. Ga sformatiram, dam prvo kar na win7 disk fix tool da ga pregleda, laufa laufa... po parih urcah se ni pri koncu, zato pustim cez noc. Nasledni dan je na istem procentu pregledovanja, zato scan&fix ustavim, disk je se vedno dostopen, ampak ga odklopim, nesem na drug racunalnik da zalaufam WD data lifeguard diagnostic, ampak sment, diska ni vec.

Zaspina ga ob priklopu, vsake 3 sekunde nekaj zastrca, po 20 sekundah vrtenja se ustavi vrtet, sele nato se na racunalniku izpise obvestilo o novem hardware-u, identificiranem kot ''WD'', nic drugega...
instalira driverje itd, v disk managerju ga vidim kot disk, ki "Ni inicializiran". Ce ga hocem inicializirat, al v MBR al GPT nacin, izpise samo "Napacna funkcija".

Hopeless in completely dead, ali ve kdo za kak cudez? :)
  • spremenil: cucolino ()

fosil ::

Bi rekel da je zadeva zrela za garancijo, pa pohit, dokler jo še mamo.
Tako je!

Sajco ::

Jaz sem imel podobne probleme z My Book-om. Na koncu sem ugotovil, da je crknilo ohišje.

Nwanko ::

Pri meni se je tudi 2x zgodilo pri Mybook-u da so mi dva menjali,zgubil za cca 1tb podatkov. Zdaj sem imel 2 mybooka essential in home,ampak sem disku raje dal v komp, ker so kontrolerji začeli za***** kar se rado dogaja pri bookih.Sem pa zdaj nabavil 1.5tb usb 3.0 mybooka,razlika očitna :P do zdaj še zadovoljen.

fosil ::

Ja, ravno zarad okvar ohišja je po moje boljš kupit ločeno disk in ohišje. Ker drugače se moraš odločat ali boš izgubil podatke ali garancijo.
Tako je!

cucolino ::

Zadeva poslana, kot si napisal, fosil, sporocim ko zvem kaj vec od servisa.
Se pa tud popolnoma strinjam z vami glede diskov, kar precej crkujejo :s
Sam imam ohisje za 3,5 sata na usb/sata, ze 4 leta pa pol, dal sem 40e, se vedno dela kot novo, znamke Digitus, cipovje je Initio. Menjal ze ene 4 al 5 diskov not :D
Kapa dol uglavnem.


Upam sam da bo tanov 2,5 wd essential zdrzal vsaj pol tolko... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497658 (5939) _Denny_
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514616 (11847) Dromar
»

WD My book 1TB nehal delati

Oddelek: Strojna oprema
203639 (3258) abaximan
»

Zunanji disk...WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
192970 (2372) mmmato
»

WD povečal kapaciteto serije My Book trdih diskov na 2 TB

Oddelek: Novice / Diski
436921 (4852) Vlady

Več podobnih tem