» »

Dokaz da vidimo v prihodnost?

Dokaz da vidimo v prihodnost?

.:joco:. ::

- Članek
- Novica

To, da ena študija (velikokrat) ne pomeni nič, je verjetno jasno.
Zanima me, kako pa da lahko pride takle članek prek peerov, pa se objavi v znanstveni reviji? Mimo vsega kar danes poznamo brez razlage kakih mehanizmov ali vzrokov kako naj bi do tega prišlo.

Skratka, zanimajo me vaša mnenje na temo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

zavajon ::

Če vidimo v prihodnost, pomeni, da je le-ta že določena, torej nanjo ne moremo vplivati.
Zato bo najbolje, da se uležeš na kavč in počakaš, kaj ti bo prihodnost prinesla, kajti vsaka tvoja aktivnost je brez haska ;)

Thomas ::

Jaz bi rekel tkole. Ljudje pod eksperimentom so opazili nek vzorec in na podlagi tega predvidevali. Bodoči dogodki niso bili dovolj random.

Na prvo žogo tolk.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

To gre pod intuicijo. Ko sem enkrat hodil skozi park in sem zagledal ptiča na veji pred sabo, sem zaslutil, da se mi bo posral na ramo. Nekaj sekund kasneje se je to tudi zgodilo.

.:joco:. ::

@Thomas ja, to, ali pa:

"I purposely waited until I thought there was a critical mass that wasn't a statistical fluke"

IMO je v svojih 8 letih dela zbral študije, ki so kazale v smer, v katero je on hotel.
Al pa je počasi dodajal podatke k vsaki študiji, dokler ni en mal kazalo v njegovo smer.

Sam namreč priznava, da ga že dalj časa zanima parapsihologija.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Kenpachi ::

Mipe je izjavil:

To gre pod intuicijo. Ko sem enkrat hodil skozi park in sem zagledal ptiča na veji pred sabo, sem zaslutil, da se mi bo posral na ramo. Nekaj sekund kasneje se je to tudi zgodilo.

V bistvu ne. Ti samo veš, da se bo prej ali slej zgodilo, da se ti bo ptič posral na ramo, če boš pogosto hodil pod vejami dreves s ptiči na njih. Vseh drugih instanc, kjer se ti ta določen dogodek ni zgodil, selektivno ignoriraš, ergo: Hm, z veje se mi zna posrat ptič na ramo. (prrt) Holy shit, instant prophet.
Zaraki Kenpachi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5321601 (17176) Doman
»

Program

Oddelek: Izdelava spletišč
5650 (505) Tody
»

GeForce GTX 460 poleti?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
144992 (4093) dzinks63
»

Veliki hadronski trkalnik ustavila ptica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1099591 (6094) poweroff
»

corel draw slovenski

Oddelek: Programska oprema
52864 (2816) Kekec

Več podobnih tem