» »

Monitor-DELL: u2410 ali 2x u2311

Monitor-DELL: u2410 ali 2x u2311

jakinal ::

Torej ali 1x 24' ali 2x 23'?

Cena je enaka, predvsem me zanima, kako se obneseta 2 monitorja hkrati. Vsakdanje delo, internet, filmi...?

bluefish ::

Za omenjena opravila bo en 24" vrh glave.

jakinal ::

Ne, drugače rabim predvsem za delo s cad programi...tam si znam predstavljat prednosti dveh 23.

Zanima me, kako se obneseta za vsakdanjo uporabo.

bluefish ::

Ah, v tem primeru pa je vsekakor dobro imeti dva ekrana. Za vsakodnevno rabo imaš pa tako ali tako fokus na enem, na drugem pa kak media player, widgete,...

jakinal ::

Matra me naslednje.

Za delo sta 2 super. Primary na prvem, na dugem kak excel, internet... da ni potrebe po preklapljanju.
Za "prosti čas" pa ne vidim potrebe po 2, torej je 1 izklopljen in ostane en 23' namest 24'.

Razmišljam mogoče še tako...sedaj mam 5 let starega 19' samsunga, ki bi verjetno zadostoval za secondary ob delu, in mi tako v prostem času ostane ena 24'ka. Sam ta kombinacija je slaba v tem smislu, ker ne morem postavit monitorjev side by side zaradi resolucije. Pri delu to ni ovira, pri gledanjuu filmo pa ni mogoče.

Torej rabim vbistvu samo info iz prve roke, kako se obneseta dva monitorja za brskanje po spletu, gledanje filmo itd...koliko moti nekaj cm. prekinjene slike? Kaj pa postavitev, landscape ali portrait?

bluefish ::

Wait, ti bi želel imeti monitorja, ki bi prikazovala sliko kot en sam? Ponavadi se ju namreč uporablja kot samostojni enoti.

jakinal ::

A to ne gre? :) Ok saj film če mal vklopim možgane bo tako ali tako na enem zaradi formata slike. Kaj pa recimo kake igrice. To se pa verjetno da simultano na dveh ekranih?

bluefish ::

Ja, če ti nekako uspe odmisliti skupni rob ekranov, ki se pri dveh nahaja ravno na sredini pogleda, potem gre :P .

jakinal ::

Saj to se mi zdi, da bi znal bit problem :)

Ja nič vrjetno bom vzel kar 24, samo malo me moti dejstvo, da dobim 2x23 za isto ceno, čeprav mogoče taka kombinacija ni optimalna. Malo je drag tale u2410.

Torej zaenkrat je 1x24, če pa ima kdo kak hud argument za 2x23 pa kar...

z00s ::

Pozdrav.

Je res da je u2410 malce drag, vendar je vreden svoje cene. Sam ga uporabljam dnevno in sem zelo zadovoljen.

lp

jakinal ::

Imaš kaj problema s panelom - pink/green tinting?

jakinal ::

Eh pridem domov, hočem naročit in vidim, da so ga v parih urah podražili na 500EUR. :(
Toliko pa ne dam.

Bom vzel enega 23' in mogoče čez nekaj časa še enega. Tako ali tako pravijo da ima boljšo sliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakinal ()

kuglvinkl ::

jakinal je izjavil:


Torej rabim vbistvu samo info iz prve roke, kako se obneseta dva monitorja za brskanje po spletu, gledanje filmo itd...koliko moti nekaj cm. prekinjene slike? Kaj pa postavitev, landscape ali portrait?



Noro se obneseta. Sam imam dva Samsunga 214T in 204T, landscape. Na takem je z LR užitek delat.
Your focus determines your reallity

jakinal ::

Evo, naročil dva u2311.

Poslikam, pokomentiram, pohvalim/grajam, ko dobim.

lp

bluefish ::

Pravilno.

OmaDesala ::

Mimgrede: A je kaksna razlika med U2311 in U2311H ali gre za isti model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmaDesala ()

Zheegec ::

Sicer malo pozno, samo ne pozabiti, da ima U2410 boljšo sliko in boljšo elektroniko... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921467 (16668) hotig
»

Kateri monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
121963 (1621) barocco
»

Kateri monitor kupiti za delo s tekstom???

Oddelek: Kaj kupiti
332434 (1570) T-Majo
»

Ali je DELL U2311 primeren?

Oddelek: Kaj kupiti
212433 (1763) opeter
»

Zapletena izbira IPS monitorja...

Oddelek: Zvok in slika
142191 (1436) Brane2

Več podobnih tem